Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska polityka, ach ta polityka...
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
sasankja napisał(a):
Helmutt napisał(a):Natomiast panowie z tzw szczytów władzy COŚ powinni sobą reprezentować. Ja mam prawo krytykować polityków - oni nie mają prawa krytykować narodu tylko zakasać rękawy i stworzyć taką Polskę, żeby tejkrytyki było jak najmniej.
jeśli nie głosujesz to nie masz tego prawa - sam z niego dobrowolnie rezygnujesz
Wtedy dobrowolnie zrezygnuję - jesli kraj opuszczę. Głosowanie nie jest wyznacznikiem obywatelstwa. "Obywatelski obowiązek" - też coś, smiech na sali. Obowiązek to ja mam rodzinę utrzymać, udawanie co 4 lata, że mam jakikolwiek wpływ na losy tego biednego, wyniszczonego tak przez lewicę jak i prawicę kraju przestało mnie wzruszać.
Co dobrego dla Polski zrobiła "Solidarność" sprzymierzona z poskomuchami? Co zrobiła lewica? Co wreszcie zrobili Twoi ukochani Kaczyńscy?

Cytat:
Helmutt napisał(a):a tylko ma głębokie kieszenie
a w tej chwili to mnie obrażasz - mozesz udowodnić ze wzięłam od kogokolwiek łapówkę? Bo jeśli nie - prosze o odwołanie takiego stwierdzenia.
Przykro mi, stwierdzenia nie odwołam, a nie chodzi mi o łapówki w tym wypadku a o to, że "sprawiedliwość" można sobie kupić całkiem legalnie, po prostu opłacając najlepszych adwokatów.
Dlaczego ludzie którym wytoczono procesy o największe malwersacje i przekręty gospodarcze albo w ogóle kary nie poniesli albo dostali jakieś smieszne wyroki w zawieszeniu albo procesy ciągną się do dziś? Dlaczego najwięksi mafiosi, oskarżani o zabójstwa, korupcję itp. dostali niewspółmierne wyroki a ich procesy ciagnęły się latami? Zrób przekręt na jakąś niemożliwą sumę pieniędzy, opłać najlepszych prawników, resztę poprzepisuj na rodzinę - i voila - nawet jak proces się odbędzie to i tak celi więziennej w sumie nigdy nie ujrzysz a majątku zagrabionego nikt nie odbierze.
Dlatego twierdzę, że "sprawiedliwość" ma głębokie kieszenie. Bo wobec niej sa równi i równiejsi a wszystko determinuje zasobność portfela. I możesz mnie oskarżać o obrazę czy co tam chcesz, na PW mogę Ci podać dane osobowe potrzebne do pozwu. Powodzenia Oczko

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
24-10-2007 08:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
Helmut - przy okrągłym stole Solidarność sie nie skurwiła.
Chyba pierwszy raz w naszej historii dokonała się dziejowa przemiana, która skutkowała zmianami w skali globalnej, bez rozlewu krwii i konieczności po latach budowania pomników męczennikom.
W przeciwnym wypadku skutek mógł był porównywalany do nieudanych naszych zrywów powstańczych - bo wskaż mi z historii jakiekolwiek zwycięskie nasze powstanie.
To tylko Rumuni, którzy podjęli zryw, gdy cała środkowa Europa po pokojowych zmaianach była wolna, mogli rozprawiż z tyranem....ale w jakim stylu Smutny
Sprawiedliwość można sobie kupic pod wszystkimi szerokościami geograficznym świata, korupcja jest także nieodłącznym elementem - bo żaden system, represje, tego nie wyeliminują.
"Wszelkie zło pochodzi z serca" - Jezus powiedział uniwersalne słowa.
I nie służby, system karny jest remedium ale wychowanie...dobrego to i karczma nie zapsuje a złego i Kościół nie nawróci.
Wszystkie te instytucje powinny istnieć, ale nie można ich traktowac jako jedyne remedium na zło tego swiata.
24-10-2007 09:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sasankja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #48
 
masz spaczone pojęcie sprawiedliwości Helmucie...
Helmutt napisał(a):Głosowanie nie jest wyznacznikiem obywatelstwa.
No popatrz a dla tych który gineli w Wujku jednak była, bo oni domagali się m.in. wolnych wyborów.... jak to sięświat zmienia...

by?am ale si? zmy?am
24-10-2007 10:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
alus napisał(a):Helmut - przy okrągłym stole Solidarność sie nie skurwiła.
Chyba pierwszy raz w naszej historii dokonała się dziejowa przemiana, która skutkowała zmianami w skali globalnej, bez rozlewu krwii i konieczności po latach budowania pomników męczennikom.
A jednak tak było. Dzięki okrągłemu stołowi do władzy wrócili ludzie związani z aparatem partyjnym - co było potem - wiemy. To dzięki rozmowom okrągłego stołu do dziś proces dekomunizacji postępuje w tak "zawrotnym" tempie, starzy towarzysze wciąż tkwią na wysokich stanowiskach nierzadko zaplątani w interesy ze światem przestępczym, który to przejął sporo ludzi z dawnej UB...
Dziejowa przemiana dokonywała się w lubelskiej parowozowni, stoczni gdańskiej, na ulicach miast - a nie w rozmowach "na szczycie". Przy okrągłym stole ideały Solidarności zostały raz na zawsze zaprzepaszczone, zdradzone.
Wymieniłaś Rumunię - tam było w sumie podobnie - tyle, że proces przemiany był nieporównywanie bardziej krwawy. Dlaczego małżeństwo Caeusescu z takim pospiechem osądzono i zaraz rozstrzelano, łamiąc chyba wszelkie konwencje i prawa międzynarodowe? Sprawa jest prosta - gdyby Nicolae i jego żona zaczęli zeznawać przed normalnym sądem, gdyby dano im prawo do uczciwej obrony - pogrążyliby z pewnością wielu ludzi ściśle związanych z partia komunistyczną - ludzi, którzy zaraz po puczu wrócili do władzy jako "demokraci" (!).

[ Dodano: Sro 24 Paź, 2007 12:32 ]
sasankja napisał(a):masz spaczone pojęcie sprawiedliwości Helmucie...
Doprawdy? Patrz, a ja myslałem, że to co się dzieje z polskim sądownictwem jest jakieś spaczone. Cóż, widać źle mnie mama wychowała.
Cytat:
Helmutt napisał(a):Głosowanie nie jest wyznacznikiem obywatelstwa.
No popatrz a dla tych który gineli w Wujku jednak była, bo oni domagali się m.in. wolnych wyborów.... jak to sięświat zmienia...
Domagali się także wielu, wielu innych rzeczy. Których w zasadzie możnaby się domagac nawet i dziś. A wybory sa między innymi dlatego "wolne" bo nikt siłą na nie nie zapędza. Jak nie widzę kandydata, który by mógł reprezentować mnie - nie głosuję w ogóle, staram się nie uznawać "mniejszego zła" czy "większego dobra".

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
24-10-2007 12:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
Nie zapominaj, że za władzą stały siły nasze i sowieckie, a Solidarność to nie ta z 80-tego roku 10 milionowa, to resztki desperatów bez większego zaplecza w społeczeństwie.
To były rozmowy garstki narwańców z molochem - osłabionych, ale jednak siły były nie współmierne.
Za Solidarnością stał Kościół, ale niestety podzielony. Dla części episkopatu działacze KOR postrzegani byli jak "mniejsze zło socjalistyczne".
Wystarczy poczytac dokumentalną książkę o ks. J. Popiełuszce i traktowaniu go przez niektórych hierarchów.
Interesy mój kochany..interesy..po wojnie też nie wszyscy zbrodniarze hitlerowscy nie trafili pod sąd, lecz zostali otoczeni patronatem mocarstwa - USA.
Taki jest świat, bo tacy są ludzie...interes ponad moralnością.
Starych towarzyszy przygarnął też PiS i obdarzył wysokimi stanowiskami ministerialnymi....a przecież jednym z głównych zapowiedzi była dekomunizacja Duży uśmiech :diabelek:
24-10-2007 13:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
alus napisał(a):Interesy mój kochany..interesy..po wojnie też nie wszyscy zbrodniarze hitlerowscy nie trafili pod sąd, lecz zostali otoczeni patronatem mocarstwa - USA.
... a inni patronatem CCCP. W sumie to dzięki pracom byłych hitlerowców tak szybko polecieliśmy w kosmos...
A proces norymberski również był farsą nie z tej ziemi, bo obok szwabów winien na ławie oskarżonych zasiąśc Stalin wraz ze swoimi generałami, sekretarzami partyjnymi itp.. Tymczasem CCCP występowało jako oskarzyciel... A Katyń, o któym nie wolno było mówić przy naszych "sojusznikach" (Anglia, Francja...) bo mieli ze Stalinem swoje interesy? A napaść 17 września? A zbrodnie Armii Czerwonej na ziemiach polskich pod koniec i już po wojnie? O tym słowo w Norymberdze nie padło.

Cytat:Taki jest świat, bo tacy są ludzie...interes ponad moralnością.
Starych towarzyszy przygarnął też PiS i obdarzył wysokimi stanowiskami ministerialnymi....a przecież jednym z głównych zapowiedzi była dekomunizacja Duży uśmiech :diabelek:
Cieszę się, że ktoś oprócz mnie nie boi się o tej oczywistej prawdzie pisać... Podwójna moralność, ot nasza bolączka.
Podobna sprawa jak z obietnicami zmniejszenia przywilejów parlamentarzystów, który to temat wraca w każdej kampanii, potem przepada podczas gdy pijany pan poseł może wszystko i dopiero jak naprawdę poważnie narozrabia to ma trochę przechlapane. Trochę...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
24-10-2007 14:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
Helmutt napisał:
Cytat:A Katyń, o któym nie wolno było mówić przy naszych "sojusznikach" (Anglia, Francja...) bo mieli ze Stalinem swoje interesy?

I don't understand. :roll: Jak to ? Nasi sprzymierzeńcy kolaborowali ze Stalinem i w ramach politycznej poprawności zakazywali mówienia prawdy o Katyniu ? Sojusznicy nasi ? Myślałem,że mieli nam pomagać. O żadnej kolaboracji nie jest mi wiadomo,poza tym,że Związek Radziecki zawarł porozumienie z III Rzeszą.
24-10-2007 18:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
O Jałcie też nie słyszałeś?...toż nasi "sojusznicy" podzielili się łupami wojennymi.
62 lata po wojnie a dotąd nikt nie zna akt katastrofy giblartarskiej w której zginął gen. W. Sikorski - niewygodny dla ZSRR i nie przystający do koncepcji "sojuszników".
Załoga samolotu uratowała się z katastrofy, a tylko generał zginął :shock:
A na jakiej podstawie powstaław ZSRR armia polska pod dowództwem W. Andersa?
24-10-2007 19:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
Jałtę znam jeszcze z historii.Roosevelt,Churchill i Stalin.Same wielkie imperia.O szczegółach rozmów dokładnie nie wiem.Ale dlaczego gen.Sikorski zginął a załoga wyszła bez szwanku ? Tu może równie dobrze o spisek chodzić. Bo jak to ? Załoga cała i zdrowa a generał nie żyje.Czy doszło do strzałów przed opuszczeniem samolotu przez załogę ? To by wiele wyjaśniało.Strzały oddano do pilota,załoga wyskakuje na spadochronach,a samolot bez żadnej kontroli ze strony pilota uderza o skały. Wiesz,Aluś,bardzo prawdopodobna jest ta hipoteza. :roll:
24-10-2007 19:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sasankja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #55
 
Helmutt napisał(a):Starych towarzyszy przygarnął też PiS i obdarzył wysokimi stanowiskami ministerialnymi...
a których bo nie wiem?

by?am ale si? zmy?am
24-10-2007 21:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
sasankja napisał(a):Wymień mi prosze premierów Polski po 1989 roku i podaj ilu spośród nich pochodzi z Solidarności.
Tadeusz Mazowiecki 24 VIII 1989 - 14 XII 1990 - Unia Wolności
Jan Krzysztof Bielecki 4 I 1991 - 5 XII 1991 - Unia Wolności
Jan Olszewski 6 XII 1991 - 4 VI 1992 - Solidarność tworzył od strony prawnej, był w PC
Waldemar Pawlak 5 VI 1992 - 8 VII 1992 - PSL
Hanna Suchocka 10 VII 1992 - 18 X 1993 - Stronnictwo Demokratyczne
Waldemar Pawlak 18 X 1993 - 21 III 1995 - PSL
Józef Oleksy 25 III 1995 - 1 II 1996 SLD
Włodzimierz Cimoszewicz 16 II 1996 - 17 X 1997 - SLD
Jerzy Buzek 17 X 1997 - 19 X 2001 - SOLIDARNOŚĆ
Leszek Miller 19 X 2001 - 2 V 2004 - SLD
Marek Belka 2 V 2004 - 31 X 2005 - SLD

Helmutt, popatrz sobie dobrze...

[ Dodano: Sro 24 Paź, 2007 22:42 ]
Przemek, czemu epatujesz takim wściekłym, zajadłym gniewem? Dołącze się do pytania Ani: czemu taki sam poziom reprezentujesz, jak ci z "wierchowki". Już ci kiedyś pisałem: bądź twórczy i nade wszystko lepszy. To od takich ludzi jak ty i pewnie tysięcy tobie podobnych w myśleniu, zasadach, etc zalezy jakość Polskiej Racji stanu. Tyle tylko, że trzepa DUPĘ ruszyć i albo iśc na wybory, albo oprócz tego, przejść się, zebrac podpisy, zrobic małą kampanię i robić rozpierduchę tam, gdzie winna się ona dokonać.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-10-2007 22:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
Księże Marku - pudło!!!
Solidarnościowy a niektórzy KOR-owski rodowód posiadają:
- Tadeusz Mazowiecki,
- Jan Krzysztof Bielecki,
- Hanna Suchocka,
- Jan Olszewski,
Ci ludzie działali w opozycji od 1970r - oni budowali zalążki Solidarności, do której w 1980r wstąpili - Jerzy Buzek i panowie Kaczyńscy.
Z tym, że Lech był aktywnym działaczem, za co 13.12.1981r został internowany, a Jarosław towarzyszył bratu, był bardziej obserwatorem niż działaczem - dlatego stan wojenny spędził u mamy na zapiecku Duży uśmiech
Dlaczego zginął W. Sikorski ???- był znaną postacią, autorytetem, ze zdaniem którego musieli liczyć się "sprzymierzeńcy" zachodni, a Stalin go nie trawił.
Zawadzał obu stronom - gdyby on żył, nie dałoby się tak łatwo przehandlować Europy Wschodniej oddając ją we władanie komunistów.
Zauważ, że Rosjanie goniąc Niemców zajęlii Austrię i wycofali się z niej w 1953r.
W układzie w Jałcie ten kraj zapewne miał przypaść zachodowi.
Londyn nie chce ujawnic dokumentacji tyczącej gen Sikorskiego - dlaczego? - bo swiat poznałby prawde zakulisowych układów.
Zastrzelenie raczej nie wchodziło w grę - historycy sądzą, że generałowi podano silny środek nasenny. Załoga wydostała się z samolotu, a uśpiony generał utonął.
25-10-2007 09:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
Cóż Aluś.Komuniści nabroili,władze polskie wyemigrowały a przecież historia mogła potoczyć się inaczej nawet mimo II wojny światowej.Mieliśmy szanse być może na demokratyczne państwo dorównujące Stanom Zjednoczonym.A tu nasze władze wyemigrowały,Zachód też niewiele zrobił,a my trafiliśmy w ręce Sowietów,którzy fundnęli nam stalinizm i komunizm.Komunizm upadł chyba tylko cudownym zrządzeniem losu,inaczej mielibyśmy tu coś w rodzaju Kuby czy Chin.
25-10-2007 10:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sasankja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #59
 
alus napisał(a):Księże Marku - pudło!!!
ale w czym pudło bo nie rozumiem....
ogólna konkluzja jest jak najbardziej prawdziwa - Polacy dawali rządzić przez większość czasu komunie albo postkomunie... Wliczmy do tego dwie kadencje aparatczyka Kwaśniewskiego...
alus napisał(a):Dlaczego zginął W. Sikorski ???
no tak, tylko jak się to ma do kontekstu wyborczego, bo mi gdzieś umknął...

by?am ale si? zmy?am
25-10-2007 11:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
W tym, że ksiądz wytłuścił tylko nazwisko Jerzego Buzka, zaznaczając "Solidarność".
Owszem AWS - Akcja Wyborcza Solidarność ma w nazwie "Solidarność", ale nie oznacza to jedyną reprezentację "Solidarności".
Solidarność to masowy ruch - 10 milionów członków - który skupiał ludzi różnych opcji, poza komunistami.
W "Solidarności" działali chadecy, socjaliści, demokraci, nacjonaliści - wszyscy oni mają prawo do przyznawania się do rodowodu solidarnościowego.
Dla większości z was te nazwiska to historia - dla mnie, która działałam w Solidarności od początku, te nazwiska są mi dobrzez znane, i ich działalność.
Sprawa Sikorskiego tak się ma do tematu wyborów, że nigdy i nigdzie nie ma tylko bieli i czerni...polityka w przeważającej większości ma barwę szarą, pełna tajemnic, niedomówień - gra interesów poszczególnych grup lub narodów.
25-10-2007 12:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów