Ankieta: Jakie IQ mieli pierwsi ludzie?
Jestem ewolucjonistą - mieli mniejsze od nas współczesnych
Jestem ewolucjonistą - mieli takie samo IQ, jak my
Jestem ewolucjonistą - mieli większe jak my
Jestem kreacjonistą - mieli mniejsze jak my
Jestem kreacjonistą - mieli takie samo jak my
Jestem kreacjonistą - mieli większe jak my
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IQ pierwszych ludzi
Autor Wiadomość
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #1
IQ pierwszych ludzi
Jak uważacie, jakie IQ mieli pierwsi ludzie? Pytam zarówno ewolucjonistów, jak i kreacjonistów.

Czy pierwszy człowiek był mądrzejszy od nas, ale pod wpływem grzechu zaczęła się jego intelektualna degradacja?

A jeśli Waszym zdaniem pochodził od małpy to jakim IQ mógł wtedy dysponować?

Wiem, że pytanie bardzo ogólne, ale mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi. Oczko

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
18-08-2007 10:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
A gdzie są odpowiedzi:

Jestem kreacjonistą i nie wiem
Jestem ewolucjonistą i nie wiem

Któż to wie ?

Mam problem bo jestem po części ewolucjonistą i po części kreacjonistą.Oba teorie są po prostu słuszne.No to powiedzmy,że Adam i Ewa mieli wyższe IQ,a ludzie pierwotni tj.homo habilis nieznacznie mniejszy.Ale to tylko przypuszczenia.Prawdy nie odkryjemy tutaj.
18-08-2007 10:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Black_Soap Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Sprecyzuj pytanie czy przez pierwszych ludzi masz na myśli homo sapiens sapiens? Czy może są to pierwsze małpy człekokształtne? W zasadzie to tak czy siak był od nas mniej inteligentny Uśmiech pytanie tylko o ile. Jesteśmy najinteligentniejszą rasą małp na tej planecie i przed nami nikt nie osiągnął takiego poziomu rozwoju (a przynajmniej nic nam o tym nie wiadomo Uśmiech ).

BTW. witam po wakacjach Duży uśmiech

Poparcie dla LPR zmala?o tak bardzo ?e nale?y przesta? si? z ich zwolenników ?mia?, uzna? za mniejszo?? intelektualn? i zacz?? stosowa? zasad? ka?dy inny wszyscy równi.
19-08-2007 00:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Black_Soap napisał:
Cytat:Jesteśmy najinteligentniejszą rasą małp na tej planecie i przed nami nikt nie osiągnął takiego poziomu rozwoju.

Z tym się nie mogę zgodzić.Nie jestem jakąś inteligentną małpą,lecz człowiekiem - homo sapiens.A odnośnie IQ mam na myśli homo habilis,który jeśli się nie mylę pojawił się ok.2 mln lat temu (BP).Wsześniejszy miał nazwę Autralopithecus co znaczy po łacinie "południowa małpa".Pithecus = małpa,australis = południowy.Australopitek mógł mieć więc najniższe możliwe IQ,ale większe od małp człekokształtnych.
19-08-2007 13:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Black_Soap napisał(a):Sprecyzuj pytanie czy przez pierwszych ludzi masz na myśli homo sapiens sapiens? Czy może są to pierwsze małpy człekokształtne?
Człowiek a małpa to dwa różne gatunki, więc nie wiem, o co tobie chodzi :roll:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-08-2007 12:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
moruss Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
wychodzi z księdza kreacjonizm...(ale to księdza prawo)
05-12-2007 00:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Ano moje prawo Duży uśmiech
Podaj kontrargumenty.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-12-2007 01:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #8
 
"Jakie IQ mieli pierwsi ludzie?"

Ponieważ mam w tej chwili większe problemy, powiem tylko że w każdym momencie ewolucji człowiek, lub jego poprzednicy, jest najcwańszym zwierzęciem na planecie. I mam nadzieję że tak pozostanie, chociaż ewolucja w czasach demokracji zawodzi, premiując przygłupów (vide znakomity film "Idiocracy").
Podejrzewam że statystycznie rzecz biorąc zdolność populacji do sprawnego wykonywania zadań intelektualnych nie zmienia się z biegiem czasu, zmienia się tylko charakter tych zadań, wraz z coraz większą wiedzą człowieka o świecie.
05-12-2007 10:27
Odpowiedz cytując ten post
moruss Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
Przede wszystkim argumentem przeciw jest zgodność genetyczna i nie wątpliwa inteligencja małp naczelnych(wliczając gatunek homo sapiens) oraz podobieństwo w budowie.
05-12-2007 19:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
Podobno inteligencja ludzkości jest stała, tylko ludzi coraz więcej...Oczko
05-12-2007 20:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
A to ciekawe,szczerze mówiąc. To znaczy,że inteligencja rodzaju ludzkiego ma wartość stałą dla danej epoki. Inteligencji wcale nie określają testy. Inteligencja to pochodna poziomu cywilizacyjnego danego społeczeństwa,zdolności osobniczych,inteligencji nabytej,nastawienia psychicznego. Tego testy nie zmierzą.

Człowiek nie jest zwierzęciem ponieważ wytworzył cywilizację i posiada perspektywę głębi oraz zdolność do szybkiego uczenia się i analityczny umysł. A poza tym człowiek ma nieśmiertelną duszę,rozum i wolną wolę.
06-12-2007 21:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Polonium to był żart. Chodzi o to, że średnia inteligencja maleje bo wraz ze wzrostem liczby ludności, inteligencja zbiorowa pozostaje taka sama.

hmmm zostaw człowieka bez środków do zycia a wyjdzie z niego zwierzę. To najbardziej pierwotna część nas.
07-12-2007 02:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów