Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie podniecaj się nadaremnie
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Nie podniecaj się nadaremnie
Zarówno ja sam, jak wielu ludzi z którymi się spotykam, często wyrażamy zachwyt pod wpływem przeróżnych ciekawych dzieł. Między innymi z programów TV produkcji Discovery.

A przepraszam bardzo, przecież my, Polacy, też mamy się czym pochwalić.
Sonda
Adam Sodowy - Zrób to sam
a oprócz tego jeszcze: Laboratorium, Kwant.
Dla mnie to na prawdę masa wspaniałych chwil z czasów szkoły podstawowej. Wiele z informacji jakie otrzymałem za przewodem tych programów wykorzysywałem w swej edukacji i wogóle, w rozwoju intelektualnym.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
01-09-2007 13:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ks.Marek napisał(a):TV produkcji Discovery.
a co ks ma do tego kanału? fakt on jest rozbudowany. Uważam że Discovery proponuje więcej np.historycznych filmów niz polska telewizja.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-10-2007 23:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Sorki ze ja odpowiem -poziom zarówno "sondy" jak i innych wymienionych przez ks. Marka programów bywał na o wiele większym poziomie merytorycznym jak i ciekawiej przedstawiony niż to co kilka razu widziałem na "Discovery" :krzywy:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
11-10-2007 22:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
ddv, ja tam lubie Discovery. Nie chodzi o jakikolwiek niepochamowany entuzjazm, ale przynajmniej znajde tam coś co mnie interesuje.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
11-10-2007 22:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Nie mówię byś nie lubiła tego programu.
Lubisz - i masz ;-)
Tyle tylko że po prostu wyjaśniam co ja sądzę na temat zarówno "Discovery" jak i polskich programów popularnonaukowych Uśmiech

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
11-10-2007 22:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Czaje Uśmiech może lekko źle sformułowałam swą wypowiedz.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
11-10-2007 22:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
ja ogladam na Discovery program "Daily Planet" bardzo ciekawy, polecam

a tu link.

http://www.exn.ca/dailyplanet/view.asp?date=3/31/2005

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
12-10-2007 04:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #8
Re: Nie podniecaj się nadaremnie
Ks.Marek napisał(a):Zarówno ja sam, jak wielu ludzi z którymi się spotykam, często wyrażamy zachwyt pod wpływem przeróżnych ciekawych dzieł. Między innymi z programów TV produkcji Discovery.

A przepraszam bardzo, przecież my, Polacy, też mamy się czym pochwalić.
Sonda
Adam Sodowy - Zrób to sam
a oprócz tego jeszcze: Laboratorium, Kwant.
Dla mnie to na prawdę masa wspaniałych chwil z czasów szkoły podstawowej. Wiele z informacji jakie otrzymałem za przewodem tych programów wykorzysywałem w swej edukacji i wogóle, w rozwoju intelektualnym.
Pamiętam, pamietam... Uwielbiałem te programy, może najmniej "Laboratorium", jakieś takie było dziecinne. Najlepsza była chyba "Sonda" - gdyby nie tragiczny wypadek panów Andrzeja i Zdzisława być może do dziś kontynuowaliby swoje dzieło. W każdym razie z niezwykłym zainteresowaniem oglądałem każdy odcinek, nawet jeśli niewiele rozumiałem z tego o czym dyskutowali panowie prowadzący....Uśmiech
Adam Słodowy i Jego Czarno-Biała Strzałka - w TV rzadko udało mi się trafić na jego program - bardziej znam jego dokonania z książek, których kilka popełnił. Przyznam, że jest człowiekiem o niezwykłej wręcz pomysłowości.
A Discovery - bardzo zepsuło się ostatnio, ciężko trafić na coś ciekawego, jakieś głupoty typu "Amerykański chopper" zajmują większość czasu antenowego. Już lepsze są ich kanały tematyczne - Civilization, Science itp.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
12-10-2007 07:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
A "Kwanta" pamietasz? I jeszcze był "Rambit" taki fajny teleturniej.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-10-2007 15:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów