Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #1
płacz
Witam... dzisiaj miałam dziwne doświadczenie na spotkaniu mojej wspólnoty... otóż:

przed "właściwym"spotkaniem było takie dla młodzieży bierzmowanej,które prowadzi moja diakonia i tam uwielbiałam Pana -tak jak tylko mogłam -śpiew ,modlitwa,klaskanie ,taniec a nawet śmiech... ...
no ale potem było spotkanie wspólnoty ..wszystko było dobrze do czasu gdy ludzie zaczęli modlić się w językach.. i pomyślałam sobie ze ja się modle o to a go nie otrzymuje... i zaczęłam się modlić o niego (muszę dodać ze wczesnej bardzo nie chciałam go otrzymać i tez o to prosiłam Boga),ale sprawa się zmieniła)..i ogarną mnie smutek do końca spotkania.. w pewnym momencie zaczęłam cala drżeć -tak mięśnie dziwnie i szczeka..i zaczęłam płakać...(doświadczenie było na poziomie wewnętrznym jak i fizycznym) ale nie z "żalu" czy smutku ze Pan nie wysłuchuje moich modlitw o dar języków..bo Panu ufam.. .

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
17-01-2009 00:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Tak mi się zdaje, że Duch Swięty czasem przychodzi w taki sposób, że dotyka naszego serca i człowiek płacze, a nie wie dlaczego. Coś się w człowieku kruszy. Duch Boży to wie Uśmiech Czasem serce jest tak wewnętrznie przepełnione miłością Bożą, że nie może jej udźwignąć i płacz może być przejawem tego ogromu miłości.
17-01-2009 05:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Proponuję wizytę u psychologa. Rozwiązanie problemów emocjonalnych pomoże Ci przełamac opory przed mowieniem "językami"

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
17-01-2009 06:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Kyllyan napisał(a):Proponuję wizytę u psychologa. Rozwiązanie problemów emocjonalnych pomoże Ci przełamac opory przed mowieniem "językami"

To mi też by się przydało Uśmiech
17-01-2009 10:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
A może dar języków nie jest tobie potrzebny?

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
17-01-2009 10:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #6
 
nieania, potrzebny ,nie potrzebny... wiesz nie wiem czy jest czy nie..jednak chciałbym modlić się w Duchu , czasami nie potrafię wyrazić tego co mam w środku i wtedy (u tych co maja ten dar) przychodzi Pan w postaci Ducha i pomaga si e modlić..czasami przecież modlisz się za kogoś ,za coś o czym nie masz pojęcia ... chciałabym po prostu być narzędziem w rekach Pana - jeżeli jednak nie mam się nim modlić to dam radeUśmiech eheheh - ale w Piśmie pisze ze znakiem zstąpienia Ducha będzie modlitwa w językach... jeszcze nie przeszłam seminarium ale niedługo będzie wiec zobaczymyOczko

aga, myślę ze tak może być...albo po prostu oczyszczenie z czegoś..tak mi powiedziała moja animatorka

a czy ktoś spotkał się z darem łez?

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
17-01-2009 11:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
kredka198 napisał(a):albo po prostu oczyszczenie z czegoś..

Zgadza się.

nieania napisał(a):A może dar języków nie jest tobie potrzebny?

W jakim sensie nie jest potrzebny? Sądzę, że jest przydatny i potrzebny bardzo do budowania siebie.
17-01-2009 13:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #8
 
aga, dzisiaj przyszła mi obawa ,że pragnę tego daru przez pychę..Smutny nie chce tego , nie chce tak myśleć ... .Czytałam książkę "Oni mówią innymi językami" oraz słuchałam wyznań innych charyzmatyków ...dar ten buduje dużą reakcje z Bogiem..jak i można jakoś pomóc innym..i o to mi chodzi.. nie wiem skąd ta myśl u mnie o pysze ..Smutny Panie pomóż mi!!!! [-o< Smutny Smutny

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
17-01-2009 13:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
kredka198, nie wiem, może przez pychę, a może tak Ci się zdaje, bo przeraźliwie się tej pychy obawiasz Uśmiech Myślę, że raczej zbytnio to rozważasz. A jeśli nawet nie masz czystych intencji to się nie martw, to minie Uśmiech Za jakiś czas będziesz podchodzić do daru języków jako czegoś bardzo zwyczajnego. To nie jest złe, że ma się pragnienia. Bóg chce dać więcej, niż my prosimy i oczekujemy.
17-01-2009 13:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #10
 
aga napisał(a):Myślę, że raczej zbytnio to rozważasz

heh... czasami mówią mi ludzie ,że za dużo o czymś myśle... 8-[

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
17-01-2009 13:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
kredka198 napisał(a):
aga napisał(a):Myślę, że raczej zbytnio to rozważasz

heh... czasami mówią mi ludzie ,że za dużo o czymś myśle... 8-[

hihi, to tak jak ja Przytulanie
17-01-2009 13:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #12
 
ok ...narazie nie bedzi emnie na forum bo mam dzis bal sudniowkowy i si emusze szykowac ale milo bedzie zoabczyc jakies posty,informacje na temat płaczu w Duchu itp Uśmiech -pozdrawiam

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
17-01-2009 13:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
kredka198 napisał(a):jednak chciałbym modlić się w Duchu
I do tego potrzebne jest tobie modlenie się w językach?
kredka198 napisał(a):chciałabym po prostu być narzędziem w rekach Pana
Więc się mu oddaj, zwyczajnie....
kredka198 napisał(a):ale w Piśmie pisze ze znakiem zstąpienia Ducha będzie modlitwa w językach...
Jak myślisz na ilu bierzmowanych ludzi zstąpił Duch Święty? Wg twojego kryterium na nikogo, albo na baaaardzo niewielu.
aga napisał(a):W jakim sensie nie jest potrzebny?
Po prostu w życiu, w modlitwie... Może Duch Święty ma do zaoferowania coś innego, bardziej przydatnego. Może Bóg ma inne plany wobec niej i inaczej chce ją do siebie przyprowadzić.

W Piśmie świętym pisze tak:
Cytat:Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, 23 łagodność, opanowanie.
Cytat:Wszystkim zaś objawia się Duch dla [wspólnego] dobra. 8 Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości2 słowa, drugiemu umiejętność poznawania2 według tego samego Ducha, 9 innemu jeszcze dar wiary3 w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu, 10 innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo4, innemu rozpoznawanie duchów4, innemu dar języków4 i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków4. 11 Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce.

A więc przez dar języków może ale nie musi objawiać się obecność Ducha Świętego oraz Duch udziela każdemu coś innego, wedle własnego upodobania. Tak więc radziłabym otworzyć się na to co Duch Święty ma tobie do zaoferowania, a nie uparte modlenie się o to co być może nie jest dla ciebie...

Wspólnota, która trwa JEDNYM DUCHU, posiada różne dary jako wspólnota. Każdy członek wspólnoty dokłada do niej swój dar. Czy arcykonieczne jest aby wszyscy wnosili to samo, czy może lepiej aby były osoby wnoszące coś innego dla wspólnego dobra?

Przypomniało mi się z czwartkowego kazania... "czasem coś nam wydaje się, że jest dobre, więc do tego dążymy i zapominamy o tym co istotne i rzeczywiście dla nas dobre. Diabeł jest sprytny, wie jak nas zajść. Coś co dla jednego byłoby zbawienne dla innej osoby może być wręcz grzechem."

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
18-01-2009 01:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #14
 
Trochę ostro to Nieania sformułowała, ale ogólnie się zgadzam Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
18-01-2009 01:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #15
 
nieania, wow -srogo Uśmiech dziękuje Tobie Uśmiech uświadomiłaś mnie i jestem Ci bardzo wdzięczna Przytulanie

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
18-01-2009 15:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów