Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komitet Sądowniczy ŚJ
Autor Wiadomość
parasin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #31
 
Scott,
To żenujące jak bardzo rzuca Ci się w oczy moje skakanie po tematach, a tego, że jestem do tego zmuszany przez moich rozmówców nie potrafisz dostrzec.

(EDIT)
Co do faktów przedstawiłem jasne argumenty, których nie da się podważyć, gdyż prawdy nie da się podważyć. Fakty są oczywiste Twoje atakowanie mnie nic zmieni, więc śmiało - atakuj mnie dalej, oskarżaj, że się nie znam, że nie znam Biblii, że skaczę po tematach. Nic innego więcej nie możesz uczynić.

Nauczycielu, uspokój Twoich uczniów. On zaś rzekł do nich: Zapewniam was, że jeśli oni zamilkną, kamienie będą wołać.
( Lk 19:40 br )
21-04-2010 13:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
parasin napisał(a):Scott,
To żenujące jak bardzo rzuca Ci się w oczy moje skakanie po tematach, a tego, że jestem do tego zmuszany przez moich rozmówców nie potrafisz dostrzec.

Nie rzuca się tylko mi to bo z kilometra widać. Dostrzeganie faktów nie jest żenujące. :wink:

A kto cię to zmusza i jak? :roll2: Merytoryczna dyskusja na argumenty? Szczęśliwy

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
21-04-2010 13:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
Piszesz
Cytat:To nie żaden sobór ustalił kanon Pisma Świętego tylko Bóg. Kanon uznawany był już wcześniej sobór zaakceptował tylko to oficjalnie.
A jak To Bóg zrobił..???
Historia pierwszych wieków chrześcijaństwa uczy .. z do soboru Nicea I (325 rok) w użyciu powszechnym.. było 16 Ewangelii ... A do dnia dzisiejszego kościół Koptyjski używa Ewangelii Prawdy .... I to właśni ojcowie delegaci kościoła po modlitwach wybierają z powszechnie 16 używanych te 4 Ewangelie ...
Jak widze bardzo rzetelnie unikasz jasnych odpowiedzi..

[ Dodano: Sro 21 Kwi, 2010 13:16 ]
Piszesz
Cytat:Bóg dał wolną wolę ludziom, mogą sobie robić co chcą, więc w rozwój medycyny nie mieszałbym Boga.

Sugerujesz ze rozwojem medycyny a także nauk steruje szatan i Bóg nie ma nic do gadania.. Moja babcia mówiła bez Boga ani do proga .. Czyż by coś się działo bez woli Boga..???

Co do insuliny znane są przypadki śmierci chorych dzieci świadków gdzie nie podali swoim dzieciom insuliny bo podobno to zabrania Biblia.. Tłumaczyli insulina z krwi pochodzi i używanie jest jest zabronione przez Boga ..
Dlatego pytam jak to się ma do Biblii i Twojego poglądu nie pozywania krwi..??
A Ten Sobór Apostolski o którym mowa w Dziejach to który według Ciebie..???

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
21-04-2010 13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
parasin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #34
 
godunow,
godunow napisał(a):I to właśni ojcowie delegaci kościoła po modlitwach wybierają z powszechnie 16 używanych te 4 Ewangelie ...
Przypomnij mi kiedy to było?
godunow napisał(a):Sugerujesz ze rozwojem medycyny a także nauk steruje szatan i Bóg nie ma nic do gadania.. Moja babcia mówiła bez Boga ani do proga .. Czyż by coś się działo bez woli Boga..???
A gdzie widzisz taką sugestię?

Cytat:Co do insuliny znane są przypadki śmierci chorych dzieci świadków gdzie nie podali swoim dzieciom insuliny bo podobno to zabrania Biblia.. Tłumaczyli insulina z krwi pochodzi i używanie jest jest zabronione przez Boga ..
Ja nic o takim czymś nie słyszałem.

Cytat:A Ten Sobór Apostolski o którym mowa w Dziejach to który według Ciebie..???
Wspomniany słownik nazywa go Apostolskim nie numeruje go, więc ja również nie będę

Nauczycielu, uspokój Twoich uczniów. On zaś rzekł do nich: Zapewniam was, że jeśli oni zamilkną, kamienie będą wołać.
( Lk 19:40 br )
21-04-2010 13:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #35
 
Cytat:Obok powstrzymywania się od krwi wspomniano również o nierządzie. To również było tymczasowe? To również było po to żeby nie gorszyć żydów?
Zauważ, że zakaz spożywania kwi, po raz pierwszy nie był dany Żydom. Tylko Noemu, nie mamy więc tu do czynienia z prawem, które przestało obowiązywać z chwilą złożenia ofiary Jezusa tylko z czymś, co wykracza ponad to prawo. Z czym dokładnie?
Dobre pytanie. Czy więc chrześcijanom było trzeba nakazywać powstrzymywania się od nierządu? Czy poganie nawracając się na chrześcijaństwo musieli się POWSTRZYMYWAĆ od tak oczywistego grzechu? W takim wypadku to zalecenie brzmiałoby jak: "powstrzymujcie się od mordowania". Absurd.
Dla Żydów nierządem był sam fakt zdradzenia Boga Jedynego z cudzymi bożkami.
Wj 34,14-16; BT napisał(a):Nie będziesz oddawał pokłonu bogu obcemu, bo Pan ma na imię Zazdrosny: jest Bogiem zazdrosnym. Nie będziesz zawierał przymierzy z mieszkańcami tego kraju, aby, gdy będą uprawiać nierząd z bogami obcymi i składać ofiary bogom swoim, nie zaprosili cię do spożywania z ich ofiary. A także nie możesz brać ich córek za żony dla swych synów, aby one, uprawiając nierząd z obcymi bogami, nie przywiodły twoich synów do nierządu z bogami obcymi.
Sdz 8,26-27; BT napisał(a):Waga złotych nausznic, o które prosił, wyniosła tysiąc siedemset syklów złota, nie licząc półksiężyców, kolczyków i purpury, które nosili królowie madianiccy, ani też nie licząc łańcuszków, wiszących na szyjach wielbłądów. Gedeon sprawił z nich efod, który umieścił w miejscowości swojej, Ofra. Wszyscy więc Izraelici czcząc go dopuścili się nierządu. To bowiem stało się sidłem dla Gedeona i jego domu.
Sdz 8,33; BT napisał(a):Po śmierci jednak Gedeona Izraelici znów się odwrócili [od Pana]. Uprawiali nierząd z Baalami i ustanowili Baal-Berita swoim bogiem.
Iz 1,21; BT napisał(a):Jakżeż to miasto wierne
stało się nierządnicą?
Syjon był pełen rozsądku,
sprawiedliwość w nim mieszkała,
a teraz zabójcy!
Pamiętamy też obraz Jeruzalem jako nierządnicy z Jer 2 i Ez 16.

Myślę, że jasno widać, czym w języku biblijnym był nierząd, to też oznaczał dla Żydów. Nawróceni na chrześcijaństwo poganie mogli tego nie rozumieć, bo przecież zdawali sobie sprawę z tego, że wszystkie greckie bóstwa są niczym, nie istnieją, ale dla Żydów sprawa nie była tak prosta, wg nich należało się powstrzymać od wszystkiego, co tylko było związane z grecką kulturą religijną. O co konkretnie chodziło? Trudno wskazać, ale domyślam się, że nawet pawłowe wyjście na Areopag przez wielu nie byłoby mile widziane. Ale jak wiemy - Paweł wolał stać się wszystkim dla wszystkich, żeby w ogóle pozyskać przynajmniej niektórych.

Cytat:Od kiedy tylko ludzie jedli mięso, mieli zawsze unikać krwi.
Mieli unikać również tłuszczu. (Kpł 7,22nn)
Czy ten zakaz wg Ciebie również obowiązuje w Nowym Przymierzu?

Czy Jezus mówiąc: "Pijcie z niego wszyscy, bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów" (Mt 26,27-28; BT), złamał Prawo Boże?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
21-04-2010 14:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Pytasz ??
Cytat:Przypomnij mi kiedy to było?

Przepraszam innych użytkowników..!!

Ale muszę zapytać..
Czy Ty jesteś takim skończonym głupcem czy takiego udajesz ..????
Jak zmądrzejesz i z sensem zaczniesz pisać to może wrócę do z Tobą do dyskusji..
Pozdrawiam

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
21-04-2010 14:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Panie godunow, ale pański post uważam, ża po prostu chamski.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
21-04-2010 15:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
siloam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 173
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #38
 
parasin napisał(a):zakaz spożywania krwi, nie miał związku z zakonem. Jest to zasada nadrzędna tak jak np: zakaz uprawiania stosunków homoseksualnych.
Bzdura. To był czysto prawny przepis żydowski. Tak jak obrzezanie. Pan Jezus mówił:
Cytat:Łk 10:8
8. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą;
(BT)
A św. Paweł zalecał:
Cytat:1 Kor 10:27
27. Jeżeli zaprosi was ktoś z niewierzących a wy zgodzicie się przyjść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, nie pytając o nic - dla spokoju sumienia.
(BT)
Zapytam Cię wprost parasin-dlaczego więc kłamiesz?

Cytat:Właśnie dlatego nie wolno spożywać innej, krwi tylko tą Chrystusa.
Poza tym to był symbol, oni pili wino, a nie krew.
Kolejny mądrzejszy od Pana Jezusa, który powiedział, że to JEST krew, a nie symbol. Najwcześniejsze świadectwa chrześcijańskie potwierdzają taki pogląd.

Cytat: Natomiast zakaz spożywania krwi, nie tylko nie został zniesiony ale został podtrzymany o czym można przekonać się zaglądając do wyżej już cytowanego wersetu z Dz 15:19,20
Nie tylko ten werset o tym mówi. Św. Paweł zaleca spożywać wszystko co podadzą im poganie więc nie kłam proszę, że ta zasada jest zasadą nadrzędną.

Cytat:Życie jest we krwi, a ono należy do Boga
Napisano również.
Jn 6:63
63. Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem.
(BT)
Dla chrześcijan liczy się życie wieczne bardziej niż ziemskie. Poza tym roślny nie mają krwi, a żyją więc rozumowanie stawiające równość między życiem i krwią jest po prostu absurdalne.
Cytat:Co to znaczy tymczasowo?
Do pewnego czasu, aby nie gorszyć Żydów na diasporze. Wtedy ciągle miano nadzieję, że ten naród jednak przyjmie Chrystusa za zbawiciela.
21-04-2010 15:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
Piszesz Pan..
Cytat:Panie godunow, ale pański post uważam, ża po prostu chamski.
Szanowny Panie
Ja piałem dzisiaj (Wysłany: Dzisiaj 13:10 ) cytuje Historia pierwszych wieków chrześcijaństwa uczy .. z do soboru Nicea I (325 rok) w użyciu powszechnym.. było 16 Ewangelii ... A do dnia dzisiejszego kościół Koptyjski używa Ewangelii Prawdy .... I to właśni ojcowie delegaci kościoła po modlitwach wybierają z powszechnie 16 używanych te 4 Ewangelie ...
a gość mnie się pyta za 9 minut o godz . 13.19 cytuję Przypomnij mi kiedy to było?
A do tego cytuje mój ostatni fragment wypowiedzi gdzie jest zawarta niejako odpowiedź na jego pytanie..
To jak mam to nazwać albo totalnym ignorantem albo tak jak nazwałem,,

No ale faktycznie... masz Pan rację można było napisać łagodniej . np. rozumiejący inaczej..
Pozdrawiam

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
21-04-2010 16:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
A tak w ogóle to wzystkim gratuluję poziomu inteligencji.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
21-04-2010 16:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #41
 
Cytat:Poza tym roślny nie mają krwi, a żyją więc rozumowanie stawiające równość między życiem i krwią jest po prostu absurdalne.
Jakie tam rośliny... Toż nawet nie wszystkie zwierzęta mają krew Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
21-04-2010 16:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
parasin napisał(a):EDIT)
Co do faktów przedstawiłem jasne argumenty, których nie da się podważyć
Nie zauwazylem wczesniej ze coś dodałeś. Podaj konkretne linki, podaj jakie to fakty przedstawiłeś. W innym temacie pisałeś że nie do podwazenia sa teorie ktore byly tak bledne że...Bardziej już chyba nie mogły.

parasin napisał(a):gdyż prawdy nie da się podważyć.
Niestety, ale mało jej w tym co piszesz, nieustannie miesza się ona z kłamstwem. Kiedy to wychodzi na jaw- watek ucinasz.

parasin napisał(a):Fakty są oczywiste Twoje atakowanie mnie nic zmieni
Gdzie ja cie atakuje?? Uśmiech Badźmy poważni. Nie masz argumentów a potem sie obrażasz że ktoś ci to pokazał.

parasin napisał(a):więc śmiało - atakuj mnie dalej, oskarżaj, że się nie znam, że nie znam Biblii, że skaczę po tematach.
Nikt cie nie atakuje, nikt nie oskarza. Zwyczajnie stwierdzam fakty, obiektywne fakty.

parasin napisał(a):Nic innego więcej nie możesz uczynić.
Dalej prosze cie o merytoryczną dyskusje. Uśmiech Nie o rzucanie takimi sformułowaniami, tym bardziej że nie masz niczego żeby je podeprzeć.

Wklej, swój post z argumentami, pogadamy, ja na rozmowe otwarty jestem. :wink: Narazie w tym temacie nic takiego nie widziałem.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
21-04-2010 18:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #43
 
Jeśli chodzi o te hm... przytyki-obelgi zgadzam się z Kyllyan w związku z czym dziwi mnie brak reakcji administracji.

Pozatym, każdy może mieć gorszą chwilę i np. czegoś nie zauważyć ważne aby tą gorszą chwilą nie usprawiedliwiać krzywdzenia innych.

[ Dodano: Sro 21 Kwi, 2010 20:37 ]
godunow, myślę że parasin, miał coś innego na myśli :wink:

i mam nadzieję że sam nam to wyjaśni...

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
21-04-2010 20:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #44
 
Myślę, że interwencja administracji nie jest tutaj potrzebna. Są tutaj osoby z obsługi, więc będą się starali dbać o porządek a jak będzie trzeba to będą działać.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
21-04-2010 21:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
parasin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #45
 
godunow,
godunow napisał(a):Czy Ty jesteś takim skończonym głupcem czy takiego udajesz ..????
Sam nie wiem Oczko

Nie zrozumieliśmy się.
Tobie chodziło o uznanie natchnienia ewangelii, a mi całego NT (Kartagina 397r). Chcąc upewnić się, że chodzi nam o to samo - tą samą datę - zadałem to niefortunne pytanie:
parasin napisał(a):Przypomnij mi kiedy to było?
Dlatego bardzo przepraszam, za to, że Cię zirytowałem i w ogóle za całe zamieszanie.

omyk,
Muszę przyznać, że bardzo dobra argumentacja, zmusza mnie do myślenia, zastanowienia, ale czym bardziej nad tym myślę, tym bardziej jestem przekonany, że jednak trzeba "powstrzymać się od krwi". Jednakże w tej chwili trudno przelać mi myśli na "papier MySQL a".

siloam,
siloam napisał(a):Bzdura. To był czysto prawny przepis żydowski. Tak jak obrzezanie.
Dlaczego ten żydowski przepis obowiązywał Noego?
siloam napisał(a):Zapytam Cię wprost parasin-dlaczego więc kłamiesz?
Trudno mi zrozumieć skąd ten zarzut, więc nie potrafię także odpowiedzieć na to pytanie
siloam napisał(a):Kolejny mądrzejszy od Pana Jezusa, który powiedział, że to JEST krew, a nie symbol. Najwcześniejsze świadectwa chrześcijańskie potwierdzają taki pogląd.
Nie jestem mądrzejszy od Pana. Ja tylko staram się uważnie czytać i wyciągać logiczne wnioski.
Samo to, że pili z tych kielichów uczniowie, będący Żydami, nie spożywającymi krwi. Nie protestując kiedy im powiedział o krwi. Zmusza mnie do przyjęcia, że zdawali sobie sprawę, że to co piją jest winem symbolizującym krew, a nie samą krwią. Zresztą Jezus też o tym mówi.
Lk 22:17-20 BT
Cytat:Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie rzekł: Weźcie go i podzielcie między siebie;(18) albowiem powiadam wam: odtąd nie będę już pił z owocu winnego krzewu, aż przyjdzie królestwo Boże.(19) Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!(20) Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana.
[center]podkreślenie moje[/center]

siloam napisał(a):Dla chrześcijan liczy się życie wieczne bardziej niż ziemskie. Poza tym roślny nie mają krwi, a żyją więc rozumowanie stawiające równość między życiem i krwią jest po prostu absurdalne.
Dlaczego kierujesz do mnie te słowa, skoro ja tylko zacytowałem słowniczek z końca BT. Zwrócić się z tym do redaktorów BT. Wytłumacz im, że popełnili nieścisłość. A jak im to już wytłumaczysz, to być może również i ja się nad tym zastanowię.

Nauczycielu, uspokój Twoich uczniów. On zaś rzekł do nich: Zapewniam was, że jeśli oni zamilkną, kamienie będą wołać.
( Lk 19:40 br )
22-04-2010 01:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów