Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielka Polska
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Wielka Polska
Polska jest Wielka.Ta wielkość wynika z naszych postaw narodowych.Zawsze broniliśmy odważnie i mężnie naszej Ojczyzny,zawsze dla jej dobra wytrwale pracowaliśmy,zawsze siłą naszą była wiara i kiedyś zajmowaliśmy spore terytorium aż do Morza Czarnego.

Biorąc pod uwagę Polonię to jest nas naprawdę sporo.

Cytat:POLONIA W LICZBACH
SZACUNEK NA ROK 2003

Poza granicami III RP zyje ok. 20 milionów osób o narodowosci polskiej.
Biorąc pod uwage, ze w Polsce jest ca. 40 milionów ludzi, i to prawie wszystko etniczni Polacy, mozemy w sumie szacowac naród polski na 60 milionów osób.
Jest to bardzo ogromna liczba i 33% tych osób rezyduje zagranica.

http://www.polonia.org/statystykapolonii.htm
09-09-2007 18:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #2
Re: Wielka Polska
SEBASTIANO napisał(a):Zawsze broniliśmy odważnie i mężnie naszej Ojczyzny, zawsze dla jej dobra wytrwale pracowaliśmy,
Z pierwszą częścią zdania się zgadzam, z drugą?... mam wątpliwości
Cytat:...kiedyś zajmowaliśmy spore terytorium aż do Morza Czarnego.
kiedyś... i co z tego?

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
10-09-2007 08:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grajkoz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
nie sądzę aby to miało świadczyc o naszej wielkości. To prawda, że jest w naszej przeszłości wiele chlubnych wydarzeń i postaw, ale patrząc teraz na nasz kraj...co tu dużo mówic, daleko man do świetności:/ szczególnie jesli dobrowolnie wybieramy taką władzę:/

zacytuję jedną piosenkę:

"wstyd za taką Polskę, wszyscy nas wyśmiali, żeśmy taki duet do władzy wybrali"

Maleńczuk & Waglewski "Kaczory"

trochę krytycznego i prześmiewczego podejścia też się przyda :wink:

Chc? tak jak ON miec tyle si?y by trwac i mówic NIE, gdy ca?y ?wiat krzyczy TAK...
10-09-2007 11:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Wybacz, ale mówienie "Wielka Polska" o naszym kraju w obecnych czasach zakrawa na jakiś ponury żart.
To smutne, ale nie ma już Wielkiej Polski - to co zostało po przejściu przez nasz kraj nazistów, hord sowieckich i wreszcie po działalności Płatnych Zdrajców Pachołków Rosji - dorżnęli kolejno - tzw "solidarnościowcy", neoliberalna postkomuna i wreszcie kontynuują ten proceder nasi "weseli bliźniacy" i ich aparatczyki... A piękne niegdyś słowa pełne patriotyzmu i szczerego uwielbienia Ojczyzny służą obecnie do wycierania spasionych mord naszych polityków przy każdej okazji.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
10-09-2007 13:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Sorry Helmutt,ale określenie Wielka Polska odniosłem do tego,co Polsce przynosi chlubę,a nie do czasów obecnych.Nieprawda,że nie ma już Wielkiej Polski - a my od czego jesteśmy? To my mamy budować Wielką Polskę zarówno będąc w kraju jak i na emigracji.My możemy zmienić sposób postrzegania naszego kraju za granicą,tylko uwierzmy we własne możliwości.Narzekanie trzeba zastąpić działaniem,bo narzekanie bardziej tylko przygnębia i niczego w kraju nie zmienia.I pora już nie być anonimem,bo każdy z nas może coś uczynić dla Polski.Thanks.

[ Dodano: Pon 10 Wrz, 2007 15:03 ]
Kyllyan napisał:SEBASTIANO napisał/a:
Zawsze broniliśmy odważnie i mężnie naszej Ojczyzny, zawsze dla jej dobra wytrwale pracowaliśmy,


Cytat:Z pierwszą częścią zdania się zgadzam, z drugą?... mam wątpliwości

Ta praca dla dobra Ojczyzny tu odnosi się do pracy polskich rolników,którzy"żywią i bronią".
10-09-2007 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grajkoz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
W ogóle ten temat jest dziwny, wręcz paradoksalny patrząc na to co się dzieje w naszym chorym państwie, a w szczególności na Wiejskiej. Nie wiem czy się śmiac czytając "Wielka Polska" czy załamac ręce.

Chc? tak jak ON miec tyle si?y by trwac i mówic NIE, gdy ca?y ?wiat krzyczy TAK...
11-09-2007 18:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
SEBASTIANO napisał(a):Sorry Helmutt,ale określenie Wielka Polska odniosłem do tego,co Polsce przynosi chlubę,
A więc odpowiedzmy sobie wspólnie na pytanie - co takiego przynosi Polsce chlubę, czym możemy się szczycić jako naród? Pierwsza odpowiedź jaka mi sie nasuwa - to przede wszystkim od nas rozpoczął się powolny upadek zbrodniczego reżimu komunistycznego (inna sprawa, że idee "Solidarności" zostały zaraz potem zeszmacone do granic absurdu).

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
12-09-2007 06:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów