Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak otrzymać charyzmaty?
Autor Wiadomość
Pilar Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #16
 
kredka198 napisał(a):.albo o to aby pokazał Ci jaki masz charyzmat

Ktoś mi kiedyś powiedział że mogę mieć dar rozpoznawania duchów. Nawet jeśli to nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Jak to "rozbudzić". Muszę nad tym popracować Uśmiech

Pilar
17-01-2009 12:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #17
 
spokoUśmiech a teraz zastanów się czemu chcesz go mieć i z niego korzystać...wielką pokusa dla charyzmatyków jest własne JA... PYCHA i w ogóle.. sama z tym walczę... bo pamiętaj ze Ty i Twój dar (dany prze Pana) to narzędzie w rekach Boga(powtarzam się ale cóż) ku budowaniu i pomaganiu innym iść do Pana i dawać o Nim świadectwo...!a charyzmat nie jest Twoja zasługa ... .Powinnaś skontaktować się z Duchownym kierującym zgromadzenia Charyzmatyków lub jakimś Animatorem lub Prowadzącym wspólnotę Charyzmatyczną w Twoim mieście na 1000% jest takaUśmiech

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
17-01-2009 13:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pilar Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #18
 
Jutro się spotkam z takim człowiekiem Uśmiech I całkowicie sobie zdaję sprawę z tego że może przemawiać przeze mnie pucha. I kiedy zaczęłam się nad tym wszystkim zastanawiać to właśnie tego się najbardziej bałam i boję się dalej. I też myślę w jaki sposób można wykorzystać ten dar.

Np. Mówienie językami.. Jak to wykorzystać? Bo można też dla siebie. Modląc się w domu. Można modlić się z kimś.

Pilar
17-01-2009 14:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
Można wykorzystać. Do budowania siebie samego, do modlitwy wtedy, kiedy człowiek nie umie się modlić albo wtedy, gdy słowa są niewystarczające do wyrażenia uwielbienia, bo płynie ono tak głęboko z naszego serca, że nic nie jest w stanie tego wyrazić, żadne słowa. Wtedy Duch modli się poprzez człowieka. Po to służy głównie dar języków. I po co zagłębiać się dalej? Jasne, kiedy ktoś modli się wstawienniczo to człowiek do końca nie będzie wiedział, o co się modlić. Duch wie.
17-01-2009 14:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pilar Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #20
 
No tak ale chodziło mi o to żeby ten dar nie służył tylko mnie .

Pilar
17-01-2009 14:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #21
 
Pilar, z kim się spotykasz? Duży uśmiech Tzn. ta osoba jest z jakiejś wspólnoty? Jeśli możesz i chcesz napisać, to napisz Uśmiech Jestem z Gliwic, konkretne wspólnoty mogę kojarzyć Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
17-01-2009 14:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pilar Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #22
 
Mam znajomą we wspólnocie Przymierze i jutro idę na koncert. Gdyby ktoś chciał to tu jest wszystko napisane http://domprzymierza.pl/
Ona w tej wspólnocie ma jakiegoś wujka który wie dużo o charyzmatach i mam nadzieję że będę mogła z nim porozmawiać Uśmiech

Pilar
17-01-2009 15:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pilar Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #23
 
A więc wracając do tematu. Jak otrzymać charyzmaty. Czy może być tak że Bóg nie przygotował dla kogoś żadnego charyzmatu? I nawet jeśli się o nie modlimy to możemy ich nie dostać? Tak mi przyszło na myśl Uśmiech

Pilar
18-01-2009 14:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #24
 
nie!!!! każdy ma jakich charyzmat :mrgreen: !!!! -Pan poprzez ofiarowanie charyzmatu wykorzystuje to co już wcześniej nam dał wiec charyzmat wiąże się z nasza "natura" np. ja jestem wygadana,łatwo nawiązuje nowe kontakty i jestem dosyć wesoła i Pan dał mi charyzmat ewangelizacji, te moje "talenty"wykorzystuje w mojej pracy ewangelicznej -ale np dar uzdrawiania , tłuczenia itp to raczej inna sprawa. Pan każdemu dał jakich charyzmat ,nie musi być on jakiś "oł wow"(chociaż wszystkie są wyjątkowe),ponieważ Bóg powołuje nas do siebie ,do bycia jego dzieckiem wiec my poprzez te charyzmaty mamy budować Jego Kościół Uśmiech ...niestety wielu ludzi nie ma o tym pojęcia ze coś takiego jest i w sobie tego nie odkrywają.."a jak się dowiadują ze istnieją charyzmaty to traktują to gorzej niż jakaś zarazę a potem chodzą do cudotwórców domniemanych i zagladaja w horoskopy szukając tam jakiejś siły :/" <-taka moja mała myśl

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
18-01-2009 15:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pilar Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #25
 
Charyzmat tłuczenia?? Czy literówka??

Czyli powinnam odkryć to w sobie jaki charyzmat jest mi dany, tak?

Pilar
18-01-2009 15:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #26
 
Tłumaczenia języków Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
18-01-2009 15:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #27
 
sorki literówka Język ,
no tak..ale jak mi pisała pewna osoba -musisz otworzyć się na Ducha Świętego ;
powiedzieć Bogu "tak! chce byś było obecny w moim życiu i chce z działać w Tobie" -a wtedy on we właściwym dla Ciebie czasie pokaże Ci i da sposobność do działania -miej tylko oczy,uszy i serce postawione na bacznośćJęzyk !

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
18-01-2009 15:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #28
 
Tak, niekoniecznie jeden charyzmat, często to charyzmaty, przecież Bóg jest hojny Uśmiech
Pan powołuje każdego do wyjątkowej dla niego służby w Kościele, przygotowuje mu wyjątkowe miejsce. Nie ma dwóch takich samych osób Oczko Więc i zadania, jakie otrzymują, często są bardzo zróżnicowane.
Każdy natomiast ma charyzmaty i otrzymał je już na Chrzcie św. Uśmiech Trzeba prosić Pana, żebyśmy mogli je właściwie odkryć, rozeznać i właściwie wykorzystywać, wzrastając w pokorze i chęci bezinteresownej posługi Uśmiech Możemy i powinniśmy prosić Pana, żeby rozpalał w nas charyzmaty wg Jego woli.

Dzisiaj się widzimy xD będę Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
18-01-2009 15:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #29
 
Cytat:Możemy i powinniśmy prosić Pana, żeby rozpalał w nas charyzmaty wg Jego woli.
<-- DOKŁADNIE Uśmiech

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
18-01-2009 15:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pilar Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #30
 
No i się wszystkiego dowiedziałam Uśmiech
Rozmawiałam z miłą Panią, która mi wszystko wytłumaczyła.
Jako osoba nawrócona i osoba, która miała wyraźny moment w życiu w którym zobaczyłam wszystkie swoje grzechy. I jako osoba, która chce mieć charyzmaty spełniam wszystkie wymagania jakie są potrzebne aby je uzyskać - że tak to nazwę i przepraszam jeśli źle to brzmi xD

A więc dowiedziałam się także że dar języków to jest tak jakby chrzest Ducha Świętego i każdy kto ochrzcił się w Duchu Świętym powinien go mieć bo jest to taki jakby znak Uśmiech

I dowiedziałam się także że jako osoba wrażliwa mogę mieć dar proroctwa ale nie zostało mi to wyprorokowane tylko po prostu ta Pani też jest wrażliwa i ktoś jej tak kiedyś powiedział i dostała ten dar Uśmiech

Pilar
19-01-2009 12:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów