Ankieta: Czy roszczenia niemieckie należy potępić?
Tak.Dobro Ojczyzny jest ważniejsze.
Jest mi to zupełnie obojętne.
Nie.Niemcom też się coś należy.
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pojednanie polsko-niemieckie kontra roszczenia.
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ks.Marek napisał(a):Ciągle aktualnym pozostaje pytanie o to komu i dlaczego zależy na tym, by Polska zniknęła z mapy Europy. Proces włączenia do UE to jeden krok ku temu dziełu, zamęt z wypędzonymi, to następny, lewackie wystąpienia kontra KK to jeszcze inny krok, i tak dalej...
Oczywiście, wszystkim naokoło zależy, żeby tak bogaty, obfity w surowce naturalne, mądrze rządzony kraj jak Polska zniknął, przecież to normalne, nie? Oczko
A tak po prawdzie... Jesteśmy małym, biednym, zacofanym kraikiem w środku Europy, i zamiast podsycać nastroje nacjonalistyczne powinniśmy w końcu siąść z sąsiadami do jednego stołu i wykreslić wszelki zaszłości. Bo niestety - sprawy przeszłości można sobie wypominać do usranej smierci. I nic dobrego z tego nie wyjdzie.
A do tej pory - od 1945 mamy niezmienny deficyt patriotyzmu w rządach PRL, i kolejnych RP. Bo wszyscy piszczą o patriotyźmie, ale - o ironio - nigdzie go nie widać...
To, że niewyżyta Steinbach ma wciąż jakieś obiekcje - no to ona je ma i ona ma problem. Tak samo jak u nas Kaczyński - reprezentuje jakiś swój własny punkt widzenia ale nie reprezentuje całego narodu. A to jest duża różnica.
Co do "lewackich wystąpień przeciw KK" - złe sa też prawackie wystąpienia przeciw wsztystkiemu co nie-KK, ale to już materiał na inną, wciąż wałkowaną na tym forum, bajkę.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-10-2008 07:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #17
 
Helmutt napisał(a):Jesteśmy małym, biednym, zacofanym kraikiem w środku Europy
Wybacz, że usłyszysz to ode mnie, ale ... przesadziłeś.
Porównaj, proszę, dane statystyczne ewidencji ludności, obszaru kraju, liczby osób z wyższym wykształceniem, znajomością j. obcych, tzw. siłą nabywczą społeczeństwa itd. krajów europejskich-też zachodnich-, a napewno dojrzysz FAKT, że Polska to duży kraj europejski, z dużymi możliwościami w wielu dziedzinach życia.
A jeśli to Cię nie przekona, to wyjedź na ok. 6 m-cy np. do Niemiec, Francji czy Włoch i spróbuj "zasymilować" się z "tubylcami". Na własnej skórze poczujesz, że wielokrotnie trzeba się zniżać do ich poziomu, aby nawiązać z nimi kontakt.

Co do pojednania polsko-niemieckiego, to będzie ono możliwe, gdy wymrą wszyscy pierwotni właściciele (nie dotyczy spadkobierców) ziem i nieruchomości, pozostawionych w wyniku przesiedleń do Niemiec. Dla spadkobierców to tylko pieniądze, których odzyskanie jest wątpliwe.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
14-10-2008 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
nordlys napisał(a):
Helmutt napisał(a):Jesteśmy małym, biednym, zacofanym kraikiem w środku Europy
Wybacz, że usłyszysz to ode mnie, ale ... przesadziłeś.
Porównaj, proszę, dane statystyczne ewidencji ludności, obszaru kraju, liczby osób z wyższym wykształceniem, znajomością j. obcych, tzw. siłą nabywczą społeczeństwa itd. krajów europejskich-też zachodnich-, a napewno dojrzysz FAKT, że Polska to duży kraj europejski, z dużymi możliwościami w wielu dziedzinach życia.
Przesadziłem? Ja myślę, że jeszcze "podkoloryzowałem". Co z tego, że jest dużo osób z wyższym, jak zwykle albo nie pracują w swoim zawodzie, albo ganiaja na "zmywaku" w Irlandii, bo mają tak "doskonałe" warunki w kraju. Co z tego, że jest nas dużo, jak sporo ludzi żyje w biedzie i nikt nie może nic zrobić bo urzędy "rozkładają ręce". A mozliwości może i są, gorzej z wykonawstem. Wystarczy spojrzeć na nasze ....hmmm..... "zaawansowane przygotowania" do Euro 2012, które to jest dla nas wielką szansą, a którą to szansę zmarnujemy - jak zwykle w Polsce. Polska to ogon Europy, a raczej rzep, który się do tego ogona uczepił.

Cytat:Co do pojednania polsko-niemieckiego, to będzie ono możliwe, gdy wymrą wszyscy pierwotni właściciele (nie dotyczy spadkobierców) ziem i nieruchomości, pozostawionych w wyniku przesiedleń do Niemiec. Dla spadkobierców to tylko pieniądze, których odzyskanie jest wątpliwe.
Myślę, że to da się zrobić i teraz - np. niszcząć w proch prawackie stereotypy, które każą Polakom nienawidzieć Niemców i vice versa. Ja tam bardzo lubię Niemców i obecnie nic do nich nie mam.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
15-10-2008 06:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Helmutt napisał(a):prawackie stereotypy, które każą Polakom nienawidzieć Niemców i vice versa. Ja tam bardzo lubię Niemców i obecnie nic do nich nie mam
To jest chore i próbuje na ile się da promować raczej inne podejście.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
15-10-2008 19:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów