Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska polityka, ach ta polityka...
Autor Wiadomość
sasankja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #106
 
a ja nie znalazłam go w katalogach IPN..

by?am ale si? zmy?am
28-10-2007 13:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #107
 
Nie wiem jaką ma w IPN - sasankja juz zaznaczyła, że nie ma w katalogu.
Rewelację o agencie ogłosili dziennikarze w programie "Misja specjalna".... a ja akurat do tego programu podchodzę z ogromna rezerwą.
28-10-2007 15:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #108
 
Jakim katalogu ? Liście Wildsteina ? Uśmiech

pozdrawiam
Marek
28-10-2007 15:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #109
 
O proszę ? Znów szukanie agentów.Skupmy się raczej na polityce PO.Co sądzicie o koalicji PO z PSL. Bo mi się wydaje ostatnio,że koalicja oznacza spory.Takie paradoksy są w polskiej polityce.Koalicja zamiast łączyć i umacniać władzę jako służbę zaczyna bardziej dzielić i tworzyć z polityki bałaganiarstwo.

All right.Dajmy PO szansę,ale jeśli jej nie wykorzysta to mam realną obawę,czy przy następnych wyborach frekwencja gwałtownie nie spadnie.A mieliśmy już wszystkie typy partii po kolei.Jeśli PO nic nie zdziała to grozi nam anarchia i "koniec świata władzy".Teraz przyszłość już nie w ludzkich rękach.My już zagłosowaliśmy.Thanks.
28-10-2007 16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #110
 
Agentów trzeba znaleźć i wyeliminować z życia publicznego - jest to problem ze wszech miar aktualny. To nie idzie o to co kiedyś robili, ale ich wpływ (a także - wpływ na nich) obecnie.
Cytat:Teraz przyszłość już nie w ludzkich rękach.
A ręce Tuska nie są ludzkie ?
No tak, ma podobno czynić cuda... :mrgreen:

pozdrawiam
Marek
28-10-2007 16:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #111
 
Cytat:Teraz przyszłość już nie w ludzkich rękach.

O Tuska w tym zdaniu nie chodzi,ale o to, że teraz to już tylko wiara nam została.Ale nie wiara w sukcesy polityczne PO,lecz wiara w naszym sercu. O.K. ? Bo politycy tak czy inaczej realizują powołanie a to oznacza konkretne wymagania.
28-10-2007 16:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #112
 
Polonium napisał(a):Bo politycy tak czy inaczej realizują powołanie

Patrząc na nich chyba każdy ma co do tego poważne wątpliwości.
29-10-2007 13:39
Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #113
 
"Agentów trzeba znaleźć"...widziałeś wczorajszą konferencje ks. Malińskiegi i odpowiedź p. Lasoty?
P. Lasota 4 lata na zlecenie Kościoła, badał dokumentację agenta o pseudonimie "delta" i przez ten okres nigdy - powtarzam NIGDY - nie spotkał się z księdzem Malińskim.
Na pytanie dziennikarza odpowiedział, że nie widział takiej potrzeby, bo wystarczają mu dokumenty.
Do czego doszliśmy zatem???
Na całym świecie co i rusz cała masa szamanów, "odkrywców" lub zwykłych wojujacych ateistów, podważa, kwestionuje autentyczność, prawdziwość Biblii - i tak przez wieki.
A dla historyka p. Lasoty dokumenty esbeckie nabierają rangi najwyższej prawdy :shock:
Nie liczy się człowiek - liczy sie esbecka fałszywka.
Takiej lustracji mam serdecznie dość... bo to przypomina grzebanie sie w g...ach Smutny
29-10-2007 14:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #114
 
Nie rozumiem Twojej logiki.
To że ktoś przeszukał dokumenty i nie spotkał się z zainteresowanym - to bardzo źle.
Podobnie jak to co zrobiła krakowska "komisja" powołana przez bp. Dziwisza która uczyniła dokładnie odwrotnie - w ogóle nie zażądała dokumentów.

To że ktoś robi coś źle nie oznacza że tego nie trzeba robić w ogóle.

pozdrawiam
Marek
29-10-2007 14:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #115
 
Dotychczasowe "lustrowanie" to wolna partyzantka, a efekt? .....preparownie dodatkowych ofiar...nie dało rady SB złamać człowieka - to lustratorzy go niszczą.
Przez 18 lat w znacznej przewadze "ktoś robi źle"....a najczęściej prowadził swoja grę.
Obrzydzenie.
Owszem byłam za lustracją ....ale lustracja uprawiana od 1989r to totalna żenada.
29-10-2007 15:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #116
 
Wręcz przeciwnie - w ciągu ostatnich lat była robiona niemal wzorowo (oczywiście nie mówię o kampaniach medialnych ani działalności episkopatu, lecz o IPN-e).
A że każdy agent się wypiera ? Taką mieli instrukcję...

pozdrawiam
Marek
29-10-2007 15:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #117
 
Wzór "idealizmu" IPN to np. sprawa o. Hejmo lub abp Wielgusa ....IPN siedział cicho jak trusia a media dokumentowały sprawę Duży uśmiech
Nie chcesz chyba twierdzić, że dziennikarze posiadaja nadprzyrodzone właściwości i bez uczestnictwa IPN docieraja do dokumentów.
Gdy ukazała się tzw. lista Wilstaina wyczytałam nazwiski i imię podobne jakie nosi mój znajomy.
A że w PRL pracował na stanowisku, gdzie nachodzili go kilka razy "panowie o smutnych twarzach" (przez co zresztą zrezygnował z tej pracy), postanowił wystapic do IPN z pytaniem czy to jego teczka i co zawiera.
No i do dnia dzisiejszego nie uzyskał żadnej odpowiedzi, pomimo wielokrotnych monitów.
30-10-2007 10:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #118
 
alus napisał(a):Wzór "idealizmu" IPN to np. sprawa o. Hejmo lub abp Wielgusa
Masz jakieś dziwne pojęcie. IPN się wypowiada jak (1)Ma materiały (2)Ktoś się o to pyta.
Jak się IPN-u komisja kościelna spytała to dostała materiały.

Cytat:Nie chcesz chyba twierdzić, że dziennikarze posiadaja nadprzyrodzone właściwości i bez uczestnictwa IPN docieraja do dokumentów.
Nie, mieli prawo dostępu do dokumentów - jak w każdym praworządnym kraju.
Dalej: Lista Wildsteina (na której i moje nazwisko było i ja wystąpiłem do IPN i dostałem odpowiednie zaświadczenie http://www.analizy.biz/marek1962/ipn1.jpg była formalnie ogólnodostępna - Wildstein tylko ją wyniósł (i nigdy nie twierdził jakoby bya to lista agentów) i i chwała mu za to bo do tego czasu w ogóle wszyscy robili ściemę.

A można było zrobić tak, jak w Niemczech...

pozdrawiam
Marek
30-10-2007 10:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #119
 
Wiem, że dziennikarze mają dostęp Uśmiech ...pytanie tylko skąd wiedzą czyją teczkę i gdzie mają szukać...siódmy zmysł???? ....czy brudna gra teczkami??
Zwłaszcza jeśli chodzi o Kościół...dziwnym "zbiegiem okoliczności" kolejne rewelacje o agentach w sutannach ukazywały się około 2 kwietnia lub 16 października....przypadek???....nie ma w świecie przypadków...zawsze ktoś za nimi stoi.
30-10-2007 12:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #120
 
Przede wszystkim Episkopat powinien zadbać, by samemu to zrobić wcześniej. Jedno z całego szeregu zaniedbań.

pozdrawiam
Marek
30-10-2007 18:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów