Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spowiedź Online
Autor Wiadomość
Vika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 244
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #46
 
Zaciekawił mnie temat. Oczywiście też uważam spowiedz przez internet za bezsensowną,ale...........ja np. bardzo chętnie porozmawiałabym z kapłanem przez
telefon.Traktowałabym to jako przygowanie do dobrej spowiedzi.
Jakoś tak mam,że łatwiej wypowiedzieć mi się w rozmowie telefonicznej niż w bezpośrednim kontakcie. Był czas ,że dzwoniłam na bezpłatny telefon zaufania przy Caritas w dni kiedy był kapłan i często rozmowa trwała godzinę. Nie dość ,że było to
dla mnie ogromne wsparcie,ponieważ miałam powazne problemy w domu /choroba i różne związane z tym kłopoty/, to jeszcze była to w pewnym sensie katacheza, taki rachunek sumienia w żywym kontakcie z kapłanem.
Dziś ,znów gdy wszystko sie tak pogmatwało potrzeba mi takiego kontaktu.
Będę próbować. Na pewno nie zastapi nic spowiedzi "na żywo".

Przeszłość moją Panie,
polecam Twojemu miłosierdziu,
terażniejszość moją polecam Twojej miłości,
a moją przyszłość oddaję w ręce Twojej Opatrzności.
08-02-2009 17:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nadinn Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 370
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #47
 
Witam Viko!
Ja tez uwazam ze spowiedz przez internet czy nawet telefon jest nie do przyjecia.
Od tego mamy Koscioly,konfesjonaly i tam jest autentyczne spotkanie z przebaczajacym
Jezusem. Natomiast telefonicznie owszem powinnismy przeprowadzic taka jak napisalas
wstepna rozmowe przygotowawcza.
Sama czesto dzwonie do Polski do ksiedza aby porozmawiac o problemach, ktore mnie
"mecza" i powiem ci, ze ogromne mam wsparcie duchowe, czy modlitewne, czesto z danym
ksiedzem sie wspolnie modlimy po zakonczeniu naszej rozmowy. Wiele ona mi daje,
dlatego Ciebie doskonale rozumie w kwesti romowy przez telefon.
Ale mam jedno pytanko: w Polsce sa zakonnicy, parafia przy parafi czy nie idzie sie umowic
na dana rozmowe np. do zakonu? Moze wtedy byloby ci lepiej przeprowadzic taka rozmowe.
08-02-2009 21:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 244
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #48
 
Cytat:Ale mam jedno pytanko: w Polsce sa zakonnicy, parafia przy parafi czy nie idzie sie umowic
na dana rozmowe np. do zakonu? Moze wtedy byloby ci lepiej przeprowadzic taka rozmowe.
_________________

Niestety,nie jest mi znana taka forma. Są natomiast telefony zaufania m.in. na Jasną Górę w Czestochowie. Ja natomiast miałam kontakt na telefon zaufania/bezpłatny-to istotne/ przy ówczesnym Radio Ave i Caritas w Radomiu.
Jestem niezmiernie wdzieczna kapłanom i katechetom,którzy poświęcili tyle czasu.
Nie poszedł na marne.Przeżyłam dzieki nim bardzo ciężki etap życia.

Pozdrawiam Nadinn.

Przeszłość moją Panie,
polecam Twojemu miłosierdziu,
terażniejszość moją polecam Twojej miłości,
a moją przyszłość oddaję w ręce Twojej Opatrzności.
08-02-2009 23:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
nadinn napisał(a):w Polsce sa zakonnicy, parafia przy parafi czy nie idzie sie umowic
na dana rozmowe np. do zakonu? Moze wtedy byloby ci lepiej przeprowadzic taka rozmowe.
Zawsze można zatelefonwać i oznajmić gotowość spotkania się na rozmowie, która ma zadecydować o dalszych losach życia. Jednak na pewno rozmowa telefoniczna nie może być zamiast realnej, twarzą w twarz.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-02-2009 16:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
szukacz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #50
spowiedź
A jak się ma do tego spowiedź powszechna w Kościele Prawosławnym???
przecież Oni korzystają z tej samej Biblii??
wyznają Tego samego Boga??a może innego??
a może Ich Spowiedź jest nie ważna??

a Komunia???


Maciej

chcia?bym wiedzie?....
18-02-2009 23:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #51
 
Może jeszcze tak z 15 pytań :?: i większość POZA TEMATEM :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
18-02-2009 23:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #52
 
Telefon, to niezastąpiona rzecz, Duży uśmiech
aby wyjaśnić naglące sprawy, gdy duchowny jest daleko, daleko ewentualnie ... jeszcze dalej (to wiedzą wszyscy praktykujący katoliccy emigranci z nad Wisły),
lub umówić się na spotkanie, aby przystąpić do spowiedzi świętej.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
19-02-2009 01:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
szukacz napisał(a):A jak się ma do tego spowiedź powszechna w Kościele Prawosławnym???
To tylko formuła pokutna, podobnie jak w Kościele Katolickim. Taki akt żalu, uznania, że wszyscy jesteśmy słąbi i grzeszni więc potrzebujemy wsparcia łaską Bożą. Zapewniem, że w kościele prawosławnym jest taka sama spowiedź uszna jak i w KK

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-03-2009 12:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
konradmag1956ax Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #54
 
Ciekawe, a może by tak jeszcze ślub małżeństwa, ostatnie namaszczenie, komunie świętą na online. Jak mówiłem że zamiast prze kompa to wyspowiadam się w ogródku i porozmawiam z Panem Bogiem, szczerze będe żałował za popełnione grzechy to mnie rodzina wyśmiała a teraz proszę spowiedź przez internet. Ciekawe
06-03-2009 23:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ghost Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #55
 
tak apropo.. Wczoraj byłem u spowiedzi i to było wspaniałe uczucie. Słowa które powiedział mi spowiednik, moja szczerość, bicie serca.. Lęk i strach..
Było strasznie, ale potem było jak w niebie..
Nie wyobrażam sobie takiego stanu poprzez komputer czy nawet telefon..

To co nie jest chwiejne, jest nietrwa?e. Labiryntem ?wiata z wiar? i w?tpliwo?ciami.
07-03-2009 16:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nadinn Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 370
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #56
 
ghost napisał(a):Nie wyobrażam sobie takiego stanu poprzez komputer czy nawet telefon..

Ja tez nie, dobrze bynajmniej, ze do tego nie dojdzie, rozmowa przez telefon to co innego,
ale spowiedz, nie!
07-03-2009 18:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów