Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świat Star Wars
Autor Wiadomość
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #106
 
O Gandalfie wiadomo, że od Eru. Natomiast wypada zbadać, czy koncepcja rycerstwa z mieczami pasuje do New Age?

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
12-11-2010 17:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #107
 
Tolkien to pomieszanie mitów, nie pamietam już skąd się wziął Gandalf. Dziady? Przedstawiają rytułał wywoływania duchow, z tym że jak ja to czytałem nie przełozyłem tego na praktyke.


Co do wszystkich istot, odwołam sie tutaj do wyznania wiary na każdej Mszy, a konkretnie "wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych", który to fragment przypomina nam nie tylko o świecie czystych duchów i Bogu, ale też upadlych aniołów.

[ Dodano: Pią 12 Lis, 2010 16:45 ]
Isalamir napisał(a):Muszę Ci podziękować Scott, skłoniłeś mnie do odświeżenia sobie filmu.
Jeszcze nie zauwazyleś nic złego w nim? Przecież to bije po oczach... I bynajmniej nie chodzilo mi o to żeby ktokolwiek oglądał to, wrecz przeciwnie.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
12-11-2010 17:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Isalamir Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #108
 
Ehh...

Cytat:O Gandalfie wiadomo, że od Eru. Natomiast wypada zbadać, czy koncepcja rycerstwa z mieczami pasuje do New Age?
No tak wiadomo. Jest Majarem służącym Valarom i wykonującym swoją misję w Ardzie. Oczko Tyle, że co to oznacza, skoro tak chcemy to wszystko przekładać na świat realny? Jest aniołem? Prorokiem? I czy ma prawo do ingerowania w świat i zmienianie jego dziejów?
Ale nie tego dotyczy dyskusja.

Cytat:Co do wszystkich istot, odwołam sie tutaj do wyznania wiary na każdej Mszy, a konkretnie "wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych", który to fragment przypomina nam nie tylko o świecie czystych duchów i Bogu, ale też upadlych aniołów.
Ja tylko przypominam to od czego zacząłem: "Dawno, dawno temu w odległej galaktyce..."

Mała dawka filozofii robi z człowieka ateistę, a duża zwraca go ku religii
12-11-2010 18:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #109
 
Isalamir napisał(a):Cytat:
Co do wszystkich istot, odwołam sie tutaj do wyznania wiary na każdej Mszy, a konkretnie "wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych", który to fragment przypomina nam nie tylko o świecie czystych duchów i Bogu, ale też upadlych aniołów.

Ja tylko przypominam to od czego zacząłem: "Dawno, dawno temu w odległej galaktyce..."
I? To cos zmienia z faktu że jest to progamowy film New Age ? :roll:

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
12-11-2010 18:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Isalamir Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #110
 
Cytat:I? To cos zmienia z faktu że jest to progamowy film New Age ?

Nie udowodniłeś że jest to film New Age, a już tym bardziej "programowy", więc Twój argument to typowy zabieg petitio principii. Nieładnie! Język

Ale odpowiem i tak. W wyimaginowanym świecie powinniśmy poruszać się po ideach i pojęciach obecnych w świecie przedstawionym. W "Gwiezdnych Wojnach" nie ma ani słowa o Bogu, chrześcijaństwie, ani istotach duchowych, dobrych bądź złych. Przykładając rzeczywistą miarę, a w dodatku tak specyficzną, do opowieści, która się dzieje "dawno temu w odległej galaktyce" popełniasz imputację kulturową, podobnie jakbyś zarzucał Achajom w "Iliadzie", że nie używali artylerii.

Mała dawka filozofii robi z człowieka ateistę, a duża zwraca go ku religii
13-11-2010 13:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #111
 
Programowość z ruchem "New Age" akurat udowodniła praktyka duszpasterska ksiedza egzorcysty z ktorym mialem rekolekcje. Oczko

Nie masz racji że wystarczy napisać że to fantazja, że to wymyślone. La vey pisał w ten sposób na poczatku "Biblii Szatana", a wystarcza niektorym raz przeczytac aby być zniewolonym, podobne argumenty formulują tez zwolennicy " Harrego Potera", z ze zniewoleniem ta ksiazka sam sie spotkałem, autorytet kard Ratzingera też, słowa ktore napisał o ksiazce tez przecza takiemi rozumowaniu. Oczko

[ Dodano: Sob 13 Lis, 2010 14:21 ]
Do tego jest jeszcze swiadectwo Leszka Dokowicza, ktory dzialal w ruchu zwiazanym z muzyka techno, poznal tez osoby z otoczenie Lucasa, warto sie zapoznać.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
13-11-2010 15:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Isalamir Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #112
 
Cytat:Programowość z ruchem "New Age" akurat udowodniła praktyka duszpasterska ksiedza egzorcysty z ktorym mialem rekolekcje

Świetnie, ale ja na tych rekolekcjach nie byłem. Podziel się wiedzą.

Nie mam zamiary lekceważyć głosów egzorcystów, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że często są one nadużywane. Niemal wszystko może doprowadzić człowieka zniewolenia, a od indywidualnego rozsądku i dojrzałości zależy jak człowiek będzie odbierał wytwory kultury. Przecież jeśli ktoś bardzo chce, może się zafascynować Czarownicą z "Opowieści z Narnii" i zacząć namawiać ludzi do zdradzania przyjaciół, ale argumentowanie, że z tego powodu "Opowieści z Narnii" są szkodliwe byłoby absurdalne! Bo, powtarzam kolejny raz, idąc tą drogą należałoby potępić całą literaturę fantasy i s-f, a do tego dorzucić sporą część klasyki literatury światowej, w której występuje świat nadnaturalny [bo bardzo rzadko ma on jakieś powiązania z chrześcijańska wizją takiego świata].
I chyba istotna jest też motywacja stworzenia danego dzieła. Szczerze wątpię, że La Vey napisał swoją książkę, żeby ją czytać do poduszki - ot taki sobie eseik dla zabawy. "Nowa Nadzieja" została natomiast nakręcona jako film rozrywkowy, "rodzinny film na niedzielne popołudnie".
Kiedyś czytałem coś Dokowicza, ale o Lucasie tam nic nie było. Mógłbyś rzucić linkiem?

Mała dawka filozofii robi z człowieka ateistę, a duża zwraca go ku religii
13-11-2010 15:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #113
 
Argument z autorytetu jest słaby. Porozmawiajmy o konkretach

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
13-11-2010 20:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Isalamir Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #114
 
Cytat:Argument z autorytetu jest słaby.

Popieram! Oczko

Mała dawka filozofii robi z człowieka ateistę, a duża zwraca go ku religii
13-11-2010 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #115
 
Nie mój problem Duży uśmiech , jak ktoś nie dostrzega jakie szkody robi New Age w jego zyciu, w wierze no to cóż, może dostrzeże z czasem.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
14-11-2010 10:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Isalamir Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #116
 
Cytat:Nie mój problem Duży uśmiech

Wybacz, ale nawet jeśli masz coś istotnego do przekazania, wypowiedziami w tym stylu kompromitujesz się jako dyskutant. :/

Mała dawka filozofii robi z człowieka ateistę, a duża zwraca go ku religii
14-11-2010 13:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #117
 
Hmm, ja to widze tak, człowiek został przez Boga powołany bo posługi ktora pelni, dostał zgodę władz Koscielnych, co jest rownoznaczne z potwierdzeniem tego że nie jest samozwancem, że nie robi tego "od siebie" ale zgodnie z tym czego Bóg wymaga od niego. Dalej, prawo kanoniczne określa cechy jakie egzorcysta powinien posiadać, i poprzeczka jest podtawiona wysoko, na tyle że po przeczytaniu ich można dojsc do wniosku że takiej osobie można spokojnie zaufać. Dlatego:
Isalamir napisał(a):Cytat:
Argument z autorytetu jest słaby.


Popieram!
Zwyczajnie się z tym nie zgadzam. Bo to osoba godna szczegolnego zaufania.

A co do świadectwa L. Dokowicza to było ono kiedyś na stronie z kazaniami ks. Pawlukiewicza, opisywał tam właśnie ludzi z otoczenia Lucasa, mowil ze był pod ogromnym wraqzaniem inteligencji, wszystko prysnelo kiedy okazalo sie ze sa satanistami, może warto zebys napisal do Kuby Choinskiego czy dalej to posiada.

Pozdrawiam

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
14-11-2010 13:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #118
 
Cytat:Zwyczajnie się z tym nie zgadzam. Bo to osoba godna szczegolnego zaufania.
to, że dla ciebie nie powoduje automatycznie, że dla wszystkich, zwłaszcza jeśli go nie znają. chyba naturalne, nie?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
14-11-2010 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #119
 
Jak z wieloma sprawami, ale warto o nie walczyc. Uśmiech Znają czy nie, mniej ważne, chodzi mi raczej o samą funkcje.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
14-11-2010 16:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #120
 
Scott napisał(a):Jak z wieloma sprawami, ale warto o nie walczyc. Uśmiech Znają czy nie, mniej ważne, chodzi mi raczej o samą funkcje.
Opinię egzorcysty można odrzucić jako niezorganizowaną. Masz coś jeszcze w zanadrzu?

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
16-11-2010 13:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów