Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska polityka, ach ta polityka...
Autor Wiadomość
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #76
 
"Zdrada jest jednym z największych czynów kryminalnych"...niby tak...a jednak są zdrajcy, którym oddaje się hołdy i "zdrajcy", którym pomimo, że kajali się niejednokrotnie nie odpuszcza się.
Wolę takiego T. Mazowieckiego, który nigdy nie zamazywał swej winy - niż "bohaterów" z dorobionymi życiorysami....a namnożyło ich się w ostatnich latach co niemiara Duży uśmiech
Piłsudski zwykł przy obchodach kolejnej rocznicy wymarszu Kadrówki wzdychać sentymantalnie - "O gdybym ja miał wtedy tylu, co teraz weteranów" Duży uśmiech
26-10-2007 19:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #77
 
alus napisał(a):Wolę takiego T. Mazowieckiego, który nigdy nie zamazywał swej winy
Oczywiście że nie. Musiałby wtedy o niej komuś wspomnieć...

pozdrawiam
Marek
26-10-2007 20:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #78
 
Uważam ze Polska polityka jest jednym wielkim cyrkiem az szkoda czasu aby ogladac wiadomości bo ciągle jest to samo ktoś sie naokragło z kims kluci zeby mnieć wiecej kasy a w Polsce jak było tak jest

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
26-10-2007 21:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #79
 
Jeśli w Polsce tak ma znowu być w polityce,to może by tak gdzieś "wyfrunąć".Za granicą też można głosować w polskich wyborach.Oczywiście po zmianie obywatelstwa głosować na polskich polityków nie można,ale nie zamierzam nikogo tym podpuszczać.By nie było potem,że przeze mnie przybyli nowi Amerykanie. :? Zresztą jestem po stronie Polonii,a zatem trzeba umacniać polskość wśród naszych rodaków,nie zaś proponować zmianę obywatelstwa.Ale jedno mnie pociesza,że czy zmienię obywatelstwo czy nie to zawsze będę miał polską narodowość i to jest fajne.
26-10-2007 21:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #80
 
dokładnie co po co głosuja ci ludzie którzy nie mają zamaiaru wrócic do polski???

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
26-10-2007 21:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #81
 
Bo mają prawo głosować i po co im zabraniać.Polonii też jest bliski nasz kraj.Pamiętajmy o tym.
26-10-2007 21:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #82
 
Poruszyliście ciekawą kwestię. Niech będzie trochę burzy - stawiam kontrowersyjną tezę :

Ludzie, którzy wyjeżdżają z Polski na stałe nie powinni kultywować swojego pochodzenia, lecz starać się jak najszybciej zasymilować w nowym społeczeństwie.
Oczywiście nie znaczy to że nie mają sie przyznawać do polskiego pochodzenia, ale powinni mieć do niego typowo "amerykański" stosunek - tak jak Żydzi są Amerykanami (a to że są Żydami wyraża się np. w kultywowaniu pewnych zwyczajów), Irlandczycy są Amerykanami (a ich irlandzkość wyraża się w świętowaniu św.Patryka) itd - bez udawania że jest się "polskim patriotą" (jak się tak kocha Polskę to czemu się mieszka za granicą ?).
A więc żadnego "bycia Polakiem za granicą" - co najwyżej "bycie z pochodzenia Polakiem".


Czekam na gromy i błyskawice Uśmiech

pozdrawiam
Marek
26-10-2007 22:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #83
 
Marek MRB napisał(a):Ludzie, którzy wyjeżdżają z Polski na stałe nie powinni kultywować swojego pochodzenia, lecz starać się jak najszybciej zasymilować w nowym społeczeństwie.
Oczywiście nie znaczy to że nie mają sie przyznawać do polskiego pochodzenia, ale powinni mieć do niego typowo "amerykański" stosunek - tak jak Żydzi są Amerykanami (a to że są Żydami wyraża się np. w kultywowaniu pewnych zwyczajów), Irlandczycy są Amerykanami (a ich irlandzkość wyraża się w świętowaniu św.Patryka) itd - bez udawania że jest się "polskim patriotą" (jak się tak kocha Polskę to czemu się mieszka za granicą ?).
A więc żadnego "bycia Polakiem za granicą" - co najwyżej "bycie z pochodzenia Polakiem".


Dokładnie ja popieram tę kwestię niech nie udaje patryioty bo to jest bezczelneOczko Tym bardziej załużmy ze żyjje gdzies tam na świecie od 5 lat i niewie co się dzieje zbytnio w Polsce

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
26-10-2007 22:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sasankja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #84
 
to mozna postawić jeszcze z innego punktu widzenia - np Arabów we Francji... albo a Anglii - tworzą się getta narodowościowe bo różnice kulturowe są ogromne, francuzi obawiają się że za 50 lat będzie ich więcej w kolorze kawy niż białych - czy arabowie jednak powinni asymilowac się z francuzami? czy w ogóle jest to możliwe?

by?am ale si? zmy?am
26-10-2007 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #85
 
ale mają powoli wyrzucac arabów tych bez zatrudnienia i wogóle

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
26-10-2007 22:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #86
 
sasankja napisał(a):to mozna postawić jeszcze z innego punktu widzenia - np Arabów we Francji... albo a Anglii - tworzą się getta narodowościowe bo różnice kulturowe są ogromne, francuzi obawiają się że za 50 lat będzie ich więcej w kolorze kawy niż białych - czy arabowie jednak powinni asymilowac się z francuzami? czy w ogóle jest to możliwe?
Muszą się asymilować.

W ogóle to jestem za całkowitą swobodą podróżowania i osiedlania się - ale bez żadnych ułatwień.
Czyli "możesz przyjechać, ale nie dostaniesz na start domu czy zasiłku bo jesteś >>biednym emigrantem<<".
Bardzo szanuję CHińczyków - to są dobrzy emigranci. Jak gdzieś przyjeżdząją to natychmiast biorą się za jakieś zajęcie - zakładają knajpę, pralnię albo sklepik. Tacy emigranci to miodzik (choć co do asymilacji można mieć pretensję - tak jak jest polskie getto w NY, tak i bywają getta chińskie - w końcu nawet jest nazwa Chinatown).

pozdrawiam
Marek
26-10-2007 22:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #87
 
Marku - wcale nie kontrowersyjna - ja też tak myślę.
Ktoś decyduje się na niebyt w Polsce, a stanowi o losie kraju który odrzucił...to tak jakby sąsiad chciał mieć prawo współgospodarownia w moim domu.
To prawo działa na zasadzie - "Zjeść ciastko i nadal mieć ciastko".
A oto przykład realizowania sztandarowego hasła PiS :diabelek:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1...18131.html
27-10-2007 08:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #88
 
Żeby tylko PiS !
W kampanii przecież wszyscy obiecywali więcej socjalu i niższe podatki Uśmiech

Co gorsze, byłem zdumiony gdy Tusk i Kaczyński w debacie zarzucali sobie nawzajem że "ten drugi" chce zlikwidować KRUS (a u mnie ten kto by to zrobił miałby z miejsca plus).

pozdrawiam
Marek
27-10-2007 11:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #89
 
Marek MRB napisał:
Cytat:Ludzie, którzy wyjeżdżają z Polski na stałe nie powinni kultywować swojego pochodzenia, lecz starać się jak najszybciej zasymilować w nowym społeczeństwie.
Oczywiście nie znaczy to że nie mają sie przyznawać do polskiego pochodzenia, ale powinni mieć do niego typowo "amerykański" stosunek - tak jak Żydzi są Amerykanami (a to że są Żydami wyraża się np. w kultywowaniu pewnych zwyczajów), Irlandczycy są Amerykanami (a ich irlandzkość wyraża się w świętowaniu św.Patryka) itd - bez udawania że jest się "polskim patriotą" (jak się tak kocha Polskę to czemu się mieszka za granicą ?).
A więc żadnego "bycia Polakiem za granicą" - co najwyżej "bycie z pochodzenia Polakiem".

Nie zgadzam się z tą wypowiedzią.Nie możemy zanegować sensu działalności polonijnej ani roli organizacji polonijnych.Mówię teraz w imieniu Polonii.Jestem przeciwnikiem asymilacji i uważam,że za granicą polskość powinna być pielęgnowana.Uważam też,że za granicą Polacy są bardziej przywiązani do swej Ojczyzny niż my w kraju i dlatego działalność polonijna winna być kontynuowana.Thanks.
27-10-2007 11:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #90
 
No dobrze Polonium, a jak to wygląda z punktu widzenia państwa, w którym się jest ?

Popatrzmy na Polskę - czy chcielibyśmy aby ludzie którzy emigrują do Polski np. z Afryki czy Półwyspu Arabskiego (a nawet z Niemiec czy np. Holandii) i przyjmują nasze obywatelstwo nie identyfikowali się z Polską tylko z krajami swojego pochodzenia ?

pozdrawiam
Marek
27-10-2007 11:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów