Ankieta: Czy środki antykoncepcyjne powinny być refundowane
tak
nie
nie mam zdania
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Środki antykoncepcyjne... refundować czy nie
Autor Wiadomość
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #226
 
Humeanistko !
Niestety, ale nie istnieje coś takiego jak "moja prawda" czy "Twoja prawda".
Prawda jest jedna.
"moja/twoja" prawda to albo tylko cząstka prawdy - albo jest to obraz prawdy zniekształcony i wypaczony - albo też prawda leży wyłącznie po jednej stronie.
"półprawdy" bywają zwykle pełnymi kłamstwami.
Prawdy nie da się naciągnąć pod światopogląd - zauważ to.
Albo coś jest prawdziwe albo coś jest na drodze dochodzenia do prawdy albo jest kłamstwem.
Jeżeli chodzi o sprawy płodności ludzkiej to nauka w pełni i jednoznacznie wyjaśnia te zagadnienia.
Albo - zgodnie z nauką jak i logiką - przyjmujemy że człowiek jest człowiekiem od momentu poczęcia i jeżeli mu nie przeszkodzić to z zarodka powstaje człowiek (a nie niewiadomo co w zależności od .... (tu wstaw swoje wyobrażenie).
Drugie zdanie jest nieprawdziwe - z połączenia dwóch komórek -plemnika i jajeczka ludzkiego - powstanie tylko i wyłącznie człowiek (a nie np. kot pies małpa świnia pies czy "obcy") - tak więc wmawianie iż np.
Hume'anistka napisał(a):zygota, blastula, morula - mają potencjał stania się dzieckiem (człowiekiem) w przyszłości
jest zwykła próbą wypaczania prawdy.

Hume'anistka napisał(a):Poza tym - z punktu widzenia religii katolickiej - czym charakteryzuje się człowiek? Czy to soma tylko?
"soma " "psyche" a także "duch".
Jednością tego wszystkiego.
Z czego - ciało kiedyś obumrze (w nauczaniu Chrystusa jest to porównane do ziarna) - duch jest nieśmiertelny.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
10-08-2007 22:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów