Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Margaretka
Autor Wiadomość
Marika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 62
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #76
 
Hm ja chciałabym podjąć taką inicjatywę tylko martwię się, że nie znajdę odpowiednich i chętnych osób do tego Smutny

A można taką margaretką objąć kleryka czy po prostu Brata?

"Dowodem na istnienie Boga jest dla mnie to, że nie można dowieść jego nieistnienia."
22-08-2009 12:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #77
 
Podoba mi się to \Duży uśmiech/
Jasne, że nie trzeba od razu margaretki tworzyc żeby modlic sie za kapłana, ale to bardziej zobowiązuje. OUśmiech

Modlitwa za kapłana jest Mega ważna. Tyle ludzi narzeka że sa oni tacy, a nie inni... a czy kiedykolwiek pomyślimy o modlitwie za nich? 8-[ To jest prosta sztuczka szatana, on w ten sposób wielu wiernych odciąga od Kościoła" bo ksiądz jest dziwny".Dlatego modlitwa za kapłanów jest tym bardziej ważnaUśmiech

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
23-08-2009 13:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #78
 
Ja mam 3 margerytki czyli 3 kapłanów. Może jest to trudne ale przyzwyczaiłam się do tej modlitwy, Dla mnie te modlitwy są tak oczywiste jak np jedzenie chleba. To już 8 lat modlitw, Niedawno dowiedziałam się że jeden z kapłanów za którego mam margerytkę zrezygnował z kapłaństwa ale moja i innych modlitwa trwa.

Jak Pan Bóg chce kogo? ukara?
to mu najpierw rozum odbiera
25-08-2009 13:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ania_Wawa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #79
 
Mam 2 margerytki za 2 kapłanów. Ta modlitwa nie sprawia mi problemu. I tak codziennie wieczorem się modlę, więc w dane dni "dorzucam" modlitwę za konkretnego księdza. To piękna forma apostolatu i osobiście polecam!

W duszy żyjącej łaską Bożą jest zawsze wiosna - św. Jan Maria Vianney
03-01-2010 16:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #80
 
Na przykładzie mojego kierownika duchowego widzę, że kapłani na prawdę czują się wspierani przez tę modlitwę. Oni odczuwają Ducha modlitw poszczególnych osób, rodzin i całych wspólnot... Co więcej, oni "szczycą się" tym, że ktoś o nich pamięta. To oczywiście nie ma wymiaru pychy, czy nawet dumy, ale poczucia radości z tego, że nie są samotni. Szczególnie gdy dopiero przyszli, zadomawiają się na praktycznie nieswojej ziemi, w obcym środowisku - które otwiera się i staje swojskie, bliskie, prawdziwe.

[Obrazek: zadowolony_user_sancti.jpg]
03-01-2010 18:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kejti Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 0
Post: #81
 
Ja mam margaretkę od 2007r.
Jesteśmy odpowiedzialni za naszych kapłanów. Ktoś kiedyś powiedział,że mamy takich księży, jakich sobie wymodlimy :wink: .

Wpatrywać sięPanie, wTwe święteCiało, pragnę do końca moich dni,bo me serceCiebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!

mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/
07-01-2010 13:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #82
 
Odświeżam temat. Szukam 6 osób do margaretki za pewnego Bożego kapłana Uśmiech
Szukam w różnych miejscach, więc jeśli znajdzie się więcej osób - mam już na myśli kolejnych kapłanów Uśmiech
To jak, kto pomoże? Tylko nie wszsycy naraz, proszę się zgłaszać po kolei xD

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
04-05-2010 00:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #83
 
Dla mnie są bezsensu takie akcje.
Do margaretki raczej szuka się osób które kapłana znają. A po kolejne, margaretka nie jest 100 % zatwierdzona. W tej diecezji bp wzburza się odnośnie tej praktyki.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
04-05-2010 18:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pawelpawel Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 0
Post: #84
 
Rachel napisał(a):Dla mnie są bez sensu takie akcje.
Do margaretki raczej szuka się osób które kapłana znają. A po kolejne, margaretka nie jest 100 % zatwierdzona. W tej diecezji bp wzburza się odnośnie tej praktyki.

Dlaczego modlitwa ma być bezsensu ?
Rozumiem, że znajomość kapłana pomaga w wierności takiej modlitwie i jej gorliwości ale przecież miłość nie wymaga osobistej znajomości a przecież bycie katolikiem to powołanie do miłości. Tutaj wyrażanej w modlitwie za jakiegoś księdza, który jest pasterzem Kościoła co za tym idzie jego dobro, jest szczególnym dobrem całego Kościoła.

Co do drugiej kwestii, to chyba taka rzecz jak modlitwa za kogoś nie wymaga aprobaty biskupa czy jakiegokolwiek innego hierarchy Kościoła. Czy jak ze znajomymi ze wspólnoty modlicie się za osobę która ma problem albo po prostu chcecie wyprosić jej jeszcze więcej łask od Pana też idziecie z tym do biskupa ? :wink: :mrgreen:
Pozdrawiam i życzę trochę mniej biurokraci a więcej myślenia sercemUśmiech

I zgłaszam również swój akces do tej inicjatywy. Tylko jakieś szczegóły by się przydały.

POKÓJ I DOBRO
"Kto dużo prosi dużo otrzymuje, kto mało prosi mało otrzymuje" św. Tereska
04-05-2010 19:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #85
 
Cytat:Dla mnie są bez sensu takie akcje.
Do margaretki raczej szuka się osób które kapłana znają. A po kolejne, margaretka nie jest 100 % zatwierdzona. W tej diecezji bp wzburza się odnośnie tej praktyki.
A to modlitwa za księdza potrzebuje zatwierdzenia?
7 osób się umawia, że bierze po jednym dniu tygodnia po to, żeby ksiądz miał modlitewny serwis 24/7. To źle?

Nikt nie powiedział, że do margaretki szuka się osób, które kapłana znają.

Edit: Już mamy pełną ekipę Uśmiech Rekordowo udało się zebrać siódemkę w niecałą dobę Uśmiech Ale ponieważ było więcej chętnych, niż 7, myślę nad margaretką za jeszcze jednego kapłana :arrow: zeszłorocznego neoprezbitera, więc może jeszcze nie ma margaretki. Pawelpawel - jeżeli jesteś chętny do podjęcia modlitwy za tego neo, daj znać, a będę szukać kolejnej szóstki do kompletu Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
04-05-2010 20:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #86
 
zamówcie se ten komplecik karteczek gdzie się imiona wpisuje , mój znajomy ksiądz pokazywał mi właśnie swoja , fajnie bo wtedy wie ze ktoś się za niego modli

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
04-05-2010 20:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #87
 
Cytat:Dlaczego modlitwa ma być bezsensu ?
A moja wypowiedz :

Cytat:Dla mnie są bezsensu takie akcje.
Nie pisałam o bezsensie modlitwy.

Jedynie chodzi o to, że obce osoby wpisują się a wydaje mi się że w przypadku tego rodzaju modlitwy powinny być znajome osoby. Co innego Krucjata.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
04-05-2010 23:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #88
 
No i co z tego, że obce osoby? Wszyscy tworzymy jedno Ciało Chrystusa, spotkamy się kiedyś w niebie. Adopcję duchową czy adopcję serca też podejmujesz po to, żeby pomagać osobom, dla których jesteś teoretycznie obca. W praktyce - tworzysz Kościół i budujesz też inne jego członki, wspomagasz je modlitwą. A jak modlisz się za papieża... biskupów, kapłanów świata - to znasz ich wszystkich osobiście? Albo czy oni cię znają? A jak modlisz się za prześladowanych gdzieś w Indiach...

Do założenia margaretki nie ma konieczności osobistej znajomości z omadlanym kapłanem.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
04-05-2010 23:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #89
 
omyk, wolę pewniejszą formę czyli Krucjatę. Margareta wyrosła z objawień, które nie są zatwierdzone.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
04-05-2010 23:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #90
 
Jeny, Rachel, co ma forma do objawień? W objawieniach była tylko ogólna prośba o modlitwę za kapłanów, bez podania formy. Obojętne, czy to objawienie było prawdziwe, czy nie (osobiście nie uważam, żeby było prawdziwe), to modlitwa za kapłanów niczym złym nie jest. A że akurat ktoś sobie wymyślił 7 osób na każdy dzień tygodnia... Równie dobrze można by było mieć 30 osób na każdy dzień miesiąca albo 168 osób na każdą godzinę tygodnia... Wydaje mi się, że szukasz dziury w całym i faworyzujesz formę modlitwy, której sama się podjęłaś.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
05-05-2010 00:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów