Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak otrzymać charyzmaty?
Autor Wiadomość
Gruszka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #31
 
Pilar napisał(a):No i się wszystkiego dowiedziałam Uśmiech
Rozmawiałam z miłą Panią, która mi wszystko wytłumaczyła.
Jako osoba nawrócona i osoba, która miała wyraźny moment w życiu w którym zobaczyłam wszystkie swoje grzechy. I jako osoba, która chce mieć charyzmaty spełniam wszystkie wymagania jakie są potrzebne aby je uzyskać - że tak to nazwę i przepraszam jeśli źle to brzmi xD

A więc dowiedziałam się także że dar języków to jest tak jakby chrzest Ducha Świętego i każdy kto ochrzcił się w Duchu Świętym powinien go mieć bo jest to taki jakby znak Uśmiech

I dowiedziałam się także że jako osoba wrażliwa mogę mieć dar proroctwa ale nie zostało mi to wyprorokowane tylko po prostu ta Pani też jest wrażliwa i ktoś jej tak kiedyś powiedział i dostała ten dar Uśmiech

Hm. Ale, ale... Każdy, każdy?
19-01-2009 13:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pilar Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #32
 
Każdy, każdy. Tylko że nie wszyscy to dostają od razu Uśmiech Niektórzy nawet nie wiedzą że mają ten dar a niektórzy dostają go choć o niego nie proszą.

Pilar
19-01-2009 13:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #33
 
To by wypadało, że ja też mam, tylko jeszcze nie wiem? Język hehe
19-01-2009 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pilar Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #34
 
Hehe Język no wiesz trudno żebyś wiedziała jeśli np. modlisz się w myślach Język to wtedy nie wiesz że masz dar języków Język bo nie słyszysz wypowiadanych słów xD

Pilar
19-01-2009 15:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #35
 
Pilar, usłyszałaś niestety nieprawdę.
Owszem, członkowie kościołów charyzmatycznych twierdzą, że nie ma Chrztu w Duchu Świętym bez daru języków, że jedno zawsze idzie w parze z drugim.
Słowo Boże jednak mówi nam co innego:
Cytat:Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, innemu jeszcze dar wiary w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu, innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków. Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce.
To nieprawda, że każdy ochrzczony w Duchu Świętym musi mieć dar języków. Być może otrzymasz charyzmat proroctwa, a nie otrzymasz daru języków. Być może Pan zechce czynić twoimi rękami cuda, a jednocześnie będziesz modlić się językami. A może będą to zupełnie inne charyzmaty. Duch udziela każdemu tak, jak chce Uśmiech

I na potwierdzenie powyższego jeszcze:
Cytat:I tak ustanowił Bóg w Kościele najprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, a następnie tych, co mają dar czynienia cudów, wspierania pomocą, rządzenia oraz przemawiania rozmaitymi językami. Czyż wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokują? Czy wszyscy są nauczycielami? Czy wszyscy mają dar czynienia cudów? Czy wszyscy posiadają łaskę uzdrawiania? Czy wszyscy przemawiają językami? Czy wszyscy potrafią je tłumaczyć? Lecz wy starajcie się o większe dary: a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą.


[ Dodano: Pon 19 Sty, 2009 15:04 ]
No i jeszcze jedno Uśmiech Zostałaś ochrzczona Pilar. Twoje ciało jest świątynią Ducha Świętego.
Naprawdę sądzisz, że dopóki nie będziesz mówić językami, dopóty nie ma w Tobie Ducha Św.? Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
19-01-2009 16:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #36
 
Pilar napisał(a):Hehe Język no wiesz trudno żebyś wiedziała jeśli np. modlisz się w myślach Język to wtedy nie wiesz że masz dar języków Język bo nie słyszysz wypowiadanych słów xD

Teraz mowa była o darze proroctwa. Przyznam, że nie bardzo mi spieszno, żeby coś "słyszeć". Język A daru języków nie mam, bo wiem.
19-01-2009 16:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #37
 
znowu muszę się zgodzić z omnykiem Uśmiech w innym temacie mi to dziewczyny wytłumaczyły... zdaje się ,że miałam dar radości (płaczu?) a języków nie mam i wiem ze mam charyzmat ewangelizacji .. .

ale ciesze się Pilar, ,że już wiesz trochę na temat charyzmatów i masz z kim o tym pogadać na żywo...
Pilar napisał(a):jako osoba nawrócona i osoba, która miała wyraźny moment w życiu w którym zobaczyłam wszystkie swoje grzechy
niech Pan Ci błogosławi na drodze ku Niemu!!!

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
19-01-2009 16:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gruszka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #38
 
aga napisał(a):A daru języków nie mam, bo wiem.

A to niekoniecznie ^ Może masz a jeszcze się nie ujawnił ; > Nie ograniczajmy Ducha Świętego :>
19-01-2009 17:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pilar Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #39
 
Właśnie xD

Pilar
19-01-2009 17:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #40
 
Może zacząć się modlić za rok, albo dzisiaj, ale jeśli jest tego pewna, to być może ma jakieś rozeznanie woli Bożej w tej dziedzinie.

Polecam:
http://www.moderator.nazwa.pl/Pomoce/Cha...WDuchu.rtf - coś o chrzcie w Duchu Świętym
http://www.moderator.nazwa.pl/Pomoce/Cha...olalia.rtf - coś o darze języków

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
19-01-2009 17:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #41
 
Gruszka napisał(a):
aga napisał(a):A daru języków nie mam, bo wiem.

A to niekoniecznie ^ Może masz a jeszcze się nie ujawnił ; > Nie ograniczajmy Ducha Świętego :>

Duch Swięty bywa ograniczony, kiedy człowiek potrzebuje psychoterapii do otwarcia się, o czym już ktoś wcześniej mówił.
19-01-2009 21:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #42
 
aga napisał(a):Duch Swięty bywa ograniczony, kiedy człowiek potrzebuje psychoterapii do otwarcia się, o czym już ktoś wcześniej mówił.
nie rozumiem

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
19-01-2009 22:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
Kyllyan mówił o tym w wątku o płaczu, ale w kontekście daru języków Uśmiech Zgadzam się z nim całkowicie.
19-01-2009 22:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #44
 
ale dalej nie rozumiem ,wtedy też nie zakapowałam -myślałam ,że to taka ironia- rozwiń to proszę

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
19-01-2009 22:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #45
 
Jeśli ktoś boryka się z niskim poczuciem wartości, nieśmiałością, to nawet nie uwierzy w dar języków i będzie ciągle zablokowany na jego przyjęcie. Smutny Dlatego najpierw trzeba rozwiązać problemy emocjonalne.
Kyllyan nie ironizował, zapewniam Cię.
19-01-2009 23:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów