Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Chrześcijański'' HC
Autor Wiadomość
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #61
 
buehehe dzieki ink za poprawke, rzeczywiscie cos mi sie poprzestawialo 8)

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
12-08-2007 13:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Enetel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 52
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #62
 
Wrocilem z podrozy, pora nadrobic zaleglosci...

Scott napisał(a):Idąc dalej, czy sama forma ewangelizacji która szkodzi ewangelizującemu zdrowotnie- jest ok? I jeśli np- ja bym chciał coś takiego zrobić, czy musiałbym sie spowiadać z tego iż sam sobie szkodzę?
Dobre pytania.

Tyle, ze... Idac jeszcze dalej - muzyka wogole moze zaszkodzic zarowno muzykowi jak i sluchaczowi. Nie wiem, czy np. dyrygent, ktory przygotowywuje orkiestre do jakiegos wystepu i trenuje z nia po kilka godzin dziennie nie jest podobnie narazony na halas jak gitarzysta jakiejs kapeli rockowej, albo jakiejs lzejszej metalowej (nie mowie o black, czy death metalu, bo tam to raczej zdecydowanie bardziej sie oglusza).

Ogolnie - zgadzam sie, ze muzyka rockowa lub metalowa MOZE zawierac teksty satanistyczne, agresywne itd. MOZE zawierac przekazy podprogowe, puszczane od tylu fragmenty czarnych mszy itd. itp. ALE jest mnostwo kapel, ktore takich rzeczy nie robi, ma inteligentne teksty, gra z sensem, nie umieszcza odwroconych krzyzy jako dekoracji na scenie itd. To nie jest tak, ze jesli ktos ubiera sie na czarno, gra metal to od razu jest satanista i do satanizmu zacheca. Czesto sa to wierzacy ludzie (vide Litza, byly gitarzysta Acid Drinkers).

Mysle tez, ze jesli ktos naprawde wierzy w Chrystusa to nie bedzie sluchal tekstow kapel satanistycznych. Wogole nie bedzie sluchal takich kapel. Czlowiek dojrzaly wybierze sobie takie kapele, z ktorych pogladami sie zgadza. Nie mozna przeciez zmuszac czlowieka, ktory przez cale zycie sluchal ciezszej muzyki, zeby nagla przerzucil sie na Bacha, gospel, czy blues (nie mowie, ze jest to niemozliwe).

A jesli juz jestesmy przy innych gatunkach muzycznych - jaka w takim razie muzyke powinien sluchac wierzacy katolik? Jesli np. w folku sa zespoly grajace muzyke inspirowana poganskimi wierzeniami, to nie powinno sie wogole folku sluchac?

Uff, troszke sie rozpisalem. Mam nadzieje, ze powyzszy wywod nie ma jakichs razacych bledow metorycznych etc.
17-08-2007 14:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #63
 
Witam wszystkich. Interesuję się tematam nie od dziś. Pomyslałem, że warto wpuścic w rozmowę trochę swierzego powietrza w postaci wypowiedzi muzyków grających chrześcijański metal: http://pl.youtube.com/watch?v=lBdS9csE268 oraz połowa druga: http://pl.youtube.com/watch?v=uHi4pkqZFi4 .
Pozatym wczoraj byłem na spotkaniu z Leszkiem "Korzeniem", bohaterem reporarzu o którym mowa była wcześniej. Powiedział coś, czego akurat nie było w reportarzu, a duzo wyjaśnia, mianowicie pewnego razu świadomie zaprosił siły ciemności do swojego życia, będąc zmęczony narkotykami i szukając czegoś więcej. Nie był to wpływ muzyki, a świadomy wybór złego ducha. Więcej o Korzeniu można było obejrzec w programie "Jarmark cudów" http://egeszegedre.wrzuta.pl/film/62te4w...4_okultyzm
Poczytam co tam było wcześniej pisane i niewątpliwie sie odezwę niebawem. Szkoda, że wcześniej Waszej rozmowy nie znalazłem.
24-08-2007 14:22
Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #64
 
Gvist napisał(a):Pozatym wczoraj byłem na spotkaniu z Leszkiem "Korzeniem", bohaterem reporarzu o którym mowa była wcześniej. Powiedział coś, czego akurat nie było w reportarzu, a duzo wyjaśnia, mianowicie pewnego razu świadomie zaprosił siły ciemności do swojego życia, będąc zmęczony narkotykami i szukając czegoś więcej. Nie był to wpływ muzyki, a świadomy wybór złego ducha.
Ja koncze dyskusje. Nie wiem czy wy nie widzicie jednej sprawy- jest metal jako muzyka gdzie:
Cytat:W warstwie lirycznej dominują głównie motywy satanistyczne, antychrześcijańskie, pogańskie i okultystyczne. Rzadziej pojawia się tematyka wojenna, mizantropijna, czasem apokaliptyczna.
Albo ten wasz "unblack metal" Zespoły gdzie nie ma nawiązania do niczego zlicze na palcach jednej ręki. Ale to wasz wybór. Zadna inna muzyka nie jest tak bardzo oddana szatanowi! To mówi samo za siebie.

Reagge jest oddane demonowi Jah[ma sie to tak do imienia Jahwe jak Jehowa]

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jah

Muzyka Krisznowców Krisznie itp!!

I nawet jakby w nuty Krisznowców wepchnąć Jezus jest Panem to dalej bedzie to złe!

[ Dodano: Pią 24 Sie, 2007 15:39 ]
Naprawdę nie widzicie że coś jest tu nie tak? Jaki efekt wywołuje taka muzyka w was samych? Naprawdę aż tak daliście sie przekonać tym ludziom że nie czujecie do czego woła najgłębsza część waszego serca???? Czasami warto sie przyjrzeć temu co mówi ktoś stojący obok. Zobaczcie sobie jakie są komentarze na pod tymi wywiadami.

Cytat:Albo jakby w reggae spiewali o delegalizacji marihuany ;] metal byl,jest i bedzie zły ;]
Cytat:brak mi słów ehh

Cytat:white metal?..hehhe..to tak jakby wmówić dzieciakom, że Jim Morrison pił mleko..ja pier...

Ale jeśli sami tego nie zauważycie- nikt tego nie zrobi za was.

Pozdrawiam

[ Dodano: Pią 24 Sie, 2007 16:25 ]
Jeszcze o tych reportażach - to to o czym sie tam mówi"ubblack" metal, ale ciągle black metal! Muza której prekursorem był Black Sabbath po to żeby pluć na religie chrześcijańską. w tym wypadku pozorna walka pomiędzy dobrem a złem odbywa sie na terytorium muzyki metalowej. I pani mówiąca "ja wszystko lubie" to nie jest rozumowanie Katolika!!

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
24-08-2007 15:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #65
 
"Albo ten wasz "unblack metal" Zespoły gdzie nie ma nawiązania do niczego zlicze na palcach jednej ręki" - to pewnie masz około 200 palców, skoro tak twierdzisz. I co znaczy, że nie maja nawiązania do niczego? Podam przykład do czego nawiązują w tekstach:

Ostateczna Bitwa
(The Final Battle)

I ujrzałem Anioła
Zstępującego z Niebios
Niosącego klucze do Otchłani
I trzymającego w ręku Wielki Łańcuch

Starł się ze Smokiem
Starożytnym Wężem
I skuł go na tysiąc lat

I zrzucił go w Otchłań
Którą zapieczętował i zamknął ponad nim
By ten nie kusił narodów
Aż wypełni się czas

Po tym będzie uwolniony na krótki czas

Ostateczna bitwa jest blisko
Ostateczna bitwa jest blisko

Gdy tysiąc lat przemine
Szatan wyjdzie ze swego więzienia
I zacznie kusić narody
We wszystkich stronach Ziemi

Gog i Magog zgromadzą je na bitwę
I będzie ich wiele tak jak ziaren piasku
Będą maszerować przez szerokość Ziemi
I otoczą obóz ludzi Boga - miasto, które On kocha

Lecz!
Ogień spadnie z Niebios
I pochłonie ich
I diabeł, który skusił ich
Zrzucony zostanie do jeziora
Płonącej siarki gdzie mieszka bestia
I fałszywi prorocy strąceni zostaną
I będą cierpieć męki
Dzień i noc
Na wieki wieków

A jaki efekt wywołuje ta muzyka we mnie samym? Mnie skałnia do modlitwy, szczególenie dwie genialne płyty MEGIDDON - Incidents Before The Time i STRONGHOLD - Prayers From The Yearning Heart. I dodam jeszcze, że to jedyna muzyka będąca w stanie przełożyc na postac kompozycji dźwiękowej treści, jakie wyżej zacytowałem, często żywcem wyjete z Pisma Świętego.
A muzyka jest oddana szatanowi, gdy tak zadecydują muzycy. Jeżeli oddadzą ją Bogu, będzie oddana Bogu.
24-08-2007 16:26
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #66
 
Scott napisał(a):Zadna inna muzyka nie jest tak bardzo oddana szatanowi! To mówi samo za siebie.

Niestety mocno się mylisz.
Scott napisał(a):Zespoły gdzie nie ma nawiązania do niczego zlicze na palcach jednej ręki.

No to ja znam ich trochę więcej, a christian metalu słucham krótko.

Oto przykładowy tekst Illuminandi:

Cytat:Wejdź! (Zacheusz)

Słowa:Na podst. Łk 19, 1-10 - Jan Trębacz
Muzyka : Illuminandi

*Jezus:*
Zacheuszu, zejdź z tego drzewa!
W domu twym muszę dziś być.
Zacheuszu, zejdź z tego drzewa!
Jak długo jeszcze chcesz tam tkwić?

*Zacheusz:*
Ty znasz mój strach, mój ból, mą rozpacz, mój grzech
I wiesz jak bardzo pragnąłem znaleźć Cię!
Tak ciężko mi było dostrzec Twoją twarz
Gdy tłum z każdej strony otaczał mnie!

Niesiony ludzkim prądem, bezradny, zrozumiałem:
Tak nie mogłem osiągnąć tego, czego chciałem!
Gdy nadeszła sposobność nie czekałem, nie!
By Cię wreszcie spotkać, na drzewo wspiąłem się!

*Jezus:*
Zacheuszu, zejdź z tego drzewa!
W domu twym muszę dziś być.
Zacheuszu, zejdź z tego drzewa!
Jak długo jeszcze chcesz tam tkwić?

*Zacheusz:*
Panie wejdź do mego domu, choć nie jestem godny,
Choć krzywo na mnie patrzą i mną pogardzają,
Choć wiesz, że ma dusza nie jest kryształowa,
Bo me ręce niejedną krzywdę wyrządziły!

Ja wiem, Ty nie dbasz o to, co o mnie myślą inni
I właśnie u mnie pragniesz dzisiaj się zatrzymać.
Ty nie zważasz na pozory, ani moje podłe czyny,
Bo przyszedłeś szukać oraz zbawić TO, CO ZGINĘŁO!!!

Co Ty na to :?:

Zespół "Cap Band" - to zespół metalowy złożony z kapucynów. Poszli za szatanem :?: Ciekawe jednak, że ich słuchacze poszli za Bogiem...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
24-08-2007 16:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #67
 
Annnika napisał(a):Co Ty na to :?:

Zespół "Cap Band" - to zespół metalowy złożony z kapucynów. Poszli za szatanem :?: Ciekawe jednak, że ich słuchacze poszli za Bogiem...
Jarmark cudów został zrobiony bo nawet arcybiskup dał sie zwieć bioenegrii. Autorytet to nie wszystko. To że owoców nie ma nie znaczy że nie bedzie. Wiem jak było u mnie. :?

Annnika napisał(a):Scott napisał/a:
Zespoły gdzie nie ma nawiązania do niczego zlicze na palcach jednej ręki.


No to ja znam ich trochę więcej, a christian metalu słucham krótko.
Nie tylko słowa są przekazem w piosenkach. :| Ciekawe jakie sa owoce u Ciebie Annnika. :roll: Jak bardzo za Jezusem poszłaś? :roll:


Annnika, Gvist, powtórzę 100000 raz - nie mam nic do tekstów unblack metalu!! Ale tu chodzi o charakter podkładu muzycznego. Jeśli gdziekolwiek napisałem że teksty w unblack metalu są złe to mi to wskażcie, jak nie to nie zarzucajcie takich rzeczy. Uśmiech

Annnika napisał(a):Scott napisał/a:
Zadna inna muzyka nie jest tak bardzo oddana szatanowi! To mówi samo za siebie.


Niestety mocno się mylisz.
Znasz inną gdzie jest tyle choćby tekstów o szatanie, okultyzmie niż mocny rock? Jak znasz to dawaj choćby 1 gatunek muzyczny, jak nie znasz bo takiego nie ma to nie pisz takich rzeczy.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
24-08-2007 18:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #68
 
Piszemy o metalu, nie rocku - i to o konkretnej, małej grupie zespołów chrześcijańskich. I tylko tego tyczyła się moja wypowiedź. Znam wiele osób, które prawdziwie nawróciły się, zaczynając od christian metalu. Bo rozumiem że moja osoba nie może być przykładem, dlatego powołuję się na innych.

Zapraszam na Dni Młodych do Wołczyna. 14-19.07.2008r . Może zmienisz zdanie Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
24-08-2007 20:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #69
 
Annnika napisał(a):Zapraszam na Dni Młodych do Wołczyna. 14-19.07.2008r . Może zmienisz zdanie Oczko
Zapraszam na msze o uwolnienie prowadzone przez wspólnotę Mamre- wstęp wolny. :wink:

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
24-08-2007 21:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Enetel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 52
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #70
 
Scott napisał(a):Naprawdę nie widzicie że coś jest tu nie tak? Jaki efekt wywołuje taka muzyka w was samych?
Owszem, muzyka satanistyczna lub majaca zwiazek z okultyzmem itd. ma na mnie zly wplyw - tak sie dzieje, gdy slucham np. Godsmacka (lider zespolu interesuje sie religia Wicca). Dlatego tez, patrzac po owocach, odrzucam taka muze i juz sie nia nie interesuje. Nie ma watpliwosci o szkodliwosc tego typu muzy. Potwierdzaja to liczne swiadectwa zarowno osob, ktore kiedys sluchaly tego jak i np. egzorcystow (kilku zreszta wymieniales).

Natomiast, jesli chodzi o rock i metal chrzescijanski - prosilem Cie o swiadectwa osob, ktorym taka muzyka zaszkodzila. Szanuje to, ze Tobie taka muzyka moze przeszkadzac. Natomiast innym osobom pomogla i mogla nawet w pewnym stopniu przyczynic sie do nawrocenia. Przytaczajac pare zdan osob z tego tematu:
M. Ink. * napisał(a):zespół Davida i on sam (jego przemówienia poza koncertem, którym przysłuchiwałem się w Lubiążu) po prostu mna wstrząsnęły... byłem przekonany, że usłyszałem proroka naszych czasów; ale to dość subiektywne wrażenie Oczko
Annnika napisał(a):Na koncercie-przedstawieniu NLM nawrócił się mój kolega.
Gvist napisał(a):A jaki efekt wywołuje ta muzyka we mnie samym? Mnie skałnia do modlitwy[...]
+ moje
Cytat:[...]muzyka chrzescijanska moze byc impulsem do nawrocenia sie. Przynajmniej u mnie tak bylo. Nie moge powiedziec, ze nawrocilem sie przez ta muzyke, ale przez sluchanie w koncu zdecydowalem sie na powrot do Boga.
Nie mozna zaprzeczyc, ze muzyka chrzescijanska pomogla wielu osobom (jesli chcesz, moge podac kilka swiadectw z innych forow).

Scott napisał(a):Czasami warto sie przyjrzeć temu co mówi ktoś stojący obok.
Tobie tez radze odrobine dystansu.

Cytat:Cytat:
Albo jakby w reggae spiewali o delegalizacji marihuany ;] metal byl,jest i bedzie zły ;]

Cytat:
brak mi słów ehh

Cytat:
white metal?..hehhe..to tak jakby wmówić dzieciakom, że Jim Morrison pił mleko..ja pier...
Podobnie drwil Jedrzej Kodymowski (zespol Apteka) z Armii - ironizowal, ze graja taka muzyke zapewne dlatego, by kler dawal im kase (przytocze dokladniejszy cytat jak tylko znajde wywiad).
24-08-2007 21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #71
 
Scott napisał(a):
Annnika napisał(a):Zapraszam na Dni Młodych do Wołczyna. 14-19.07.2008r . Może zmienisz zdanie Oczko
Zapraszam na msze o uwolnienie prowadzone przez wspólnotę Mamre- wstęp wolny. :wink:

W Gorzowie też to mam co miesiąc. Wstęp też wolny. Wbrew pozorom jesteśmy po jednej stronie :krzywy:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
24-08-2007 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #72
 
Enetel napisał(a):M. Ink. * napisał/a:
zespół Davida i on sam (jego przemówienia poza koncertem, którym przysłuchiwałem się w Lubiążu) po prostu mna wstrząsnęły... byłem przekonany, że usłyszałem proroka naszych czasów; ale to dość subiektywne wrażenie Oczko

Annnika napisał/a:
Na koncercie-przedstawieniu NLM nawrócił się mój kolega.

Gvist napisał/a:
A jaki efekt wywołuje ta muzyka we mnie samym? Mnie skałnia do modlitwy[...]

+ moje
Dołącz i mnie. Swojego czasu więcej sie modliłem kiedy wkręciłem sie w te klimaty bardziej, nawracałem 2 kumpli na tą muzę, sam siebie nazywałem nawróconym.

Enetel napisał(a):Cytat:
Cytat:
Albo jakby w reggae spiewali o delegalizacji marihuany ;] metal byl,jest i bedzie zły ;]

Cytat:
brak mi słów ehh

Cytat:
white metal?..hehhe..to tak jakby wmówić dzieciakom, że Jim Morrison pił mleko..ja pier...

Podobnie drwil Jedrzej Kodymowski (zespol Apteka) z Armii - ironizowal, ze graja taka muzyke zapewne dlatego, by kler dawal im kase (przytocze dokladniejszy cytat jak tylko znajde wywiad).
Widzisz tu takie drwiny? Bo ja nie, ja widzę zszokowanie zwykłych ludzi. Normalne, ludzkie zachowanie, nic więcej, moja mała kuzynka widząc tego pana występującego w tym klipie kiedy weszła do pokoju sie przestraszyła.

Kościół wiele razy popełniał ogromne błędy, wiele z nich ludzie mu wytykają do dzisiaj. Mamy wspaniałych ludzi którzy ostrzegają, apelują. Przyszłe pokolenia nas osądzą na pewno. W czasach ostatecznych wielu ludzi ma ulec zwiedzeniu, księża też pamiętajcie o tym, ufajcie tylko Jezusowi, mamy wiele proroctw że pojawią sie i w Kościele blednę teorie których należy sie wystrzegać bo prowadzą do zguby. Rock powstał aby pluć na chrześcijaństwo, wszak tak mówią wielcy chrześcijańscy muzycy rockowi, że służył tylko diabłu. Został zasymilowany przez pewne kręgi. Wszystko rozeznawajcie powie Św Paweł, wszak w Piśmie pisze też żeby nie unikać złego ale i wszystkiego co ma pozory złego.

proszę tylko o to aby ludzie żyjący po nas widzieli w nas wzory postępowania, byśmy nie dostarczali im kolejnych powodów do krytyki Kościoła, były czasy że kiedyś błędne teorie uważane za bardzo dobre przez znaczącą wiekszośc były krytykowane przez garstkę- dziś ta garstka pozwala nam pamiętać że i wtedy nie wszyscy dali sie zwieść i trwali mimo wszystko.

Są ludzie którzy twierdzą że każdy gatunek muzyki jest ok jeśli wpleść tam słowa chwalące Jezusa, ale są tacy którzy mówią że tylko z dobrej [od początku istnienia]są dobre owoce, sami wybierajcie których słuchać.

[ Dodano: Pią 24 Sie, 2007 22:27 ]
Annnika napisał(a):Scott napisał/a:
Annnika napisał/a:

Zapraszam na Dni Młodych do Wołczyna. 14-19.07.2008r . Może zmienisz zdanie Oczko
Zapraszam na msze o uwolnienie prowadzone przez wspólnotę Mamre- wstęp wolny. :wink:


W Gorzowie też to mam co miesiąc. Wstęp też wolny. Wbrew pozorom jesteśmy po jednej stronie
Wiec skąd rozbieżności?

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
24-08-2007 22:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #73
 
Scott napisał(a):Wiec skąd rozbieżności?

Jakie :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
24-08-2007 23:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #74
 
w sumie to nie wiem czy jest sens sie spierać
przyznam, że Budzyński i jego nawrócenie
miały niewątpliwy wpływ na moje życie,
ale to już przeszłość...

teraz to tylko muzyka, którą po prostu lubię Oczko

i jaki z tego wniosek?
ano taki: kato-rock, unblack metal, christ-punk,
czy inny 'chrześcijański hc' może być
w niektórych wypadkach dobry czy wręcz idealny
jako metoda ewangelizacji (przez co
rozumiem jedną z różnych form głoszenia Chrystusa);

będzie jednak przeszkodą, gdy zacznie
stawać się celem ewangelizacji lub
(co gorsza): metodą rozmywania Orędzia,
przez tworzenie specyficznej formy synkretyzmu

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
26-08-2007 02:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #75
 
Poproszę o "pomógł" dla Inkiego za tego powyższego posta Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-08-2007 15:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów