Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komunia pod 2 postaciami...
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Komunia pod 2 postaciami...
Słuchajcie chciałam się Was tylko zapytać, czemu na Mszach nie podaje się Komunii pod 2 postaciami? Przeciez Jezus powiedział: CIAŁO I KREW. A my jakby nie patrzeć spożywamy ino Ciało... :? Zastanawia mnie to, bo z tego co obserwuję nie ma jakiegoś tam większego zamieszania przy rozdawaniu pod 2 postaciami. Niektorzy księża sugerują się właśnie tym, że Komunia pod 2 postaciami rozdawana jest dłużej, robi więcej zamieszania, bla, bla, bla itd. Ale przecież nie chodzi o to, czy dłużej, czy krócej! Ważny jest tu Jezus w swoim Ciele i Krwi. W innych odlamach chrześcijaństwa podaję się bez problemu i to i to. OUśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-12-2004 15:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
No najczęściej komunia pod dwoma postaciami jest przyjmowana gdzieś na rekolekcjach albo na jakiś szcególnych świętach. Na codzień podaje się tylko Ciało Pana Jezusa.
Myślę jednak, że jest to poczęści spowodowane tym, że bardzo dużo by wina potrzababy było aby przeistanony na krew mogło w niedziele przyjąć setki osób.
Myslę także, że jest w czasie eucharystji pewna symbolika, kiedy kapłan w czasie mszy łamie kawałek ciała i wrzuca do kileicha z krwią. To chyba jest moment kiedy Ciało i krew staje sie jednym.
Ale to moja interpretacja. Postaram się zasięgnąć głosu ksiedza.
23-12-2004 17:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #3
 
czyli oplatek i tymbark wisniowy?Wolalbym gdyby dawali placki Uśmiech
23-12-2004 17:41
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
ANTYCHRYST napisał(a):czyli oplatek i tymbark wisniowy?Wolalbym gdyby dawali placki Uśmiech
To idz sobie do zielonoświątkowców albo protestantów.

Daidoss, ale przecież nie chodzi tu o to, żeby każdy wierny "łykał" sobie tego Wina nie wiem ile Uśmiech Przecież kiedy podają Komunię pod 2 postaciami, to Hostie macza się tylko w Winie. A może problem leży w tym, że nie ma wystarczająco pojemnego "sprzętu" :wink: do podawania pod 2 postaciami? Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-12-2004 18:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
ANTYCHRYST napisał(a):czyli oplatek i tymbark wisniowy?Wolalbym gdyby dawali placki Uśmiech

Witaj! Jak chcesz kulturalnie rozmawiać to przynajmniej nie szargaj świętości katolików i nie obrażaj nas!!!!!! Nie myśl, że wszystko będziemy tolerować, dlatego proszę weź to pod uwagę i choć przez szacunek do inaczej myślących zachowuj się na poziomie, bo to co napisałeś to jest poniżej krytyki..... :?

Generalnie jednak zachęcam do dyskusji :o

[ Dodano: Czw Gru 23, 2004 5:21 pm ]
Daidoss napisał(a):Myslę także, że jest w czasie eucharystji pewna symbolika, kiedy kapłan w czasie mszy łamie kawałek ciała i wrzuca do kileicha z krwią. To chyba jest moment kiedy Ciało i krew staje sie jednym.
Ale to moja interpretacja. Postaram się zasięgnąć głosu ksiedza.

To nie jest tylko twoja interpretacja, tak poprostu jest, ponieważ takie jest nauczanie Magisterium Kościoła!

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
23-12-2004 18:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
W moim przekonaniu powinno być oddzielnie... Ciało I Krew.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-12-2004 20:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bombox Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Hmmmm Offca co Ty mówisz :?: Skoro symbolika tego jest to co napisał Daidoss to właśnie co dziń przyjmujesz ciało i krew. Teraz sie rodzi pytanie czy Ty w to wierzysz :?: Bo jesli nie to bzdurne było by dla Ciebie sporzywanie krwi wczystej postaci. :|
25-12-2004 23:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Wierzę, inaczej nie byłoby mnie tutaj. Tak się składa, że Komunia to dla mnie najwyższa świętość.
W takim razie, skoro jak mówicie Ciało i Krew stają się jednym, to po co jest jeszcze Komunia pod 2 postaciami?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-12-2004 12:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bombox Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Wtedy jest mniej osób i nie ma tego symbolicznego wrzucenia ciała do krwi. Problem jest właśniew tym co mówił ktos tutaj, że nie ma tyle pieniedzy aby co msze była rozdawane wono w postaci krwi.
26-12-2004 15:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Nie wiem czy to jest usprawiedliwienie... Wątpię, że tu chodzi o koszty :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-12-2004 15:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
1) Ciało Chrystusa według naucznia Kościoła zwiera też Krew i samo Ciało podawane nie jest o nic zubożone.
2) Przy rozdawaniu komunii pod 2 postaciami zwłaszcza w niedziele jest jeden poważny problem. Wymagałoby to 3-4 kielichów z winem do przeistoczenia, gdyż przelewanie do kilku podczas Mszy jest zbyt ryzykowne.
26-12-2004 16:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Wg nauczania Kościoła, a wg Boga? Wiem, że Kościoł to Mistyczne Ciało Pana Jezusa, ale to równocześnie ludzie, którzy mogą się mylić. No ale nic. Ja mam nadzieje, że się nie mylą.
A to drugie dało mi do myślenia i faktycznie przelewanie byłoby ryzykowne, żeby niczego nie uronić.

[ Dodano: Nie 26 Gru, 2004 ]
No ale np. inne odłamy chrzescijaństwa podczas nabożeństw mają Komunie pod postaciami Chleba i Wina oddzielnie i problemu nie ma... :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-12-2004 16:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bombox Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
Offca napisał(a):Wg nauczania Kościoła, a wg Boga?
No przecież Offieczko juz było napoczatku napisane, że to magisterium kościoła mówi, że jest tak a nie inaczej. A przeciez sam Bóg powiedział, że daje nam władze do kościoła. Wiec musimy sie zgadzać i wierzyć w to co Kościół mówi. Chodź nie mówie aby slepo ufać. Jednak w tym chyba nam trzeba się zgodzic.

A co do przelewania wina.... Powiem, że chyba tak nie można. Chyba, że do innego kielicha. A nie kazda parafia posiada większą ilość kielichów. Naczynie w którym jest krew samego Boga powinno być ... hmmmm... GODNE.
26-12-2004 18:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lubsia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 62
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Uważam że o przelewaniu Krwi Pańskiej z kielicha do keilicha nie moze nawet byc mowy, już sama woda która sa czyszczoe keilich musi być wylewana w specjalnie do tego przeznaczone miajsc.
Myśle, że jeszcze jednym z powodów dla którego Komunie nie jest rozdawana pod 2 postaciami to mala ilość kapłanow na parafii, chyba znacznie szybciej idzie rozdawanie tylko pod jedna postacią. W sumie dal mnie nie ma znaczenia jak długo rozdawana jest Komunia ale niektorym sprawia to ogromna różnice.

Chwy? mnie i nie?, niech niebo bli?ej b?dzie
Tak bardzo chc? w ramionech skry? si? Twych.
27-12-2004 02:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bombox Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
No jeden ksiadz nie da rady rozdawac komuni pod dwoma postaciami dla duzej ilości wiernych.
27-12-2004 09:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów