Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak mu powiedzieć, że nie będę wspołżyć do ślubu?
Autor Wiadomość
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #61
 
na niewiele. Ale pewien ksiądz powiedział, że tylko głupi rodzice stosują nakazy/zakazy wględem swoich dzieci.
29-03-2008 00:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #62
 
i jest w tym trochę prawdy bo zakazany owoc smakuje najlepiej
lepsza od nakazów/zakazów jest szczera rozmowa tłumacząca kożyści i straty

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
29-03-2008 20:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
claire82
Unregistered

 
Post: #63
 
Stary wątek ale dopiszę się: ja nie miałąm z tym żadnych problemów. Nie znaliśmy się z mężem z oaz itp. Kiedy zaczęliśmy chodzić odbyliśmy szczerą rozmowę. wiedzieliśmy jakie są nasze priorytety (w dzisiejszych czasach dośc kontrowersyjne) i uzgodniliśmy, że poczekamy. Po mniej więcej roku chodzenia odbyły się zaręczyny, cztery lata później ślub. Dotrzymaliśmy słowa.
Więc to co mogę polecić osobom które mają takie obawy to rozmowa. szczera aż do bólu.
16-11-2010 18:31
Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #64
 
4 lata czekania
a po ile lat mielisci

mój chomik
27-11-2010 18:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #65
 
Merkaba - a co za różnica :?: Ja w momencie ślubu miałam 27, mąż 29 - nie współżyliśmy ze sobą do ślubu. Na iel pamiętam z innych wątków to claire ma dłuższy staż małżeński niż ja, mimo, że rówieśniczka Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-11-2010 11:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #66
 
dla mężczyzny jest to różnica
im człowiek starszy tym mniej musi walczyć z popędem

mój chomik
28-11-2010 16:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #67
 
Oj, merkaba, mylisz się. Co za różnicę sprawia? Trzeba mieć tylko poukładane w głowie, rozsądnie myśleć. Chyba, że u was mężczyzn rozsądku nabywa się z upływem lat? :diabelek:
Sory, jeżeli kogoś uraziłam, ale merkaba jakoś tak to rozumie, i w ogóle nie wiem, czemu on uważa, że: "im człowiek starszy tym mniej musi walczyć z popędem".

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
28-11-2010 19:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #68
 
Nicol@ napisał(a):ale merkaba jakoś tak to rozumie, i w ogóle nie wiem, czemu on uważa, że: "im człowiek starszy tym mniej musi walczyć z popędem".

Z tym bywa różnie, każdy człowiek inaczej przeżywa swoją seksualność, inaczej panuje nad swoim popędem. Biorąc pod uwagę przypadki pedofili czy innych przykrych sytuacji związanych z wykorzystaniem seksualnym to jest wiele przypadków, gdzie takich czynów dokonuja mężczyźni grubo po 30-ce a nawet znacznie starsi, tak więc nie można tutaj jednoznacznie powiedzieć, że im człowiek starszy tym mniej musi panować nad swoim popędem. Takie problemy z popędem się czuje i należy panować nad nim tak, aby nikogo nie krzywdzić a jeśli samemu nie daje sie rady to może warto udać sie do psychologa, aby też zabezpieczyć siebie i innych przed negatywnym zachowaniem, gdyż takie problemy mogą prowadzić do skrzywdzenia kogoś, nawet własnej żony - można zacząć ją traktować jako obiekt do wykorzystywania. Należy także brac pod uwagę wszelkie pokusy i sytuacje, które mogą w człowieku wzbudzać większą pożądliwość ciała co może wpływać na zwiększony popęd i wtedy też trzeba walczyć o to, aby taka sytuacja i ten zwiekszony popęd nie zaczął brac góry nad rozsądkiem.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-11-2010 22:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #69
 
Cytat:Chyba, że u was mężczyzn rozsądku nabywa się z upływem lat?
A co, od rozsądku popędu ubywa? Chyba raczej rozsądek zapewnia możliwośc walczenia w przypadku życia poza związkiem małżeńskim, tak? Jeśli ktoś pisze o walce samotnego mężczyzny z popędem, to nie pisze o braku rozsądku i jakichkolwiek oporów, tylko wręcz przeciwnie. A już to, że Ty jako kobieta uważasz, że znasz się na męskim popędzie seksualnym... hyhyhy.
Kobiety odczuwają go znacznie inaczej.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-11-2010 16:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #70
 
Masz rację, masz rację, masz rację. Któż by ją miał mieć, jak nie ty , omyczku drogi :?: Mówię PAS :!: Bo, jak zwykle to ty znasz się na wszystkim lepiej..... ..lepiej zamilknąć.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
29-11-2010 23:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #71
 
Nie chcę Cię Nicol@ martwić, ale cierpisz na tę samą przypadłość - właśnie dlatego tak bardzo Ci przeszkadza, że ośmielam się mieć inne zdanie Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
30-11-2010 16:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #72
 
Nicol@, ej, nie tak trudno postawić omyka w sytuacji kiedy nie ma racji i się nie sapie. nie sądzę żeby to był mój wyłączny przywilej :*

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
30-11-2010 17:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #73
 
Nicol@ napisał(a):Oj, merkaba, mylisz się. Co za różnicę sprawia? Trzeba mieć tylko poukładane w głowie, rozsądnie myśleć. Chyba, że u was mężczyzn rozsądku nabywa się z upływem lat?
Różnie to bywa, czasami to najpierw chopaki szaleją a potem role się odwracają i to oni mają spokoj- dziewczyny przeciwnie. Nie u wszystkich ale można powiedzieć że tak się układają linie trendu. Uśmiech


Jak powiedzieć? Normalnie, że Bóg tak chce i tyle. Co wiecej trzeba? I mowie to jako facet- jeśli kocha to zrozumie. Uśmiech

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
30-11-2010 17:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #74
 
Cytat:nie sądzę żeby to był mój wyłączny przywilej
Nie wyłączny, ale nie każdy go ma Uśmiech tzn. czasem staram się rozszerzać to na wszystkich, ale sama wiesz jak to idzie Oczko

Aha: Straszny offtop się znowu robi. Nie śmiećmy Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
30-11-2010 18:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
stysia Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
Post: #75
RE: Jak mu powiedzieć, że nie będę wspołżyć do ślubu?
To bardzo trudny temat, ale moim zdaniem szczerością można załatwić wszystko Uśmiech

Medytacja
05-05-2016 16:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów