Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10 pytań do chrześcijanina...
Autor Wiadomość
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #46
 
pafni napisał(a):A cóż to jest natura? Rodzaj energii która na swój sposób myśli, tego jestem pewien.
Ozłociłbym tego kto by mi powiedział czym tak naprawdę jest przyroda i jej "rozproszona inteligencja". Oraz jak to w ogóle możliwe, że możemy ją poznawać.
29-12-2007 00:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #47
 
nieania napisał(a):Czy natura ochroniła mnie od samobójstwa? Wątpię.
Ja nie wątpię, natura to także ty i nie może sobie pozwolic na utrate jednostki , która ma możliwośc rozmnażania się. Natura eliminuje słabych , niezdolnych do prokreacji lub do przeżycia w warunkach ekstremalnych. Warunki które Ty spełniałaś nie wystarczały byś to uczyniła.
nieania napisał(a):Bóg jest twórcą natury.
Jeżeli tak jest to skąd brak w niej ....Boga. Zwierze zjada zwierze,niektóre owady mają tak przebiegłe sposoby mordowania swej konkurencji o których się nie śniło ludziom, jest też pszczoła która rodzi sie w srodku innego owada zjadając go od środka aż po śmierc.
nieania napisał(a):A czy znasz takiego gościa co się zwie "Zbuntowany Anioł"?
Tak znam , w zasadzie wówczas można by uznac, że tylko on chasa, to niczego nie tłumaczy.
nieania napisał(a):A więc w moim rozumieniu Bóg jest.
W moim też ale nie taki stworzony na podobieństwo naszych iluzji i pragnień.
nieania napisał(a):Przede wszytkim, to nie jest naturalne. To wynik grzechu pierworodnego i kuszenia przez szatana. Istnieje nie tylko Bóg, ale i szatan. Skąd twoje wrażenie, że tym kieruje natura?
Czemu nie naturalne?
Wyobrażasz sobie świat bez chorób i wojen? Miejsca i pożywienia zabrakło by jeszcze przed narodzeniem Chrystusa, rozwój technoilogiczny byłby żaden.
Jeżeli jednak się upierasz , podaj w którym miejscu rządzi Bóg.
nieania napisał(a):hehe... a może oddziel naturę od zła, co?
Staram się oddzielac, dlatego sądze, że nie jest ani dobra ani zła(pisałem już o tym)
Cytat:dobre, Muszę to sobie zapisać... jestem najwiekszą w swiecie egoistką, bo jak pomagam ludziom to po tem mam satysfakcje, ze zrobiłam coś dobrego Wiesz co, dobrze mi z tym egoizmem... marznąc cały dzień i zbierać żywność dla zadłużonej świetlicy socjoterapeutycznej po to tylko, by usłyszeć dziękuję to jest interesowność. Oby więcej było takich egoistów.
_________________
I jeśli się tym chwalisz na prawo i lewo to z pewnością nie będzie ci to policzone.
Z drugiej strony bardzo dobrze,że są tacy ludzie jak ty, ja podobnie sie staram czynic dobro, ale znam też reguły postępowań ludzkich.
Pozdrawiam.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
29-12-2007 09:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #48
 
pafni napisał(a):Ja nie wątpię, natura to także ty i nie może sobie pozwolic na utrate jednostki , która ma możliwośc rozmnażania się. Natura eliminuje słabych , niezdolnych do prokreacji lub do przeżycia w warunkach ekstremalnych. Warunki które Ty spełniałaś nie wystarczały byś to uczyniła.
Wiesz.. wg. tego co mówisz, to mnie powinna na samym starcie wyeliminować.
pafni napisał(a):Jeżeli tak jest to skąd brak w niej ....Boga.
A wg. mnie nie brakuje w niej Boga ani troszeczkę.
pafni napisał(a):Zwierze zjada zwierze,niektóre owady mają tak przebiegłe sposoby mordowania swej konkurencji o których się nie śniło ludziom, jest też pszczoła która rodzi sie w srodku innego owada zjadając go od środka aż po śmierc.
No wiesz, zwierzęta nie mają rozumu i duszy nieśmiertelnej. A drapieżnictwo i konkurencja o których piszesz powodują nic innego jak utrzymanie równowagi w przyrodzie. Dla mnie jest to dowód na istnienie Boga. Wynika to z celowego działania rzeczy nierozumnych.
pafni napisał(a):Tak znam , w zasadzie wówczas można by uznac, że tylko on chasa, to niczego nie tłumaczy.
Ja bym powiedziała inaczej. Patrząc na swoje życie i to, co się wokół mnie dzieje widzę walkę miedzy dobrem a złem. Do śmierci ciągnął mnie szatan, do życia Bóg. Wg. twojej teorii do jednego i drugiego ciągnęłaby mnie natura, a więc oznaczałoby to skłócenie jej samej w sobie.
pafni napisał(a):W moim też ale nie taki stworzony na podobieństwo naszych iluzji i pragnień.
Heh... gdyby Bóg był stworzony wg. naszych iluzji lub pragnień byłby tak miłosierny, że niesprawiedliwy, albo tak sprawiedliwy, że niemiłosierny.
pafni napisał(a):Wyobrażasz sobie świat bez chorób i wojen?
Tak. Raj Eden np.
pafni napisał(a):Miejsca i pożywienia zabrakło by jeszcze przed narodzeniem Chrystusa
A z jakiego powodu?
pafni napisał(a):rozwój technoilogiczny byłby żaden.
W ciągu ostatnich kilkunastu lat postęp technologiczny był ogromny w państwach, które nie toczą wojen. Tam gdzie są wojny jest raczej zacofanie. Gdzie jest Bóg? W ludziach, którzy niewinnie giną, w osobach, które są prześladowane i którym urągają, w biednych, głodnych i bezdomnych. Gdzie rządzi Bóg? Tam, gdzie człowiek uznaje Jego panowanie. Bóg dał nam wolną wolę.
pafni napisał(a):nie jest ani dobra ani zła
Więc jaka?
pafni napisał(a):I jeśli się tym chwalisz na prawo i lewo to z pewnością nie będzie ci to policzone.
Policzmy.. wie o tym siostra Małgosia, dzieciaki ze świetlicy, kilku moich znajomych i ty. Hmm.. Tak, no przecież mówiłam, że to czysty egoizm. ;P

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
29-12-2007 12:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #49
 
nieania napisał(a):No wiesz, zwierzęta nie mają rozumu i duszy nieśmiertelnej. A drapieżnictwo i konkurencja o których piszesz powodują nic innego jak utrzymanie równowagi w przyrodzie. Dla mnie jest to dowód na istnienie Boga. Wynika to z celowego działania rzeczy nierozumnych.
Zwierzęta mają rozum , ponadto posiadają możliwości które ludziom rzadko się zdarzają, chodzi głownie o przewidywanie śmierci swojej lub właściciela czworonoga.
Człowiek tylko ma dusze? według Biblii i tak i nie, nie jest to jednoznaczne.
Ładnie lecz nie logicznie napisałaś "celowego działania rzeczy nierozumnych" Rzeczy? Działanie nierozumnych? Czyli że działanie wynika z głupoty .
Zdecyduj sie i napisz jaki jest według Ciebie Bóg, twój Bóg bo każdy ma innego.
nieania napisał(a):Ja bym powiedziała inaczej. Patrząc na swoje życie i to, co się wokół mnie dzieje widzę walkę miedzy dobrem a złem. Do śmierci ciągnął mnie szatan, do życia Bóg. Wg. twojej teorii do jednego i drugiego ciągnęłaby mnie natura, a więc oznaczałoby to skłócenie jej samej w sobie.
Nie czytasz..napisałem ,że natura nie jest dobra ani zła, więc nie występuje w niej skłócenie, jest to poprostu niemożliwe. Polecam książke "Samolubny Gen"
Zdaje mi sie ,że Twój świat jest biały albo czarny i nic pośrodku.
nieania napisał(a):Miejsca i pożywienia zabrakło by jeszcze przed narodzeniem Chrystusa

A z jakiego powodu?
Oblicz sobie ! Rachunek jest prosty. Biorąc pod uwage chociażby brak drudiej wojny światowej. Jeśli nie będziesz wiedziec jak zrobie to dla ciebie. Dane: ilośc ofiar, populacja, tereny potrzebne pod zasiedlenie, tereny pod uprawy żywności itd.
nieania napisał(a):ciągu ostatnich kilkunastu lat postęp technologiczny był ogromny w państwach, które nie toczą wojen. Tam gdzie są wojny jest raczej zacofanie. Gdzie jest Bóg? W ludziach, którzy niewinnie giną, w osobach, które są prześladowane i którym urągają, w biednych, głodnych i bezdomnych. Gdzie rządzi Bóg? Tam, gdzie człowiek uznaje Jego panowanie. Bóg dał nam wolną wolę.
Odwrotnie niestety jest jak piszesz, postęp kosmiczny i technologiczny to wyścig zbrojeń między mocarstwami. To na potrzeby tego wyścigu powstał napęd odrzutowy, proch, aparat cyfrowy, teflon, głowica magnetowidowa, monitor LCD .......itp,itd
Zacofanie jest w Afryce częściowo rzecz jasna.
Nie odpowiadasz na pytanie . Gdzie rządzi Bóg? Konkretnie.
Dla mnie jest w sercach niewielu,głęboko schowany.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
29-12-2007 17:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #50
 
pafni napisał(a):Zwierzęta mają rozum
Szczęśliwy a skąd? A udowodnij mi, że myślą logicznie.
pafni napisał(a):chodzi głownie o przewidywanie śmierci swojej lub właściciela czworonoga.
to się nazywa instynkt.
pafni napisał(a):Rzeczy?
rzeczy, zwierząt....
pafni napisał(a):Czyli że działanie wynika z głupoty .
Umiesz czytać ze zrozumieniem? :-s Chodziło mi o to, że skoro istoty, rzeczy, które są nierozumne, zwierzęta, rośliny... działają w konkretnym celu, to oznacza, że Bóg nimi kieruje. On jest przyczyną tych działań. Działanie nie wynika z głupoty, przynajmniej nie zawsze. ;P
pafni napisał(a):Zdaje mi sie ,że Twój świat jest biały albo czarny i nic pośrodku.
no ale ja chcę się dowiedzieć co jest po środku. Smutny
pafni napisał(a):Oblicz sobie !
te rachunki, które podałas nic mi nie mowią, bo nie wiesz jak potoczyłyby się losy, gdyby nie 2 wojna światowa. Nie wiesz ilu ludzi by zmarło śmiercią naturalną, ilu by się urodziło itd.
pafni napisał(a):wyścig zbrojeń
A czy nie uwazasz, że gdyby nie wyścig zbrojen moznaby było wynaleźć telefon, aparat cyfrowy, monitor LCD? Zaś nie wynaleziono by broni atomowej, jądrowej. Dynamit przecież nie został wynaleziony po to, by go użyto do walki, ale by pomógł przy wydobywaniu węgla. Postęp technologiczny wyznacza rozwój, a nie wojny. Czy widziałaś, żeby wojna budowała? Wojna niszczy.
pafni napisał(a):Gdzie rządzi Bóg? Konkretnie.
W Kościele. W moim życiu.

[ Dodano: Sob 29 Gru, 2007 16:37 ]
pafni napisał(a):Zwierzęta mają rozum
Szczęśliwy a skąd? A udowodnij mi, że myślą logicznie.
pafni napisał(a):chodzi głownie o przewidywanie śmierci swojej lub właściciela czworonoga.
to się nazywa instynkt.
pafni napisał(a):Rzeczy?
rzeczy, zwierząt....
pafni napisał(a):Czyli że działanie wynika z głupoty .
Umiesz czytać ze zrozumieniem? :-s Chodziło mi o to, że skoro istoty, rzeczy, które są nierozumne, zwierzęta, rośliny... działają w konkretnym celu, to oznacza, że Bóg nimi kieruje. On jest przyczyną tych działań. Działanie nie wynika z głupoty, przynajmniej nie zawsze. ;P
pafni napisał(a):Zdaje mi sie ,że Twój świat jest biały albo czarny i nic pośrodku.
no ale ja chcę się dowiedzieć co jest po środku. Smutny
pafni napisał(a):Oblicz sobie !
te rachunki, które podałas nic mi nie mowią, bo nie wiesz jak potoczyłyby się losy, gdyby nie 2 wojna światowa. Nie wiesz ilu ludzi by zmarło śmiercią naturalną, ilu by się urodziło itd.
pafni napisał(a):wyścig zbrojeń
A czy nie uwazasz, że gdyby nie wyścig zbrojen moznaby było wynaleźć telefon, aparat cyfrowy, monitor LCD? Zaś nie wynaleziono by broni atomowej, jądrowej. Dynamit przecież nie został wynaleziony po to, by go użyto do walki, ale by pomógł przy wydobywaniu węgla. Postęp technologiczny wyznacza rozwój, a nie wojny. Czy widziałaś, żeby wojna budowała? Wojna niszczy.
pafni napisał(a):Gdzie rządzi Bóg? Konkretnie.
W moim życiu.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
29-12-2007 17:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #51
 
nieania napisał(a):a skąd? A udowodnij mi, że myślą logicznie.
Zwierze nie wejdzie do ognia bo myśli logicznie, podobnie człowiek się nie zdecyduje.
Tresowane zrobi dla ciebie prawie wszystko gdy wie że otrzyma nagrode - to jest instynkt? Z drugiej strony czy człowiek instynktem się nie posługuje?
Pies nie obliczy rachunku różniczkowego bo intelekt mu na to nie pozwala, nie znaczy to,że nie myśli.
nieania napisał(a):chodzi głownie o przewidywanie śmierci swojej lub właściciela czworonoga.

to się nazywa instynkt.
To nie jest instynkt, przewidywnie przyszłości jest pozazmysłowe.
nieania napisał(a):Umiesz czytać ze zrozumieniem? Chodziło mi o to, że skoro istoty, rzeczy, które są nierozumne, zwierzęta, rośliny... działają w konkretnym celu, to oznacza, że Bóg nimi kieruje. On jest przyczyną tych działań. Działanie nie wynika z głupoty, przynajmniej nie zawsze.
Działają w konkretnym celu rozmnażania sie, jedzenia, wydalania, chronienia potomstwa podobnie jak ludzie.
Głupio tylko ludzie postępują. Zwierzęta zjadają się wzajemnie kiedy muszą u ludzi jest gorzej.
Więc skoro Bóg wymyślił łańcuch pokarmowy i steruje jak piszesz działaniem ich to troche krwiożerczy to Bóg. Ale o tym w Nowym Testamencie sza...
nieania napisał(a):te rachunki, które podałas nic mi nie mowią, bo nie wiesz jak potoczyłyby się losy, gdyby nie 2 wojna światowa. Nie wiesz ilu ludzi by zmarło śmiercią naturalną, ilu by się urodziło itd.
Rzeczywiście mógłby Bóg wynaleźc wówwczas nową chorobe która by zdziesiątkowała ludzkośc aby nie dopuścic do przeludnienia.( Zakładając , że Bóg to natura)
nieania napisał(a):A czy nie uwazasz, że gdyby nie wyścig zbrojen moznaby było wynaleźć telefon, aparat cyfrowy, monitor LCD? Zaś nie wynaleziono by broni atomowej, jądrowej. Dynamit przecież nie został wynaleziony po to, by go użyto do walki, ale by pomógł przy wydobywaniu węgla. Postęp technologiczny wyznacza rozwój, a nie wojny. Czy widziałaś, żeby wojna budowała? Wojna niszczy.
Koło się zamyka niestety patrząc na historie postęp technologiczny zwiększał się wraz z konfliktami narodowymi, nie można temu zaprzeczyc. Mnie się to też nie podoba ale tak jest. Tak wojna niszczy, ale też dzięki niej nastepuje jednośc narodów i populacja maleje. Czy wiesz co się stanie z królikami na wyspie 20m X20m które będą mogły się rozmnażac bez naturalnych wrogów? Otóż były robione takie eksperymenty, po pewnym czasie zaczynała je zabijac nieznana dotąd choroba, która wyeliminowała stado do kilku par ! Co ty na to?
nieania napisał(a):Gdzie rządzi Bóg? Konkretnie.

W moim życiu.
Sama widzisz jak niewielki wpływ ma .

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
29-12-2007 20:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #52
 
pafni napisał(a):Zwierze nie wejdzie do ognia bo myśli logicznie, podobnie człowiek się nie zdecyduje.
Tresowane zrobi dla ciebie prawie wszystko gdy wie że otrzyma nagrode - to jest instynkt? Z drugiej strony czy człowiek instynktem się nie posługuje?
Pies nie obliczy rachunku różniczkowego bo intelekt mu na to nie pozwala, nie znaczy to,że nie myśli.
nie wejdzie do ognia bo ma tylko instynkt, unerwienie, dotykowe bodźce przekazywane są do mózgu i tam receptory odczytują zagrożenie i przekazują ciału by się wycofało lub stanęło - czysty mechanizm, automatyczny. Tresura zmienia ten mechanizm ( to tak jakby przestawić w zegarku koła zebate żeby obracały sie w druga stronę). Zwierzę, któro jest głodne zrobi wzystko bo instynkt każe mu jeść. Do tresury używa się batów, nagród bo w ten sposób wprowadza się w "programie" zwierzęcia inne czynnniki powodujące pożądaną reakcję. Jeśli chce się by lew skoczył przez koło plonące ogniem treser wprowadza odgłos bata, żeby stworzyć sytuację zagrożenia życia,a na takową sytuację zwierzę reaguje ucieczką w stronę wyjścia w tym wypadku przez obręcz. W jednym się trochę z Tobą zgodzę - z tą logiką - w tym instynkcie jest logika, ale jest tylko dlatego, że ten kto stworzył to wszystko wiedział co robi, wiedział po co to robi i wiedział że tak jak to uczyni bedzie czasem cudowne, czasem przerażające czasem inne, ale chodzi o róznorodność. No i pierwszy obraz w którym Bóg jest, w tej logice instynktu.

pafni napisał(a):Zwierzęta zjadają się wzajemnie kiedy muszą u ludzi jest gorzej.
Więc skoro Bóg wymyślił łańcuch pokarmowy i steruje jak piszesz działaniem ich to troche krwiożerczy to Bóg. Ale o tym w Nowym Testamencie sza...
Bóg na swoj obraz i podobieństwo stowrzył tylko człowieka a wszystko co nazywamy naturą - przyrodą stworzył dla człowieka i tylko dla Niego, by ją odkrywał, by ja poznawał, by z niej korzystał - by z jej dóbr sporządzał posiłki, by wyrabiał narzędzia, ale i by ja szanował.

Zwierzęta nie zjadają się kiedy muszą, popatrz na samicę modliszki, zjada samca w akcie kopulacji, też musi?? - straszne :mrgreen: - nie chcialabym mieć takiego męza :roll:

pafni napisał(a):Biorąc pod uwage chociażby brak drugiej wojny światowej. Jeśli nie będziesz wiedziec jak zrobie to dla ciebie. Dane: ilośc ofiar, populacja, tereny potrzebne pod zasiedlenie, tereny pod uprawy żywności itd.
Druga wojna światowa to zło wywolane przez człowieka, więc tutaj Boga, natury nie ma co w to mieszać, ale już mogę zagwarantować, że gdyby nie było drugiej wojny światowej to ludzie umieraliby tak samo i rodziliby się tak samo - tak Bóg to ustanowił. I już na pewno nie zabrakło by ziemi, zauważ że Bóg tak stworzył ten świat, że ingerencja człowieka zawsze pociąga za sobą jakieś skutki przeciwne. Ingerujemy w życie, ratujemy ludzi z róznych chorób dawniej śmiertelnych, to pojawiają się kataklizmy znowu, bo podczas produkcji leków na te choroby produkujemy też związki toksyczne które uciekają do atmosfery, zanieczyszczają ją i pojawiają się anomalie pogodowe - to jest tylko jeden mały łancuch związków, takowych jest więcej. Przyroda dostosowuje się do nowych warunków i tutaj Bóg stwarza na nowo by znowu dać ją dla dobra człowieka.

pafni napisał(a):Rzeczywiście mógłby Bóg wynaleźc wówwczas nową chorobe która by zdziesiątkowała ludzkośc aby nie dopuścic do przeludnienia.( Zakładając , że Bóg to natura)
żadnej choroby nie musi wynajdywać, bo sam człowiek to zrobi.

pafni napisał(a):Czy wiesz co się stanie z królikami na wyspie 20m X20m które będą mogły się rozmnażac bez naturalnych wrogów? Otóż były robione takie eksperymenty, po pewnym czasie zaczynała je zabijac nieznana dotąd choroba, która wyeliminowała stado do kilku par ! Co ty na to?
ingerencja w naturę prowadzi do skutków negatywnych także. Wojna nie prowadzi do dobra, o jakiej jedności ty mówisz,?? wojna jednoczy?? tysiące żołnierzy oddzielonych od rodzin, gdzie tu jedność?? W obliczu cierpienia, niezgody na nie, ludzie się jednoczą i to jest fakt; ale nigdy zło nie jednoczyło. Za to cierpienie i owszem, nie na darmo tyle ludzi uczestniczy w Drodze Krzyżowej , bo widzą że to jakoś buduje że jakoś podtrzymuje nadzieję. I kolejna obecność Boga: Bód z każdego la potrafi wyprowadzić dobro, i ta jedność to nie skutek zaistnienia zła tylko skutek odpowiedzi Bożej Miłości na to zło, a Bożą Miłość jakąs jej cząstkę każdy w sercu ma. No i masz dpowiedź na swoje pytanie:

pafni napisał(a):Gdzie rządzi Bóg? Konkretnie.
Dla mnie jest w sercach niewielu,głęboko schowany.

Jest w sercach wszystkich tych którzy pragną czynić dobro i mają nadzieję i sie jednoczą mimo zła wokoło i mówią nie. Jest też, fakt głęboko ukryty, w tych którzy go odrzucają. Bóg rządzi, tylko wydaje mi się, że ty chcialbyś zobaczyć jego rekę srogą nad ziemią, która z surowością każe wszystkich za ich przewinienia, a On niestety taki nie jest..niedawno były święta Bożego Narodzenia...Bóg dziecko, przestraszysz się go??
raczej nie, bo Jemu nie o to chodzi, on rządzi, ale jego rządzenie przepełnione jest dobrem dla nas i szacunkiem dla naszej wolności.

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
30-12-2007 00:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #53
 
gradzia napisał(a):nie wejdzie do ognia bo ma tylko instynkt, unerwienie, dotykowe bodźce przekazywane są do mózgu i tam receptory odczytują zagrożenie i przekazują ciału by się wycofało lub stanęło - czysty mechanizm, automatyczny
Co do tych biednych zwierząt jeszcze, mało tego ,że myślą logicznie np. kruk potrafi liczyc, szympans rozwiąze zadania. Tworzą narzędzia pomocne w ich życiu. Jakby było mało najnowsze badania udawadniają, że posiadają ....świadomośc.
czytając ciebie odnosze wrażenie, że ten sam mechanizm zwierzęcy działa u ludzi i z tym sie zgadzam.
gradzia napisał(a):Zwierzęta nie zjadają się kiedy muszą, popatrz na samicę modliszki, zjada samca w akcie kopulacji, też musi?? - straszne - nie chcialabym mieć takiego męza
Otóż musi go zjeśc aby jej potomstwo miało niepowtarzalne geny, gdyby go wypuściła w jej mniemaniu miałaby kinkurencje. Jest to przerazające ale nie tak jak ludzkośc.
gradzia napisał(a):Druga wojna światowa to zło wywolane przez człowieka, więc tutaj Boga, natury nie ma co w to mieszać, ale już mogę zagwarantować, że gdyby nie było drugiej wojny światowej to ludzie umieraliby tak samo i rodziliby się tak samo - tak Bóg to ustanowił. I już na pewno nie zabrakło by ziemi, zauważ że Bóg tak stworzył ten świat, że ingerencja człowieka zawsze pociąga za sobą jakieś skutki przeciwne. Ingerujemy w życie, ratujemy ludzi z róznych chorób dawniej śmiertelnych, to pojawiają się kataklizmy znowu, bo podczas produkcji leków na te choroby produkujemy też związki toksyczne które uciekają do atmosfery, zanieczyszczają ją i pojawiają się anomalie pogodowe - to jest tylko jeden mały łancuch związków, takowych jest więcej. Przyroda dostosowuje się do nowych warunków i tutaj Bóg stwarza na nowo by znowu dać ją dla dobra człowieka.
Tutaj różnimy się światopoglądem ponieważ skoro to Bóg to conajwyżej Staro Testamentowy (opis Boga ze Starego Testamentu)
gradzia napisał(a):ingerencja w naturę prowadzi do skutków negatywnych także. Wojna nie prowadzi do dobra, o jakiej jedności ty mówisz,?? wojna jednoczy?? tysiące żołnierzy oddzielonych od rodzin, gdzie tu jedność?? W obliczu cierpienia, niezgody na nie, ludzie się jednoczą i to jest fakt; ale nigdy zło nie jednoczyło. Za to cierpienie i owszem, nie na darmo tyle ludzi uczestniczy w Drodze Krzyżowej , bo widzą że to jakoś buduje że jakoś podtrzymuje nadzieję. I kolejna obecność Boga: Bód z każdego la potrafi wyprowadzić dobro, i ta jedność to nie skutek zaistnienia zła tylko skutek odpowiedzi Bożej Miłości na to zło, a Bożą Miłość jakąs jej cząstkę każdy w sercu ma. No i masz dpowiedź na swoje pytanie:
Mówie o jedności która powstaje podczas zagrożenia życia, czy to globalnie , czy w mikro skali. Przykład ? Jeżeli włamuje ci sie do domu złodziej to jednoczycie się natychmiast w celu wyeliminowania zagrożenia, jężeli wybucha konflikt zbroiny jednoczysz się w obronie jakiś zasad i stajesz po czyjejś stronie bo masz większą szanse na przeżycie. Podczas powodzi w 1997 roku wrocławianie jednoczyli sie do walki z żywiołem....chyba wystarczy. Zło nie jednoczy ale skutkiem zła bywa jednoczenie. Zauważ też ,że po wojnach następowało rozprężenie narodowe, które tworzyło nowe warunki bytu, przykładem jest tu II wojna św. Nowy podział granic, nowe układy polityczne, zwrot ku pokojowi, rzecz jasna do czasu bo historia się powtarza.
gradzia napisał(a):Jest w sercach wszystkich tych którzy pragną czynić dobro i mają nadzieję i sie jednoczą mimo zła wokoło i mówią nie. Jest też, fakt głęboko ukryty, w tych którzy go odrzucają. Bóg rządzi, tylko wydaje mi się, że ty chcialbyś zobaczyć jego rekę srogą nad ziemią, która z surowością każe wszystkich za ich przewinienia, a On niestety taki nie jest..niedawno były święta Bożego Narodzenia...Bóg dziecko, przestraszysz się go??
raczej nie, bo Jemu nie o to chodzi, on rządzi, ale jego rządzenie przepełnione jest dobrem dla nas i szacunkiem dla naszej wolności.
Zgadzam się , jest w sercach. Obserwując jednak świat i życie , myśląc racjonalnie i świadomie trudno mi dostrzec jednak jego przejawy, dostrzegam je natomiast w swoim życiu. Więc globalnie tak jakby nie istniał, tłumacze czasem to tym , że obecnie szatan przejął władze na jakiś czas choc z drugiej strony wertując historie homo-sapiens trudno znaleźc kilkadziesiąt lat które by można uznac za Boskie. Rzecz jasna żywot Jezusa pownien byc takim przykładem ale rozgrywki polityczne tamtych czasów udawadniają tylko, że człowiek z natury lubi wojne, ceni własną wygode nad chleb dla biednych, pieniądz.
I może wystarczy tych smutków.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
30-12-2007 11:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów