Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komunia pod 2 postaciami...
Autor Wiadomość
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #91
 
Brat odłączony, wiesz myslę, że ze strony Offcy to była celowa parodia. Bo zalogował sie Antychryst zrobił troche syfu i odszedł. Może nie potrzebie sie nad tym zatrzymałeś. :wink:

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
30-03-2005 19:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Smyracz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 142
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #92
 
No tak ale po co zaraz naciskać na protestantów. Jednak to nie temat aby tu o tym rozmawiać .

"Kopernik te? by?a kobiet?"
30-03-2005 20:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Magda_B Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #93
 
Antychryst ale ty tepy jestes sorki ze tak to tu pisze... takie txt ... ciekawe czy mama wie jak ty sie zachowujesz, pewnie jeszcze razem z nią co niedizele do koscioła chodzisz i boisz sie przeciwstawic bo dostaniesz miotłą po głowie ...a tu ... mamy niema wiec mozna troszke " poszpanowac " textami ... załosny jestes ...
31-03-2005 23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bolas Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #94
 
Przepraszam za tą uwage ale... Puszka jest na pepsi, cole albo jeszcze inne napoje, natomiast do przechowywania i adoracji Ciała Pańskiego służy naczynie o którym wspomniał ks. Arkadiusz czyli Cyborium (Cibus- pokarm).

Udzielanie Komuni pod obiema postaciami faktycznie jest "niewygodne" ,gdy nie ma sie
odpowiedniego sprzętu bądz kilku wyświęconych (Kapłani, Diakoni) lub pobłogosławionych (Akolici) szafarzy. W naszym kościele parafialnym żeby wprowadzić Komunie pod obiema postaciami, należało by wprowadzić procesje komunijną, wtedy można na balaskach lub też na wcześniej ustawionym stoliku rozłożyć korporał na którym ksiądz mogłby postawić cyborium z Ciałem Pańskim, a kielich z Krwią Pańska trzymać w jednej ręce. Na odwrót nie polecam bo za łatwo można rozlać Krew Najświętszą. Można wtedy łatwo(przynajmniej tak mi się wydaje) udzielić zanurzonej we Krwi Hostii wiernym. (Może księża rozważą propozycje :wink: )

Futrzak pewnie dostałeś białej gorączki z powodu moich błędów. Przepraszam :wink:

Kiedy? w ko?cu umr?
i gdy zamkn? moja trumn?
chce by? tam gdzie wszyscy ?wieci
tylko niech z?y wi?zami mnie nie skr?ci
01-04-2005 00:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #95
 
Katolicy w niektorych krajach, np. Wielkiej Brytanii maja Komunie pod dwiema postaciami na porzadku dziennym. Podobnie i wszyscy prawoslawni (Ci zas maja prawdziwa Eucharystie a nie buleczki i wino).
Okreslenie "puszka" jest powszechnie przyjete w srodowiskach zwiazanych z liturgia. Chyba nie ma w nim nic zlego.
03-05-2005 16:23
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #96
 
zefciu napisał(a):Ci zas maja prawdziwa Eucharystie a nie buleczki i wino

To znaczy??? :roll: I o jakich bułeczkach mówisz???

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-05-2005 16:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Arab Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 66
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #97
 
No wlasnie co Ty mowisz zefciu.....ja slyszlaem ze Ciało pod postacią chleba jest scisle zwiazane z Krwia czyli winem. I ze jezeli przyjmujemy Ciało Pańskie to wtedy rowniez Krew
03-05-2005 17:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #98
 
Cytat:Katolicy w niektorych krajach, np. Wielkiej Brytanii maja Komunie pod dwiema postaciami na porzadku dziennym. Podobnie i wszyscy prawoslawni (Ci zas maja prawdziwa Eucharystie a nie buleczki i wino).


Chodziło prawdopodobnie o to, że Kościół Katolicki traktuje Komunię w Kościele Prawosławnym za "ważną" ze względu między innymi na sukcesję apostolską w Kościele Prawosławnym, co nie ma miejsca jeżeli chodzi o skaramenty w innych kościołach.

Stąd pewnie ta ironia o "bułeczkach i winie" - nie przeistoczonych!
04-05-2005 08:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #99
 
ja kilka razy przyjmowalem komunie pod 2 postaciami... slyszalem od ksiedza ktory dawal te komunie ze komunie pod 2 postaciami przeznaczone sa dla rodzin krolewskich...
06-09-2005 20:37
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #100
 
Hę :?:

To o rodzinie królewskiej pierwsze słyszę, może to dowcip miał być :?:

Ja ze szlachtą nie mam nic wspólnego, aczkolwiek też miałam okazję kilkakrotnie już przyjmować komunię pod dwoma postaciami, wraz z kilkudziesięcioma osobami z kursów np. Uśmiech

Pozdrawiam serdecznie Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-09-2005 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #101
 
A to ciekawe :krzywy: Czyli dla nas, obskurnych biedaków, Komunii pod 2 postaciami nie ma? Ja błękitnej krwi nie posiadam, a zdarza mi się taką Komunię przyjąć :roll2:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-09-2005 22:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #102
 
Krajek napisał(a):ja kilka razy przyjmowalem komunie pod 2 postaciami... slyszalem od ksiedza ktory dawal te komunie ze komunie pod 2 postaciami przeznaczone sa dla rodzin krolewskich...

Mnie ciekawi co za ksiądz ci takie brednie naopowiadał?
Ja przyjmuję komunię pod dwiema postaciami co tydzień, jeśli jestem w stanie łaski uświęcającej i nie jestem z żadnej innej królewskiej rodziny, po za tą rodziną w królestwie niebieskim gdzie króluje Jezus Chrystus. Tylko w ten sposób można wyjasnić przynależność do rodziny królewskiej.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
07-09-2005 00:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów