Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak otrzymać charyzmaty?
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #61
 
Pilar napisał(a):A więc dowiedziałam się także że dar języków to jest tak jakby chrzest Ducha Świętego i każdy kto ochrzcił się w Duchu Świętym powinien go mieć bo jest to taki jakby znak
Nie każdy. Jestem po tzw. chrzcie w Duchu Świętym.
Ten charyzmat nie jest najważniejszy :wink: Co się wszyscy tak na niego rzucają :roll: Jak zostało już napisane, najważniejsze to prosić wg Woli Bożej a nie z tego co byśmy my chcieli bo inni mają.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
21-01-2009 12:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #62
 
A Bóg chce nam dać o wiele więcej niż oczekujemy. Tyle, że może nie jesteśmy w stanie tego unieść. Uśmiech
21-01-2009 13:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #63
 
aga napisał(a):A Bóg chce nam dać o wiele więcej niż oczekujemy. Tyle, że może nie jesteśmy w stanie tego unieść.
Bóg nie daje ponad nasze siły Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
21-01-2009 13:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #64
 
Bóg daje czasem tak wiele łask, że dusza czuje, że nie może ich unieść i jest obdarzona ponad miarę. Tak jak czytamy o talentach - temu, kto ma, zostaje dodane tak, że nadmiar mieć będzie. To wypełnienie aż do granic i tym, co dane, możemy wtedy dzielić się z innymi, niejako "pozbywamy" się tego "nadmiaru".
21-01-2009 14:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #65
 
To teraz nabiera innego znaczenia Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
21-01-2009 20:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pilar Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #66
 
aga napisał(a):Raczej brak przebaczenia to przejaw pychy.


Możesz to rozszerzyć? Co masz dokładnie na myśli?

Pilar
21-01-2009 20:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #67
 
Rachel napisał(a):To teraz nabiera innego znaczenia Uśmiech

Miałam od początku to samo na myśli, tylko może niezbyt zrozumiale się wyraziłam pierwotnie Oczko

Pilar napisał(a):
aga napisał(a):Raczej brak przebaczenia to przejaw pychy.


Możesz to rozszerzyć? Co masz dokładnie na myśli?

Bo człowiek nie potrafi zaakceptować swoich ograniczeń, chce być kimś większym, lepszym, niż jest. A skoro nie jest tym, kim chciałby być, nie osiąga tego, co chciałby osiągnąć itd. to jest to przejaw pychy. Dalej zazdrości tym, którzy w czymś są lepsi, mogą to być też dobra duchowe. To brak wdzięczności wobec własnych darów.
21-01-2009 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #68
 
aga napisał(a):...brak przebaczenia to przejaw pychy. A brak przebaczenia może być związany z brakiem akceptacji siebie, z niepogodzeniem się z sobą, swoimi ograniczeniami, przeszłością. Można nie przebaczyć sobie, że nie jest się tym, kim się chce. Lista jest długa.
Pięknie ujęte.
Ten rodzaj pychy jest wyjątkowo trudny do zwalczenia, bo kamufluje się za myślami typu: "jeśli sobie wybaczę, to okażę wielką pychę, bo nie zasługuję na wybaczenie".
Aby sobie wybaczyć, najpierw trzeba odkryć istnienie tej "podstępnej" pychy, czyli stanąć w prawdzie o sobie samym, zaakceptować się takim, jakim się jest, ze wszystkimi zaletami i wadami. To jest niesamowicie trudne (gdyż "tą" pychę reprezentowali i reprezentują dziadkowie, rodzice, rodzeństwo, znajomi... ), choć napewno wykonalne dla wszystkich, którzy z uporem będą podążać ku prawdzie ... też o sobie samym.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
22-01-2009 02:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #69
 
nordlys napisał(a):
aga napisał(a):...brak przebaczenia to przejaw pychy. A brak przebaczenia może być związany z brakiem akceptacji siebie, z niepogodzeniem się z sobą, swoimi ograniczeniami, przeszłością. Można nie przebaczyć sobie, że nie jest się tym, kim się chce. Lista jest długa.

Ten rodzaj pychy jest wyjątkowo trudny do zwalczenia, bo kamufluje się za myślami typu: "jeśli sobie wybaczę, to okażę wielką pychę, bo nie zasługuję na wybaczenie".

Fałszywa skromność, niskie poczucie wartości to czasem zakamuflowana pycha i rzeczywiście trudno ją dostrzec.

[ Dodano: Pią 23 Sty, 2009 13:26 ]
Odpowiadając na pytanie: "jak otrzymać charyzmaty?" - nie spodziewać się ich!

Doświadczenie pokazuje, że jak bardzo chcemy to nie dostajemy, a jak człowiek boi się charyzmatów i nie chce ich przyjąć to Bóg robi na odwrót. I to jest w tym wszystkim najlepsze. Nieraz już widziałam przerażenie w oczach ludzi, którzy nagle zostali zaskoczeni darem i bali się nim posługiwać. Wczoraj jedna osoba wypowiedziała proroctwo w językach i nastąpił moment oczekiwania na tłumaczenie (bo jak się pojawia proroctwo to inna osoba otrzymuje jego tłumaczenie). Okazało się, że ktoś został zaskoczony i nieśmiało wypowiedział słowa Pana Uśmiech
Jak myślicie, skąd to się bierze, że człowiek broni się przed charyzmatami? Bo zdaje mi się, że najpierw jest moment fascynacji i pragnienia, później to mija i człowiek normalnie do tego podchodzi, po czym zaczyna się bronić przed posługą, do której wzywa Pan.

[ Dodano: Sob 24 Sty, 2009 22:38 ]
Podaję ciekawą stronę, gdzie jest mowa o charyzmatach:

http://www.sfd.kuria.lublin.pl/index.php...6&Itemid=1
22-01-2009 05:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #70
 
Nie wiem, czy już to padło w tym watku, ale charyzmat zawsze występuje w tandemie z urzędem.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
31-01-2009 12:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #71
 
nie rozumiem? Ks.Marek, Ksiedza wypowiedzi...

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
01-02-2009 10:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #72
 
Spieszę z wyjaśnieniem.
W Kościele jest hierarchia służby i charyzmatu. To znaczy, że nie wszystkim wolno wszystko. Wszyscy mają służyć wszystkim, owszem. Ale nie wszyscy mogą pełnić urząd. Wg hierarchicznego uporządkowania, wierni Kościoła są powołani na urzędy przez pasterzy Kościoła: Papieża, biskupów oraz prezbiterów. W temacie charyzmatów wygląda to tak:

Bez błogosławieństwa pasterskiego, bez misji Kościoła NIE WOLNO posługiwać się charyzmatami, czy darami na charyzmat zakrawającymi.

Czy teraz moja wypowiedź jest bardziej zrozumiała?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
01-02-2009 12:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #73
 
kredka198 napisał(a):nie rozumiem? Ks.Marek, Ksiedza wypowiedzi...

Właśnie ja też nie wiedziałam, co mam pod tym rozumieć.
01-02-2009 12:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #74
 
Ks.Marek, czyli jak ja mam charyzmat ewangelizacji to nie mogę się nim posługiwać bez błogosławieństwa Księdza?nie za bardzo rozumiem..?jak zauważę charyzmat u mnie to nie moge z niego korzystać dopóki nie skontaktuje się z jakimś Duchownym? (na marginesie mój Przewodnik wspiera mnie w tej posłudze)

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
01-02-2009 19:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #75
 
kredka198 napisał(a):Ks.Marek, czyli jak ja mam charyzmat ewangelizacji to nie mogę się nim posługiwać bez błogosławieństwa Księdza?nie za bardzo rozumiem..?jak zauważę charyzmat u mnie to nie moge z niego korzystać dopóki nie skontaktuje się z jakimś Duchownym? (na marginesie mój Przewodnik wspiera mnie w tej posłudze)

Tak jest. Bez wyraźnego rozeznania i misji nie wolno ci posługiwać.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
01-02-2009 20:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów