Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ateista wierzy Kościołowi
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Ateista wierzy Kościołowi
Robert Wilson, emerytowany finansista przekazał diecezji nowojorskiej 22,5 mln $ by je wykorzystano w sektorze oświatowo-wychowawczym, choć niekoniecznie w celach ściśle religijnych.
Ciekawe, że nie przekazał tych pieniędzy jednej z wielu fundacji "czystych" światopoglądowo...
Poza tym, powiedział m.in: Spójrzmy prawdzie w oczy: bez Kościoła rzymskokatolickiego nie byłoby cywilizacji zachodniej
Ciekaw jestem, jak ten orzech ugryzą "rasowi" ateiści, choćby z naszego forum 8)

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-07-2007 08:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
A ja słyszałam o jakimś zażartym ateiście, który umierając wypowiedział słowa "Boże wybacz mi"...

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
29-07-2007 10:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #3
Re: Ateista wierzy Kościołowi
Ks.Marek napisał(a):Robert Wilson, emerytowany finansista przekazał diecezji nowojorskiej 22,5 mln $ by je wykorzystano w sektorze oświatowo-wychowawczym, choć niekoniecznie w celach ściśle religijnych.
Ciekawe, że nie przekazał tych pieniędzy jednej z wielu fundacji "czystych" światopoglądowo...
Poza tym, powiedział m.in: Spójrzmy prawdzie w oczy: bez Kościoła rzymskokatolickiego nie byłoby cywilizacji zachodniej
Ciekaw jestem, jak ten orzech ugryzą "rasowi" ateiści, choćby z naszego forum 8)
Uśmiech
Miał rację, no co tu zaprzeczać "dla zasady"....? Ja dodam jedynie, że oprócz chwalebnych kart jakimi kosciół zapisał się w historii cywilizacji były też te mniej chwalebne... O jednych i drugich trzeba pamiętać.
A jakiejś diecezji zagranicznej sam bym przekazał kasę jakbym miał okazję. Polskiej, ... niekoniecznie.

[ Dodano: Pon 30 Lip, 2007 09:46 ]
nieania napisał(a):A ja słyszałam o jakimś zażartym ateiście, który umierając wypowiedział słowa "Boże wybacz mi"...
A ja o żażartym katoliku, który na łożu smierci (przed smiercią mi.in stracił rodzinę itp.) rzekł "Boże szykuj się na bęcki. Nadchodzę" Oczko
30-07-2007 09:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Helmutt napisał(a):A jakiejś diecezji zagranicznej sam bym przekazał kasę jakbym miał okazję. Polskiej, ... niekoniecznie.
W Stanach Kościół ma inną sytuację. USA to państwo wielowyznaniowe gdzie dominują protestanci, więc KRK musi sie tam pilnować, i nie odwalać takich cyrków jak u nas, np. mówienie na mszy kto ile dał na kolędzie.
nieania napisał(a):A ja słyszałam o jakimś zażartym ateiście, który umierając wypowiedział słowa "Boże wybacz mi"...
Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Helmutt napisał(a):A ja o żażartym katoliku, który na łożu smierci (przed smiercią mi.in stracił rodzinę itp.) rzekł "Boże szykuj się na bęcki. Nadchodzę"

Takich jest więcej.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
30-07-2007 09:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
narbukil napisał(a):W Stanach Kościół ma inną sytuację. USA to państwo wielowyznaniowe gdzie dominują protestanci, więc KRK musi sie tam pilnować, i nie odwalać takich cyrków jak u nas, np. mówienie na mszy kto ile dał na kolędzie.
e.kai napisał(a):Liczba katolików w USA ciągle się zwiększa, zauważa niemiecka agencja katolicka KNA, powołując się na rocznik statystyczny Kościoła.

Według tych danych obecnie spośród ponad 270 mln obywateli USA 67,3 mln, czyli 23 proc. stanowią katolicy. Jest to więc o 850 tys. więcej niż rok wcześniej.

Tym samym Kościół katolicki jest największą wspólnotą religijną w USA, o ile jako odrębne traktować Kościoły protestanckie, np. luteran, baptystów czy anglikanów. Statystyka obejmuje także terytoria zamorskie USA, jak np. Portoryko.

Według danych, liczba księży zmniejszyła się o 270 i wynosi obecnie 44487, a liczba stałych diakonów wzrosła o ok. 600 do 14700. Prawie 30 proc. księży to emeryci, chorzy i starcy.

W 232 należących do Kościoła szkołach pomaturalnych i uniwersytetach naukę pobiera 747 tys. studentów i uczniów. Ponadto Kościół katolicki w USA dysponuje ponad 787 szkołami średnimi prowadzonymi przez parafie bądź diecezje oraz 560 prywatnymi szkołami średnimi, w których uczy się ponad 680 tys. uczniów. Do 6,5 tys. kościelnych szkół podstawowych uczęszcza ok. 1,8 mln. dzieci.
Źródło

Chyba zacznę studiować socjologię. Ciekawe wnioski można wysunąc z obserwacji Kościoła w USA. Ale to temat na inny wątek.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-07-2007 10:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
narbukil napisał(a):
Helmutt napisał(a):A jakiejś diecezji zagranicznej sam bym przekazał kasę jakbym miał okazję. Polskiej, ... niekoniecznie.
W Stanach Kościół ma inną sytuację. USA to państwo wielowyznaniowe gdzie dominują protestanci, więc KRK musi sie tam pilnować, i nie odwalać takich cyrków jak u nas, np. mówienie na mszy kto ile dał na kolędzie.
Dokładnie. Dlatego między innymi mój brat przeniósł się obecnie do amerykańskiej diecezji i tam będzie kontynuował swoją działalnośc duszpasterską, ku rozpaczy mamy...
30-07-2007 10:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Helmutt napisał(a):Dlatego między innymi mój brat przeniósł się obecnie do amerykańskiej diecezji i tam będzie kontynuował swoją działalnośc duszpasterską, ku rozpaczy mamy...
Sam się przeniósł? Czy został skierowany przez biskupa do pracy w USA?

Co do ateistów w Kościele i przykładu podanego przeze mnie w pierwszym poście: nie znam intencji tego człowieka, bo wiem o całym zdarzeniu tylko tyle, co jest napisane w artykule. Jednak mam wrażenie, że decyzja, którą podjął ów człowiek musiała wypływać z konkretnych, osobistych przesłanek. Jak pisałem, w Stanach jest mnóstwo fundacji, zrzeszeń, etc, które prowadzą działalność charytatywno-filantropijną. Są doskonale zorganizowane i mają potężne doświadczenie w tym, jak z pieniędzy robić pieniądze do sześcianu, by w ten sposób je przekazywać dalej i realizować powziętą misje. Owe fundacje, zrzeszenia, etc "żyją" głównie dzięki takim Wilsonom, Rockefelerom, i im podobnym. A tu mamy "diabła" co z pudełka wyskoczył, i forsę przekazał Kościołowi.
Nie chcę tu popadać w jakiś spaczony prozelityzm, ani widzieć cudownej przemiany serca, bo może to zupełnie nie adekwatne spojrzenie. Ale sadzę, że jest to jednak mimo wszystko pewien istotny sygnał, który IMHO ma bardzo obiektywny "nadajnik". Tacy ludzie, jak ów finansista znają się na porządku świata, na siłach, które ów świat napędzają.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-07-2007 10:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
narbukil napisał(a):Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Takich przypadków też jest o wiele więcej.. Również ludzi, którzy pod koniec życia się nawracali, bo szukając przez całe życie prawdy w końcu doszli do wniosku, że Bóg istnieje...

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
30-07-2007 11:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Dlatego między innymi mój brat przeniósł się obecnie do amerykańskiej diecezji i tam będzie kontynuował swoją działalnośc duszpasterską, ku rozpaczy mamy...
Sam się przeniósł? Czy został skierowany przez biskupa do pracy w USA?
Sam walczył jak lew (ponad pół roku) o przeniesienie i dopiął swego. Brat w zasadzie podlega pod prowincję Pijarów, w tej chwili już nie polską a amerykańską. Co go do tego skłoniło - może nie będę mówił, ale nie była to "chęć poznania świata" Uśmiech
30-07-2007 11:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów