Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska polityka, ach ta polityka...
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Helmutt napisał(a):A i PiSowi przyda się taki zimny prysznic.
I tylko z tym mogę się zgodzić.
alus napisał(a):..."Ufajcie jam zwyciężył świat", "Zawsze się radujcie...w każdym położeniu
To moja jedynia nadzieja.
alus napisał(a):...za dużo ksiądz słucha pewnej rozgłośni
a co złego jest w AntyRadiu czy w radiu Plus?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-10-2007 10:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):A i PiSowi przyda się taki zimny prysznic.
I tylko z tym mogę się zgodzić.
Wiesz, ja powiem tak:
Nie po to ginęli górnicy z Wujka, nie po to ludzie byli torturowani w ubowskich katowniach, żeby potem Lepper rżnął dziwki po hotelach, Kaczyński obrażał i groził uczciwym ludziom, Kwaśniewski robił z Polaków pośmiewisko a Palikot wymachiwał wibratorem. Wszystko to w glorii "reprezentantów narodu".....
Ci i setki innych nie mają za grosz honoru, przyzwoitości. Gdy trzeba - uklękną i obślinią odpowiedni pierścień, gdy trzeba - łzę uronią, gdy trzeba smiechem wybuchną. Ale nigdy im jakoś do głowy nie przyszło, że może nie warto tej wolności okupionej krwią tylu ludzi wykorzystywać w tak podły sposób. Gardzę głęboko nimi wszytskimi, na wyborach nie byłem bo nie zwykłem wybierać między gangsterem, idiotą a gangsterem-idiotą. Świętoszki, oportuniści, "złotouści"..... Czy to PiS czy PO czy LiD - wszystko jedna mafia.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-10-2007 10:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
Helmut - nie wybieraliśmy kandydatów do procesu beatyfikacyjnego Duży uśmiech ....w każdym człowieku jest konglomerat dobra i zła.
Nie oczekuję też cudu gospodarczego jak w Irlandii - już miała być druga Japonia Duży uśmiech ....chodzi o to, żeby władza mnie szanowała.
W PRL władza myślała za mnie i wciskała mi co mam mysleć, jak żyć.
PiS przejął podobne metody władzy.
A wolność jest dana nam od Boga - a Bóg nie depcze mojej wolności - tym bardziej nie pozwolę aby to robił człowiek, nieważne z jakim hasłem na ustach.
Nie idąc na wybory, wyrażasz zgodę na wszystko co Cie spotyka.
23-10-2007 11:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Świetnie Aluś.Z Nieba otrzymaliśmy rozum i wolną wolę i żaden polityk nie może nas wyręczyć w myśleniu czy też narzucić nam,co mamy czynić. Można co najwyżej ograniczyć obszar działania przestępcom i ukrócić procedery oszustw czy korupcji,ale nie można nakazać człowiekowi jak robotowi,co ma wykonywać.Polityk ma władzę nad krajem a nie nad duszami i umysłami.To zasadnicza różnica.A jeśli jakiś polityk narzuca nam co mamy myśleć a wszystko inne uważa za złe we własnym mniemaniu to sorry, ale jego działalność przypomina działalność guru z jakiejś sekty. :evil:
23-10-2007 11:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
Polonium napisał(a):żaden polityk nie może nas wyręczyć w myśleniu czy też narzucić nam,co mamy czynić. (....)A jeśli jakiś polityk narzuca nam co mamy myśleć a wszystko inne uważa za złe we własnym mniemaniu to sorry, ale jego działalność przypomina działalność guru z jakiejś sekty. :evil:
Dlatego Polacy powiedzieli mu "Spieprzaj dziadu". Z ziemi polskiej do Wolski.....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-10-2007 12:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sasankja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #36
 
no i jeszcze bym dodała że nie po to ginęli górnicy z wujka, żołnierze w Katyniu i wielu ludzi którzy walczyli o prawo wyboru, żeby ktos kto nie chodzi na wybory sobie nimi buzię wycierał. Więc jeśli nie idziesz na wybory nie usprawiedliwaj tego historią bo to co najmniej poniżej intelektu - oni walczyli o tę wolność, którą ty nie chodząc na wybory czyli nie korzystając z niej - olewasz.

by?am ale si? zmy?am
23-10-2007 13:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Górnikami sobie buzi nie wycieram. Po co - robią to za mnie ci gangsterzy zwani "politykami" którzy siedzą w pierwszych rzędach na różnych pokazówkach "ku czci", klęczą przy samiutkim ołtarzu na mszach transmitowanych przez reżimową TV. Nie sztuka jest obwiesić szarfami kilku kombatantów, zagrać fanfary, odprawić mszę i mieć spektakl dla spokoju sumienia.
Zapomina się, za jaką Polskę cierpieli ludzie w latach komunistycznego terroru. O postulatach Solidarności nawet się już nie wspomina bo i po co? Zepsułoby to szampański humor panów polityków.
W 1989 moi rodzice wybrali "Solidarność" i jej wolnościowe postulaty. Otrzymali kołtuństwo, zacofanie, złodziejską prywatyzację, konkordat, oligarchię i jako bonus religię w szkołach. Tyle.

A gdy jeden debil z rządu nazywa mnie "wykształciuchem" i "agenturalną wtyką" - tylko ze względu na moje poglądy, a drugi straszy stanem wojennym, poczas gdy obydwaj nie opuszczą żadnej pokazówki "pseudo-solidarnościowej" - to chyba nie ja tu jestem nie w porządku.

I co do wyborów które olałem - przestałem identyfikować się z polską sceną polityczną, sięgnęła dna. Były to pierwsze wybory w moim zyciu, co do których nie mogłem nijak zastosować nawet zasady "mniejszego zła". Niestety.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-10-2007 14:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
scholastyka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #38
 
Helmutt napisał(a):PiS działało wybitnie i z premedytacją na szkodę Polski, Kaczyńscy i ich małe pieseczki z rządu prezentowali postawę agresywną, postawę "kto nie z nami ten łże-elita, wykształciuch i ogólnie zło, marność i zgnilizna". Zresztą widać z kim ma się do czynienia - jesli się wszystkich wyzywa od "komuchów" i straszy stanem wojennym to co można powiedzieć o poziomie takich ludzi? Takie Neo-PZPR.....
Dokładnie :mrgreen: PiS "przestało"być wiarygodne,przynajmniej dla mnie...Agresywna "polityka" w wykonaniu PiS :diabelek:

"Potrzeba heroicznej pokory,a?eby by? naprawd? sob?: cz?owiekiem,którym Ci Bóg by? przeznaczy?!"
23-10-2007 15:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Helmutt, a komu groził Kaczyński? Komu uczciwemu sie odgrażał?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-10-2007 15:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
"Na każdego można coś znaleźć"...wg p. Kaczyńskiego nie ma ludzi uczciwych...jakby się uparli, to CBA i na księdza "coś" by znalazło...albo sprokurowało Duży uśmiech :diabelek:
Przez 2 lata słyszeliśmy, że za wszystkie błędy rządu odpowiada PO, bo "nie potrafi pogodzić się z porażką"....a teraz nawet prasa zagraniczna zauważyła styl pożegnania PiS z władzą :diabelek:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1...04390.html
23-10-2007 15:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
scholastyka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #41
 
PiS samo przyczyniło się do tej "porażki"... :mrgreen: Oskarżanie innych, nieumiejętność przyznania się do własnych błędów...Te "dziwaczne" koalicje z LPR i Samoobroną xD Wyrzucanie ludzi ze stanowisk,a później ponowne przyjmowanie ich z powrotem...Wielka komedia :diabelek:

"Potrzeba heroicznej pokory,a?eby by? naprawd? sob?: cz?owiekiem,którym Ci Bóg by? przeznaczy?!"
23-10-2007 17:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sasankja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #42
 
Helmutt napisał(a):W 1989 moi rodzice wybrali "Solidarność" i jej wolnościowe postulaty. Otrzymali kołtuństwo, zacofanie, złodziejską prywatyzację, konkordat, oligarchię i jako bonus religię w szkołach. Tyle.
Wymień mi prosze premierów Polski po 1989 roku i podaj ilu spośród nich pochodzi z Solidarności.

[ Dodano: Wto 23 Paź, 2007 21:37 ]
Helmutt napisał(a):A gdy jeden debil z rządu nazywa mnie "wykształciuchem" i "agenturalną wtyką" - tylko ze względu na moje poglądy, a drugi straszy stanem wojennym, poczas gdy obydwaj nie opuszczą żadnej pokazówki "pseudo-solidarnościowej" - to chyba nie ja tu jestem nie w porządku.
Hellmucie - jeśli sam podejmujesz dialog z władza na poziomie epitetów w stylu "debil" to nie dziw się że panowie też używają takich zwrotów - Tobie wolno a im nie?
Helmutt napisał(a):obią to za mnie ci gangsterzy zwani "politykami"
chciałam tylko zauważyć że w internecie obowiązuje tak samo prawo do dobrego imienia i spokojnie każdy z polityków mógłby wytoczyć Ci proces który by wygrał - chyba że masz dowody na "gangsterską działalność" tychże. Nie wiem czy pamiętasz ale jednym z postulatów Solidarności było przywracanie pamięci narodowej - nie wiem czy śledziłeś różne wydarzenia ale np. w Muzeum Powstania Warszawskiego byłam już dwukrotnie i jestem wdzięczna Lechowi Kaczyńskiemu za ogromny wysiłek jaki włożył żeby przywrócić Warszawie jej pamięć. Postulatem Solidarnosci była lustracja i dekomunizacja - mamy otwarte akta IPNu i dostęp do informacji, które powinny były zostać udostępnione 17 lat temu.

by?am ale si? zmy?am
23-10-2007 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
"Tobie wolno a im nie?" - nikomu nie wolno.
A zwłaszcza "im", to są osoby publiczne, wybrane z woli narodu i tenże naród pogardliwie nazywają "wykształciuchy".
W sztabie PiS rozgorączkowana, przerażona klęską działaczka PiS, p. A. Rudzka, wyrzuciła z siebie z furią - "Warszawa to hołota".
Zatem zmarłym należy się szacunek, pomniki, muzea, a żywych można traktować jako "hołotę"? :diabelek:
23-10-2007 23:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #44
 
sasankja napisał(a):
Helmutt napisał(a):W 1989 moi rodzice wybrali "Solidarność" i jej wolnościowe postulaty. Otrzymali kołtuństwo, zacofanie, złodziejską prywatyzację, konkordat, oligarchię i jako bonus religię w szkołach. Tyle.
Wymień mi prosze premierów Polski po 1989 roku i podaj ilu spośród nich pochodzi z Solidarności.
Mazowiecki był z "Solidarności"... Ale ja nie o premierach. Tylko widzisz, obiecano ludziom pluralizm, wolność przekonań itp. Przy tzw "okrągłym stole" "Solidarność" się - przepraszam, że to piszę ale nie moge inaczej - skurwiła, podzielili się władzą z ludźmi, którzy jeszcze rok temu gardłowali za przyjaźnią z CCCP. Skutki odczuwamy dzo dziś.

Cytat:[ Dodano: Wto 23 Paź, 2007 21:37 ]
Helmutt napisał(a):A gdy jeden debil z rządu nazywa mnie "wykształciuchem" i "agenturalną wtyką" - tylko ze względu na moje poglądy, a drugi straszy stanem wojennym, poczas gdy obydwaj nie opuszczą żadnej pokazówki "pseudo-solidarnościowej" - to chyba nie ja tu jestem nie w porządku.
Hellmucie - jeśli sam podejmujesz dialog z władza na poziomie epitetów w stylu "debil" to nie dziw się że panowie też używają takich zwrotów - Tobie wolno a im nie?
Dokładnie tak. Ja jestem szary, nędzny niewykształcony prosty człowiek. Natomiast panowie z tzw szczytów władzy COŚ powinni sobą reprezentować. Ja mam prawo krytykować polityków - oni nie mają prawa krytykować narodu tylko zakasać rękawy i stworzyć taką Polskę, żeby tejkrytyki było jak najmniej. W końcu moim zdaniem bycie politykiem nie polega na pokazywaniu się w TV, braniu horrendalnych pensji i sądzeniu wszystkich którzy się krzywo nań patrzą....

Cytat:
Helmutt napisał(a):obią to za mnie ci gangsterzy zwani "politykami"
chciałam tylko zauważyć że w internecie obowiązuje tak samo prawo do dobrego imienia i spokojnie każdy z polityków mógłby wytoczyć Ci proces który by wygrał - chyba że masz dowody na "gangsterską działalność" tychże. temu.
Zauważ, że większość z polityków z pierwszych stron gazet to mniejsi lub więksi przestępcy, każdy człowiek skazany wyrokiem sądu jest przestępcą, więc nazwanie takiego Leppera przestępcą czci mu nie odejmuje wcale. A wygranie procesu nie oznacza, że ten kto wygrał ma rację - wiesz przecież, że sprawiedliwość nie jest ślepa a tylko ma głębokie kieszenie. Politycy ogólnie (nie tylko w Polsce) współpracują z mafią, pośredniczą w handlu narkotykami, maja udziały w mafii pedofilskiej (chociażby kilka lat temu skandal we Francji to potwierdził) - a kto będzie im próbował to udowodnić - zginie (sprawa gen. Papały). Mogą mnie czy Ciebie wkręcić w każda aferę jak się im nie spodobasz, mają CBA, CBŚ, mają najlepszych adwokatów, mają sądy w kieszeni. I dlatego z premedytacją będę nazywał polityków - gangsterami.

Cytat:Nie wiem czy pamiętasz ale jednym z postulatów Solidarności było przywracanie pamięci narodowej - nie wiem czy śledziłeś różne wydarzenia ale np. w Muzeum Powstania Warszawskiego byłam już dwukrotnie i jestem wdzięczna Lechowi Kaczyńskiemu za ogromny wysiłek jaki włożył żeby przywrócić Warszawie jej pamięć.
Nie bądź smieszna - czy akurat ta sprawa była pierwszej ważności dla Polski? O Powstanie Warszawskie i jego zasadność lub nie - można się sprzeczać w nieskończoność. Kolejny narodowy zryw, który zakończył się klapą i straszliwymi represjami wobec ludności cywilnej - poczytaj sobie co wyrabiali w Warszawie tuż po powstaniu Dirlewagner i jego ekipa, własowcy czy inna hołota.

Cytat:Postulatem Solidarnosci była lustracja i dekomunizacja - mamy otwarte akta IPNu i dostęp do informacji, które powinny były zostać udostępnione 17 lat

Postulatami "Solidarności" były też m.in.:

- "Przestrzegać zagwarantowanej w Konstytucji PRL wolności słowa, druku, publikacji, a tym samym nie represjonować niezależnych wydawnictw oraz udostępnić środki masowego przekazu dla przedstawicieli wszystkich wyznań. "

- "Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza. "

- "Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej oraz znieść przywileje MO, SB i aparatu partyjnego poprzez: zrównanie zasiłków rodzinnych zlikwidowanie specjalnych sprzedaży, itp. "

- "Zrównać renty i emerytury starego portfela do poziomu aktualnie wypłacanych. "

- "Poprawić warunki pracy służby zdrowia, co zapewni pełną opiekę medyczną osobom pracującym. "


I jak się to ma do dzisiejszej sytacji? Po wyborach jedna hołota została zastąpniona przez drugą, i dalej będzie to samo.

A jaki byłby najlepszy rząd? Oparty na WARTOŚCIACH CHRZEŚCIJAŃSKICH. Tak! Bo wartości chrześcijańskie są uniwersalne i wspaniałe, gdyby ludzie rządzący Polską opierali się właśnie na tych wartościach mielibyśmy najlepszy rząd na świecie. A co mieliśmy i mamy? To co widać...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
24-10-2007 07:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sasankja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #45
 
Helmutt napisał(a):Natomiast panowie z tzw szczytów władzy COŚ powinni sobą reprezentować. Ja mam prawo krytykować polityków - oni nie mają prawa krytykować narodu tylko zakasać rękawy i stworzyć taką Polskę, żeby tejkrytyki było jak najmniej.
jeśli nie głosujesz to nie masz tego prawa - sam z niego dobrowolnie rezygnujesz
Helmutt napisał(a):a tylko ma głębokie kieszenie
a w tej chwili to mnie obrażasz - mozesz udowodnić ze wzięłam od kogokolwiek łapówkę? Bo jeśli nie - prosze o odwołanie takiego stwierdzenia.
Helmutt napisał(a):Nie bądź smieszna - czy akurat ta sprawa była pierwszej ważności dla Polski? O Powstanie Warszawskie i jego zasadność lub nie - można się sprzeczać w nieskończoność. Kolejny narodowy zryw, który zakończył się klapą i straszliwymi represjami wobec ludności cywilnej - poczytaj sobie co wyrabiali w Warszawie tuż po powstaniu Dirlewagner i jego ekipa, własowcy czy inna hołota.
Moze nie pierwszej ważności ale skoro powołujesz się na historię i na Solidarność to też powinieneś to zauważać. Doskonale wiem co się działo w Warszawie bo moja rodzina mieszka tu już od 6 pokoleń. Tylko że Ty oceniasz powstanie z punktu widzenia teraz a oni wtedy mieli nieco inną wiedzę - i tak siębada historię aby to zrobić uczciwie. Z pewnością byś wielu rzeczy nie zrobił gdybyś znał ich następstwa, ale ich nie znasz.

by?am ale si? zmy?am
24-10-2007 08:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów