Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błędy księży
Autor Wiadomość
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #61
 
TO jest zdanie typu "jak sobie pomyślę jakim jestem inżynierem, to boję się iść do lekarza..."
Biadolić zawsze można, bo nigdy nie jest dość dobrze.

pozdrawiam
Marek
03-11-2007 22:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #62
 
Marek MRB napisał(a):Biadolić zawsze można, bo nigdy nie jest dość dobrze.
Nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej.
Czas działa na korzyść KK, niedługo pozostaną tylko najwytrwalsi.

A z tym inżynierem to fakt, marzę o tym żeby obudzić się kiedyś w kraju profesjonalistów... może to mrzonki, a może wystarczy kilka właściwych zasad w wychowaniu dzieci.

Seminaria dość dobrze odsiewają tych, którzy nie powinni służyć, ale powinny zostać zreformowane pod potrzeby dzisiejszej trzódki IMHO.
03-11-2007 22:11
Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #63
 
RBuzz napisał(a):Seminaria dość dobrze odsiewają tych, którzy nie powinni służyć, ale powinny zostać zreformowane pod potrzeby dzisiejszej trzódki IMHO.
"zreformowani" na co ?
Na głosicieli "wolnego seksu" i tak dalej ?
Oj, niedoczekanie...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
04-11-2007 01:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #64
 
RBuzz napisał(a):Szkoda że tak niewielu jest prawdziwych kapłanów.
No cóż, jak bym tak policzyła, to znam ok 20 księży i na tych 20 tylko 2, których nie do końca szanuję jako kapłanów. Tak więc bioman ma rację: "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia".

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
04-11-2007 01:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #65
 
RBuzz napisał(a):1. (...)marzę o tym żeby obudzić się kiedyś w kraju profesjonalistów... może to mrzonki, a może wystarczy kilka właściwych zasad w wychowaniu dzieci.
2. Seminaria dość dobrze odsiewają tych, którzy nie powinni służyć, ale powinny zostać zreformowane pod potrzeby dzisiejszej trzódki IMHO.
Ad 1: ktoś wcześniej pisał na forum o pewnym objawieniu maryjnym, w którego orędziu było zawarte wezwanie, by na jeden dzień ludzie powstrzymali się od dokonywania aborcji. Wówczas nie będzie już żadnej wojny...
Logika ludzka zatem, zdaje się podpowiadać, iż zaiste, to tylko mrzonki z tymi profesjonalistami. Ale u Boga nie ma rzeczy niemożliwych...
Ad 2: Też jestem tego zdania, choć buduje je jedynie na doświadczeniu swej formacji seminaryjnej i na porównaniu jej do obecnej sytuacji, w jakiej póki co znajduje się mój brat. Jednak to nie jest takie proste. Myślę, że po prostu musi przeminąc kilka pokoleń księzy, którzy opracowują ratio studiorum dla seminarzystów. Z drugiej jednak strony, mając pewne doświadczenie formacji księży Jezuitów - ci mają formację dopracowaną chyba do perfekcji. Stawiają właśnie na profesjonalizm.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-11-2007 12:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #66
 
Ks.Marek napisał(a):drugiej jednak strony, mając pewne doświadczenie formacji księży Jezuitów - ci mają formację dopracowaną chyba do perfekcji. Stawiają właśnie na profesjonalizm.
czemu odpowiedzialni za Seminarium nie korzystają z dorobku Jezuitów ? :hm:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
04-11-2007 12:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #67
 
Czemu PO czyści po PiS?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-11-2007 14:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #68
 
Nie ładnie tak odpowiedać pytaniem na pytanie.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
04-11-2007 14:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #69
 
Ks.Marek napisał(a):Czemu PO czyści po PiS?
[scroll]Bo to domestos'owa polityka PO :mrgreen: [/scroll]

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
04-11-2007 20:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #70
 
Bioman napisał(a):Bo to domestos'owa polityka PO
każdy ma jakieś taleny , które nalezy rozwijać :diabelek:

te fruwające napisy, doprowadzić mogą do oczopląsu 8-[

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
04-11-2007 20:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #71
 
Się widocznie z niewłaściwą formacją zetknąłem.

ddv napisał(a):"zreformowani" na co ?
Na głosicieli "wolnego seksu" i tak dalej ?
Oj, niedoczekanie...

Oooo, cietrzewie też tutaj mamy... ;p

Swoją drogą wystarczy zamienić "seks" na "miłość" i właściwie wszystko wraca do normy. ;p

Mam niezły przypadek do analizy - jest to mianowicie proboszcz mojej rodzinnej parafii - mam zawsze najświeższe info o jego "dokonaniach".
Znam gościa dość dobrze, na tyle żeby wiedzieć że nie jest złym człowiekiem. Ale jego postępowanie wskazuje na głębokie rozczarowanie "ludzkością", lub wynika z jakiejś krzywdy którą ktoś kiedyś mu wyrządził. Postępuje bowiem i odnosi się do ludzi w taki sposób, jakby byli z gruntu źli, gorsi i zasługiwali co najmniej na pogardę, jeśli nie na potępienie. Takie podejście człowieka który powinien "wychodzić do ludzi" jest dla mnie szokujące. W dodatku "wyżywa" się on na tych dobrych, którzy chodzą do kościoła, bo ich ma w zasięgu... zupełnie dla mnie niezrozumiałe. Naokoło tylu grzeszników na których można się wyładować ,a on bębni w swoją trzódkę...

Skutkiem jego działań jest coraz większa ludzka niechęć i frustracja, ale czego się spodziewać jeśli szukający zrozumienia odnajdują lekceważenie...
05-11-2007 11:42
Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #72
 
1.Bywa że seks nie ma nic wspólnego z Miłością - często bywa wynaturzeniem, zaprzeczeniem i zwyrodniała wulgarną formą okazywania pogardy drugiemu człowiekowi - zauważ to.

2. Prośba - akurat jestem po lekturze materiałów IPN na temat tego jakich metod używano po to by próbować rozbić Kościół za czasów komuny.
Prośba - nie używaj zatem takich argumentów bo po tym jak się dowiedziałem że SB/UB pociskanie plot i pomówień na księży i aktywnych wiernych uważało za bardziej skuteczne od zastraszania i tortur to takie argumenty jak pociskasz na mnie zupełnie nie działają.
Komuna padła a ploty nadal widocznie pozostały - albo raczej moda na ploty - tak ja to widzę na codzień.
Każdy widział każdy słyszał a jak przychodzi co do czego (do konfrontacji lub sprawdzenia faktów) to nie ma to zwykle żadnego związku z rzeczywistością. :-k

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
16-12-2007 01:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów