Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska polityka, ach ta polityka...
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Będzie się kojarzył Kaczor Donald z Zębami. I znów będzie śmiech Duży uśmiech

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-10-2007 21:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
[Obrazek: plakaty_wyborcze_-_donald]
Nadchodzi donaldzizm Duży uśmiech

Wracając do tematu wyborów. Powoływanie się na autorytet prof. Władysława Bartoszewskiego bardzo pomógł Tuskowi zdobyć zaufanie wyborców.

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
22-10-2007 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Bioman napisał(a):Powoływanie się na autorytet prof. Władysława Bartoszewskiego bardzo pomógł Tuskowi zdobyć zaufanie wyborców.
To też bardzo wymowne dla mnie jest... i jednoznaczne zarazem...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-10-2007 23:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
Ks.Marek napisał(a):
Bioman napisał(a):Powoływanie się na autorytet prof. Władysława Bartoszewskiego bardzo pomógł Tuskowi zdobyć zaufanie wyborców.
To też bardzo wymowne dla mnie jest... i jednoznaczne zarazem...
Ks.Marek z tematu: Debata Tusk&Kaczynski napisał(a):..., że Polacy sami nie wiedzą czego sobie życzą.
[Obrazek: 40_529155_1_d_131.jpg] :mrgreen:

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
22-10-2007 23:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
scholastyka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
Dajmy szansę D.Tuskowi Uśmiech i jego partii PO...Może "uda"się im zrobić coś dobrego Duży uśmiech

"Potrzeba heroicznej pokory,a?eby by? naprawd? sob?: cz?owiekiem,którym Ci Bóg by? przeznaczy?!"
23-10-2007 00:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #21
 
Myślę że lepiej się na czyjś autorytet powoływać, niż inne równać z ziemią.

Mało kto zna historię BOR-owca Jarosława Kaczyńskiego.
A ta historia wiele nas uczy, mianowicie że Kaczory to zakompleksione i pozbawione poczucia humoru indywidua.
Cenię ich za szacunek do historii i za to jak potrafili rozgrywać - Jarek wielkim strategiem jest. Ale jako ludzie wypadają raczej marnie. I to nie tylko na tle Wałęsy czy Tuska.
23-10-2007 00:31
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Ja tam czarno to widzę. PO wejdzie w koalicję z PiSem, i w zasadzie niewiele się zmieni. Czyli dalej będziemy przerabiac "rozmienianie się na drobne" to znaczy angażowanie wielkich nakładów i środków w sprawy aktualnie błahe i nieistotne - jak choćby religia, aborcja, geje, Joaniny (? - cokolwiek to jest), Rydzyki itp - przy totalnym ignorowaniu rzeczy fundamentalnych obecnie dla kraju - służba zdrowia, reforma ZUS-u...
Dobrze przynajmniej, że na granicy niebytu została Samoobrona i LiD. Ale to żadne pocieszenie.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-10-2007 07:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Helmutt napisał(a):Dobrze przynajmniej, że na granicy niebytu została Samoobrona
Jej nie ma , zaś LiD ma niemałe jednak poparcie, skoro wszedł do Sejmu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-10-2007 07:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Dobrze przynajmniej, że na granicy niebytu została Samoobrona
Jej nie ma , zaś LiD ma niemałe jednak poparcie, skoro wszedł do Sejmu.
Ale to margines, nie sądzę, żeby mieli większy wpływ na pracę parlamentu.
Żal tylko, że do senatu znowu wszedł Rysiek Bender - chory i obłąkany tuman tknięty ciężką rydzykozą niepospolitą...

No i strach się u mnie nasila, Kaczyński zapowiedział, że "jeśli po wyborach zaczną się rozliczenia (...) komisji śledczych, to mogą wystąpić elementy stanu wojennego".
Ot i demokracja, kacza ich sowiecka mać....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-10-2007 08:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
"To bardzo wymowne jest jednoznaczne" - a zna choć ksiądz biografię W. Bartoszewskiego??...nie sądzę....gdyby ksiądz znał nie napisałby tego dwuznacznego, sarkastycznego zdania.
"Warto być uczciwym" - motto życia profesora - jego życie jest wzoremdla wszystkich grup społecznych, niezależnie od wieku, w tym także dla wielu kapłanów.
Polecam książkę "Wywiad rzeka".
"Polacy sami nie wiedzą czego sobie życzą"....błąd totalny.
Zawsze wiedzieli - Polacy to naród hardy, honorowy, ceniący własną godność - dlatego przez wieki tyle ofiar ponieśliśmy dla wolności i obrony godności.
"Łże elity, ZOMO, hołota, ścierwojady, bure suki, wykształciuchy....etc" - to język knajacki - nie patriotyczny.
Patriotyzm to wykazali młodzi na emigracji - stali po wiele godzin w kilometrowych kolejkach, aby zadecydować o przyszłości swego kraju, w którym nie chcą byc non stop obrażani, poniżani.
Dwa lata temu dzień w dzień słyszelismy jak to PO nie potrafi honorowo przegrywać...co słyszymy teraz? - "wygrała koalicja Piotrowskiegi, mordercy ks. Popiełuszki, Nie, GW i PO"....specyficzny "honor" pisowski.
Nie wiem jaka będzie Polska po tych wyborach, mam nadzieję, że będzie lepiej - ale wierzę, że nikt nie będzie mi ubliżał od hołoty, ZOMO, łże elit.
Polacy patriotyzm - księże Marku - to mają we krwi, to dom, rodzina - żadne media nie nauczą patriotyzmu, jak to ksiądz usiłował mi wmówić Uśmiech .
LiD ma większe poparcie, ale bardzo dużo sympatyków LiD dawało głos na PO, bo tylko ta partia mogła być przeciw wagą dla PiS.
23-10-2007 09:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
alus napisał(a):Zawsze wiedzieli - Polacy to naród hardy, honorowy, ceniący własną godność - dlatego przez wieki tyle ofiar ponieśliśmy dla wolności i obrony godności.
Już pisalem, że fakt, Polacy umieją umierać za Ojczyznę. Ale nie potrafią dla niej żyć.
alus napisał(a):Patriotyzm to wykazali młodzi na emigracji - stali po wiele godzin w kilometrowych kolejkach, aby zadecydować o przyszłości swego kraju, w którym nie chcą byc non stop obrażani, poniżani.
Guzik prawda. Oni ni emają najmniejszego pojęcia o tym, co zrobili. Chodziło tylko o zabawe w odsunięcie od władzy Kaczyńskiego i PiSu.
alus napisał(a):Polacy patriotyzm - księże Marku - to mają we krwi, to dom, rodzina - żadne media nie nauczą patriotyzmu, jak to ksiądz usiłował mi wmówić
Jak pokazały dobitnie wybory, Polacy to patriotyzm mają w du..żej mierze po ciemnej stronie Księzyca.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-10-2007 09:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
To ma ksiądz wielki szacunek do swego narodu :shock: :shock:
Jeśli wysłuchiwanie co drugi dzień epitetów p. Kaczyńskiego to zabawa - to gratuluję poczucia humoru Duży uśmiech
Gdyby to była prawda co ksiądz sądzi o Polakach, to naszego kraju juz od wieku nie byłoby na mapie świata...albo bylibyśmy nadal jedną z republik kraju Rad.
"W wyborach zwyciężyła troska o Polskę" - abp Nycz.
"Po wyborach będzie lepiej" - prymas Glemp
"Wybory pokazały, że ludzie chcą spokoju" - abp Głódź
"Myslę, że po tej burzy można znowu spodziewac się słońca" - abp Gocławski
23-10-2007 09:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Alus, stań prosze odważnie w prawdzie. Polska po pierwsze: nie ma elit. Ma kłócących sie berbecie w piaskownicy, ot co.
Po drugie: brak nam Polskiej racji stanu - ilu obywateli, tyle dążeń. A to prowadzi do rozkładu.
I tak się stanie, że będziemy jedną z republik, co prawda nie CCCP ale UE. Inna nazwa, ale cel ten sam.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-10-2007 09:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Ks.Marek napisał(a):
alus napisał(a):Polacy patriotyzm - księże Marku - to mają we krwi, to dom, rodzina - żadne media nie nauczą patriotyzmu, jak to ksiądz usiłował mi wmówić
Jak pokazały dobitnie wybory, Polacy to patriotyzm mają w du..żej mierze po ciemnej stronie Księzyca.
Dlaczego tak sądzisz? Bo w większości olali PiS? Czy PiS ma wyłącznośc na polski patriotyzm? Dlaczego? Bo jest partią tak jawnie prokościelną? Tylko tyle i aż tyle?
PiS działało wybitnie i z premedytacją na szkodę Polski, Kaczyńscy i ich małe pieseczki z rządu prezentowali postawę agresywną, postawę "kto nie z nami ten łże-elita, wykształciuch i ogólnie zło, marność i zgnilizna". Zresztą widać z kim ma się do czynienia - jesli się wszystkich wyzywa od "komuchów" i straszy stanem wojennym to co można powiedzieć o poziomie takich ludzi? Takie Neo-PZPR.....
I myslę, że to właśnie patriotyzm spowodował, że frekwencja była tak wysoka i, że ludzie odsunęli od władzy partię szkodliwą dla kraju.
Zresztą, do cholery jasnej - większośc Polaków chce godnie żyć, godnie zarabiać - a nie biedować i tylko to mieć na pociechę (?), że zyjemy w kraju narodowo-katolickim.
Po jaką cholerę nam teraz prace nad ustawą antyaborcyjną, kłotnie o religię w szkole, wieszanie jakichś obrazków w Sejmie, spory o homoseksualistów - czy naprawdę nie ma w tym kraju wazniejszych rzeczy do zrobienia???

Dobrze się stało i dla Polski i dla PiS-u - dla Polski dlatego, że istnieje jakaś nikła nadzieja, że może będzie inaczej, gdyby nadal rządzili, to z dużym prawdopodobieństwem mogłoby dojść do jakichś masowych strajków, demonstracji. A i PiSowi przyda się taki zimny prysznic.

Śmiem twierdzić, że nigdy po rosku 1989 nie byliśmy tak blisko totalitaryzmu z najgorszych wzorców stalinowskich jak za rządów PiS-u.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-10-2007 09:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Za dużo w księdzu jest pesymizmu Smutny ...."Ufajcie jam zwyciężył świat", "Zawsze się radujcie...w każdym położeniu dziekujce..ducha nie gaście"....za dużo ksiądz słucha pewnej rozgłośni Uśmiech .
Zawsze twierdzę, że nie budzi ona patriotyzmu, ale wlewa w serca pesymizm, nieufność, zwatpienie.....a chrzescijaństwo jest religią radości - nie smutku, zwatpienie, niezgody.
23-10-2007 09:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów