Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świat Star Wars
Autor Wiadomość
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Świat Star Wars
Bioman zaprasza do Świata Star Wars. Możecie tu pisać do woli co podoba się wam, co was kręci w Gwiezdnych Wojnach - ulubione postaci, najlepsze sceny walki, teksty, muzyka itp. To co stworzył Gorge Lucas jest po prostu genialne. Prawdopodobnie jego inspiracja mogła wyglądać właśnie tak Duży uśmiech

[Obrazek: news_ep3_obi-wan.jpg] ← Moja ulubiona postać to Obi-Wan Kenobi [Obrazek: starwarsep1cover.jpg]

Najbardziej podoba się walka w epizodzie pierwszym Obi-Wan Kenobi and Qui-Gon Jinn vs Darth Maul
Biedny Gui-gon Jinn... Smutny

Na necie zauważyłem ostatnio niesamowicie zrobione fanowskie filmiki z walkami na miecze świetlne. Jak to się mówi: pełen wypas, zwłaszcza ten RvD2.

Ryan vs Dorkman

RvD2: Ryan vs. Dorkman 2 - brawa dla tych gości =D> , pełna profeska, niesamowita akcja, efekty specjalne jak w filmach Star Wars

Star Wars Lightsaber Duel

Brandon Flyte vs. Chris Wilson Lightsaber Duel

Muszę sobie kupić miecz świetlny Duży uśmiech
Jeśli znajdziecie takie cacko na Allegro to dajcie znać Biomanowi.

Jeśli tu wpadnie ktoś z mojego starego byłego poczciwego klanu THC to pozdrawiam Uśmiech

I na koniec oczywiście rzucam tekst: "May the force be with you" Duży uśmiech

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
31-07-2007 16:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Podnoszę rękawicę Uśmiech
Daleko mi do "wyznawcy Mocy", ale po prostu bardzo lubię swiat SW - filmy, książki, komiksy, gry - jest coś w tej naiwnej w gruncie rzeczy historyjce co magnetyzuje i przyciaga (po prostu wiem że, ktoś zaraz rzuci tekst o "szatanach" i "sektach" Duży uśmiech ).

Moją zaś ulubioną postacią jest Darth Vader vel Anakin Skywalker. Wspaniała mroczna postać, nieodgadniona, nie jest takim sflaczałym safandułą jak Palpatine ani "harcerzykiem" jak Luke, gardzi całym tym blichtrem jaki go otacza. I nie musi we wszystkim słuchać tej zielonej "małpki" Yody Uśmiech Zresztą nie wierze w to, że Vader w "Powrocie Jedi" tak sromotnie umoczył. To propaganda. Na pewno ukrywa się gdzies i jeszcze pokaże pięść.
Świetnie przedstawiona jest jego przemiana w ep.III - nota bene moim ulubionym filmie z tzw "drugiej ale w gruncie rzeczy pierwszej Trylogii lub vice versa".
Podobny do niego jest Admirał Thrawn z tak zwanej "trzeciej trylogii", trzech książek napisanych przez Timothego Zahna, które świetnie kontynuują wątki z dwóch Trylogii filmowych.

W ogóle wolę Imperium od Republiki. Moim marzeniem jest obejrzeć starą Trylogię ale nakręcona z punktu widzenia Imperium, bo jak wiadomo, to co obecnie się wyświetla to jest nachalna propagandówka Rebelii.

Ale jakże wspaniale się to ogląda!

Gry to druga sprawa - najlepiej wspominam Dark Forces, Jedi Knight 1 i 2 oraz Tie Fightera (wiadomo!), którego kilka razy ukończyłem, i który jak dla mnie jest najlepszą grą ze świata SW.

Niech żyje Imperium! Jeszcze damy Rebelii w kość! Wygraliście bitwę, ale nie wygraliście wojny! Niech Moc będzie z Wami! Ciemna Strona, oczywiście...

Bio, oglądałeś "Gwiezdne Wojny - Epizod 13"? Uśmiech Świetna polska produkcja.

A ma ktoś może obie Trylogie na płytach? Kasety VHS , na których ją mam sa już zjechane od kilkusetkrotnego oglądania... Uśmiech
01-08-2007 07:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Helmutt napisał(a):A ma ktoś może obie Trylogie na płytach? Kasety VHS , na których ją mam sa już zjechane od kilkusetkrotnego oglądania..
Czyli chodzi ci o te filmy:
# Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja (premiera w USA 25 maja 1977)
# Gwiezdne wojny: część V - Imperium kontratakuje (21 maja 1980)
# Gwiezdne wojny: część VI - Powrót Jedi (25 maja 1983) ?
Jeśli tak, to już niebawem bede je miał.
Póki co, oglądam sobie:
# Gwiezdne wojny: część I - Mroczne widmo
# Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów
# Gwiezdne wojny: część III - Zemsta Sithów

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
01-08-2007 14:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
No, no Duży uśmiech Jeśli ksiądz to wszystko obejrzy, to będzie mógł się szczycić mianem adepta jedi Duży uśmiech

Helmutt napisał(a):Bio, oglądałeś "Gwiezdne Wojny - Epizod 13"? Uśmiech Świetna polska produkcja.
Nie słyszałem o tym. Właśnie obejrzałem zwiastun. Ciekawa ta polska produkcja :roll2:
Polak potrafi Duży uśmiech

Co do mojej ulubionej postaci, to kiedyś w wiadomościach pokazywali, że jego imieniem nazwali jedną z ulic w Polsce Duży uśmiech
[Obrazek: 250px-Ulica_Kenobiego.jpg]
Ciekawe w jakiej to miejscowości?

Helmutt napisał(a):Gry to druga sprawa - najlepiej wspominam Dark Forces, Jedi Knight 1 i 2 oraz Tie Fightera
A ja w to:
- Jedi Knight II: Jedi Outcast - fajnie tu się walczyło
- Jedi Knight: Jedi Academy - ale tu lepiej, więcej sekwencji walk, a w późniejszym etapie można było walczyć dwoma mieczami świetlnymi albo laską mocy. Ja walczyłem tym ostatnim i po prostu się wymiatało. A najbardziej to lubiłem z mocy używać force grip, a wtedy ludki latały. Raz doszedłem do takiej perfidii, że próbowałem jak najwyżej wyrzucać ludków w powietrze i później ich odbijać force push :diabelek: A tryb multiplayer jest gites. To właśnie przez niego powracam do tej gierki. Jakby co, to zwykle gram na Polish Fun Server Uśmiech
- Knights of the Old Republic
- Knights of the Old Republic II: Sith Lords

Te dwie ostatnie gry uważam za najlepsze jakie mogły wyjść. Świetna fabuła, super grafika. Takie RPG, w którym zdobywasz punkty doświadczenia, masz drużynę bohaterów, własny statek kosmiczny, którym odwiedzasz planety i wykonujesz misje. Multum broni ze Star Warsa. Można ponadto pograć w karty, pościągać się swoop'ami. Po prostu pełen wypas. Jest również i tak, że jeśli twoja postać będzie postępować źle, to jej wygląd będzie przybierał mroczniejszy charakter (w części drugiej) :diabelek:
Jeśli ktoś nie grał to niech żałuje.

Filmik, na zachętę Knights of the Old Republic I & II (przy okazji fajna muza, ale nie ze Star Warsa).

No i superaśno, że ktoś tu jest na forum Star Wars'owo zakręcony Uśmiech

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
01-08-2007 23:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #5
 
Wszystkie części widziałem po kilka(naście) razy, oprócz tego 13 epizodu Oczko. Moja ulubiona postać to Mace Windu, mistrz formy Vaapad i jedne z największych Mistrzów Jedi. Z gier grałem w:
Jedi Outcast - Świetna gra, ukończyłem parę razy
Jedi Academy - Jeszcze lepsza, w dodatku jedna z niewielu gier w których multi mnie nie nudzi.
BattleFront I i II - Również bardzo fajna, co tydzień gramy z kumplem
Knights of the Old Republic - Bardzo dobry "erpeg", co mówisz że w drugiej części postać przybierała mroczny wygląd, w pierwszej też Oczko.
Niech MOC będzie z wami. Oczko
01-08-2007 23:27
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ja niegdyś oglądałem Epizod IV, miałem wtedy pewnie tyle lat, ile Anakin w "Mrocznym Widmie", ale wówczas dopiero zaczynałem budowę ścigacza. Kiedy zrobiłem sobie miecz świetlny ( jesiennym wieczorem, przy ognisku na kartoflisku) wraz z kolegą wzięliśmy po kiju, nań nawineliśmy "na ciepło" plastikową folię, po czym ją podpaliliśmy. Skończyło się na tym, że ja musiałem sobie buzię smarować maścią na oparzenia, kolega zaś oberwał od swego brata w głowę bumerangiem. Wszystko bez to, że nie słuchało się Mocy :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
01-08-2007 23:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
:hahaha: Mocny pomysł z tym flamesaber. No dobra, teraz to ksiądz może szczycić się mianem pirojedi Duży uśmiech
flamesaber prawie jak lightsaber :roll2:

Ksiądz podsunął mi tym niezły pomysł. Chyba kupie sobie długaśną jarzeniówkę, byczą baterię Duracella i jakaś rękojeść.
Pobawię się w MacGyver'a i zbuduje takie cacko Duży uśmiech

No i super, że ktoś z byłego klanu wpadł \Duży uśmiech/

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
02-08-2007 16:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ciekawe, gdzie by sobie wsadził po skończonej walce ten miecz taki Jedi - rycerz :-k Chyba tylko w nogawkę...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-08-2007 16:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
Cytat:Ciekawe, gdzie by sobie wsadził po skończonej walce ten miecz taki Jedi - rycerz :-k Chyba tylko w nogawkę...
Na taką jarzeniówkę, to nogawka byłaby za mała Duży uśmiech

Ale co jest ciekawe, to te lightsaber'y, które są do kupienia, to chyba muszą być jakoś specjalnie wzmacniane. Zauważyłem na necie filmiki, w których nimi walczą na jakimś zlocie fanów Star Wars Duży uśmiech

Lightsaber Duel 1 - gość ma talent =D>
Lightsaber Duel 2
Lightsaber Duel 3

Dziś wyjąłem kij od szczoty i próbowałem tak wymachiwać przed lustrem.
Niestety MOC nie była ze mną, bo mocno oberwałem po kończynach :mrgreen:
No i w podłodze zrobiłem dziurę :/ Na szczęście aż tak nie widać.

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
02-08-2007 19:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Atak Klonów zaliczony. Najlepsza scena wg mnie to pojedynek Yody z Dooku.
No i tekst Wan Kenobiego do Anakina, co by nie pozwolił, by uczucia osobiste brały nad nim górę.

[ Dodano: Pią 03 Sie, 2007 00:47 ]
Star Wars Name Generator - takie "cóś" znalazłem. Można się pośmiac. Ciekaw jestem, jaka jest kombinacja na Obi-Wan Kenobi`ego :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-08-2007 23:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Ks.Marek napisał(a):Atak Klonów zaliczony. Najlepsza scena wg mnie to pojedynek Yody z Dooku.
Tak, co ten mały zielony mądrala tam wtedy wyczyniał to ludzkie pojęcie przechodzi. Nie ma się co dziwić, że Dooku miał kłopoty podczas tej wali - no weź traf mieczem w małą zieloną paskudę poruszającą się niemal z prędkością dźwięku Uśmiech
Z tej nowej Trylogii najmniej podoba mi się "Phantom menace". Taka niemal bajka trącąca "Shrekiem". A najbardziej "Zemsta Sithów" - szczególnie scena przemiany Anakina w Dartha Vadera, i potem walka z Obi Wanem, choć zawsze wyobrażałem ją sobie inaczej - krater wulkanu, dookoła strumienie wrzącej lawy, Obi i Anakin walczą na wąskiej "półce" skalnej wreszcie Anakin traci równowagę ale chwyta się jeszcze ręką skały, zwisa, Obi chce go wciągnąć jednak widząc iż Anakin drugą ręką w której dzierży miecz zamierza się na niego - odcina mu ta rękę i Anakin spada długo w dół aby wreszcie runąć w jezioro lawy. Dzięki Mocy nie ginie przy tym, ale odnosi straszne obrażenia ciała.
03-08-2007 07:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Ks.Marek napisał(a):Atak Klonów zaliczony. Najlepsza scena wg mnie to pojedynek Yody z Dooku.
A mi najbardziej nie podobała się scena Anakin Skywalker and Obi-Wan Kenobi vs Count Dooku.
Obi Won i Anakin rozłożeni na łopatki, a Anakin na dodatek pierwszy raz bez łapy.
Nad rodzina Skywalker'ów, to chyba wisi jakieś fatum utraty kończyn, bo Luka to też nie ominęło :/

A w walce Yoda vs Count Dooku - Yoda pokazał wreszcie swoją prawdziwą moc - małe, zielone, szybkie i skoczne Duży uśmiech Jego okrzyk bojowy też był niezły Duży uśmiech Doku wymiękł i zwiał Duży uśmiech
[Obrazek: star-wars-episode-3-6800.jpg] Yoda wymiatacz Sithów

Ks.Marek napisał(a):No i tekst Wan Kenobiego do Anakina, co by nie pozwolił, by uczucia osobiste brały nad nim górę.
Obi ma to za Qui-Gon'em ↓
Cytat:Obi-Wan Kenobi: Mam złe przeczucia co do tego, nie dotyczą misji ale czegoś innego ulotnego.
Qui-Gon: Nie koncentruj się na obawach Obi-Wan, myśl o tym co jest tu i teraz.
Obi-Wan Kenobi: Mistrz Yoda mówił, że mam myśleć o przyszłości.
Qui-Gon: Ale nie kosztem chwili bieżącej.
Obi-Wan Kenobi: Tak Mistrzu.
Filmy Star Wars są bardzo pouczające. Taka jedi'owska psychologia Duży uśmiech

A i już wiem w jakiej to miejscowości nadano ulicy imię mojej ulubionej postaci.
Cytat:W 2005 roku na mocy Uchwały Nr XXVIII/373/04 Rady Gminy Lubicz z dnia 30 grudnia 2004 r. jednej z ulic we wsi Grabowiec w powiecie toruńskim nadano imię Obi-Wana Kenobiego.
Ks.Marek napisał(a):Star Wars Name Generator - takie "cóś" znalazłem. Można się pośmiac. Ciekaw jestem, jaka jest kombinacja na Obi-Wan Kenobi`ego :mrgreen:
Mi wyszło, że jestem:
Marsz Urkos
Nappeugeot of Apap
:hahaha:

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
03-08-2007 16:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Reketier Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 166
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
Nigdy nie przepadałem za tym filmem. Misie z karabinmi to nie dla mnieUśmiech
Chociaż JK2 i JK Academy superrrrrrrr

Early one mornin' while makin' the rounds
I took a shot of cocaine and I shot my woman down!
Got up next mornin' and I grabbed that gun took a shot of cocaine and away I run!
03-08-2007 18:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Creav napisał(a):Niech MOC będzie z wami. Oczko
Ja po prostu nie lubie tego stwierdzenia. Niby jaka moc? Dobra? Zła? W sadze o GW nie ma czegoś takiego. Są 2 strony tej samej mocy, niestety. Jedi którzy walczą o to żeby zapanowała harmonia pomiędzy oboma stronami tejże mocy, w czym oni są lepszy od złej strony, tak na chłopski rozum? Osobiście wole jak w filmie są jasno pokazane dobro i zło, a nie coś takiego.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
03-08-2007 20:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Scott napisał(a):
Creav napisał(a):Niech MOC będzie z wami. Oczko
Ja po prostu nie lubie tego stwierdzenia. Niby jaka moc? Dobra? Zła? W sadze o GW nie ma czegoś takiego. Są 2 strony tej samej mocy, niestety. Jedi którzy walczą o to żeby zapanowała harmonia pomiędzy oboma stronami tejże mocy, w czym oni są lepszy od złej strony, tak na chłopski rozum? Osobiście wole jak w filmie są jasno pokazane dobro i zło, a nie coś takiego.

Scott, na bycie poważnymi będziemy mieli całą wieczność. Natomiast Gwiezdne Wojny z cała pewnością więcej dobrego uczynią pośród odbiorcy, aniżeli Horry Piotter.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-08-2007 22:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów