Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Naturalne metody planowania rodziny
Autor Wiadomość
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Naturalne metody planowania rodziny
Niech ktoś się wypowie, kto stosuje, czy są one bezpieczne ii przede wszystkim trudne do stosowania? Bo mnie się wydaje, że to jest za bardzo skomplikowane i mam w związku z tym ogromne obawy, a antykoncepcji nie tolruję.
25-07-2007 14:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
aga napisał(a):czy są one bezpieczne
A czym miałyby Ci zagrozić? To nie żadna chemia, która może rozwalić Ci zdrowie. Sama natura.

aga napisał(a):przede wszystkim trudne do stosowania
Kwestia wprawy, jak we wszystkim. Jeśli chcesz się tego nauczyć polecam przejść specjalny kurs organizowany przez doradców rodzin, kurię itd. Zawsze mogę Ci podesłać materiały, ale kurs swoją drogą Uśmiech Osobiście nie stosuję jeszcze NPR w pełnym tego słowa znaczeniu, ale prowadzę sobie różne takie obserwacje na podstawie NPR Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-07-2007 15:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
bezpieczna w znaczeniu "skuteczna". Ponieważ nie bardzo w ową skutecznośc wierzę, prawdopodobnie byłabym wiecznie zestresowana. Na szczęście nie mam jeszcze męża i nie muszę na razie się tym martwić.
25-07-2007 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #4
 
Aguś, ale ta metoda dobrze nauczona naprawdę jest bardzo skuteczna :!: I najlepiej się jej nauczyć jako panna i mieć z głowy Język

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
25-07-2007 21:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Jeżeli metoda jest dobrze poznana i odpowiednio stosowana to jest skuteczna.

A 100% pewności zawsze da ci szklanka wody.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
25-07-2007 22:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Zawsze byłam za naturalną metodą planowania rodziny, ale od pewnego czasu zaczęłam mieć różne wątpliwości i lęk z tym związany. Z drugiej jednak strony nie umiałabym ze spokojnym sumieniem stosować antykoncepcji. Wczoraj czytałam klka artykułów z internecie na temat czystości w małżeństwie i dyskusję na tym forum, która kiedyś się odbywała i postanowiłam zaufać Kościołowi. Dowiedziałam się :roll: wielu ciekawych rzeczy odnośnie czystości w małżeństwie (bo zazwyczaj słyszę o tej przedmałżeńskiej) i zrozumiałam, że jedyną drogą szczęścia jest stosowanie się do rytmu organizmu kobiety, ponieważ uczy prawdziwej miłości opartej nie na egoizmie, ale ofiarności i dawaniu daru z siebie wspólmałżonkowi. Myślę, że Bóg jest bardzo "mądry" tak to wszystko urządzając. Uświadamiam sobie też ostatnio, jak trudne jest realizowanie powołania małżeńskiego, ile potrzeba rezygnacji z siebie na rzecz drugiej osoby.

No dobra, to by było tyle, bo zaśniecie przy czytaniu hihi

A co do nauki to zgadzam się, że trzeba być przygotowanym dużo wcześniej, zanim się zawrze związek małżeński, bo z dniem ślubu to trochę za późno.
26-07-2007 20:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
mysle ze jak kcesz miec gromadke dzieci to naturalne metody ci nie przeszkodza, wrecz pomoga Duży uśmiech

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
27-07-2007 14:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
Może dużo,ale bez przesady znowu.
27-07-2007 14:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
4 na 100 kobiet stosujacych ta metode zajdzie w ciaze dlatego jezeli sie na to decydujesz to musisz byc bardzo zdyscyplinowana i najlepiej prowadz spokojny tryb zycia (tzn bez zadnych akcji typu czeste wyjazdy i robienie czegokolwiek co mogloby rozregulowac ci miesiaczkowanie). podziwiam osoby ktore ta metode stosuja i nie boja sie zajsc w ciaze. powodzenia Uśmiech

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
27-07-2007 15:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Cytat:mysle ze jak kcesz miec gromadke dzieci to naturalne metody ci nie przeszkodza, wrecz pomoga
Ta wypowiedź zdradza wprost, iż każda antykoncepcja to lęk przed poczęciem.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-07-2007 15:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
kumbaja napisał(a):4 na 100 kobiet stosujacych ta metode zajdzie w ciaze
Muszę Cię zasmucić, ale masz nieaktualne dane. Wskaźnik Pearla obcenie dla NPR wynosi 0,2 przy prawidłowym stosowaniu metody. A więc na 100 kobiet stosujących daną metodę przez rok, ciąża zdarza się u 0,2 z nich. Jeśli chodzi o tabletki hormonalne dwuskładnikowe, wskaźnik Pearla wynosi 0,18, czyli niewiele większa skuteczność, właściwie minimalna, powiedziałabym nawet - nieznacząca.

kumbaja napisał(a):najlepiej prowadz spokojny tryb zycia (tzn bez zadnych akcji typu czeste wyjazdy i robienie czegokolwiek co mogloby rozregulowac ci miesiaczkowanie)
Tutaj też Cię muszę zasmucić, ale nie masz racji. Nawet największe rozregulowania organizmu nie są przeszkodą w stosowaniu NPR z tego względu, że wszystko da się dokładnie obliczyć, tylko trzeba wiedzieć i umić.

kumbaja napisał(a):podziwiam osoby ktore ta metode stosuja i nie boja sie zajsc w ciaze.
Nie wiem czego tu się bać. Jak widać skuteczność jest niemal identyczna co tabletki hormonalnej dwuskładnikowej. Z tą dużą różnicą, że stosowanie NPR jest 100% bezpieczne i masz 100% pewność, że nie zaszkodzi ani Tobie, ani Twojemu mężowi. Co do pigułek takiej 100% pewności niestety nie masz i nigdy mieć nie będziesz.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-07-2007 17:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Wydaje mi się, że naturalna metoda planowania rodziny jest dośc skomplikowana i obawiam się,że przy jej stosowaniu byłabym zestresowana. A co ,jeśli kobieta często choruje?
27-07-2007 18:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
aga napisał(a):A co ,jeśli kobieta często choruje?
To samo, co napisałam:

Cytat:Nawet największe rozregulowania organizmu nie są przeszkodą w stosowaniu NPR z tego względu, że wszystko da się dokładnie obliczyć, tylko trzeba wiedzieć i umić.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-07-2007 18:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sasankja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
polecam forum http://www.npr.pl/forum/index.php
tam są osoby które od dawna stosują tę metodę i mają naprawdę ogromną wiedzę Uśmiech

by?am ale si? zmy?am
27-07-2007 18:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
no jak uwazasz offca, jak masz takie dane to oddaje honor, ja sie poslugiwalam danymi z jednej ze stron internetowych. no ale moze masz lepsze dane, z tego co piszesz rozumiem ze trzeba dobrze znac swoje cialo i dobrze liczyc zeby nie `wpasc` ale wiem ze nieregularny tryb zycia potrafi rozregulowac miesiaczki, np jak sie pojedzie gdzies z polski do np wloch, zmiania klimatu doprowadzi do wczesniejszej albo spoznionej miesiaczki.

aga, nie wiem jak to sie odnosi do czestego chorowania, ale czy te czeste chorowania sprawiaja ze masz nieregularne miesiaczki?

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
27-07-2007 18:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów