Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Becikowe zbiera swoje żniwa...
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Becikowe zbiera swoje żniwa...
http://gazetaolsztynska.wm.pl/Matki-rodz...ecka,29864

Albo system jest lipny, albo Polki są tak głupie... Ale wydaje mi się, że jedno i drugie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
01-09-2007 12:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Jak to czytam to... ale w sumie jeśli piszą tu, że coraz więcej jet uzależnionych matek, to... w sumie każdy sposób jest dobry, by zdobyć kasę na używki. Może to trochę brutalne co piszę, ale niestety takie są realia życia osoby uzależnionej.

Na szczeście sa jeszcze ludzie, którzy chca dzieci adoptowac, ale też nie z chęci zysku, ale ... z milosci.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
01-09-2007 12:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
artykuł zareklamowany przez Offcę napisał(a):Domy dziecka, które przyjmują niemowlęta, są przepełnione. Tylko w sierpniu do ośrodka w Olsztynie trafiło pięcioro maluchów, a zwykle przyjmowane jest jedno dziecko w miesiącu. Specjaliści alarmują, że to między innymi dramatyczny efekt becikowego.
A więc nie tylko dlatego tak sie dzieje.
Poza tym:
jw, ten sam artykuł napisał(a):Niestety, nie możemy żadnej mamie udowodnić, że urodziła tylko po to, aby dostać becikowe. Przecież nikt się do tego nie przyzna.
To jest właśnie problem - brak umocowania prawnego.
Dalej zaś czytam:
artykuł, jw napisał(a):Nie ma takich przepisów, aby to sprawdzić. Nie możemy odbierać pieniędzy, gdy okaże się że dziecko jest zaniedbywane lub trafia do domu dziecka, gdy tylko rodzice dostaną pieniądze - wyjaśnia Elżbieta Skaskiewicz.
Może lepiej byłoby wypłacać te pieniądze na raty, np jako dodatek do socjalnego, jakie matka mogłaby otrzymać.
artykuł, jw napisał(a):Nie mam pojęcia dlaczego, ale coraz więcej matek popada w alkoholizm. Od zawsze wiadomo było, że kobiety szybciej się uzależniają od mężczyzn, ale w ostatnim czasie pijane matki stały się plagą.
Jak to dlaczego? Ponieważ mamy pogłębiający się kryzys rodziny. Ludzie na siebie warczą, zamiast rozmawiać.
Jólka napisał(a):Może to trochę brutalne co piszę, ale niestety takie są realia życia osoby uzależnionej.
Owszem, mocne to. Ale i prawdziwe...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
01-09-2007 13:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Na początek napiszę, że byłam przeciwko becikowemu i mój post nie ma na celu obrony tego pomysłu. Ale...

Ale może wcale nie jest tak, że kobiety specjalnie zachodzą w ciążę, żeby dostać te dwa tysiące? Może jest zupełnie inaczej - może po "wpadce" zamiast płacić za aborcję decydują się na donoszenie ciąży, zgarnięcie becikowego i oddanie dziecka? Powiem wprost - jeśli miałoby tak być, nie mam nic przeciwko temu, żeby szły na to moje podatki. Nie twierdzę, że to idealna sytuacja - bo do ideału jej bardzo, bardzo daleko - ale jednak ma pozytywne elementy...


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
08-09-2007 13:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarny Pablo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 42
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
angua dokładnie to samo pomyślałem. Lepiej ażeby dziecko poczęte w pijackim amoku zostało "sprzedane" do domu dziecka za becikowe niż skończyło na śmietniku lub w szambie. Popieram cię.

JAK SI? NIE WYWRUCISZ TO SI? NIE NAUCZYSZ
11-04-2008 15:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Jakoś przeoczyłem zupełnie ten temat i nawet mi na myśl nie przyszło, że to jest całkiem ciekawa i prawdopodobna koncepcja, o jakiej opisze angua. Ale jest jeszcze coś, co mi się nawinęło na myśl przy tej okazji. Otóż z doświadczenia wiem, że rodzice, którzy w taki, czy inny sposób "przehandlowali" dziecko, po ukończeniu przez nie samodzielności, nagle sobie przypominają, że mają potomka. Potomek bowiem ma nierzadko całkiem niezły start życiowy: praca+mieszkanie, a co za tym idzie, stanowi świetną ostoję dla kogoś, kto tak na prawdę jest mu obcy. Ktoś, kto się go wyparł, pozbył, by wieść lekki łatwy i przyjemny żywot...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-04-2008 16:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów