Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska polityka, ach ta polityka...
Autor Wiadomość
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Polska polityka, ach ta polityka...
Witam Cię [you] w dziale politycznym Uśmiech
W polityce jak zwykle mamy pogodę "burzową". Z powodu tej atmosfery, wszyscy metero-polityko-paci odczuwają wielki ból, czego przejawem jest [Obrazek: klnie.gif]. Być może, a raczej na pewno w przyszłym czasie dojdzie do nowych wyborów parlamentarnych. W telewizji zaczyna pojawiać się coraz więcej reklamówek partii politycznych.
A oto i one:

PiS: Zasady zobowiązują

Dbamy o Polskę. Dbamy o Polaków

Reklama PO - Oszukali

Spot LPR przeciw obłudzie


A tutaj bonus związany z polityką.
Żeby nie było, że Bioman zrobił się poważny Duży uśmiech
"Mamy dobry rząd, wybitnych fachowców, gospodarka idzie do przodu, a ludziom żyje się coraz lepiej"
- zupełnie jak w reklamówkach pewnej partii politycznej Szczęśliwy

Co o tym wszystkim sądzicie? Jeśli dojdzie już do tych wyborów, to która z partii jest the best? Ja jestem z lekka zdezorientowany [Obrazek: blink.gif]

Raczej nie będę głosował na SLD. Co by to było gdyby opodatkowali Kościół Duży uśmiech

Z tematu: Odwalcie się od Rodziny Radia Maryja - nie sądziłem, że zrobi się tam tak "politycznie":D
Ks.Marek o D. Tusku napisał(a):Tak samo jak prawdę mówił a właściwie pokazywał, że nawet nie potrafi sie przeżegnać, że religie traktuje jako kwiatek do kożucha. Poza tym, dla niego każdy, kto odejdzie z PO to jest nicość, zero bezwzględne, o czym sam wczoraj zaświadczył, wypowiadając się o Relidze i Gilowskiej.
Ks.Marek napisał(a):Prawda jest taka, że RM, ba, cały Kościół, piętnuje liberalizm w wydaniu PO i ich ziomali. Stąd też nie wierzę za grosz w szczerość intencji Tuska i jego popleczników.
Ok, rozumiem, że lepiej nie głosować na Tuska i jego ziomali Duży uśmiech

PiS... :?:
LPR... :?:
Samoobrona... :?:

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
04-09-2007 01:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Bioman napisał(a):PiS... :?:
LPR... :?:
Samoobrona... :?:
Nie
UPR

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-09-2007 08:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Jak to Smoleń śpiewał: "...jedni grają na parlament,drudzy sieją tylko zamęt,wszystkich działań cała kupa..."
Oto i utwór: http://youtube.com/watch?v=XYMeiHm67Hw
04-09-2007 09:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Super piosenka Sebastiano Duży uśmiech

Ks.Marek napisał(a):
Bioman napisał(a):Bioman napisał/a:
PiS... :?:
LPR... :?:
Samoobrona... :?:
Nie
UPR
Czyli na grupę JAZZ (czyli Jarek, Andrzej i Roman dla niepoznaki Zorro) też ksiądz niechętnie patrzy Duży uśmiech
Chyba czas na coś świeżego i dobrego. Ale czy UPR będzie the best :coo: Pierwsze słyszę o tej partii. Czas się bliżej przyjrzeć. Dziękuję za link Uśmiech
UPR napisał(a):Unia Polityki Realnej jest partią konserwatywno-liberalną. Łączymy tradycjonalistyczne normy moralne z przekonaniem o wyższości wolności w życiu społecznym i ekonomicznym.
Niezłe połączenie, rzekłbym takie innowacyjne Duży uśmiech
Program gospodarczy

UPR ma kiepskie szanse wejść do parlamentu. Nie ma ich w sondażach, nie reklamują się w TV. Nawet jeśli jest to najlepsza partia pod słońcem, to mało ludzi ją zna. A na ten czas, według najnowszych sondaży to PiS jest górą.

A słyszeliście o nowej partii ĘĄ :?:
[Obrazek: 22fd5b3ad8a99258547c209c88cbee1d,27,1.jpg]
Cytat:Partia ĘĄ wkroczyła na polską scenę polityczną. Nazywane „czarnym koniem polskich wyborów” nowopowstałe ugrupowanie przedstawiło dziś swój program, najważniejsze postulaty oraz odsłoniło swojego kandydata do Sejmu, Ędwarda Ąckiego.

Prezentacja partii odbyła się w Warszawie na rogu ulic Marszałkowskiej i Królewskiej. Spotkanie poprowadzili Szefowa Sztabu Wyborczego Partii ĘĄ – Andżelika Radziwiłł i Osobisty Asystent Ędwarda Ąckiego – Andrzej Ciepły. Partia zaprezentowała swoje logo oraz billboard. Zbierano też podpisy na liście poparcia kandydatury Ędwarda Ąckiego w zbliżających się wyborach do Sejmu.

Ku zaskoczeniu zebranych Ędward Ącki osobiście powiesił się na swoim billboardzie wyborczym. Podkreślił tym samym, że stawia na szczerość. „Inni kandydaci wiszący na billboardzie kłamią! Oni wcale nie wiszą! Oni są wydrukowani! Tylko ja wiszę naprawdę!“ – powiedział Ędward Ącki.

Partia ĘĄ przedstawiła swoje postulaty: niższe podatki (dla tych, którzy oddadzą głos na partię), likwidację bezrobocia (zatrudnienie bezrobotnych na fikcyjnych etatach) oraz pełne równouprawnienie kobiet (zobowiązanie producentów telewizorów do dołączania dwóch pilotów do każdego odbiornika).

Jak zapowiedział przewodniczący Ącki, już wkrótce partia przeprowadzi akcję rozdawania mieszkań i samochodów.
Pan Szymon Majewski trochę zaszalał :roll2:

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
04-09-2007 12:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Cytat:Jak zapowiedział przewodniczący Ącki, już wkrótce partia przeprowadzi akcję rozdawania mieszkań i samochodów.

To jest niezłe.Jeszcze tylko bilety lotnicze rozdać i każdy coś pozwiedza.Tylko,że wówczas Polska może zbankrutować,więc nici z pomysłu. Smutny

Cytat:Spotkanie poprowadzili Szefowa Sztabu Wyborczego Partii ĘĄ – Andżelika Radziwiłł

No proszę.Arystokrację też mamy.Gdyby nie rozbiory i samowolka szlachty to byłby król przynajmniej i silne państwo.
04-09-2007 12:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mortus Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 41
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ks.Marek napisał(a):
Bioman napisał(a):PiS... :?:
LPR... :?:
Samoobrona... :?:
Nie
UPR

Ja też sympatyzuję z tą partia. Czytałem ostatnio w "Najwyższym Czasie" wywiad z Markiem Jurkiem (Prawica RP). Trwają jakieś rozmowy programowe pomiędzy tymi ugrupowaniami. Ciekawe co z tego wyjdzie. Życzę im by wystartowali razem i osiągnęli dobry wynik wyborczy.

Co do obecnej sytuacji politycznej, to już się w niej pogubiłem. Cała ta afera Ziobro-Lepper-Kaczmarek jest totalnie zamącona i chyba niewiele z niej będzie można wyjaśnić. Co do polityki to za dużo gadania i show, a za mało konstruktywnych działań.
04-09-2007 14:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
Znalazłem na necie starą reklamówkę UPR. Ciekawe czemu jeszcze nie ma nowych w TV :coo:
Spot wyborczy UPR - Wolnosc, wlasnosc, sprawiedliwosc !

Nieee :shock: czemu nikt mi nie powiedział, ze w UPR jest Janusz Korwin Mikke 8-[
A mogło być tak pięknie ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(

[ Dodano: Sro 05 Wrz, 2007 14:35 ]
[Obrazek: z2959469N.jpg]
Dobra, już piszę o fenomenie Janusza Korwina Mikke :krzywy:
Ludzie z mojego środowiska opisują go w telegraficznym skrócie jako oszołom.
A teraz napiszę za co ↓
Klaudiusz Slezak napisał(a):Od czterdziestu lat jest na scenie politycznej, ale tylko raz miał na nią realny wpływ. Znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi, zwłaszcza na temat kobiet i legalizacji marihuany. Ojciec szóstki dzieci i posiadacz niezmiennego od lat image'u człowieka w muszce. W dzisiejszym "Zbliżeniu" gościem jest pierwszy mizogin polskiej polityki, Janusz Korwin-Mikke.
Czytajcie dalej.

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
04-09-2007 23:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Otóż....
Z początku byłem wkurzony zdrowo tym co się dzieje na polskiej scenie politycznej (która już dawno przekroczyła granice śmieszności) i zarzekałem się, że na wybory ne idę, że w d..... to wszystko mam.
Dziś - powziąłem takie postanowienie - zagłosuję na kogokolwiek, byle nie był w żaden sposób powiązany z czołowymi partiami RP (PiS, PO, Samoobrona, SLD itp....). Nie chcę wspierać tych politycznych "korporacji" swoim głosem.
Żal zresztą bierze, jak się ogląda choćby spoty wyborcze, billboardy poszczególnych partii. Czołowe partie idą w strone coraz bardziej chamskich metod, zamiast przedstawić chociażby zarys swojego programu - kampania wyborcza polega na mieszaniu z błotem przeciwników politycznych. Nawet zwyczajowych "gruszek na wierznie" już nie obiecują. Na pewno mojego głosu nie otrzyma partia, która jedynie co potrafi to "obsobaczać" innych.
Pozwolę sobie scharakteryzować pokrótce kilka ugrupowań:
- PiS - wielka nadzieja milionów Polaków i .... wielka klapa. Hasło "tanie państwo" przejdzie chyba do historii naszych politycznych absurdów.
- PO - w zasadzie bratnia dusza PiS jeśli chodzi o polityczne poglądy, jednak jego wielki konkurent. Taki "upudrowany PiS".....
- LPR - najmniej mam do zarzucenie im własnie, ot paradoks, jednak mariaż z Samoobroną przywitałem wytrzeszczem gał i pytaniem "Co oni, do cholery robią???", ech.... odbije im się to jeszcze czkawką...
- Samoobrona - partia, która powinna zostać dogłębnie zweryfikowana chociazby ze względu na największy procent przestępców, krętaczy i pospolitych głupków w jej szeregach (Bestry, Misztal, Beger, Chojarska, Lepper, Lyżwiński itd...)
- SLD - usiłują powrócić na głowną scenę rozpaczliwie krytykując wszystko co kojarzy im się z PiSem - mam nadzieję, że im się to nie uda.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
10-09-2007 10:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
Wybory wygrała Platforma Obywatelska.

Partie LPR i Samoobrona zostały znokautowane i nie załapały się do Sejmu. Jestem ciekaw z kim zbrata się PO :coo:
Pewnie będzie to PSL.
Ks.Marek z tematu: Odwalcie się od Rodziny Radia Maryja napisał(a):Prawda jest taka, że RM, ba, cały Kościół, piętnuje liberalizm w wydaniu PO i ich ziomali. Stąd też nie wierzę za grosz w szczerość intencji Tuska i jego popleczników.
Trzeba będzie zaufać Doniemu i jego ziomalom. Może to "nie taki diabeł straszny jak go malują" Duży uśmiech

Oby teraz w polityce wszystko zatrybiło [-o<

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
22-10-2007 17:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Miejmy zatem nadzieję opartą na właściwym fundamencie i nie zapomnijmy,że politycy tak jak każdy z nas są niedoskonali.To tak jak z narzędziami - jedne są użyteczne a inne nie - cała prawda o polityce.Politycy realizują swoje powołanie albo źle albo dobrze.Jeśli są pośrodku to poprostu kłamią. Szkoda,że LPR nie wszedł,bo był świetną partią,której wirtualnie gratuluję wielu dobrych decyzji.Co PO za tym nas czeka ?
22-10-2007 17:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Bioman napisał(a):Trzeba będzie zaufać Doniemu i jego ziomalom. Może to "nie taki diabeł straszny jak go malują"
Nowy serial się rozpoczął: Kaczyzm 2. Tyle tylko, że teraz to będą kaczki krzyżowki, a nie cyranki.
Nie ufam Tuskowi ani nikomu z jego otoczenia. Obym się mylił...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-10-2007 18:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Ciekawe jak podejdą do sprawy roszczeń niemieckich i do polityki społecznej.Aby tylko nie zrobili nam Rzeszy.
22-10-2007 19:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #13
 
Ks.Marek napisał(a):kaczki krzyżowki, a nie cyranki

Będzie Donald w koalicji z PSL za cenę kilku pięknych ministerstw i słaby PiS który nic nie będzie mógł zrobić, bo nawet veto prezydenckie przegłosuje mu POPSL...
Wszystko jak zwykle rozejdzie się po kościach, z kiełbasy wyborczej nie zostanie nic, stołki zostaną wykopane spod tyłków PiSowców, dostaną je POPSLaki a Polska jak zwykle będzie jechać dalej dzięki niezliczonej rzeszy ludzi którzy mają tego wszystkiego powyżej uszu i po prostu chcą żeby dać im spokój i zbytnio nie przeszkadzać.

Jedno na bank pewne - imię i nazwisko nowego premiera będzie znacznie łatwiej wymówić obcokrajowcom Duży uśmiech
22-10-2007 19:52
Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
RBuzz napisał:
Cytat:Jedno na bank pewne - imię i nazwisko nowego premiera będzie znacznie łatwiej wymówić obcokrajowcom Duży uśmiech

Czyżbyś sugerował falę masowej emigracji ? Hmmm... Jeśli tak, to pozostało nam wyruszyć jedynie za ocean a ewentualnie na Wyspy. =; Ale na emigracji też można być Polakiem.Zmiana obywatelstwa nie jest koniecznością,chociaż musiałbym się jeszcze z prawem immigracyjnym Kanady lepiej zapoznać. :-k §
22-10-2007 20:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #15
 
Polonium napisał(a):Czyżbyś sugerował falę masowej emigracji ?

Skądże znowu, po prostu "Donald Tusk" in phonetic English jest łatfiejszy nisz "Jarosław Kaczyński".

A co do emigracji, to nie wydaje mi się żeby się zwiększyła - Ci których najbardziej mierziła Polska już wyjechali.
22-10-2007 20:59
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów