Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska polityka, ach ta polityka...
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #91
 
Z tym też się zgadzam.Ale wspomniałeś o tym w kontekście zmiany obywatelstwa.Oczywiście,że przy zmianie obywatelstwa z polskiego na amerykańskie staję się Amerykaninem,co umożliwia mi podjęcie stałej pracy i zamieszkanie przez okres dłuższy niż jeden rok.Ale jest to oczywiście Amerykanin polskiego pochodzenia.Korzenie są więc polskie.A skoro polskie korzenie to trzeba tradycje polskie podtrzymywać.I tu nie chodzi o żadną polonizację Ameryki,ale o zachowanie kultury i tradycji polskich.

Będąc przykładowo Amerykaninem polskiego pochodzenia możemy też wybrać inną opcję tzn.połączyć nasze polskie tradycje z amerykańskimi,jednocześnie nie przyjmując na ślepo wszystkich zwyczajów amerykańskich zwłaszcza kontrowersyjnego Halloween.

[ Dodano: Sob 27 Paź, 2007 12:25 ]
Skoro weszliśmy w politykę zagraniczną i prawo immigracyjne to zastanówmy się,co nowo wybrany Rząd na czele z Tuskiem zamierza uczynić dla Polaków przebywających za granicą.
27-10-2007 11:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #92
 
Zgoda, korzenie polskie to dobra rzecz. I niech to własnie tak wygląda - polskie zwyczaje, miłość do "starej ojczyzny" - ale bez udawania że jest się patriotą polskim.
I bez tworzenia gett.

[ Dodano: Sob 27 Paź, 2007 15:44 ]
Cytat:Będąc przykładowo Amerykaninem polskiego pochodzenia możemy też wybrać inną opcję tzn.połączyć nasze polskie tradycje z amerykańskimi,jednocześnie nie przyjmując na ślepo wszystkich zwyczajów amerykańskich zwłaszcza kontrowersyjnego Halloween.
100% zgody. O to właśnie chodzi.

CO do Tuska i Polaków za granicą - ja myślę że nie może dla nich zrobić nic (w każdym razie dla tych co wyjechali na stałe). I nie powinien.

Ja mam do jego rządu jeszcze jedną prośbę - niech nic nie robi też, żeby mi pomóc Uśmiech
Niech się trzyma ode mnie z daleka.

pozdrawiam
Marek
27-10-2007 15:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #93
 
Marek MRB napisał(a):O do Tuska i Polaków za granicą - ja myślę że nie może dla nich zrobić nic (w każdym razie dla tych co wyjechali na stałe). I nie powinien.

dokładnie ani oni mu niepomogą ani On im

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
27-10-2007 15:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #94
 
"Niech się trzyma ode mnie z daleka"....to musisz wyemigrować Duży uśmiech ....tak społeczeństwo wybrało, i czy chcesz czy nie, jego decyzje będą tyczyć także Ciebie.
27-10-2007 16:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #95
 
alus napisał(a):tak społeczeństwo wybrało, i czy chcesz czy nie, jego decyzje będą tyczyć także Ciebie.
No właśnie, a mówią że nie powinno się nikogo karać za cudze winy, a tu ja będę cierpiał za społeczeństwo (jak mickiewiczowski Konrad, który cierpiał za miliony... Uśmiech )
Ale tak gwoli Prawdy to mówj postulat odnosi się do KAŻDEJ dotychczasowej władzy - jak władza chciała pomagać drobnym przedsiębiorcom, to oni przeważnie na tym kiepsko wychodzili...

pozdrawiam
Marek
27-10-2007 16:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #96
 
Marek MRB napisał:
Cytat:CO do Tuska i Polaków za granicą - ja myślę że nie może dla nich zrobić nic (w każdym razie dla tych co wyjechali na stałe). I nie powinien.

Bo cóż może PO czy inna partia tu zdziałać ? Nic.Kwestia zniesienia wiz leży i tak w ręku rządów Kanady i Stanów Zjednoczonych,ewentualnie może się tym zajmować ministerstwo spraw zagranicznych wraz z podległą mu ambasadą i konsulatem RP.

Ci którzy głosowali za granicą mają obywatelstwo polskie i dlatego mogą głosować na polskich polityków.Sądzę,że możliwa jest zmiana obywatelstwa już w Polsce np.w jakimś konsulacie czy ambasadzie innego kraju niż nasz,ale wtedy nie możemy głosować już na polskich polityków.Ale prawu polskiemu podlegamy nadal dopóki jesteśmy na terenie RP.Na terenie USA podlegamy prawu USA itd. W przypadku naruszenia prawa jesteśmy deportowani.RP też w przypadku czynu niedozwolonego może deportować cudzoziemca,który czyn ów popełnił.Polak choćby zmienił obywatelstwo to nadal jest Polakiem i w przypadku czynu niedozwolonego jest deportowany.§
27-10-2007 17:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #97
 
W sumie zgoda.
CO do wiz... ja nie wiem czy chciałbym by było takie otwarcie. Może raczej by były przyznawane na ludzkich warunkach i w ludzkich warunkach.

pozdrawiam
Marek
27-10-2007 20:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #98
 
Marek napisał:
Cytat:CO do wiz... ja nie wiem czy chciałbym by było takie otwarcie. Może raczej by były przyznawane na ludzkich warunkach i w ludzkich warunkach.

Czy to znaczy,że wizy nie są przyznawane na ludzkich warunkach ? To czyż nie lepiej znieść je całkowicie ? Przecież te wizy to tylko ściąganie dodatkowych pieniędzy z ludzi.Koszty przelotu,ubezpieczenia i pieniądze na pobyt to już wystarczająco. A tu chcą jeszcze więcej i wizy wprowadzili.Dlatego to nie jest i nie może być O.K.
27-10-2007 20:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sasankja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #99
 
Polonium napisał(a):A tu chcą jeszcze więcej i wizy wprowadzili.
Wydaje mi się że nie jest to prawdziwa przyczyna dla której obowiązują wizy, a przynajmniej nie główna.

by?am ale si? zmy?am
27-10-2007 21:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
scholastyka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #100
 
Dokładnie!Gdyby nie wizy to zapewne pół Polski "siedziałoby" w USA :diabelek: W pewnym sensie wizy "kontrolują" liczbę napływającej ludności...Choć i tak sporo "ludu"jest nielegalnie :mrgreen:

"Potrzeba heroicznej pokory,a?eby by? naprawd? sob?: cz?owiekiem,którym Ci Bóg by? przeznaczy?!"
27-10-2007 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #101
 
Dla obywateli innych państw Europy Wsch zniesiono wizy a nie szturmują USA.
A może coś satyrycznego?
http://passent.blog.polityka.pl/?p=362
27-10-2007 21:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #102
 
alus napisał(a):Dla obywateli innych państw Europy Wsch zniesiono wizy a nie szturmują USA.
Ja nie twierdzę że jest to wobec Polaków fair. Tylko nie jestem pewien czy chciałbym by zniesiono...
alus napisał(a):A może coś satyrycznego?
http://passent.blog.polityka.pl/?p=362
Aleś se wybrał mentora ! Komuch i to z "piękną" teczką w IPN...

pozdrawiam
Marek
27-10-2007 22:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #103
 
A jak to wygląda w przypadku Kanady ?
27-10-2007 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #104
 
Nie mentor Duży uśmiech a teczki w IPN mają zarówno agenci jak i ofiary.
Tekst w 90% to słowa J. Kaczyńskiego Duży uśmiech
28-10-2007 08:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #105
 
alus napisał(a):teczki w IPN mają zarówno agenci jak i ofiary.
Zgadnij jaką ma Passent ?

pozdrawiam
Marek
28-10-2007 12:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów