Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10 pytań do chrześcijanina...
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
heysel napisał(a):1. Dlaczego Bóg nie uzdrawia ludzi po amputacji kończyn ?
2. Dlaczego jest tyle głodujących ludzie na świecie ? Dlaczego Bóg miałby martwić się o Ciebie próbując Ci pomóc, kiedy równocześnie ignoruje modlitwy zdesperowanych, niewinnych małych dzieci (głodujących dzieci) ? To naprawdę nie ma sensu, nieprawdaż ? Dlaczego kochający Bóg miałby robić coś takiego ?
3. Dlaczego Bóg żądał śmierci tylu niewinnych ludzi w Biblii ? To nie ma sensu, nieprawdaż ? Dlaczego kochający Bóg chce, byśmy zamordowali bratnie nam istoty ludzkie przez takie trywialne powody ? Tylko ponieważ pracujesz w złym dniu tygodnia musisz umrzeć ?
4. Dlaczego Biblia zawiera tak dużo anty-naukowego nonsensu ? Dlaczego wszechwiedzący Bóg miałby napisać nonsensowne historie ?
5. Dlaczego jest Bóg takim ogromnym zwolennikiem niewolnictwa w Biblii ?
6. Dlaczego złe rzeczy dzieją się dobrym ludziom ?
7. Dlaczego żaden z cudów Jezusa nie pozostawił jakiegokolwiek dowodu na poparcie swej prawdziwości ?
8. Jak wyjaśnić fakt, że Jezus się Tobie nigdy nie ukazał ?
9. Dlaczego Jezus miałby chcieć abyś spożywał jego ciało i pił jego krew ?
10. Dlaczego ilość rozwodów wśród chrześcijan jest taka sama jak wśród nie-chrześcijan ?

1. Nie każdego Bóg musi uzdrawiać. A jeśli już to tych, którzy go o to pokornie proszą. Człowiek, nauczył się robić z Boga mlekodajną krowę nie dając nic w zamian - Bóg w sumie nie oczekuje prezentów odczłowieka, oczekuje tylko miłości i wiary.
Człowiek natomiast prosi Boga wtedy, kiedy czegos potrzebuje, ale gdy to juz dostanie to bardzo szybko zapomina o tym, od kogo coś otrzymał, bardzo szybko zapomina o Bogu. A jeszcze bardzo dobrze człowiekowi wychodzi szemranie przeciw Bogu, jak tylko nie otrzyma tego, czego chce.

Mt.18,8
"Lepiej jest chromym wejść do życia niż z dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny"

2. Ludzie głodują nie dlatego, że Bóg sie o nich nie chce troszczyć, ale z chciwości ludzi, którzy maja wiele i niechcą się dzielić z innymi tym co mają. Dla Boga nie ma rzeczy niemozliwych, tak jak Jezus rozmnozył chleb a Bóg karmił Izraelitów na pustyni, tak teraz mógłby zesłać pokarm dla tych wszystkich głodujących.
Tylko czy rzeczywiście ludzie proszą Boga o pomoc? Bóg po przez takie trudne fakty pragnie ludzi czegoś uczyć. Przede wszystkim miłości do bliźniego. Po za tym ci biedni i głodujacy ludzie są już bogatsi od tych, którzy mają wszystkiego pod dostatkiem a nie chcą się dzielić z innymi.

Łk6,21
"Błogosławieni wy, którzy teraz głodujecie, albowiem bedziecie nasyceni."
Łk6,25
"Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć bedziecie"
Łk 12,29-31
"I wy zatem nie pytajcie, co będziecie jedli i co będziecie pili, i nie bądźcie o to niespokojni! Oto wszystko bowiem zabiegaja narody świata, lecz Ojcie wasz wie, że tego potrzebujecie. Starajcie się raczej o ego królestwo, a te rzeczy będa wam dodane"

Bóg martwi się o każdego człowieka, dlatego też znając myśli i pragnienia człowieka nie daje każdemu wszystkiego, wie bowiem, że człowiek majac wiele bardzo szybko może zapomnieć o Bogu, tak więc jesli ktos biedny opira swoje zycie na Bogu to Bóg pragnie, aby człowiek nadal był Bogu wierny - dla dobra człowieka i jego zbawienia.
Nie ignoruje nikogo, jeśli ktoś prosi Boga o pomoc to ja otrzymuje. Warto sie też zastanowić, czy potrafimy Boga prosic o pomoc? Czy wyrażamy prośbę czy rządamy od Boga pomocy? Im bardziej człowiek jest pokorny, im bardziej zmaga się ze swoimi słabościami tym bardziej Bóg jest hojny w dawaniu.

Jakoś o mnie się zatroszczył, daje to, co potrzebne jest mi do zycia, wie jednak, że dajac mi więcej mógłbym sie od Boga odwrócić. Ale napewno wysłuchuje modlitw, sam mogłem sie o tym przekonać, sam mogłem tego doświadczyć wstajac w nocy i modląc się prosiłem Boga o pomoc w znalezieniu pracy. Pomoc przyszła bardzo szybko i żona dostała pracę, mało tego, otrzymała kilka ofert. Tak więc wystarczy prosić i zaufać Bogu. Tak więc wszystko ma sens, jesli opiramy swoje życie na Bogu a nie na sobie, na naszych pożadliwościach oczu, ciała i innych, które moga nas niszczyć.

Łk 12, 32-34
"Nie bój się, mała trzódko, gdyż spodobało się Ojcu waszemu dać wam królestwo. Sprzedajcie wasze mienie i dajcie jałmużnę! Sprawcie sobie trzosy, które nie niszczeją, skarb niewyczerpany w niebie, gdzie złodziej się nie dostaje ani mól nie niszczy. 34 Bo gdzie jest skarb wasz, tam będzie i serce wasze. "

3. Bóg nie żądał śmierci ludzi, jeśli już to karał tych, którzy szemrali przeciw Bogu, dopuszczali sie róznych grzechów. Bóg jest miłością, więc nie może chcieć smierci człowieka. Człowiek po przez swoje niegodziwe postępowanie sam domaga sie smierci lub innej kary Bożej. Po za tym, gdyby Bóg chciał smierci człowieka to nie posyłałby Chrystusa, aby on cierpiał za nas. Potrzeba było jednak ofiary przebłagalnej za grzechy całego świata, aby każdy mógłbyć zbawiony, nawet największy grzesznik.

Ci którzy byli niewinni są teraz z Bogiem, tak więc o niewinnych nie trzeba sie martwić.
Lepiej się martwić o własną dusze i dusze tych, którzy bładzą szukając drogi do Boga lub całkowicie się od Boga odwrócili.

Nie słyszałem ani też nigdzie nie czytałem, aby Bog chciał abyśmy zabijali kogokolwiek a tym bardziej z powodu takich błahostek. Bóg dał jednak prawo, według którego trzeba żyć, prawo, które wypełnił Chrystus pokazując właściwą drogę do zbawienia.

4. Nie zauważyłem w Biblii żadnego anty-naukowego nonsensu. W Biblii wszystko jest prawdziwe, wszystko jest realne, ponieważ Słowo Boga jest zywe i wypełnia sie w kazdym czasie, także współcześnie. Bóg nie stwarzał nonsensownych historii, Bóg prowadzi historię życia z kazdym człowiekiem z osobna, to jest tak, jakbysmy mieli u Boga założona kartę życia, na podstawie której będziemy póxniej rozliczani.

5. Bóg nie jest zwolennikiem niewolnictwa, karał lud Izraelski, ponieważ na tyle co Bóg dla narodu uczynił to naród odpłacał sie róznymi grzechami. Musiał pokazać Izraelowi, że to Bóg ten naród wybrał, że to Bóg prowadził go do ziemi obiecanej. Jednak naród Izraelski bardzo często miał Boga w głębokim poważaniu.

6. Cierpienie człowieka zostało wpisane w jego historię życia z chwilą grzechu pierworodnego. Jednak człowiek dobry opierając swoje życie na Bogu nie będzie cierpiał, ponieważ Bóg dajac jakieś konkretne cierpienie człowiekowi nie opuszcza go i daje ukojenie. Tylko człowiek, który nie ma Boga za nic cierpi. Cierpienie jest tym czasem, kiedy najbardziej objawia sie miłość Boga, gdyż po przez cierpienie człowiek może wchodzić w relacje z Bogiem, może doświadczać Bożej obecności, tego konkretnego działania Boga. Wystarczy spojrzeć na takich ludzi jak Marta Robin czy innych, którzy po przez cierpienie jednoczyli sie z Bogiem. Czy będac zdrowym, mając wszystko bedziemy wchodzić w takie same relacje z Bogiem czy może bardzo szybko możemy o Bogu zapomnieć?

7. Cuda Jezusa miały prowadzic do wiary a nie do ich udowadniania.

"Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli" - takich słów uzył Jezus po niedowiarstwie Tomasza.

Cuda słuzą do budowania naszej wiary, do jej umacniania, a nie do badań, czy rzeczywiście były prawdziwe. Większości cudów, które wydarzyły się bardziej we współczesnych czasach uczeni nie byli w stanie zbadac i udowodnić.
Boża madrośc jest ponad ludzkie umysły i albo w to sie wierzy albo nie.
To tak, jak było z wieżą Babel, ludzie myśleli, że przewyższa Boga, ale jakoś im sie to nie udało, ponieważ Bóg nie jest głupi i nie pozwoli, aby człowiek wynosił sie ponad Boga, który człowieka stworzył.

8. Jezus wcale nie musi się ukazywać każdemu człowiekowi, inaczej nasza wiara nie miała by sensu. Człowiek ma budować swoją wiarę na działaniu Boga w życiu człowieka a nie na rzeczywistym spotkaniu z Jezusem. Owszem, Jezus ukazywał się wielu osobom z grona świetych, błogosławionych, ale warto zauważyć, że Jezus sam wybierał osoby, którym chciał sie objawić i najczęściej były to osbomy, które rzeczywiście bardzo głeboko wierzyły w Boga, które zatapiały sie w modlitwę, aby jednoczyć się z Chrystusem, które charakteryzowały się pokorą i poboznością.

Nie każdemu będzie to dane, ale też jeśli bardzo pragniemy tego realnego spotkania to warto sie modlić, kto wie, może Jezus udzieli tej łaski realnego spotkania z Nim.
Nie na tym jednak opiera się nasza wiara, aby Jezusa zobaczyć. Wystarczy wierzyć, że Jezus jest obecny w naszym zyciu, że działa i że jest tam, gdzie wierni go wzywają.
Po za tym jesli człowiek zyje w grzechu to jest normalne, że Jezus nie pojawi się nagle w życiu takiego człowieka, aby mógł Jezusa zobaczyc. W życiu człowieka grzesznego nie ma miejsca dla Chrysusa, jesli człowieka sam tego nie chce.

9. Myślę, że Jezus nie chciałby, aby pić Jego rzeczywistą krew lub spozywać realneg Jego ciało. To tylko symbolika, Wystarczy zajrzeć do Biblii i przeczytać sobie opis ostatniej wieczerzy, aby sie przekonać, że Jezus nie daje do pisia swoim uczniom swojej krwi, ale wino. Mówiąc o swojej krwi i swoim ciele chciał zwrócić uwagę na ofiare, jaką miał złozyć za ludzi i aby ta ofiara była pamiatką dla wszystkich wiernych przypominając tą ostatnią ucztę. Krew jest symbolem zycia, a więc jesli pijemy napój zycia to bedziemy żyli, to otrzymamy zycie, które nigdy sie nie kończy.
Chleb jak wiemy symbolizuje nam ten pokarm, który człowieka nasyca. To symbol miłości i troski o człowieka, Izraelici żywili się chlebem, który otrzymali od Boga podczas wędrówki przez pustynię, jako troska Boga o człowieka, o jeg zbawienie.

10. Jak już zauważono, w Kościele nie ma rozwodów. Sakrament małżeństwa przyjmuje się juz dozywotnio, a jedyną formą rozdzielenia małżonków jest naturalna smierc jedno z nich. I wcale ilość rozwodów śród chrześcijan nie jest większa, ponieważ chrześcijanin nie uznaje rozwodu, opiera się na prawie Bozym i prawie Kościoła, a więc przyjmując sakrament małżeństwa trwa w nim do końca swojego życia lub do końca życia współmałżonka. Tak więc jakies błędne statystyki podajesz.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
05-11-2007 04:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #32
 
heysel napisał(a):Gwoli tylko uściślenia (jakby ktoś inny kiedyś czytał ten wątek), te pytania to tłumaczenie pytań postawionych przez autora filmiku z linka z pierwszego postu. I to są w zasadzie dla niego odpowiedzi (chociaż marna szansa, że zdoła je przeczytać ).

Ja z pełną premedytacją odpowiadam Tobie ;p - bo wychodzę z założenia że tłumacząc coś, jednocześnie bierzesz za to odpowiedzialność ;p
05-11-2007 10:39
Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #33
 
RBuzz napisał(a):bo wychodzę z założenia że tłumacząc coś, jednocześnie bierzesz za to odpowiedzialność ;p
Biorę odpowiedzialność tylko za jakość tłumaczenia. Za nic więcej.
Ja takich pytań już nie zadaję.
07-11-2007 16:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
heysel napisał(a):1. Dlaczego Bóg nie uzdrawia ludzi po amputacji kończyn ?
Zależy, co się rozumie pod pojęciem uzdrowienia...
heysel napisał(a):2. Dlaczego jest tyle głodujących ludzie na świecie ? Dlaczego Bóg miałby martwić się o Ciebie próbując Ci pomóc, kiedy równocześnie ignoruje modlitwy zdesperowanych, niewinnych małych dzieci (głodujących dzieci) ? To naprawdę nie ma sensu, nieprawdaż ? Dlaczego kochający Bóg miałby robić coś takiego ?
A ską aprioryczne założenia, że ignoruje te modlitwy?

CDN - padam na pysk i idę spać.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-11-2007 00:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
TOMASZ32 napisał(a):1. Dlaczego Bóg nie uzdrawia ludzi po amputacji kończyn ?

poniewaz nie da rady udzdrowić tych ludzi fizycznie ale psychicznie.
TOMASZ32 napisał(a):2. Dlaczego jest tyle głodujących ludzie na świecie ? Dlaczego Bóg miałby martwić się o Ciebie próbując Ci pomóc, kiedy równocześnie ignoruje modlitwy zdesperowanych, niewinnych małych dzieci (głodujących dzieci) ? To naprawdę nie ma sensu, nieprawdaż ? Dlaczego kochający Bóg miałby robić coś takiego ?

Pn Bóg martwi si e o każdego i słucha kazdego modlitw i prośb. Lecz juz tak jest zbudowany ten świat jedni lepiej żyja inni gorzej ale wszystko zostanie zmienione w Niebie tam nikt nie będzie głody ani chory. wyscy będa traktowanni na równi.

TOMASZ32 napisał(a):3. Dlaczego Bóg żądał śmierci tylu niewinnych ludzi w Biblii ? To nie ma sensu, nieprawdaż ? Dlaczego kochający Bóg chce, byśmy zamordowali bratnie nam istoty ludzkie przez takie trywialne powody ? Tylko ponieważ pracujesz w złym dniu tygodnia musisz umrzeć ?

już takie przeznaczenie

TOMASZ32 napisał(a):4. Dlaczego Biblia zawiera tak dużo anty-naukowego nonsensu ? Dlaczego wszechwiedzący Bóg miałby napisać nonsensowne historie ?


wszystko zawiera jakiś sens

TOMASZ32 napisał(a):5. Dlaczego jest Bóg takim ogromnym zwolennikiem niewolnictwa w Biblii ?

:?: :?: :?: :?:


TOMASZ32 napisał(a):6. Dlaczego złe rzeczy dzieją się dobrym ludziom ?

bo ju z tak jest pan bóg chce sprawdzic pewnie czy podołamy temu.


TOMASZ32 napisał(a):7. Dlaczego żaden z cudów Jezusa nie pozostawił jakiegokolwiek dowodu na poparcie swej prawdziwości ?

:?: :?: :?:


TOMASZ32 napisał(a):8. Jak wyjaśnić fakt, że Jezus się Tobie nigdy nie ukazał ?

dal mnie jezus ukazuje sie podczas rozmowy w modlitwie i w kosciele


TOMASZ32 napisał(a):9. Dlaczego Jezus miałby chcieć abyś spożywał jego ciało i pił jego krew ?

dla pamiątki


TOMASZ32 napisał(a):10. Dlaczego ilość rozwodów wśród chrześcijan jest taka sama jak wśród nie-chrześcijan ?

bo to nie zalezy od boga tylko od ludzi

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
11-11-2007 10:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Jednoznacznie widać, że nie czytacie postów innych userów.....podałam 4.11.2007r link do strony przedstawiającej udokumentowany cud przywrócenia amputowanej nogi....chyba, że sami w to nie wierzycie, dlatego "nie dostrzegacie" linku :diabelek: :diabelek:
11-11-2007 10:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
Alus nie dostrzegają linku i nie dostrzegają wcześniejszych wypowiedzi.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
11-11-2007 14:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #38
 
duszyczka napisał(a):poniewaz nie da rady udzdrowić tych ludzi fizycznie ale psychicznie.

Da radę, dla Niego nie ma nic niemożliwego, ale musiałby złamać zasady natury, które sam stworzył... no czasami zgodnie ze swoim zamysłem to robi Oczko - ale nie nam oceniać, kiedy jest to szczególnie wyjątkowo potrzebne.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-11-2007 16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
scholastyka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
Annnika napisał(a):Da radę, dla Niego nie ma nic niemożliwego
Dokładnie!Na rekolekcjach uzdrowieniowych jedna kobieta została uzdrowiona z długotrwałej depresji :jupi: Nikt jej nie mógł pomóc,była u kilku psychologów i psychiatrów...A Bóg uzdrowił ją!!! :jupi: Dla Niego nie ma nic nie możliwego :-({|=
Takich osób jest sporo! :jupi:

"Potrzeba heroicznej pokory,a?eby by? naprawd? sob?: cz?owiekiem,którym Ci Bóg by? przeznaczy?!"
12-11-2007 10:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
duszyczka napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):1. Dlaczego Bóg nie uzdrawia ludzi po amputacji kończyn ?

poniewaz nie da rady udzdrowić tych ludzi fizycznie ale psychicznie.
TOMASZ32 napisał(a):2. Dlaczego jest tyle głodujących ludzie na świecie ? Dlaczego Bóg miałby martwić się o Ciebie próbując Ci pomóc, kiedy równocześnie ignoruje modlitwy zdesperowanych, niewinnych małych dzieci (głodujących dzieci) ? To naprawdę nie ma sensu, nieprawdaż ? Dlaczego kochający Bóg miałby robić coś takiego ?

Pn Bóg martwi si e o każdego i słucha kazdego modlitw i prośb. Lecz juz tak jest zbudowany ten świat jedni lepiej żyja inni gorzej ale wszystko zostanie zmienione w Niebie tam nikt nie będzie głody ani chory. wyscy będa traktowanni na równi.

TOMASZ32 napisał(a):3. Dlaczego Bóg żądał śmierci tylu niewinnych ludzi w Biblii ? To nie ma sensu, nieprawdaż ? Dlaczego kochający Bóg chce, byśmy zamordowali bratnie nam istoty ludzkie przez takie trywialne powody ? Tylko ponieważ pracujesz w złym dniu tygodnia musisz umrzeć ?

już takie przeznaczenie

TOMASZ32 napisał(a):4. Dlaczego Biblia zawiera tak dużo anty-naukowego nonsensu ? Dlaczego wszechwiedzący Bóg miałby napisać nonsensowne historie ?


wszystko zawiera jakiś sens

TOMASZ32 napisał(a):5. Dlaczego jest Bóg takim ogromnym zwolennikiem niewolnictwa w Biblii ?

:?: :?: :?: :?:


TOMASZ32 napisał(a):6. Dlaczego złe rzeczy dzieją się dobrym ludziom ?

bo ju z tak jest pan bóg chce sprawdzic pewnie czy podołamy temu.


TOMASZ32 napisał(a):7. Dlaczego żaden z cudów Jezusa nie pozostawił jakiegokolwiek dowodu na poparcie swej prawdziwości ?

:?: :?: :?:


TOMASZ32 napisał(a):8. Jak wyjaśnić fakt, że Jezus się Tobie nigdy nie ukazał ?

dal mnie jezus ukazuje sie podczas rozmowy w modlitwie i w kosciele


TOMASZ32 napisał(a):9. Dlaczego Jezus miałby chcieć abyś spożywał jego ciało i pił jego krew ?

dla pamiątki


TOMASZ32 napisał(a):10. Dlaczego ilość rozwodów wśród chrześcijan jest taka sama jak wśród nie-chrześcijan ?

bo to nie zalezy od boga tylko od ludzi

Tak dla jasności : te pytania to nie są moje, ja je też cytowałem. Uśmiech

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-11-2007 00:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #41
 
Czytając teksty czasami widze jak marnie tłumaczycie działalnośc Boga na ziemi. Wręcz mózg szuka wytłumaczenia, bo z natury wynika, że człowiek zawsze pragnie wytłumaczyc zaistniałe zdarzenie. Dla jednych noga odrasta bo Jezus uczymił cud, dla drugich ponieważ osoba ta miała świecowane uszy, dla trzecich wizualizacja Buddy miała na to wpływ a dla czwartych anomalia genetyczna. Takie rzeczy poprostu zdarzają się i można byc wyznawcą naprawde egzotycznego bóstwa żeby to miało miejsce.
Ja natomiast chciałbym poznac prawde o tym czy Bóg w ogóle ingeruje w ten świat.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
28-12-2007 15:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Arek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 104
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
pafni napisał(a):...
Ja natomiast chciałbym poznac prawde o tym czy Bóg w ogóle ingeruje w ten świat.

26) Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichlerzy, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one?
(Ew. Mateusza 6:26, Biblia Tysiąclecia)

Jeżeli szatan ingeruje to dlaczego Bóg nie miałby ingerować?

Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli sie z innymi.
Jan Pawel II
[Obrazek: tententego.gif]
28-12-2007 16:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
Arek napisał(a):
pafni napisał(a):...
Ja natomiast chciałbym poznac prawde o tym czy Bóg w ogóle ingeruje w ten świat.

26) Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichlerzy, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one?
(Ew. Mateusza 6:26, Biblia Tysiąclecia)

Jeżeli szatan ingeruje to dlaczego Bóg nie miałby ingerować?

Nie widze niestety tej ingerencji, jeżeli cokolwiek ingeruje to natura, powstaje drugie trudne pytanie czy natura i Bóg to dwie odrębne rzczeczy czy to samo, zdaje się ,że Bóg nie może miec wiele wspólnego z naturą skoro jej przejawy są bardziej obce Jego ideologii.
Czy mutujący wirus ptasiej grypy może byc sterowany Miłosierdziem? Raczej nie, przybiera na sile, wręcz myśli jak tu dobrac się bardziej do człowieka, jak w inny sposób jeszcze zarażac. Wirus wynika z natury a ona sama zdaje się nie byc dobra ani zła. Selekcjonuje silniejszych, słabszych zaś usuwa. W moim rozumieniu w niej Boga nie ma. Wszelakie wojny służą do eliminowania nadmiaru gatunku ludzkiego i do rozwoju technologicznego. Mam nie odparte wrażenie, że tym też kieruje natura. A cóż to jest natura? Rodzaj energii która na swój sposób myśli, tego jestem pewien.
Jeżeli gdziekolwiek ingeruje Bóg to można dostrzec Go tylko w dobroci jednego człowieka do drugiego, ale tego dobra jest tak mało, że prawie nic. Tymbardziej,że dobro czynione jest zazwyczaj z pewną satysfakcją co eliminuje bezinteresownośc. Za tem jest to egoistyczne. Nietwierde,że zawsze, ale sam może kilka razy doświadczyłem bezinteresowności, do tego do dziś w stu procentach nie jestem pewien czy rzeczywiście .
:?:

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
28-12-2007 18:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Arek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 104
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #44
 
pafni napisał(a):...
Jeżeli gdziekolwiek ingeruje Bóg to można dostrzec Go tylko w dobroci jednego człowieka do drugiego, ale tego dobra jest tak mało, że prawie nic. Tymbardziej,że dobro czynione jest zazwyczaj z pewną satysfakcją co eliminuje bezinteresownośc. Za tem jest to egoistyczne. Nietwierde,że zawsze, ale sam może kilka razy doświadczyłem bezinteresowności, do tego do dziś w stu procentach nie jestem pewien czy rzeczywiście .
:?:

(13) Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi.

(Ew. Mateusza 5:13, Biblia Tysiąclecia)

Ten fragment przytaczał często Jan Paweł II. Ja to odbieram tak że ludzi dobrej woli wcale nie muszą być miliardy na świecie. Tu nie chodzi o ilość ale o _"jakość"_.
Gdy życie na świecie ogląda się z perspektywy kanapy i telewizora to faktycznie można odnieść wrażenie że zła w świecie jest o wiele więcej niż dobra. Ja wierzę że jest odwrotnie. Uśmiech

Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli sie z innymi.
Jan Pawel II
[Obrazek: tententego.gif]
28-12-2007 19:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #45
 
pafni napisał(a):jeżeli cokolwiek ingeruje to natura,
Czy natura ochroniła mnie od samobójstwa? Wątpię.
pafni napisał(a):zdaje się ,że Bóg nie może miec wiele wspólnego z naturą skoro jej przejawy są bardziej obce Jego ideologii.
Bóg jest twórcą natury.
pafni napisał(a):Czy mutujący wirus ptasiej grypy może byc sterowany Miłosierdziem?
A czy znasz takiego gościa co się zwie "Zbuntowany Anioł"?
pafni napisał(a):Wirus wynika z natury a ona sama zdaje się nie byc dobra ani zła. Selekcjonuje silniejszych, słabszych zaś usuwa.
Przeczytaj sama księgę Rodzaju. A ja ci zacytuję to:
Cytat:Mt 13:24-30
24. Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swej roli.
25. Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł.
26. A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast.
27. Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?
28. Odpowiedział im: Nieprzyjazny człowiek to sprawił. Rzekli mu słudzy: Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?
29. A on im odrzekł: Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy.
30. Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza.
(BT)
A więc w moim rozumieniu Bóg jest.
pafni napisał(a):Wszelakie wojny służą do eliminowania nadmiaru gatunku ludzkiego i do rozwoju technologicznego.
Przede wszytkim, to nie jest naturalne. To wynik grzechu pierworodnego i kuszenia przez szatana. Istnieje nie tylko Bóg, ale i szatan. Skąd twoje wrażenie, że tym kieruje natura?
pafni napisał(a):Rodzaj energii która na swój sposób myśli, tego jestem pewien.
hehe... a może oddziel naturę od zła, co?
pafni napisał(a):ale tego dobra jest tak mało, że prawie nic.
Tak się tylko wydaje.
pafni napisał(a):Tymbardziej,że dobro czynione jest zazwyczaj z pewną satysfakcją co eliminuje bezinteresownośc.
dobre, Muszę to sobie zapisać... jestem najwiekszą w swiecie egoistką, bo jak pomagam ludziom to po tem mam satysfakcje, ze zrobiłam coś dobrego 8) Wiesz co, dobrze mi z tym egoizmem... marznąc cały dzień i zbierać żywność dla zadłużonej świetlicy socjoterapeutycznej po to tylko, by usłyszeć dziękuję to jest interesowność. Oby więcej było takich egoistów. xD

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
29-12-2007 00:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów