Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Naturalne metody planowania rodziny
Autor Wiadomość
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
No nie,ale temperatura się wtedy zmienia i organizm w czasie choroby się rozregulowuje i wtedy na podstawie błędnej temperatury można się pomylić.
27-07-2007 18:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #17
 
Ale NPR to 3 wskaźniki, nie jeden, nie tylko temperatura Ściana

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-07-2007 21:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Cytat:Wydaje mi się, że naturalna metoda planowania rodziny jest dośc skomplikowana i obawiam się,że przy jej stosowaniu byłabym zestresowana.
W jednej z informacji przeczytałem iż metod naturalnych z powodzeniem potrafią się nauczyć niepiśmienni mieszkańcy krajów " trzeciego świata".
Trochę chęci więc i nic trudnego Oczko

kumbaja napisał(a):no jak uwazasz offca, jak masz takie dane to oddaje honor, ja sie poslugiwalam danymi z jednej ze stron internetowych

Zwykle to stony propagujące antykoncepcję - zawyżają wskaźniki lub po prostu "zapominają" o met. Roetzera czy wieloobjawowej.
kumbaja napisał(a):ale wiem ze nieregularny tryb zycia potrafi rozregulowac miesiaczki, np jak sie pojedzie gdzies z polski do np wloch, zmiania klimatu doprowadzi do wczesniejszej albo spoznionej miesiaczki.
w obecnej chwili nie stanowi to poważniejszej przeszkody - jak zauważyła Annnika to zwykle zespół większej ilości objawów. W wątpliwych sytuacjach po prostu nie podejmuje się współżycia.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
12-08-2007 00:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #19
 
A wieloobjawowość sprawia, że wątpliwości jest naprawdę niewiele jeśli dogłębnie pozna się metodę Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-08-2007 16:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarny Pablo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 42
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
Cześć Aga.
Zanim się pobraliśmy starannie wybieraliśmy metodę planowania. Podzielę się z Tobą tym co znalazłem w czasie poszukiwań. Zaskoczeniem dla mnie było, że ani doradcy życia rodzinnego, a co dziwniejsze ginekolodzy nie mają o tym pojęcia. O tóż technika idzie do przodu. Oprócz wynajdywania piguł i wulkanizacyjnych produktów naukowcy opracowali sporo pozytywnych rzeczy, Od wielu lat istnieją urządzenia (mini komputery, które pomagają w kontrolowaniu cyklu, liczą i informują Cię. Twoim zadaniem jest tylko wprowadzenie danych. Niektóre urządzenia korzystają ze śliny. Wyglądają jak pomadka i są bardzo wygodne dla kobiet, mogą je stosować nawet w pracy. Inne wykożystują analizę moczu. Polecam. Niestety należy wydać kilka złotych na urządzenie i wskaźniki. Ale jest to wygodna nie inwazyjna metoda naturalnego planowania rodziny. Jeśli zechcesz, to wyszukam Ci tych stron, jest tego mnóstwo. Urządzenia są łatwe w obsłudze, wygodne i skuteczne.

Pozdrawiam!!

JAK SI? NIE WYWRUCISZ TO SI? NIE NAUCZYSZ
10-12-2007 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
To ja się chętnie dowiem coś na ich temat. I na temat kosztów też Oczko A Wy z żoną stosujecie, że tak powiem, taki mechaniczny wspomagacz, czy tradycyjną metodę polegającą na notowaniu wszystkiego?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
10-12-2007 16:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarny Pablo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 42
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
Najpierw byliśmy napaleni na taki komputerek, jednak koniec końców stanęło na termometrze. Dlaczego? Chyba dlatego, że moja żona dobrze znała metodę objawową i miała do siebie zaufanie. Moja żona jest bardzo dokładna - niestety, a ja mam ciągle nadzieję że szybko się pomyli hehe.

Offieczko gdy tylko znajdę chwilunię wyszukam Ci te materiały czy tam adresy. Umieszczę w temacie!
Pozdrowienia!

[ Dodano: Wto 11 Gru, 2007 17:49 ]
W odpowiedzi na Twoją prośbę Offieczko, zamieszczam info.
Krótko scharakteryzuję urządzenia i podam adresy stron. Proponuję głęboko zapoznać się z całym materiałem przed podjęciem decyzji. Wszystkie informacje o aparatach są istotne.

Persona (Unipath).
"Ten osobisty minikomputer najpierw uczy się twojego cyklu miesięcznego na podstawie wprowadzanych danych oraz śledzenia wahań hormonalnych (urządzenie pobiera te informacje z próbek moczu umieszczanych na specjalnych paskach testowych), a następnie informuje cię, kiedy masz dni płodne, a kiedy niepłodne. Po okresie "nauki" testery z próbkami moczu musisz wprowadzać rzadziej (aparat sam się tego będzie domagał). Producent podaje, że skuteczność metody wynosi 94 proc. Cena urządzenia wraz ze startowym pakietem pasków - 490 zł, komplet testerów na każdy kolejny miesiąc - ok. 59 zł. Informacji o zakupie szukaj w renomowanych aptekach i na stronie: http://www.hfsaga.com.pl"

Wiem, że jeśli ktoś jest uparty to Personę można kupić dużo taniej, nawet za ok 350 zł. Minus, że trzeba kupywać regularnie wskaźniki, a to wydatek. Więcej informacji na temat persony
http://www.persona.info.pl

Bioself (Bioself SA)
"To elektroniczny wskaźnik płodności, którego działanie opiera się na codziennych porannych pomiarach temperatury (po 5 godzinach nieprzerwanego snu). Aparat analizuje dane z ostatnich cykli i za pomocą zielonej lub czerwonej lampki informuje przy pomiarze, czy to dzień płodny, czy niepłodny. Nadaje się dla kobiet o cyklach długości 19-39 dni. Zapamiętuje pomiary z ostatniego roku stosowania oraz długość ostatnich 12 cykli. Pomiary te można wyświetlić lub wydrukować i wykorzystywać do konsultacji z lekarzem. Przy prawidłowym użytkowaniu skuteczność Bioselfu sięga 96 proc. Oczywiście choroba, zażywanie niektórych leków, stres, nieprzespane noce mogą zaburzać wyniki."

Zaletą tego aparatu, że oprucz niego nic Tobie nie potrzeba. Jednorazowy wydatek. cena oscyluje wokół 385 zł. Więcej informacji:
http://www.bioself.pl

Pearly, Lady-Comp, Baby-Comp
"Komputery cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly są nowoczesnymi urządzeniami określającymi fazy płodności kobiety i moment owulacji. W komputerach Lady-Comp, Baby-Comp oraz Pearly ma miejsce analiza cyklu miesięcznego kobiety poprzez porównanie zmian temperatury w przebiegu cyklu do bazy ponad 1 miliona cykli wprowadzonych do urządzenia. Korzystanie z komputerów cyklu polega na codziennym 30 sekundowym pomiarze temperatury i stosowaniu się do zaleceń urządzenia. Dzięki niezwykle dokładnym pomiarom i algorytmicznym porównaniom otrzymanych wyników następuje określenie momentu cyklu oraz precyzyjne wskazanie fazy płodności. Właściwość ta jest może być wykorzystywana nie tylko w celu zapobiegania ciąży, ale także w sytuacji odwrotnej - u par starających się o ciążę. Dzięki komputerom cyklu można unikać poczęcia lub świadomie do niego dążyć."

Pierwsze dwa służą do unikania poczęcia, natomiast trzeci szuka najpłodnieszych dni. Są bardzo nowoczesne. Niestety to jedne z najdroższych urządzeń na rynku
Pearly - ok 1150-1200 zł
Lady-Comp - ok 1800 zł
Ceny niesamowite, ale to jednorazowy wydatek i może warto. Więcej info. o wszystkich trzech aparatach:
http://www.ladycomp.pl


DONNA - szybki, czysty i łatwy w użyciu wkaźnik dni płodnych.
"Głównym celem stosowania testera płodności DONNA jest określanie dni płodnych/niepłodnych w cyklu miesiączkowym kobiety.
Donna jest urządzeniem do samodzielnego użytku.
Tester płodności DONNA pozwala wykonać wielokrotną ilość testów. Nie wymaga żadnych dodatkowych elementów, odczynników itp. Należy jedynie pamiętać, aby przed każdym testem wyczyścić mini-mikroskop.
Główne zalety testera płodności DONNA:
metoda ta nie ma żadnych niepożądanych skutków ubocznych
nie ma żadnego wpływu na stosunek seksualny
nie ma potrzeby stosowania wykresów temperatury, jak przy innych metodach
nie trzeba stosować żadnych kłopotliwych aplikatorów
może być używany ZAWSZE I WSZĘDZIE
Tester płodności DONNA nie powinien być używany przez:
kobiety będące w zawansowanym stadium menopauzy
kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną (pigułkę) lub terapię hormonalną
kobiety, które ostatnio (w ciągu minionych dwóch miesięcy) były w ciąży, niezależnie od tego czy ciąża trwała 9 miesięcy czy też zakończyła się wcześniej"

Ten aparat podoba mi się najbardziej. Niestety nie mogę odnaleźć strony producenta. Na stronie, którą podam należy wpisać w wyszukiwarce "Donna".
Na tej stronie nie ma ceny, z tego co pamiętam, to nie przekracza 200 zł (ale łba sobie niedam za to uciąć)
http://www.herbapis.nazwa.pl

Znalazłem jeszcze coś dlamnie nowego:

CTLife
"jest prostym w obsłudze programem komputerowym dzięki, któremu możemy poznać swoją płodność. Daje możliwość komputerowej dokumentacji oraz interpretacji obserwowanych objawów płodności.
Dzięki instalacji właściwego programu w zależności od stosowanej metody - termicznej, śluzowej czy objawowo-termicznej, prowadzona jest bieżąca analiza komputerowa i wyciągane są wnioski w postaci określenia poszczególnych faz cyklu miesiączkowego.
Automatycznie interpretuje kobiece wskaźniki płodności zarówno w kierunku wyznaczenia maksymalnej płodności w cyklu, jak i wyznaczenia dni niepłodnych."

To program komputerowy, więc należy mieć komputer. Ale wy chyba macie?! cena to tylko 95 zł. Zapraszam do lektury na:
http://www.ctlife.pl

Mam nadzieję Offieczko, że na coś się przydałem, i zaspokoiłem Twoją ciekawość. Przepraszam, za długość posta. Powodzenia!

Posta dedykuję wszystkim kobietom!

JAK SI? NIE WYWRUCISZ TO SI? NIE NAUCZYSZ
11-12-2007 17:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #23
 
o, a ja właśnie liczyłam na to, że ktoś napisze o tych urządzeniach Uśmiech

witam, w ogóle, serdecznie - to mój 1. post na tym forum
za parę miesięcy będę dumną żoną i chcę stosować naturalne metody
znam siebie i moje lenistwo, stąd najbardziej interesują mnie właśnie te wszystkie "komputerki"

ale.. czy znajdzie się na forum ktoś, kto rzeczywiście z nich korzysta??
miałabym do takiej osoby parę pytań

wkrótce idę do lekarza i też z nim pogadam, ale wiadomo, jaki jest stosunek większości ginekologów do NPR :? , dlatego chciałabym móc zwrócić się do katolika/katoliczki, używających np. Bioself [Donna również mnie zainteresowała]... lub cokolwiek innego z wymienionych wyżej

znajdzie się ktoś taki?

pozdrawiam!

PS właściwie, właśnie widzę, że na http://www.npr.pl/forum są rzeczywiście osoby doświadczone i fachowe Uśmiech Uśmiech no, ale gdyby ktoś się i tu znalazł, byłoby wygodniej Oczko
07-01-2008 15:27
Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
czarny Pablo napisał(a):Persona (Unipath).
(...)Producent podaje, że skuteczność metody wynosi 94 proc.
tzn wskaźnik Perla wynosi 6? (czy sie machnąłem) -To dosyć dużo chyba.
11-01-2008 00:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #25
 
Ja sądzę, Agni, że najlepiej będzie gdy fachowo porozmawiasz na forum LMM a o "pierdołkach" tutaj Oczko
Wydaje mi się że i jedno i drugie jest potrzebne. Uśmiech
Zapraszam również oczywiście "do siebie" na forum:
http://forumrodzina.fora.pl/
pozdrawiam Uśmiech

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
20-01-2008 19:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Broda Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Myślę, że większym problemem od skuteczności metod jest sam lęk przed zajściem w ciążę. To potrafi zabić całą radość z aktu małżeńskiego. I od tego lęku nie da się uciec bez Boga. Bóg jest dawcą życia. Znam ludzi, zdrowych, którzy z nieznanych przyczyn nie mogli mieć dzieci przez 8 lat starań, a znam takich, którzy zaszli w ciąże stosując naturalne metody i tylko "trochę" je naciągając Uśmiech

Zgoda na to, że jak Bóg będzie chciał to da dziecko a jak nie to nie da była przynajmniej dla mnie kluczem do pozbycia się wszelkich lęków i radości z każdego spotkania z żoną. Stosujemy z powodzeniem metodę NPR od 7 lat (jak na razie 100% skuteczności), ale najważniejsze, że za każdym razem jesteśmy gotowi przyjąć dziecko, jesli taka będzie wola Boga - to daje ogromną wolność.

Ale, ale. Daleki jestem od stwierdzeń, jakie często widzę w prasie katolickiej, ze lęk przed dzieckiem to lęk przed życiem itd., że katolik powinien się rozmnażać jak - z przeproszeniem - królik. Bóg współpracuje z człowiekiem i na odwrót. Bóg nie da dziecka człowiekowi wbrew jego woli, jesli to nie miałoby być dobre. Człowiek ma wciąż wolną wolę.

Tym, którzy szykują się do małżeństwa mogę powiedzieć, że wszystko przychodzi w odpowiedniej chwili i nie ma się co martwić na zapas.

A co do samej metody, to nie ma znaczenia ani długość cyklu ani jego regularność (choć regularny cykl bardzo pomaga). No i znaczenie ma tu, ze jest to współpraca z wolą Boga i z tym jak nas stworzył a antykoncepcja to po prostu niezgoda na to, że człowiek został stworzony człowiekem - ze swoją seksualnością i wolna wolą. A niezgoda na wolę Boga względem nas to jak dla mnie strzał we własne kolano.

No i wybaczcie, że tak długo ale jeszcze tylko jedno: znam tez pary, które długo się zmagały i kłóciły jakie metody wybrać a potem sie okazało, ze bardzo trudno było im zajść w ciążę, kiedy już chcieli. Paradoks. Ale nie chodzi tu o straszenie, tylko o to, że życie czasem nas zaskakuje, że zawsze warto pytać Boga jaki jest Jego plan wzgledem nas. Otwarcie na wolę Boga przemienia spojrzenie na sprawy planowania rodziny czy antykoncepcji.

Sara urodziła będąc starą babuleńką Uśmiech

P.s. Naturalne planowanie rodziny to naprawdę rewelacja! Zaplanowaliśmy, ze chcielibysmy chłopca. Przy NPR można zwiększyć szanse wybór płci. No i w kwietniu urodzi nam się chłopiec Uśmiech

http://www.pustyniawmiescie.pl
http://www.parafie.zgora.eu
http://www.izajasz.pl
26-01-2008 12:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #27
 
Broda napisał(a):P.s. Naturalne planowanie rodziny to naprawdę rewelacja! Zaplanowaliśmy, ze chcielibysmy chłopca. Przy NPR można zwiększyć szanse wybór płci. No i w kwietniu urodzi nam się chłopiec Uśmiech
a jak to działa, znaczy się skad wiadomo ze bedzie chłopiec danego dnia cyklu czy dziewczynka ?? :-k ciekawe to Uśmiech

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
26-01-2008 20:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #28
 
Plemniki z chromosomami XX czyli "żeńskie" są mniej ruchliwe i wolniejsze, za to dłużej żyją. Plemniki z chromosomami XY czyli "męskie" są szybsze, ale żyją krócej. Na tej podstawie można wyciągnąć wniosek, że im bliżej owulacji dochodzi do stosunku, tym większa jest szansa na poczęcie chłopaka Uśmiech Jeśli zaś kochasz się 3 dni przed owulacją, przetrwa zdecydowana większość "żeńskich" plemników. Uwaga - jest to tylko hipoteza i nie zawsze się sprawdza! Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
26-01-2008 20:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Broda Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
W wielkim skrócie: w owulacje chłopak, przed i po - dziewczynka Uśmiech
Oczywiście to tylko zwiększanie prawdopodobieństwa a nie 100% metoda.

--
No właśnie, tak jak napisała koleżanka wyżej.

http://www.pustyniawmiescie.pl
http://www.parafie.zgora.eu
http://www.izajasz.pl
26-01-2008 20:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #30
 
Przyznam, że ta metoda to chyba jedyna która w miarę się sprawdza Oczko
U nas też pomogła ;-)

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
26-01-2008 23:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów