Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UZDRAWIANIE ZRANIEŃ SEKSUALNYCH
Autor Wiadomość
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #76
 
Mnie się zdaje, że każdy, kto wchodzi w jakąś relację, wnosi do niej różne swoje zranienia, zahamowania. Nie wiem, może to w pewnym sensie pocieszające, że druga osoba to zrozumie, bo sama jest zraniona grzechem swoim lub cudzym.
07-03-2009 17:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #77
 
Może zrozumieć ale nie musi, na razie nic mu nie powiedziałam, nie dam rady. Nie przejdzie mi to przez usta... Zastanawiam się czy ma prawo wiedzieć. Zależy mi na nim, jemu na mnie też... heh dlaczego nie może być normalnie?

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
07-03-2009 18:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #78
 
Przepraszam, że nie doczytałam, jaki konkretnie jest Twój problem i czy jest to na tyle istotne, by komuś o tym mówić. Ja myślę, że wszystkiego mówić nie trzeba, a przynajmniej nie tak od razu. Poza tym o pewnych rzeczach mówi się tylko mężowi i też nie żeby czuć się w obowiązku o czymś ważnym informować. To kwestia zaufania i wychodzą takie rzeczy w czasie kolejnej szczerej rozmowy. Chyba że jest coś istotnego, co jest przeszkodą w obecnej relacji to coś tam może powiedzieć, ale też uważaj najlepiej, żeby nie żałować później, że coś się powiedziało, może za wcześnie. A pewne rzeczy to jest po prostu Twoja tajemnica.
07-03-2009 18:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #79
 
Tajemnica, która może utrudnić ew. związanie się. Załóżmy, że będziemy ze sobą kilka lat, ja będę się ograniczać tylko do podania ręki, przyjmijmy, że będzie na tyle wyrozumiały,że zrozumie to myślisz, że po ślubie coś się zmieni. Raczej, nie.

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
07-03-2009 19:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #80
 
Po ślubie to...będzie łapać Cię gdzie indziej :roll: A do tego czasu się oswoisz i przestaniesz się bać. Tak sądzę Uśmiech Nie bój się zatem tego, jak będzie po ślubie. Z pewnością to nie będzie wszystko łatwe, będzie trzeba czasu, cierpliwości, ale w sumie czy to nie lepiej, że niektóre kobiety nie wskakują od razu facetom do łóżka? Zobacz, Twoje zranienie jest, nie da się go cofnąć, ale można nad nim pracować i jeszcze Bóg wyciągnie dobro ze zła. Przytulanie
07-03-2009 19:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #81
 
kłapciu, trzeba mieć nadzieje. Nie, wiem jaki jest twój problem, tak konkretnie.
Ale pomimo zranień w tej sferze, osoby zakładają rodziny. Druga strona wie o tym i jest wsparciem.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-03-2009 19:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #82
 
Rachel czyli wg. Ciebie jeśli chcemy być razem tak na poważnie i mamy jakieś plany to powinien wiedzieć? W sumie nie chcę, żeby były między nami tajemnice...

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
07-03-2009 20:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #83
 
kłapciu napisał(a):Rachel czyli wg. Ciebie jeśli chcemy być razem tak na poważnie i mamy jakieś plany to powinien wiedzieć? W sumie nie chcę, żeby były między nami tajemnice...

Boże uchowaj, żeby odpowiedzi na takie pytania szukać na forum. Dla Twojego dobra, kłapciu, nie pytaj nikogo, co masz robić, tylko sama podejmuj decyzje, mam nadzieję, że właściwe Uśmiech Czyń to, co czujesz, że powinnaś zrobić, a nasze rady nie zawsze muszą być słuszne.
07-03-2009 20:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #84
 
kłapciu napisał(a):Rachel czyli wg. Ciebie jeśli chcemy być razem tak na poważnie i mamy jakieś plany to powinien wiedzieć?
Przecież nie jestem jasnowidzem. Znacie się i podejmujecie decyzje w wolności.
A ta wolność też obejmuje, zaniechanie ucieczki od siebie samej.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-03-2009 23:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #85
 
Rachel napisał(a):
kłapciu napisał(a):Rachel czyli wg. Ciebie jeśli chcemy być razem tak na poważnie i mamy jakieś plany to powinien wiedzieć?
Przecież nie jestem jasnowidzem. Znacie się i podejmujecie decyzje w wolności.
A ta wolność też obejmuje, zaniechanie ucieczki od siebie samej.

Mniej więcej to samo miałam na myśli także Uśmiech
07-03-2009 23:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #86
 
aga napisał(a):Ja myślę, że wszystkiego mówić nie trzeba, a przynajmniej nie tak od razu. Poza tym o pewnych rzeczach mówi się tylko mężowi i też nie żeby czuć się w obowiązku o czymś ważnym informować. To kwestia zaufania i wychodzą takie rzeczy w czasie kolejnej szczerej rozmowy. Chyba że jest coś istotnego, co jest przeszkodą w obecnej relacji to coś tam może powiedzieć, ale też uważaj najlepiej, żeby nie żałować później, że coś się powiedziało, może za wcześnie. A pewne rzeczy to jest po prostu Twoja tajemnica
Aga, =D> . Takie poglądy są tożsame z poglądami wieloletnich małżonek. Masz doskonałe zadatki na wspaniałą żonę. Duży uśmiech (jedna mała uwaga: nawet mężowi nie mówi się wszystkiego, bo to przyczynia się najczęściej do rozpadu małżeńskiego i tragedii rodzinnych).

Przed paru laty usłyszałam od starszej b.miłej i mądrej życiowo pani powiedzenie z lat międzywojennych:

"kobieta powinna zawsze trzymać płaszcz na jednym, własnym ramieniu".

To bardzo mądre i praktyczne powiedzenie. Aby zapewnić prawdziwie szczęśliwe i trwałe bezpieczeństwo ogniska domowego przez wszystkie lata małżeństwa małżonka(wcześniej narzeczona) musi czasem powstrzymać się od "gadulstwa" i pewną wiedzę, szczególnie o sobie, zachować wyłącznie dla siebie, aby nie dać niezadowolonemu mężowi pretekstu do "pastwienia się" nad nią. Niedobrze jest, gdy dziewczyna chce odkryć wszystkie swoje "tajemnice", bo mężczyzna przestaje się interesować kobietą, której brak tajemniczości. Tak ułożony jest ten świat.

I jeszcze jedna "tajemnica" panów, która może pozwoli Wam rozwiać wątpliwości co do właściwego własnego postępowania: panowie bardzo szanują sobie kobiety, które zachowują dystans w sprawach damsko-męskich do ślubu, co nie jest tożsame z ich zachowaniami i próbami przełamania tego dystansu. Często nie zachowują oni jednoznaczności-myślą jedno, a mówią/czynią drugie. ... Po latach dumnie chwalą się, w szerokim gronie znajomych, jaka ich wybranka na żonę była nieprzejednana do ślubu i jak bardzo ją za to uwielbiali i nadal to czynią. Duży uśmiech Ta cecha wynika z odwiecznej potrzeby zdobywania. Szczęśliwy

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
08-03-2009 04:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #87
 
Nordlys genialne rady, pewnie każdy na przyszłość z nich skorzysta Uśmiech

[ Dodano: Sob 14 Mar, 2009 17:58 ]
Siedzę sama w domu, nienawidzę takich chwil... boję się... bo wszystko wraca... chyba wyjdę na dwór...

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
08-03-2009 13:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #88
 
Cytat:WARSZTATY TERAPEUTYCZNE „W poszukiwaniu zagubionego JA”Warsztaty psychoterapeutyczne dla osób zainteresowanych i gotowych pracować nad doznanymi w dzieciństwie nadużyciami seksualnymi, fizycznymi i emocjonalnymi. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną odnaleźć przyczyny swych życiowych dolegliwości – depresji, lęków, fobii, kompulsji, blokad relacyjnych, zamętu wewnętrznego, koszmarów, symptomów itd., - i poradzić sobie z nimi. Metodą psychologii zorientowanej na proces, krok po kroku, będziemy zbliżać się do trudnych uczuć, niezrozumiałych emocji, powracających trudnych stanów ducha. Pracujemy z ciałem, z symptomami, z relacjami, z historią osobistą i z głębokimi uczuciami. Praca ma na celu rekonstrukcję swojej historii osobistej i pokonanie dynamiki dawnego wykorzystania.

CENA - 350 PLN (w tym 2 noclegi i wyżywienie) przy zgłoszeniu do 20 kwietnia. Po tym terminie 400 PLN. Ilość miejsc ograniczona.

Zaliczkę w wysokości min. 100 PLN lub pełną kwotę proszę wysłać na następujące konto:

Nr konta: 93 1240 1125 1111 0010 2226 2973

Pracownia Pomocy terapeutycznej

Balladyny 1/26

02-501 Warszawa



Termin warszatów: 1-3 maja 2009
KONTAKT:
Tel.: 507 707 689
zamlynska@gmail.com lub kontakt@koniecmilczenia.pl

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Pozdrawiam

Małgorzata Zamłyńska
Zawsze z najdzieją, że może komuś się przyda. Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
08-04-2009 10:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alicja Niedostępny
Użytkownik
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #89
 
ehh szkoda..ze w takim terminie..
prosze podeslij mi stronę..skąd wzięłaś te ogłoszenie..bo jestem nimi zainteresowana..lecz w innym terminie...
09-04-2009 01:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #90
 
alicja, dostaje e-maila jak są organizowane warsztaty i wrzucam tam gdzie wiem, że są ludzie z tego typu problemami. A jedna ze znajomych uczęszczała na teramię, do tej kobiety i nie miała do niej zastrzeżeń. Fakt, za terapię się płaci. Koszt jeden wizyty jest powalający #-o Ale można porozmawiać, czy można obniżyć, przynajmniej ona tak uczyniła :mrgreen:

Ale na tej stronie powinny też być http://www.koniecmilczenia.pl

Cytat:4 października 2008, w Paryżu, odbyła się pierwsza międzynarodowa konferencja zorganizowana przez francuskojęzyczną organizację Association Internationale des Victimes de l’Inceste (AIVI) poświęcona leczeniu ofiar kazirodztwa.
Stowarzyszenie Koniec Milczenia jest członkiem AIVI (Międzynarodowe stowarzyszenie ofiar kazirodztwa) i brało udział w konferencji. Pierwsze tego typu polskie stowarzyszenie, jakim jest Koniec Milczenia, było na kongresie reprezentowane przez Małgorzatę Zamłyńską i Roberta Waśkiewicza.

W konferencji wzięło udział 350 osób z różnych krajów. Byli to zainteresowani leczeniem ofiar kazirodztwa psychoterapeuci, psychologowie kliniczni, pracownicy socjalni, pedagodzy i psychiatrzy. Wielu uczestników konferencji, psychiatrów, psychologów czy terapeutów, zaangażowanych w działalność na rzecz ofiar, to osoby dotknięte osobiście nadużyciami seksualnymi w dzieciństwie.


[ Dodano: Wto 12 Maj, 2009 22:56 ]
Cytat:WARSZTATY TERAPEUTYCZNE „W poszukiwaniu zagubionego JA”

Warsztaty psychoterapeutyczne dla osób zainteresowanych i gotowych pracować nad doznanymi w dzieciństwie nadużyciami seksualnymi, fizycznymi i emocjonalnymi. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną odnaleźć przyczyny swych życiowych dolegliwości – depresji, lęków, fobii, kompulsji, blokad relacyjnych, zamętu wewnętrznego, koszmarów, symptomów itd., - i poradzić sobie z nimi. Metodą psychologii zorientowanej na proces, krok po kroku, będziemy zbliżać się do trudnych uczuć, niezrozumiałych emocji, powracających trudnych stanów ducha. Pracujemy z ciałem, z symptomami, z relacjami, z historią osobistą i z głębokimi uczuciami. Praca ma na celu rekonstrukcję swojej historii osobistej i pokonanie dynamiki dawnego wykorzystania.

CENA - 350 PLN (w tym 2 noclegi i wyżywienie) przy zgłoszeniu do 20 maja i wpłaceniu zaliczki wysokości 100 PLN. Po tym terminie 400 PLN. Ilość miejsc ograniczona.

Zaliczkę w wysokości min. 100 PLN lub pełną kwotę proszę wysłać na następujące konto:


Nr konta: 93 1240 1125 1111 0010 2226 2973

Pracownia Pomocy terapeutycznej

Balladyny 1/26

02-501 Warszawa


UWAGA!

Najbliższe warsztaty odbędą się w miejscowości Rozalin gm. Nadarzyn, położonej w odległości ok. 20 km od centrum Warszawy.



Pozdrawiam

Małgosia Zamłyńska

Tel. 507 707 689

zamlynska@gmail.com lub kontakt@koniecmilczenia.pl
Kolejna informacja.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
09-04-2009 11:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów