Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak otrzymać charyzmaty?
Autor Wiadomość
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #46
 
aha.......
rozumiem -dziękuję...
w sumie o tym mniej więcej rozmawiałam z koleżanką przedchwilą ,że jak ktoś się nie otworzy ,nie uwierzy ,że On jest godzien tego to pewnie nigdy nie przemówi tak jak Duch chce

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
19-01-2009 23:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #47
 
"Zaporą" dla Ducha mogą być:

- problemy emocjonalne (jak wymieniacie między innymi)
- brak przebaczenia
- trwanie w grzechu ciężkim
- brak woli zainteresowanego ludzia Język
--> "dyrygowanie" Duchem ( to i to chcem i koniec)
--> po prostu "nie chcę i już"
--> strach

Pewnie i inne, ale to przychodzi mi w pierwszym odruchu na myśl Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
20-01-2009 00:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #48
 
To ja tych "zapor" mam sporo. Język
20-01-2009 00:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pilar Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #49
 
Haha xD

No ja też miałam ale jakoś tak mi przeszło po przeczytaniu książki Paula Coleho Uśmiech

Pilar
20-01-2009 15:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #50
 
Coelho to były zadeklarowany satanista, który "nie do końca" pozbył się okultystycznych korzeni i chociaż podaję się za nawróconego, jego książki nie prowadzą wcale od wzrostu w życiu duchowym, a przeciwnie, potrafią narobić wiele złego.
http://ksiazki.wp.pl/katalog/ksiazki/ksi...l?kw=78630
Link do książki o nim.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
20-01-2009 17:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #51
 
By otrzymać charyzmaty serce powinno być w pełni otwarte na obecność Ducha Świętego i to jest najważniejsze. Problemy emocjonalne nie blokują tak jak grzech i pycha.

Już w Sakramencie Bierzmowania wierzący otrzymuje dary Ducha Świętego. Wcale nie muszą one mieć zaraz nadzwyczajnego charakteru. Nie ma co narzekać na brak daru języków. Może nie jest u danej osoby konieczny. Święty Paweł mówił, że najważniejsza jest miłość - to jest największy z charyzmatów. Miłować bliźniego wcale nie jest tak łatwo jeśli nie prowadzi Duch Święty, dlatego miłość też należy uznać za charyzmat. Żeby miłość nasza była doskonała trzeba bez zastrzeżeń i stawiania warunków się zawierzyć. To nie każdy z początku potrafi, bo to wymaga trudu.

Na przykład łatwo zdeklarować chęć oddania życia za wiarę w chwilach uniesienia, ale gdyby przyszło krwawe prześladowanie czy np. choroba to wiele odejść od wiary i nawet złorzeczeń by było. Tylko garstka by wytrwała. Piotr też najpierw był gotów oddać życie za Chrystusa, ale w obliczu żołnierzy rzymskich zaparł się, bo się bał ponieść męczeństwo. Potem oczywiście naprawił swój błąd wyznając miłość Chrystusowi Zmartwychwstałemu.

[ Dodano: Wto 20 Sty, 2009 16:34 ]
Bez pomocy Ducha Świętego zawsze będziemy odczuwali lęk przed realizowaniem powołania i poczujemy, że wszystko co mamy czynić dla dobra Kościoła nas przytłacza. Duch Święty zaś daje nam siłe i wyzwala nas z lęku i pokusy lenistwa.
20-01-2009 17:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #52
 
Annnika napisał(a):- brak przebaczenia
a wybaczenie sobie samemu?

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
20-01-2009 18:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #53
 
Też. Niechęć/nienawiść do siebie to ważna przeszkoda.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
20-01-2009 18:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #54
 
Annnika, ale jak wybaczyć sobie..czy wybaczenie sobie tych grzechów,tych ran co się zadało Jezusowi to nie przejaw "jakiejś odmiany" pychy?

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
20-01-2009 18:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #55
 
Nie. Nie chodzi o uznanie, że to, co złe było dobre, bo nie było. Nie chodzi o udawanie przed samym sobą bezgrzesznego, ale o przyjęcie Jezusowego przebaczenia. Skoro Pan mi wybaczył, to i ja sama na siebie patrzę jako na Boże dziecko, a nie jak na zbrodniarza. Powiedzieć sobie "trudno, stało się, było, odpuszczone, nieważne" i nie patrzeć na siebie przez pryzmat starych spraw.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
20-01-2009 20:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pilar Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #56
 
Annnika napisał(a):Niechęć/nienawiść do siebie to ważna przeszkoda.



A co powiecie o tych ludziach, którzy mają dary duchowe a nie potrafią się przełamać mimo wszystko?? Może one pomagają im się podbudować i przełamać?

Pilar
20-01-2009 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #57
 
Annnika napisał(a):Też. Niechęć/nienawiść do siebie to ważna przeszkoda.

To ja odpadam w przedbiegach. Ale nigdy nie miałam złudzeń co do związku z brakiem charyzmatu języków.

kredka198 napisał(a):Annnika, ale jak wybaczyć sobie..czy wybaczenie sobie tych grzechów,tych ran co się zadało Jezusowi to nie przejaw "jakiejś odmiany" pychy?

Raczej brak przebaczenia to przejaw pychy. A brak przebaczenia może być związany z brakiem akceptacji siebie, z niepogodzeniem się z sobą, swoimi ograniczeniami, przeszłością. Można nie przebaczyć sobie, że nie jest się tym, kim się chce. Lista jest długa.
20-01-2009 21:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #58
 
czasami właśnie zadaje sobie to pytanie czy ja sobie przebaczyłam...i nie wiem..zdaje mi się ,że jest to cięższe niż przebaczenie komuś innemu

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
20-01-2009 21:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #59
 
Tylko z tym przebaczeniem to też bez przesady, żeby na siłę się doszukiwać i w byle czym dopatrywać się przeszkód. Nie ma osób, które są całkowicie wewnętrznie uporządkowane, każdy coś ma do przebaczenia, natomiast są ludzie z poważnymi zaburzeniami emocjonalnymi, u których istnieją jak najbardziej realne przeszkody...
20-01-2009 22:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #60
 
Charyzmaty towarzyszą ewangelizacji, jak jest ewangelizacja to są charyzmaty. :jupi:
Nic więcej nie trzeba robić tylko ewangelizować, a już Bóg sobie poradzi sam z naszym zamknięciem. Uśmiech

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
20-01-2009 22:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów