Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spowiedź Online
Autor Wiadomość
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Spowiedź Online
:aniol: Spowiedź Online :aniol:

Czy korzystacie/korzystaliście już z tego rodzaju spowiedzi :?:
Ja już parę razy taką spowiedź odbyłem. Osobiście uważam, że ma same plusy:
- jest niestresująca,
- nie trzeba wychodzić z domu.

Co o tym sądzicie :?:

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
27-07-2007 14:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
A jeśli ten ktoś po drugiej stronie to nie ksiądz, tylko ktoś, kto się pod niego podszywa? A może spraedałeś swoje grzechy diabłu a nie Bogu? Spowiedz online jest nieważna, wogóle nie ma możliwości zaistnienia. To opinia księży z którymi często rozmawiam na czatach, czy gg.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
27-07-2007 14:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
To przekręt
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,wid,876...caid=142ce
27-07-2007 14:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Cytat:Twórca strony broni się i całość określa jako prowokację artystyczną: Sam jestem katolikiem. Tak jak wszyscy chodzę do spowiedzi przy konfesjonale, nie w Internecie. Nikogo nie chciałem obrażać - dodaje.
To po jakie licho uskutecznia tego typu "zabawy"?

[ Dodano: Pią 27 Lip, 2007 15:54 ]
Bioman napisał(a):Ja już parę razy taką spowiedź odbyłem. Osobiście uważam, że ma same plusy:
- jest niestresująca,
- nie trzeba wychodzić z domu.

Co o tym sądzicie

Kodeks Prawa Kanonicznego (KPK) napisał(a):Kan. 959 - W sakramencie pokuty, wierni wyznający uprawnionemu szafarzowi grzechy, wyrażający za nie żal i mający postanowienie poprawy, przez rozgrzeszenie udzielone przez tegoż szafarza otrzymują od Boga odpuszczenie grzechów po chrzcie popełnionych i jednocześnie dostępują pojednania z Kościołem, któremu grzesząc zadali ranę.
KPK napisał(a):Kan. 960 - Indywidualna i integralna spowiedź oraz rozgrzeszenie stanowią jedyny zwyczajny sposób, przez który wierny, świadomy grzechu ciężkiego, dostępuje pojednania z Bogiem i Kościołem. Jedynie niemożliwość fizyczna lub moralna zwalnia od takiej spowiedzi. W takim wypadku pojednanie może się dokonać również innymi sposobami.
I na koniec
KPK 962 par. 1 napisał(a):§ 1. By wierny ważnie korzystał z sakramentalnej absolucji udzielonej wielu penitentom jednocześnie, wymaga się nie tylko odpowiedniej dyspozycji, lecz również postanowienia, że we właściwym czasie wyzna grzechy ciężkie, których teraz wyznać nie może.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-07-2007 15:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Bioman czy nie zauważyłeś,że nie dość że ktoś podszywa się pod Ojca Rydzyka to jeszcze oferuje spowiedź przez internet.To osoba prywatna,a nie ksiądz.Ksiądz jest zbyt poważną osobą by tak podchodzić do sakramentu Pokuty.

A oto dane serwera,na którym jest strona:

Host of the IP: http://www.ojciec-dyrektor.de
Host IP: 66.98.178.84
IP country: United States
IP address state: Texas
IP address city: Houston
IP postcode: 77060
IP latitude: 29.934200
IP longitude: -95.405701
ISP: Everyones Internet
Organization: Everyones Internet
Local Time: 2007-07-27 10:53


To przecież aż w Teksasie.
27-07-2007 17:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
To przecież z daleka pachnie siarą !, ciekawe jak można się tak nabrać ?. Ludzie badajcie Duchy, a jak nie potraficie to módlcie się o dar rozeznania !. :diabelek:

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
27-07-2007 18:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Toż to kolejna prowokacja Biomana :diabelek:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-07-2007 18:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #8
 
Oby on o tym wiedział Język

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-07-2007 20:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
SEBASTIANO napisał(a):A oto dane serwera,na którym jest strona:

Host of the IP: http://www.ojciec-dyrektor.de
Host IP: 66.98.178.84
IP country: United States
IP address state: Texas
Proszę, jaki to pożytek z namierzania serwerów :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-07-2007 22:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
a wiecie, że jak się zaznaczy "nie" tam gdzie powinno byc "tak", to sie dalej nie przejdzie? Np. jak się zaznaczy, że się pokuty nie odmówilo, to każą ja najpierw odmówić...

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
27-07-2007 22:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
to pójście na łatwiznę to po pierwsze a drugie - poważne traktowania tego typu "czegoś" jako spowiedzi to oznaka niedojrzałości.
Poza tym jakbym miala rozmawiać z przyjacielem a właściwie go przepraszać to raczej nie wysyłałabym mu maila czy listu. Oczywiście pomijam fakt ze przyjaciel moze mieszkać daleko i faktycznie nie ma innej możliwości, bo Przyjaciel Jezus jest w każdym kościele w każdym mieście w osobie księdza siedzącego w konfesjonale więc sprawa dla mnie jasna. Można sobie tłumaczyć tez tak, że dlaczego by np przez skype nie rozmawiać ze swoim stałym spowiednikiem i w ten sposób uzyskiwać rozgrzeszenie. I myślę ze choćby dlatego żeby podjąć dla Jezusa ten "wysiłek" spotkania sie z nim, poza tym też chodzi o wychowawczą wartość wstydu, która przez internet ulega zanikowi.

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
27-07-2007 22:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Jeżeli ma się daleko do kościoła, ale tak naprawdę daleko, że nie można dotrzeć i się wyspowiadać, to do odpuszczenia grzechów wystarczy żal doskonały, tylko potem, przy najbliższej okazji trzeba się wyspowiadać u księdza.
Spowiedź online szczerze mówiąc niesie nasze grzechy do kudłacza... bo to on nie mając władzy takiej jak Bóg, jedynie za pomocą elektroniki może kierować dużą ilością ludzi....

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
28-07-2007 14:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
Offca napisał(a):Toż to kolejna prowokacja Biomana :diabelek:
Staram się jak mogę dorównać mojemu autorytetowi w tej dziedzinie :diabelek:
ks. Marku pax tecum :mrgreen:
Annika napisał(a):Oby on o tym wiedział Język
Bioman napisał(a):Ja już parę razy taką spowiedź odbyłem.
Skoro tak napisałem, to znaczy, że wiem :roll2:
Ta pokuta coś za kosztowna Duży uśmiech

Inna wersja spowiedzi online

Wiedzę, że temat powoli przygasa, więc wrzucam drobny artykuł ↓
Cytat:Stereotyp spowiedzi.

Większość z nas wie jak wygląda spowiedź, jaki ma przebieg i charakter. Przed każdą uroczystością ludzie idą do konfesjonałów aby oczyścić swoje dusze i w spokoju przeżyć święta czy inne uroczystości. Kościoły są wtedy pełne, trzeba stać w kolejkach, często dość długo. Większość ludzi już w trakcie drogi do kościoła myśli co powiedzieć księdzu, jak ująć wszystkie swoje grzechy. Wchodząc do konfesjonału czują stres, zastanawiają się, czy dostaną rozgrzeszenie, czasami świadomie zatajają grzechy.

Spowiedź online rozwiązaniem problemów.

Nie spotykając się z księdzem twarzą w twarz, człowiek może stać się bardziej otwarty, może wyznać wszystko bez stresu i obawy o reakcję księdza. Zniknęłyby kolejki do spowiedzi, zwiększyłaby się liczba ludzi spowiadających się. Jednak jest i druga strona tej sprawy. Spowiedź powinna być naszą prywatną sprawą. Tylko My, ksiądz i sam Bóg wiemy, o czym rozmawiamy w konfesjonale. Natomiast internet niesie zagrożenia. Nasza spowiedź może przedostać się do sieci i tysiące ludzi będzie wiedziało o naszych grzechach, a to jest niedopuszczalne.

Tak i nie dla spowiedzi online.

Kościół powinien jednak zaryzykować i dopuścić taki rodzaj spowiedzi. Ludzie mieliby możliwość wyboru. Tradycjonaliści szliby do kościoła, natomiast pozostali korzystaliby z własnych komputerów aby przystąpić do tego sakramentu.
Źródło
Po przeczytaniu wszystkich za i przeciw, pytanie:
Czy gdyby była taka możliwość, to czy chcielibyście, aby Kościół wprowadził spowiedź online?

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
29-07-2007 00:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #14
 
Absolutnie nie - nic nie zastąpi normalnej rozmowy. Nie chciałabym być numerem IP albo nickiem...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
29-07-2007 00:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
Nigdy w życiu... Taka spowiedź nic by mi nie dała....

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
29-07-2007 10:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów