Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapraszam .
Autor Wiadomość
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
carme~light napisał(a):Mysle, ze tylko taka adoracja jest Bogu mila i modle sie aby nidgy nam sie to nie pokrecilo. Uśmiech
Zgadza się Uśmiech Przytulanie

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
09-09-2007 19:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
"Taka" to znaczy jaka?

Albo całkiem nie rozumiem, co miałaś na myśli, albo zupełnie się z Tobą nie zgadzam...


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
09-09-2007 20:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paprotka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 183
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
angua napisał(a):"Taka" to znaczy jaka?

Albo całkiem nie rozumiem, co miałaś na myśli, albo zupełnie się z Tobą nie zgadzam...

Droga angua,


Napisalas, ze niektore fora sa forma rozmowy w swoistym kółku wzajemnej adoracji . Ja natomiast napisalam, ze jedyna adoracja jaka jest mila Bogu jest adoracja Jego Syna Jezusa. Mysle ze forum 'jezus' jest wlasnie takim miejscem, miejscem milosci do Boga i szacunku dla blizniego. Adoracja o jakiej pisalas jest mi obca Uśmiech

Pozdrawiam w Bogu i Jego milosci


Pozdrowienia z Canady,
lucynka
Uśmiech

[Obrazek: profile1.jpg]
09-09-2007 23:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
carme~light napisał(a):Napisalas, ze niektore fora sa forma rozmowy w swoistym kółku wzajemnej adoracji . Ja natomiast napisalam, ze jedyna adoracja jaka jest mila Bogu jest adoracja Jego Syna Jezusa.
Dobrze - z obydwoma tymi zdaniami [i moim, i Twoim] się zgadzam. A raczej swoje nadal podtrzymuję, bo trudno się zgadzać z własnym zdaniem Oczko

carme~light napisał(a):Mysle ze forum 'jezus' jest wlasnie takim miejscem, miejscem milosci do Boga i szacunku dla blizniego. Adoracja o jakiej pisalas jest mi obca Uśmiech
Osobiście bałabym się przenoszenia takich słów jak "miłość do Boga" na grunt internetu.

A sformułowanie "kółko wzajemnej adoracji" jest pojęciem umownym i myślę, że wszyscy dobrze wiemy, co ono oznacza w tej sytuacji Oczko Prawdę mówiąc, nie chciałabym tłumaczyć...

Pozdrawiam Uśmiech


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
09-09-2007 23:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paprotka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 183
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
angua napisał(a):Osobiście bałabym się przenoszenia takich słów jak "miłość do Boga" na grunt internetu.

Droga Anguo,

Bez milosci do Boga nie potrafilabym byc swiadkiem naszej wiary. Milosc Boga to podstawa mojej obecnosci na stronach internetu i wszystkiego co probuje zdzialac w moim zyciu.

Kolezanka, ktorej urodzila sie pierwsza wnusia zostawila na naszym angielskim forum post z prosba o modlitwe. Wczoraj przyszla do nas mala paczuszka z dziecinnymi ubrankami i kilkoma rozancami. Paczka byla wyslana przez osobe, ktora poznalismy na forum kilka miesiecy temu. Jest to samotna kobieta, ktora nie moze miec dzieci i ten maly dar byl usmiechem dla jej serca. Inna osoba jest chora i nie moze opuszczac domu. Nasze forum stalo sie dla niej miejscem poglebiania wiedzy i wiary. Mysle, ze Bog nam blogoslawi i czuwa nad wszystkim przelewajac pokoj w nasze serca.

http://www.friendsforjesus.com/ Nasze angielskie forum

Wszystko jest laska i za nia Bogu dziekuje.


Pozdrowienia z Canady,
lucynka
Uśmiech

[Obrazek: profile1.jpg]
15-09-2007 02:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Angu piszesz:
Cytat:Osobiście bałabym się przenoszenia takich słów jak "miłość do Boga" na grunt internetu.

Czego tu się bać.Jeśli ktoś pisze o miłości do Boga i rzeczywiście o Bogu pamięta to kto mu zabroni pisania o tej miłości w internecie i dzielenia się świadectwem wiary? Zresztą jeśli nie byłoby świadectw np.na tym forum czy innych katolickich, to nie byłoby ewangelizacji .Angu,przecież na stronach zgromadzeń zakonnych też wiele się mówi o miłości względem Boga i czemu nagle mianoby tego zabronić? Czyż nie na głoszeniu opiera się ewangelizacja,czyż nie pisze "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię",albo"jeśli ci zamilkną,kamienie wołać będą". Dobrze są nam znane te słowa i też się z nimi na pewno spotkałaś.
15-09-2007 10:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Susane Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 57
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
angua napisał(a):A sformułowanie "kółko wzajemnej adoracji" jest pojęciem umownym i myślę, że wszyscy dobrze wiemy, co ono oznacza w tej sytuacji Oczko Prawdę mówiąc, nie chciałabym tłumaczyć...

"Kółkiem wzajemnej adoracji" niektórzy nazywają to że chrześcijanie aby rozwijać swoją wiarę potrzebują wspólnoty, potrzebują spotykania się i rozmawiania o zasadach swej wiary aby ją umacniać i razem wzrastać w wierze i przyjaźni z Jezusem.
To oczywiście nieprawdziwe, bo to zasada wzrostu duchowego, że potrzeba by chrześcijanie tworzyli wspólnotę gdzie razem dążyli by do Boga i pogłabiali swą wiarę.

A co do forum wiara, przy całym szacunku dla osób go tworzących (więc także moderatorów) tam taki haos światopoglądowy, że to zniechęca że nie można tam chrześcijaninom rozmawiać o swej wierze, i w gruncie rzeczy to forum jest pseudokatolickie (przepraszam ze przenoszę na inne forum sprawy związane z tym forum)

Jezus jest moj? jedyn? Mi?o?ci?.
15-09-2007 10:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Podpisuję się pod tym, co pisze poprzedniczka.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-09-2007 10:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #24
Wobec prawdy - lustracja forum.wiara
No tak.Swego czasu forum.wiara.pl było ciekawe i czułem się tam jak w domu,ale gdy przyszło rozmawiać o moralności i wierze,to ateiści tam zaglądający atakowali mnie na bieżąco,że emocje aż ponosiły mnie z czasem,bo co za dużo to niezdrowo.Choć byli tam nie tylko ci wrogo nastawieni ateiści,bo część poszukujących także spotkałem,część nawet chciała wiedzieć jak obalić ateizm i czy znajdę mocny dowód w tym celu.

Jeden z ateistów jednak pisał,że był ochrzczony w wierze katolickiej i odszedł od tej wiary,bo niby to uważał za "dobre". - przypadek pierwszy (apostazja)

Inny przypadek to wulgarny podpis jednego z użytkowników,który to użytkownik ośmiela się chwalić,że jego podpis doczekał się... osobnego tematu. - przypadek drugi (wulgarność)

Na forum sulechowskim admini zainterweniowaliby wobec tego niezwłocznie.

Plusem jest obecność tam katolików i autentycznych świadków wiary i piękne cytaty mistyków wstawiane m.in.przez jedną z użytkowniczek - Lucynę.Moderacja usuwa też z forum niektórych wojujących ateistów.Udało mi się wybłagać,by przynajmniej w tematach o wierze był surowszy regulamin.Admin w końcu takiej zmiany dokonał.

Owszem,widziałem na tamtym forum też i plusy,ale by mówić prawdę podałem też przypadki jawnego naruszenia regulaminu wobec którego nie było reakcji i tacy nawet nie zostali zbanowani.Zmienianie nicków wobec czegoś takiego to wręcz drobnostka i nie jest gorszące.

Pewnie moderacja z forum.wiara zaraz mnie skrytykuje,ale moim zamiarem nie było oczernianie lecz ukazanie całej prawdy o plusach jak i minusach.Thank you.
15-09-2007 11:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Susane Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 57
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Nie zamierzałam przenosić spraw związanych z forum wiara, na inne forum uważając to za wewnętrzną sprawę między zainteresowanymi osobami ale do tego skłoniła mnie wypowiedź i zachowanie jednej z moderatorek forum wiara, angui która otwarcie pisze co myśli i że coś się jej nie podoba, że atakuje to co robią inni. Odpowiadając na to w wymianie zdań również mam prawo napisać co o czymś myślę i odpowiedzieć na to co napisała.

Nie wiem również czy takie rozdrobnienie for jest dobre, ale chodzi o to że chrześcijanie są obecni w necie, dzielą się tym co dla nich najważniejsze, mówią o swojej wierze, internet jest więc miejscem na poszukiwanie Boga i dzielenie się swoją wiarą.
Gdy chodzi jeszcze o forum wiara to jako największe forum religijne to ono powinno umożliwiać by możliwe było na nim dzielenie się wiarą, poszukiwanie Boga i umacnianie swej wiary spotykając innych chrześcijan jednak sytuacja tam panująca przez panoszenie się ateistów i różnych tez wrogich wierze zniechęca chrześcijan do pisania na tym forum przez co możliwe że dlatego dochodzi do rozdrobnienia for skoro chrześcijaninie nie znajdując tam tego czego potrzebują odchodzą stamtąd i tworzą sobie swoje fora.

Nie wiem co na to moderacja, bo to nie miał być temat o forum wiara. Proszę jednak by poczekać na to jaka będzie reakcja angui.

Jezus jest moj? jedyn? Mi?o?ci?.
15-09-2007 12:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paprotka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 183
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #26
Re: Wobec prawdy - lustracja forum.wiara
Polonium napisał(a):Plusem jest obecność tam katolików i autentycznych świadków wiary i piękne cytaty mistyków wstawiane m.in.przez jedną z użytkowniczek - Lucynę.

To moja imienniczka :wink: Uśmiech . Niech Bog poblogoslawi sercom, ktore czytaja te cytaty. Swieci sa wspanialymi drogowskazami na naszej drodze do Nieba. Ich slowa zawieraja wiele madrosci Boskiej, madrosci, ktora uczy milosci do krzyza.

Wiara byla pierwszym polskim forum jakie odwiedzilam ale jak wyzej moi poprzednicy wspomnieli, nie potrafilam tam znalezc miejsca. Jak widac, Bog nakresla inne drogi swoim dzieciom. Dla jednych wiara :wink: , dla innych inne fora :jupi:

Najwazniejsze, aby zyc w pokoju i zgodzie. Tylko nasza milosc moze przekonac niedowiarkow i bladzacych, ze Bog zyje, jest prawda i jest hojny w milosierdzie.


Pozdrowienia z Canady,
lucynka
Uśmiech

[Obrazek: profile1.jpg]
20-09-2007 06:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów