Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy zakupy przez internet w niedzielę to grzech?
Autor Wiadomość
nadinn Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 370
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #166
 
jonasz33 moze w sobote sklepy byly kiedys otwarte do 12.00 teraz sie zmienilo, W sobote,
sozywcze czyli tzw. sieci Lidel sa czynne do 20.00, sa tzw,tanie sklepy, duzo ludzi pracuje
Dlatego te i innej sieci sa w sobote otwarte do 20.00,aby zapracowani mogli zakupy zrobic.
W niedziele (dzieki Bogu) wszystkie sklepy mamy zamkniete, a zapominalscy moga zakupy
zrobic na Tanckstelach i troszeczke drozej zaplacic.
04-02-2009 18:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #167
 
kredka198 napisał(a):oj..niestety musze robic czasami zakupy w niedziele.. .Mama mi karze ..i tu mam problem -ona karze -ja słucham(posłuszenstwo matce) a z drugiej strony łamie przykazania... jak ni epojde to ona sie wscieknie ,bedzie krzyczec..i wyzywac od fanatyczek..:/ i co tu zrobic?

Jest możliwość przyjęcia niesłusznego osądu choć to nie łatwe, albo próbować dojść do porozumienia w tej sprawie. Czasem bywa i tak. Po co grzeszyć, zwłaszcza że się wie, że to grzech. Jesteś zatem w trudnej sytuacji, gdy trzeba bronić wiary. Dla mnie nie jesteś żadną fanatyczką, poprostu dzisiaj świat się realnie zagubił. Nawet granice między dobrem i złem się zamazały - co jest dobre według Dekalogu tego nie rozumie świat, co jest złe to toleruje. Bałagan poprostu.

*Wyjątkiem jest tylko sytuacja, gdy kogoś w niedzielę zaskoczy gorączka - wtedy po antybiotyk i leki trzeba iść nawet w niedzielę, ale to wyjątki. Natomiast do sklepów spożywczych można pójść wyłącznie na tygodniu. Ważne jest tu, żeby sumienie było w porządku. Będziemy osądzeni za szacunek do dni świętych (w tym postnych).
04-02-2009 19:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #168
 
nadinn napisał(a):jonasz33 moze w sobote sklepy byly kiedys otwarte do 12.00 teraz sie zmienilo, W sobote,
sozywcze czyli tzw. sieci Lidel sa czynne do 20.00, sa tzw,tanie sklepy, duzo ludzi pracuje
Dlatego te i innej sieci sa w sobote otwarte do 20.00,aby zapracowani mogli zakupy zrobic.
W niedziele (dzieki Bogu) wszystkie sklepy mamy zamkniete, a zapominalscy moga zakupy
zrobic na Tanckstelach i troszeczke drozej zaplacic.
Dokładnie masz rację , ja pisałem to z perspektywy mojego pierwszego kontraktu tzn. rok 2001 , wtedy tak było przynajmniej na Bawarii , a ostatnio jak byłem to faktycznie sklepy były otwarte do 20 w sobotę , a w niedzielę wszystkie sklepy pozamykane oprócz tureckich kafejek internetowych Uśmiech i stacji benzynowych

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
04-02-2009 20:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #169
 
Helmutt napisał(a):Miałem na myśli takie normalne zakupy, na które żaden katolik w niedzielę nie pójdzie.

Ja do wypowiedzi kredki to dodawałam Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-02-2009 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #170
 
Annnika napisał(a):Helmutt napisał/a:
Miałem na myśli takie normalne zakupy, na które żaden katolik w niedzielę nie pójdzie.


Ja do wypowiedzi kredki to dodawałam Duży uśmiech

nie rozumiem...

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
04-02-2009 22:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów