Ankieta: Czy Roman Giertych był dobrym Ministrem Edukacji?
Tak
Nie
Nie mam zdania
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Roman Giertych był dobrym Ministrem Edukacji?
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Rafał Gudzowski napisał(a):1) Amnestia była motywowana głównie tym, że minister Giertych po konsultacjach nauczycielskimi uznał, że obecnie szkoła nie jest w stanie dobrze przygotować uczniów do obowiązkowej matury z matematyki. Matematyka nie jest jeszcze przedmiotem obowiązkowym w szkole.
Jak to? W której szkole? Podaj mi szybko namiary to siostrzenicę tam poślę, to straszna noga z matmy Duży uśmiech
Ale ad rem.
Tłumaczenie powyższe, że "minister uznał że szkoła nie jest w stanie przygotowac uczniów do matury z matmy" to jakiś absurd. Zobacz - tyle lat wczesniej jakoś sobie dzieciaki z ta matma na maturze radziły (tak czy inaczej Oczko ), a nagle przestały? O ile mi wiadomo program nauczania matmy nie zmienił się przez lata w jakiś drastyczny sposób.
Myslę, że minister Giertych chciał sobie ta "amnestią" podbić popularność w kręgach uczniowskich, wiadomo, że nie był tam zbytnio lubiany, mówiąc delikatnie.

Cytat:Podkreślam, że to ze strony nauczycieli był duży nacisk, aby wprowadzić amnestię.
Pewnie, że był nacisk, bo po co nauczyciele mieliby wysiadywac w komisjach tracąc swój cenny czas na egzaminach poprawkowych...


Cytat:Oprócz zmiany przepisów i podwyżek dla nauczycieli w walce o naprawę systemu szkolnictwa liczą się również wysyłane do opinii publicznej sygnały. Bez wątpienia Roman Giertych głosząc radykalne hasła ("zero tolerancji") spowodował, że nauczyciele niemogący poradzić sobie z coraz bardziej agresywną młodzieżą otrzymali duże wsparcie. W polityce liczą się również słowa.
Wszystko prawda, ale "zero tolerancji" to jak dotąd tylko słowa. Jakie działania wprowadzono aby zwiększyć bezpieczeństwo w szkołach? No chyba, że rzeczywiście coś zdziałano, ja nie wiem - jeśli tak to napisz.


Cytat:Media choć koncentrowały uwagę na Giertychu to na pewno nie ułatwiały mu pracy. Prześmiewcze komentarze, szukanie haków, wykorzystywanie wszelkich nawet drobnych błędów podważało jego autorytet. Lewackie organizacje i media (GW) rozpoczęły nachalną propagandę antygiertychowską zanim jeszcze rozpoczął swój urząd.
Tutaj masz rację. Propaganda anty- była straszna. Rozumiałbym to gdyby odbywało się to powiedzmy pół roku po jego nominacji, ale ta nagonka zaczęła się w sumie na dzień po jego wyborze. To nie w porządku, ale cóż, komuniści walczą ciągle według sprawdzonych metod...
Ja byłem zwolennikiem ministra Giertycha, przestałem nim być gdy jego działania rozpełzły się, i tak naprawdę jedynymi widocznymi skutkami jego rządów zostały mundurki szkolne i ocena z religii wliczana do średniej (nomen omen - jako "sprzeciw wobec dyskryminacji INNYCH wyznań" - cóż za pokrętna retoryka) - czyli rzeczy tak naprawdę mniej znaczące, a rzekłbym - kopmletnie nieważne dla obecnego stanu edukacji, bo mundurkami czy religią nie naprawi się choćby przemocy, pijaństwa i narkomanii w szkołach...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-08-2007 09:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
[] - Helmutt - 16-08-2007, 08:57
[] - Terebint - 16-08-2007, 09:09
[] - Polonium - 16-08-2007, 10:53
[] - Helmutt - 16-08-2007, 11:06
[] - Polonium - 16-08-2007, 11:30
[] - Helmutt - 16-08-2007, 11:41
[] - Annnika - 16-08-2007, 15:02
[] - rafalafar - 18-08-2007, 17:19
[] - Ks.Marek - 18-08-2007, 17:22
[] - Helmutt - 21-08-2007 09:09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów