Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
9 Wrzesień 2007 23 Niedziela Zwykła
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
9 Wrzesień 2007 23 Niedziela Zwykła
W zdumienie wprawiają słowa Jezusa o nienawiści (dosłownie mizantropi) najbliższych, którym gotowi przeciez jesteśmy i serce oddać, i nerkę a jak by to możliwe było, również życie. Coś się chyba Panu Jezusowi poprzestawiało, mawiają niektórzy, szczególnie ci, co znają go tylko przez ciasnośc swych sumień.
Niewątpliwie godne to i sprawiedliwe być hojnym dla tych, którzy sa mi oddani. Ale tylko wówczas, kiedy moją hojnością chcę zapewnić im ciągła możliwość realizowania się ku świętości, a nie celem spełniania moich egoistycznych zachcianek. W końcu nie mam rodziców i rodziny po to tylko, by mi nieustannie podtykali wszystko pod buzię, ni po to, by do końca swych dni bawili swe wnuczęta, bo ich rodzice muszą robić kasę, bawić się i korzystać z uciech życia. Dzisiejsza scena ewangeliczna to przestroga, upomnienie z ust Chrystusa, by nie popaść w grzech bałwochwalstwa. To równocześnie wytyczne prowadzące ku głebi, jaką w dziedzictwo dał nam Święty Augustyn, wyrażając ją słowami z "Wyznań": Jeśli Bóg będzie na pierwszym miejscu, wówczas wszystko inne będzie na miejscu właściwym.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-09-2007 23:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mnich Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #2
Re: 9 Wrzesień 2007 23 Niedziela Zwykła
Cytat:Jeśli Bóg będzie na pierwszym miejscu, wówczas wszystko inne będzie na miejscu właściwym.

To bardzo prawdziwe, ale jak niewielu żyje tak, aby Bóg naprawdę był Tym najważniejszym.
"Miłość nigdy nie ustaje",tylko,że my słabi zapominamy o tym.Najważniejszą oznaką naszej miłości jest wierność.Niezależnie od naszego samopoczucia, humoru,zniechęcenia itd.Tylko,że często właśnie wtedy, gdy mamy problemy, kłopoty, gdy przychodzą oschłości, zapominamy, że miłość nigdy nie ustaje...
10-09-2007 20:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
mnich napisał(a):Tylko,że często właśnie wtedy, gdy mamy problemy, kłopoty, gdy przychodzą oschłości, zapominamy, że miłość nigdy nie ustaje...
Tak, to prawda. Ale jest to zarazem bardzo jasno wytłumaczalne. To po prostu posiew grzechu pierwszych rodziców. Tam tez doszło odejścia wierności Miłości.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-09-2007 20:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Pewnie znudziło się im być wiernym Miłości.
Tak często jest z nami. Chcemy aby ta Miłość była nam wierna. My nie koniecznie. Bo dziś wstałem za późno, bo teraz leci "W" jak Wioseczka. Ciągle coś. Ale Ty Panie dochowaj swej wierności. Ja będę wierny w odpowiednim czasie.
10-09-2007 21:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
sorry za :offtopic:
ale czy toi:
[Obrazek: forumfn5.gif]
nie pochodzi aby przypadkiem z http://www.ifp.pl :mrgreen: :?:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-09-2007 21:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Nie z http://www.webmasterzy.org/ :mrgreen:
10-09-2007 21:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów