Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świat Star Wars
Autor Wiadomość
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #136
 
Scott napisał(a):No ja widze zwiazek w tym co napisałem po ogladaniu filmow o tematyce New Age czy np słuchaniu muzyki nawiazujacej do tego ruchu.
Ty Gwiezdne Wojny miałeś oglądać a nie New Age

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
21-11-2010 22:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #137
 
GW to programowy film New Age, nic nie miałem oglądać, obejrzałem i jak pisałem byłem w szoku bo w tekstach jest czarno na białym z czym mamy doczynienia. Tym bardziej dziwi mnie zdziwienie osób które jakoś te filmy znają i robią oczy widząc jeden cytat, pewnie ze bym mógł przytoczyć wiecej, bardziej by sie łyso zrobiło "ekspertom", stracili by wene do krytyki, ale zwyczajnie mi sie grzebać w tym nie chce.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
22-11-2010 07:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #138
 
Scott napisał(a):GW to programowy film New Age,
A właśnie że nie.
Cytat: nic nie miałem oglądać, obejrzałem i jak pisałem byłem w szoku bo w tekstach jest czarno na białym
To trzeba było oglądać z lektorem, nie byłoby pisanego.
Cytat:z czym mamy doczynienia. Tym bardziej dziwi mnie zdziwienie osób które jakoś te filmy znają i robią oczy widząc jeden cytat, pewnie ze bym mógł przytoczyć wiecej, bardziej by sie łyso zrobiło "ekspertom", stracili by wene do krytyki, ale zwyczajnie mi sie grzebać w tym nie chce.
No to jak Ci sie nie chce to nie siej zamętu.

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
22-11-2010 17:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #139
 
tak się tylko przerzucacie czy padły już w tym wątku jakieś konkrety, że jest/nie jest to film programowy/propagujący new age?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
22-11-2010 17:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #140
 
spioh napisał(a):tak się tylko przerzucacie czy padły już w tym wątku jakieś konkrety, że jest/nie jest to film programowy/propagujący new age?
W ostatnim czasie nie padły że jest. czyli nie jest.
QED

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
22-11-2010 18:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Isalamir Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #141
 
Cytat:Tym bardziej dziwi mnie zdziwienie osób które jakoś te filmy znają i robią oczy widząc jeden cytat, pewnie ze bym mógł przytoczyć wiecej, bardziej by sie łyso zrobiło "ekspertom", stracili by wene do krytyki, ale zwyczajnie mi sie grzebać w tym nie chce.

Przypuszczam, że pisząc o "ekspertach" masz na myśli swoich adwersarzy w tej dyskusji? Jeśli więc chcesz mnie obrażać, rób to, proszę, bezpośrednio. Aczkolwiek, jak widzisz nikomu tu się łyso nie zrobiło i weny nie straciliśmy, a sądzę, że większość z rozmówców tutaj jest dobrze zaznajomiona z tematem.

Mała dawka filozofii robi z człowieka ateistę, a duża zwraca go ku religii
22-11-2010 18:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #142
 
To, że nie padły, że jest, nie znaczy jeszcze, że nie jest.
Albo niech ktoś w końcu zacznie argumentować swoje zdanie, albo uznajmy po prostu, że SW jest filmem całkowicie neutralnym.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
22-11-2010 19:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #143
 
omyk napisał(a):To, że nie padły, że jest, nie znaczy jeszcze, że nie jest.
Albo niech ktoś w końcu zacznie argumentować swoje zdanie, albo uznajmy po prostu, że SW jest filmem całkowicie neutralnym.
Jakby były to by padły. Co to jest, wiedza tajemna? Tak sobie ustawiasz: Jak nie ma dowodów to nie ma sprawy.
Natomiast ja wysuwam tezę o histeryczno-zachowawczej genezie ataków na GW, Pottera itp. Big Brother. Tamagoczi i pokemony. I ją uzasadnię stosownymi przesłankami, jak brak uniwersalnych kryteriów.
Histeria to wiadomo a zachowawczej? Chodzi o sprzeciw wobec nowości w odróżnieniu od staroci, które nie rażą (Dziady).
Kult kiszki.

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
23-11-2010 01:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #144
 
Więc prowokacyjnie napiszę odwrotnie: W ostatnim czasie nie padły, że nie jest - czyli, że jest (jakby były, to by padły).

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
23-11-2010 01:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #145
 
Ostatnio wygrzebanie cytatu z filmu zajeło mi dwa miesiace, cytaty sa w kazdym epizodzie, ale checi do szukania mam jeszcze mniej. Rozwala mnie że niby znawcy czy fani nie widza nic co widać golym okiem, to brak umiejetnosci przyswajania faktow i wylawniania tego co szkodliwe charakterystyczny dla zwiedzonych New Age, ale nie biorą innych charakterystycznych rzeczy pod uwage - Teoretycznioe ten ruch chce być pokojowy, spokojny, oczekują że jawnie zaneguje ich wartości, błąd nigdzie w New Age np o Jezusie źle sie nie mówi bo to tez jego cecha.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
23-11-2010 17:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Isalamir Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #146
 
omyk napisał(a):Więc prowokacyjnie napiszę odwrotnie: W ostatnim czasie nie padły, że nie jest - czyli, że jest (jakby były, to by padły).

Hehe, niezła próba! ;D Jednakże prawdę mówiąc to Scott zaczął temat i wystąpił z oskarżeniami wobec filmu, więc raczej on jest zobowiązany do przedstawienia argumentów. Oczko
Ale tak też się możemy bawić. Oczko Tylko powiedzcie mi w tym momencie, co to właściwie jest New Age? Tylko proszę, nie wklejajcie linków do wiki, tylko powiedzcie, czy jest wg. Was. Bo trudno dyskutować operując rozmytymi pojęciami, albo zakładając, że New Age to "wszystko co nie nasze, a nawiązuje jakoś do duchowości". Oczko

Scott napisał(a):Ostatnio wygrzebanie cytatu z filmu zajeło mi dwa miesiace, cytaty sa w kazdym epizodzie, ale checi do szukania mam jeszcze mniej. Rozwala mnie że niby znawcy czy fani nie widza nic co widać golym okiem
Skoro widać gołym okiem, to dlaczego wyszukanie jednego cytatu zajęło Ci 2 miesiące?
I ciągle nie rozumiem, dlaczego z uporem godnym lepszej sprawy starasz się zrobić z nas sekciarzy?
Przyłączam się do prośby spioha i omyka: konkrety!

Mała dawka filozofii robi z człowieka ateistę, a duża zwraca go ku religii
23-11-2010 18:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #147
 
Isalamir, no to od podstaw - co jest "mocą" w SW?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
23-11-2010 18:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Isalamir Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #148
 
spioh, od tego zaczynaliśmy, gdzieś na 7. stronie tematu Oczko

Scott napisał(a):-Vader dał się zwieść ciemnej stronie Mocy.
-Mocy?
-Moc jest tym, co daje Jedi ich siłę.
-To pole energii żywych istot,
-które nas otacza i przenika... I spaja galaktykę w jedną całość.

Isalamir napisał(a):- ...It's a energy field created by ALL living things. It surrounds us, penetrates us and binds a galaxy together.

Mała dawka filozofii robi z człowieka ateistę, a duża zwraca go ku religii
23-11-2010 19:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #149
 
no dobrze ale to ma być ogólna vis vitalis, energia jakiegoś konkretnego rodzaju, aluzja do jedni czy Boga czy co? ja pytam o konkrety a nie o mniej lub bardziej poetyckie opisy Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
23-11-2010 20:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #150
 
spioh napisał(a):no dobrze ale to ma być ogólna vis vitalis, energia jakiegoś konkretnego rodzaju, aluzja do jedni czy Boga czy co? ja pytam o konkrety a nie o mniej lub bardziej poetyckie opisy Uśmiech
Niewiele więcej wiadomo.
Disclaimer: Znaczenie ma tylko 1 Trylogia, czyli druga. Druga Trylogia (czyli pierwsza) ma już wyraźny charakter apokryficzny. A xiażki to już w ogóle porażka

Wiadomo, że strach i nienawiść są ciemną stroną, którą opuścić trudno. Stąd Imperator był silny ale jednocześnie słaby. W odróżnieniu od Luka, który był słaby ale silny.

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
23-11-2010 21:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów