Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10 pytań do chrześcijanina...
Autor Wiadomość
Wolf Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #1
10 pytań do chrześcijanina...
Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania: http://pl.youtube.com/watch?v=zDHJ4ztnldQ

Pytanie 1 jest szczególnie ciekawe...
28-08-2007 19:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Nie chciało mi się wszystkiego oglądać, bo jeśli pierwsze pytanie jest szczególne, to reszty chyba jestem w stanie się domyślić... I tak dobrze, że ścierpiałam wstęp traktujący o używaniu rozumu do wiary. Jeśli ktoś jeszcze uważa, że nikt tego nie robi, to polecam http://www.nauka.wiara.pl Uśmiech

A co do pierwszego pytania - polecam zapoznanie się na przykład z historią siostry Carli Di Noni, której "odrosła" w czasie jednej nocy odstrzelona żuchwa. Tak, tak - odrosła jej kość...

Ale wilka masz ładnego Oczko


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
08-09-2007 13:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
hmmm a co z możliwościami współczesnej medycyny i protetyki, przecież ktoś kiedyś dzięki rozumowi wynalazł protezy, pomyślał o możliwości przeszczepów. A rozum daje Bóg. Jakieś dziwne te pytania, czułam się jakby ktoś próbował mnie przekonać że Bóg nie jest takim za jakiego ja Go uważam...ale to youtube jest więc sie az tak bardzo nie dziwię.

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
09-09-2007 01:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Myślę, że chodziło o to, żeby Cię przekonać, że Boga w ogóle nie ma, a nie że jest inny niż myślisz. Idźmy od razu na całość, a co! Oczko Szkoda tylko, że przestarzałymi i mało oryginalnymi metodami...


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
09-09-2007 12:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
Cytat:Myślę, że chodziło o to, żeby Cię przekonać, że Boga w ogóle nie ma, a nie że jest inny niż myślisz
być może, w każdym razie na mnie to nie działa.

Mama czarnego kota mogę iść na całość xD

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
09-09-2007 16:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wolf Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Nawet kobietom może wyrosnąc broda... Oczko

http://pl.wikipedia.org/wiki/Święta_Wilgefortis
19-09-2007 08:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Wolf napisał(a):Nawet kobietom może wyrosnąc broda...

A mężczyznom piersi jak u kobiet. :mrgreen: I będą mogli karmić dzieci. :mrgreen:

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-09-2007 08:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
a może by ktoś mi to przetłumaczył? ;>

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
21-09-2007 02:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
1. Dlaczego Bóg nie uzdrawia ludzi po amputacji kończyn ?
2. Dlaczego jest tyle głodujących ludzie na świecie ? Dlaczego Bóg miałby martwić się o Ciebie próbując Ci pomóc, kiedy równocześnie ignoruje modlitwy zdesperowanych, niewinnych małych dzieci (głodujących dzieci) ? To naprawdę nie ma sensu, nieprawdaż ? Dlaczego kochający Bóg miałby robić coś takiego ?
3. Dlaczego Bóg żądał śmierci tylu niewinnych ludzi w Biblii ? To nie ma sensu, nieprawdaż ? Dlaczego kochający Bóg chce, byśmy zamordowali bratnie nam istoty ludzkie przez takie trywialne powody ? Tylko ponieważ pracujesz w złym dniu tygodnia musisz umrzeć ?
4. Dlaczego Biblia zawiera tak dużo anty-naukowego nonsensu ? Dlaczego wszechwiedzący Bóg miałby napisać nonsensowne historie ?
5. Dlaczego jest Bóg takim ogromnym zwolennikiem niewolnictwa w Biblii ?
6. Dlaczego złe rzeczy dzieją się dobrym ludziom ?
7. Dlaczego żaden z cudów Jezusa nie pozostawił jakiegokolwiek dowodu na poparcie swej prawdziwości ?
8. Jak wyjaśnić fakt, że Jezus się Tobie nigdy nie ukazał ?
9. Dlaczego Jezus miałby chcieć abyś spożywał jego ciało i pił jego krew ?
10. Dlaczego ilość rozwodów wśród chrześcijan jest taka sama jak wśród nie-chrześcijan ?
21-09-2007 10:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Nad tymi pytaniami trzeba się by nieco dłużej zastanowić.Wbrew pozorom niektóre są skomplikowane,a jest tak właśnie w przypadku pierwszego pytania:
Cytat:1. Dlaczego Bóg nie uzdrawia ludzi po amputacji kończyn ?
Sam niewiem jak na to pytanie odpowiedzieć,bo jestem tylko człowiekiem i wszechwiedzą nie dysponuję.Pozostałe pytania są dużo bardziej łatwiejsze.Tak więć spróbuję dać wyczerpującą odpowiedź.

Otóż my wiemy i wierzymy iż Bóg jest miłością i nie chce dla człowieka nigdy źle.Weźmy pod uwagę wolną wolę.W Raju było tylko dobro,ale człowiek za sprawą Szatana zdecydował,że chce znać także i zło.Bóg człowieka pragnął przed tym złem i jego poznaniem uchronić,dlatego zakazał spożywania owoców z drzewa poznania dobra i zła.Tu nie o karę chodzi.Człowiek sam chciał zło poznać dlatego tu na wygnaniu często go doświadcza,ale doświadcza też i dobra.A to,że wiele osób jest doświadczanych niewolnictwem i innymi dramatami to choć zabrzmi paradoksalnie - jest to swego rodzaju tygiel,w którym uszlachetniana jest nasza wiara.Jest to ofiara,jaką ponosimy dla dobra duszy tych,którzy błądzą.Uczestniczymy w ofierze Odkupienia.Owszem,my nie rozumiemy owego "mysterium inquitatis'.Wspominał o tej tajemnicy Jan Paweł II w orędziu na ŚDM w Toronto,tuż po wydarzeniach z 11 września.Ale nam nie wolno zapominać,że Bóg nas kocha.Chrystus zdobył się na nieskończoną pokorę ukrywszy się pod postaciami eucharystycznymi -chleba i wina.I w Eucharystii przychodzi wprost do naszych dusz,by je przemieniać i uzdrawiać Swoją miłością.Chrystus stawia najwyżej w hierarchii nasze Zbawienie,a dopiero na końcu są nasze sprawy doczesne (zdrowie,życie,inne sprawy).Dlatego nie dziwmy się,że nie każdy doznaje uzdrowienia ciała,nie mówiąc już o bilokacji i innych charyzmatach.Każdy natomiast doznać może uzdrowienia duszy,o ile tego bardzo pragniemy.Thanks.
21-09-2007 11:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Cytat:1. Dlaczego Bóg nie uzdrawia ludzi po amputacji kończyn ?
Chrześcijaństwo nadało sens cierpieniu. Każde cierpienie ma sens! Jeśli to jest zgodne z wolą Boga, jeśli człowiek obarczony jakąś chorobą będzie się z wiarą modlił o uzdrowienie - wierzę, że Bóg może go uzdrowić jeszcze przed amputacjąUśmiech
Bóg oczywiście mogłby też na nowo odtworzyć amputowaną rękę czy nogę, tak samo jak (w dzisiejszych czasach) uzdrawia z najrozmaitszych chorób i wskrzesza ludzi.

Cytat:2. Dlaczego jest tyle głodujących ludzie na świecie ?
Dlatego, że ludzie nie potrafią umiejętnie gospodarować zasobami naturalnymi.

Cytat:Dlaczego Bóg miałby martwić się o Ciebie próbując Ci pomóc, kiedy równocześnie ignoruje modlitwy zdesperowanych, niewinnych małych dzieci (głodujących dzieci) ?
Bóg nie ignoruje żadnych modlitw.
Co do głodu - patrz wyżej. Nie można obwiniać za niego Boga.
Co do głodujących - Bóg poruszył serca wielu ludzi, którzy wspierają ubogie narody i ubogich. Na świecie działa mnóstwo zakonów i instytucji, których szczególnym charyzmatem jest troska o biednych. Bóg porusza również serca sponsorów i dobroczyńców, wspierających akcje wcześniej wspomnianych instytucji.

Cytat:3. Dlaczego Bóg żądał śmierci tylu niewinnych ludzi w Biblii ? To nie ma sensu, nieprawdaż ?
Każdy przypadek trzeba by omówić osobno. Trzeba pamiętać, że czytając Biblię, musisz wgłębić się w tamte tradycje, obyczaje i pojmowanie świata.

Cytat:Dlaczego kochający Bóg chce, byśmy zamordowali bratnie nam istoty ludzkie przez takie trywialne powody ?
Pierwsze słyszę, żeby Bóg wymagał ode mnie, bym kogokolwiek zabił :>

Cytat:Tylko ponieważ pracujesz w złym dniu tygodnia musisz umrzeć ?
Nie!
Co prawda, "Karą za grzech jest śmierć", ale ta kara już została zapłacona! Jezus już mnie i Ciebie zbawił! Wystarczy, że uwierzymy, przyjmiemy zbawienie i ogłosimy Chrystusa naszym jedynym zbawicielem i PanemUśmiech


Cytat:4. Dlaczego Biblia zawiera tak dużo anty-naukowego nonsensu ?
Słowa "Tak dużo" są przesadą. Jestem pewny, że nie znalazłbyś więcej, niż 1 przypadek "antynaukowego" nonsensu. Przypominam, że czytając Biblię, nalezy pamiętać o zasadach poprawnej interpretacji tekstów starożytnych. Należy pamiętać również, że Biblia powstawała w konkretnych czasach, i została napisana przez ludzi, którzy zostawili w niej ślady swojej kultury, historii i wiedzy...

Cytat:5. Dlaczego jest Bóg takim ogromnym zwolennikiem niewolnictwa w Biblii ?
Nie przypominam sobie, by by padły w Biblii z ust Boga jakieś słowa propagujące niewolnictwo.


Cytat:6. Dlaczego złe rzeczy dzieją się dobrym ludziom ?
Bóg kształtuje nas na różne sposoby.

Cytat:7. Dlaczego żaden z cudów Jezusa nie pozostawił jakiegokolwiek dowodu na poparcie swej prawdziwości ?
A co jest dla Ciebie dowodem? Dla mnie wystarczy świadectwo wielu szczerych ludzi, że widziało zmartwychwstałego ChrystusaUśmiech

Cytat:8. Jak wyjaśnić fakt, że Jezus się Tobie nigdy nie ukazał ?
Najwidoczniej to nie jest potrzebne.
Wystarczająco mocno doświadczam Jego obecności i miłości.

Cytat:9. Dlaczego Jezus miałby chcieć abyś spożywał jego ciało i pił jego krew ?
Bo chce, żebym żył wiecznie;]

Cytat:10. Dlaczego ilość rozwodów wśród chrześcijan jest taka sama jak wśród nie-chrześcijan ?
Bo nie habit czyni mnichem...
[skąd te dane?)


***

/ 80 pytań i odpowiedzi:
http://sivisamariama.private.pl/index.ph...na_80.html
Oczko

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
22-09-2007 02:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
ad.1. Nie odpowiedziałeś na pytanie. Skoro mógłby to dlaczego tego nie czyni ? Nie znam ani jednego poważnie udokumentowanego przypadku.
ad.2. Kiedyś Bóg zsyłał pożywienie swojemu ludowi. Dlaczego teraz tego nie czyni ?
ad.3. Tradycja czy obyczaje tamtego świata nie są usprawiedliwieniem dla Boga.
Wyjścia 35:2 napisał(a):Sześć dni będziesz wykonywał pracę, ale dzień siódmy będzie dla was świętym szabatem odpoczynku dla Pana; ktokolwiek zaś pracowałby w tym dniu, ma być ukarany śmiercią.
Komu kara została zapłacona ?
ad.4. A np. potop ogarniający całą planetę ?
ad.5.
Wyjścia 21:20-21 napisał(a):Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnicę, tak iżby zmarli pod jego ręką, winien być surowo ukarany.
A jeśliby pozostali przy życiu jeden czy dwa dni, to nie będzie podlegał karze, gdyż są jego własnością.
Kolosan 3:22 napisał(a):Niewolnicy, bądźcie we wszystkim posłuszni doczesnym panom, nie służąc tylko dla oka, jak gdybyście się mieli ludziom przypodobać, lecz w szczerości serca, bojąc się /prawdziwego/ Pana.
1 Piotra 2:18 napisał(a):Niewolnicy! Z całą bojaźnią bądźcie poddani panom nie tylko dobrym i łagodnym, ale również surowym.
ad.6. Jak chcesz swe dziecko nauczyć pływa to pójdziesz razem z nim na bezpieczną wodą czy rzucisz je od razu same do stawu z krokodylami ?
ad.7. Każdy ateusz to niewierny Tomasz ;P . Skąd wiesz, że to byli szczerzy ludzie ?
ad.8. Skąd wiesz, że to jego miłości doświadczasz, a nie projekcji swego umysłu ?
ad.9. A nie mógłby Ci wiecznego życie po prostu podarować ?
ad.10. ...
22-09-2007 19:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
heysel napisał(a):1. Dlaczego Bóg nie uzdrawia ludzi po amputacji kończyn ?
2. Dlaczego jest tyle głodujących ludzie na świecie ? Dlaczego Bóg miałby martwić się o Ciebie próbując Ci pomóc, kiedy równocześnie ignoruje modlitwy zdesperowanych, niewinnych małych dzieci (głodujących dzieci) ? To naprawdę nie ma sensu, nieprawdaż ? Dlaczego kochający Bóg miałby robić coś takiego ?
3. Dlaczego Bóg żądał śmierci tylu niewinnych ludzi w Biblii ? To nie ma sensu, nieprawdaż ? Dlaczego kochający Bóg chce, byśmy zamordowali bratnie nam istoty ludzkie przez takie trywialne powody ? Tylko ponieważ pracujesz w złym dniu tygodnia musisz umrzeć ?
4. Dlaczego Biblia zawiera tak dużo anty-naukowego nonsensu ? Dlaczego wszechwiedzący Bóg miałby napisać nonsensowne historie ?
5. Dlaczego jest Bóg takim ogromnym zwolennikiem niewolnictwa w Biblii ?
6. Dlaczego złe rzeczy dzieją się dobrym ludziom ?
7. Dlaczego żaden z cudów Jezusa nie pozostawił jakiegokolwiek dowodu na poparcie swej prawdziwości ?
8. Jak wyjaśnić fakt, że Jezus się Tobie nigdy nie ukazał ?
9. Dlaczego Jezus miałby chcieć abyś spożywał jego ciało i pił jego krew ?
10. Dlaczego ilość rozwodów wśród chrześcijan jest taka sama jak wśród nie-chrześcijan ?
Na te wszystkie pytania odpowiedź jest jedna: łaska buduje na naturze.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-09-2007 19:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
heysel napisał(a):1. Dlaczego Bóg nie uzdrawia ludzi po amputacji kończyn ?
2. Dlaczego jest tyle głodujących ludzie na świecie ?
Łk 4:25-27 napisał(a):25. Naprawdę, mówię wam: Wiele wdów było w Izraelu za czasów Eliasza, kiedy niebo pozostawało zamknięte przez trzy lata i sześć miesięcy, tak że wielki głód panował w całym kraju; a Eliasz do żadnej z nich nie został posłany, tylko do owej wdowy w Sarepcie Sydońskiej. I wielu trędowatych było w Izraelu za proroka Elizeusza, a żaden z nich nie został oczyszczony, tylko Syryjczyk Naaman.
(BT)
heysel napisał(a):Dlaczego Bóg miałby martwić się o Ciebie próbując Ci pomóc, kiedy równocześnie ignoruje modlitwy zdesperowanych, niewinnych małych dzieci (głodujących dzieci) ?

Łk 15:20-30 napisał(a):Wybrał się więc i poszedł do swojego ojca. A gdy był jeszcze daleko, ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko; wybiegł naprzeciw niego, rzucił mu się na szyję i ucałował go. A syn rzekł do niego: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie, już nie jestem godzien nazywać się twoim synem. Lecz ojciec rzekł do swoich sług: Przynieście szybko najlepszą szatę i ubierzcie go; dajcie mu też pierścień na rękę i sandały na nogi. Przyprowadźcie utuczone cielę i zabijcie: będziemy ucztować i bawić się, ponieważ ten mój syn był umarły, a znów ożył; zaginął, a odnalazł się. I zaczęli się bawić.Tymczasem starszy jego syn przebywał na polu. Gdy wracał i był blisko domu, usłyszał muzykę i tańce. Przywołał jednego ze sług i pytał go, co to ma znaczyć. Ten mu rzekł: Twój brat powrócił, a ojciec twój kazał zabić utuczone cielę, ponieważ odzyskał go zdrowego. Na to rozgniewał się i nie chciał wejść; wtedy ojciec jego wyszedł i tłumaczył mu. Lecz on odpowiedzał ojcu: Oto tyle lat ci służę i nigdy nie przekroczyłem twojego rozkazu; ale mnie nie dałeś nigdy koźlęcia, żebym się zabawił z przyjaciółmi. Skoro jednak wrócił ten syn twój, który roztrwonił twój majątek z nierządnicami, kazałeś zabić dla niego utuczone cielę.
(BT)

heysel napisał(a):. Dlaczego Bóg żądał śmierci tylu niewinnych ludzi w Biblii ? To nie ma sensu, nieprawdaż ? Dlaczego kochający Bóg chce, byśmy zamordowali bratnie nam istoty ludzkie przez takie trywialne powody ? Tylko ponieważ pracujesz w złym dniu tygodnia musisz umrzeć ?

Mt 5:21 napisał(a):Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi.
(BT)
heysel napisał(a):Dlaczego jest Bóg takim ogromnym zwolennikiem niewolnictwa w Biblii ?
Jakiś dowód poproszę.
heysel napisał(a):Dlaczego złe rzeczy dzieją się dobrym ludziom ?

Mdr 3:1-9 napisał(a):1. A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga i nie dosięgnie ich męka. Zdało się oczom głupich, że pomarli, zejście ich poczytano za nieszczęście i odejście od nas za unicestwienie, a oni trwają w pokoju. Choć nawet w ludzkim rozumieniu doznali kaźni, nadzieja ich pełna jest nieśmiertelności. Po nieznacznym skarceniu dostąpią dóbr wielkich, Bóg ich bowiem doświadczył i znalazł ich godnymi siebie. Doświadczył ich jak złoto w tyglu i przyjął ich jak całopalną ofiarę. W dzień nawiedzenia swego zajaśnieją i rozbiegną się jak iskry po ściernisku. Będą sądzić ludy, zapanują nad narodami, a Pan królować będzie nad nimi na wieki. Ci, którzy Mu zaufali, zrozumieją prawdę, wierni w miłości będą przy Nim trwali: łaska bowiem i miłosierdzie dla Jego wybranych.
(BT)
heysel napisał(a):Dlaczego żaden z cudów Jezusa nie pozostawił jakiegokolwiek dowodu na poparcie swej prawdziwości ?
A o jakie dowody ci chodzi?
heysel napisał(a):Jak wyjaśnić fakt, że Jezus się Tobie nigdy nie ukazał ?

Mr 8:18 napisał(a):Macie oczy, a nie widzicie; macie uszy, a nie słyszycie?
(BT)

heysel napisał(a):Dlaczego Jezus miałby chcieć abyś spożywał jego ciało i pił jego krew ?

Jn 6:55-58 napisał(a):Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.
(BT)
heysel napisał(a):Dlaczego ilość rozwodów wśród chrześcijan jest taka sama jak wśród nie-chrześcijan ?
W Kościele nie ma czegoś takiego jak rozwód. Ślub kościelny waży jest do śmierci.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
03-11-2007 18:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #15
 
nieania napisał(a):Ślub kościelny waży jest do śmierci.

Jeden to sobie nawet własny kościół stworzył, żeby to obejść...

Z mojej perspektywy odpowiadanie na te pytania jest równie bezsensowne jak ich stawianie.

Kluczem jest przystawalność doktryny kościoła, która jest (załóżmy) niezmienna do otaczającej rzeczywistości która nieustannie ewoluuje.

a wczuwając się w rolę advocatus diaboli ;p
heysel napisał(a):7. Dlaczego żaden z cudów Jezusa nie pozostawił jakiegokolwiek dowodu na poparcie swej prawdziwości ?
Dla mnie największym cudem są te mniej więcej 2 miliardy ludzi w założeniach wierzące w miłość bliźniego i drugi policzek... Niewystarczający dowód?
03-11-2007 22:31
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów