Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zbieranie datków w okolicy koscioła...
Autor Wiadomość
przezmek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Zbieranie datków w okolicy koscioła...
Z okazji dzisiejszego finału WOSP moja kolezanka wolontariuszka chciała zebrac pieniadze koło Koscioła po Mszy ale ksiadz powiedzał ze absolutnie niemoże tego robić bo obok kościoła pieniadze moze zbierac tylko Caritas. Czy rzeczywiscie tak jest czy chodzi o WOSP ???

ludzie potrafi? wierzy?, wiara to ich nadzieja....
09-01-2005 22:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Z tego, co pamiętam, to kiedyś przed kościołem zbierali na WOŚP, więc chyba można :?

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
10-01-2005 19:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
U nas przy kościele zbierali także na WOŚP. Nie powiem, że zachowanie zbieraczy nie było zbyt nachalne, ale stali pod kościołem. Dobrze, że pod kościołem, a że nie przeszli sie w czasie mszy jak z tacą Język
10-01-2005 20:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
przezmek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
a u nas xiadz nie pozwolił !! wogle co myslicie o owsiaku i jego wojne Z TADEUSZ RYDZYK WAM ???

ludzie potrafi? wierzy?, wiara to ich nadzieja....
10-01-2005 22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ks. Arkadiusz Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 147
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ja w kwestii formalnej...

Dzień 9 stycznia 2005 roku został zarezerwowany przez Episkopat Polski (przewodniczący Episkopadu - arcybiskup Józef Michalik) do zbiórki pieniędzy na ofiary kataklizmu w Azji. Zbiórki pieniędzy oraz ich przekazania ofiarom podjeła się Caritas. Więc, przemku, Twój proboszcz miał prawo zabronić zbiórki na swoim (czyt. parafialnym) terenie.

Biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Adam Dyczkowski, mając odpowiednią władzę na terenie swojej diecezji i bedąc może bardziej przewidującym, przeunął tę zbiórką na niedzielę wcześniej, tj. 2 stycznia. Zbiórki dokonała również Caritas.

Stąd w Sulechowie mogła się odbyć taka zbiórka 9 stycznia. Nie aona w niczym zbiórce dokonywanej przez Kościół. Poza tym specyfiką Sulechowa jest fakt, że tylko teren przy plebanii i najbliższy przy kościele (czarna kostka) jest własnością parafii. Reszta terenu należy do miasta, a miasto dało pozwolenie na dokonanie zbiórki przez WOŚP.

Może mógłbym zwrócić Waszą uwagę na inny tor????????

Czy wogóle słuszne jest zbieranie ofiar od katolików, przy katolickich świątyniach na WOŚP, skoro pan JErzy Owsiak jest powszechnie uważany za antyklerykała, przeciwnika Kościoła katolickiego, przeciwnika "Przystanka Jezus" na polu Woodstock'owym, a z kolei wielkiego poplecznika sekty "HAre Kryszna"? Może powinien zbierać ofiarę tylko od "krysznowców" i tylko pod ich świątyniami. A prawda... Ich jest tylko garstka... A katolików w Polsce ponad 30 milionów... Trzeba się uśmiechać tam, gdzie jest kasiorka...

Czy bardzo się mylę?

P. S.
(Przepraszam, za mój sarkazm!)

[Obrazek: klip0jr.png] -a mnie ?wi?to??!!!

Pokolenie jp2
11-01-2005 00:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
datki zbieraja na pomoc dzieciom (zeby organizacja miala za co realizowac zadania statutowe) jestem przeciwna organizowaniu tej imprezy na koszt zbiorki... no ale w sumie czym jest 1 mln to przeciez takie grosze, ze na zaden sprzet ratujacy zycie nie starczy wiec mozna sobie zrobic za to malutka imprezke, gdzie beda prochy itp. no i co najwaniejsze- kosciol nie bedzie sie mieszal, bo go tam nie wpuscimy... swietne podejscie...

moze ktos pomysli, ze jestem zlosliwa ale... wydaje mi sie, ze skoro tam na tej imprezie owsiaka katolicy nie moga wystapic z misja ewangelizayjna bo... sobie organizatorzy nie zycza i krisznowcy tam rzadza, to zgodze sie tu z ks. arkiem ze powinni ta impreze finansowac krisznowcy a nie katolicy Oczko


WOŚP=Wielka Okazja Ściagniecia Pieniedzy/Wielka Organizacja Ściagająca Pieniądze Oczko

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
11-01-2005 00:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #7
Trzymajmy się tematu
Niech ten temat pozostanie o zbieraniu datków w okolicach kościoła.
Jak ktoś ma coś do powiedzenia na temat WOŚP, to zapraszam do tematu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
11-01-2005 09:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #8
Trzymam się tematu
Większym bałaganem wydaje mi się napisanie odpowiedzi na posta z tego tematu w innym temacie, ale mniejsza z tym.

Julia napisał(a):wydaje mi sie, ze skoro tam na tej imprezie owsiaka katolicy nie moga wystapic z misja ewangelizayjna bo... sobie organizatorzy nie zycza i krisznowcy tam rzadza

Katolicy nie mogą wystąpić z misją ewangelizacujną?! Takiej bzdury jeszcze nie słyszałem. Słyszałaś może Julio o takim czymś jak Przystanek Jezus lub Młodzi Młodym? Dopytaj się co to jest i wtedy poruszaj temat ewangelizacji na Woodstocku. Gdzie Jezus za czasów swojego ziemskiego życia nauczał najwięcej? U grzeszników: u celników, u jawnogrzesznic, u takich, którzy dzisiaj są nazywani brudasami albo menelami. Przystanek Woodstock dla wielu ludzi był okazją do poznania Boga! Faktem jest, że rządzą tam narkotyki, alkohol, seks i Hare Kriszna, ale Jezus wyraźnie mówił, że "lekarza nie potrzebują zdrowi, ale Ci, co się źle mają".

ks. Arkadiusz napisał(a):Czy wogóle słuszne jest zbieranie ofiar od katolików, przy katolickich świątyniach na WOŚP

Z pieniędzy zbieranych na WOŚP kupino tyle sprzętu medycznego, że szpitale mogą normalnie funkcjonować. Dzięki temu wiele dzieci zostało utrzymanych przy życiu.
30 milionów Katolików. Jakby każdy dał 1zł, to mamy 30 milionów zł! Za takie pieniądze można na prawdę wiele dobrego zrobić.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
11-01-2005 22:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #9
Re: Trzymam się tematu
Futrzak napisał(a):
Julia napisał(a):wydaje mi sie, ze skoro tam na tej imprezie owsiaka katolicy nie moga wystapic z misja ewangelizayjna bo... sobie organizatorzy nie zycza i krisznowcy tam rzadza

Katolicy nie mogą wystąpić z misją ewangelizacujną?! Takiej bzdury jeszcze nie słyszałem. Słyszałaś może Julio o takim czymś jak Przystanek Jezus lub Młodzi Młodym? Dopytaj się co to jest i wtedy poruszaj temat ewangelizacji na Woodstocku. Gdzie Jezus za czasów swojego ziemskiego życia nauczał najwięcej? U grzeszników: u celników, u jawnogrzesznic, u takich, którzy dzisiaj są nazywani brudasami albo menelami. Przystanek Woodstock dla wielu ludzi był okazją do poznania Boga! Faktem jest, że rządzą tam narkotyki, alkohol, seks i Hare Kriszna, ale Jezus wyraźnie mówił, że "lekarza nie potrzebują zdrowi, ale Ci, co się źle mają".

Chyba nie zrozumiałeś Juli, albo nie znasz pewnych faktów. Pan Owsiak nie chce Przystanku Jezus na Woodstoku, dlatego nie można wystawić sceny, którą Hare Kryszna ma. Dlatego cała inicjatywa się kręci, bo każdy może tam rozbić namiot i my jako Przystanek tak zrobiliśmy, ale nie było poparcia ze strony organizatorów. Widocznie propozycja sekty jest ciekawsza dla pana Owsiaka. Wielu woodstokowiczów sie dziwiło - których spotkałem - hipokryzji organizatorów, którzy jednym pozwalają oficialnie się rozbić innym nie. Pomijając sam fakt, że Hare Kryszna to nie pierwsza lepsza "wspólnota" tylko sekta o zabarwieniu destrukcyjnym.

Futrzak napisał(a):
ks. Arkadiusz napisał(a):Czy wogóle słuszne jest zbieranie ofiar od katolików, przy katolickich świątyniach na WOŚP

Z pieniędzy zbieranych na WOŚP kupino tyle sprzętu medycznego, że szpitale mogą normalnie funkcjonować. Dzięki temu wiele dzieci zostało utrzymanych przy życiu.
30 milionów Katolików. Jakby każdy dał 1zł, to mamy 30 milionów zł! Za takie pieniądze można na prawdę wiele dobrego zrobić.

Pięknie, ładnie ale bądzmy trochę krytyczni. Postarajmy się o obiektywizm i nie patrzmy, że jak ktoś pomaga innym to już na bank jest wszystko oki! Futrzak nie martw się katolicy dają pieniądze i to nie tylko na Caritas. Tak na marginesie "Caritas" Polska zbiera kazdego roku 200 mln złotych /może teraz więcej, moje dane pochądzą sprzed kilku lat/ i to bez takiej wielkiej reklamy jak WOŚP. Pamiętajmy o tym, że akcja Jurka - sama organizacja pochałnia więcej pieniędzy niż suma zebrana!!!!!!! Czyli sponsorzy dają więcej kasy na organizację niż się zbierze /sama transmisja w TV kosztowała majątek jak stwierdziła N. Terientiew szef TVP2/. Czy zatem nie pownnyśmy mówić o jakimś ogólno narodowym happeningu? Skoro ktoś chce komuś pomagać to po co ta wielka pompa? Moża tak jak "Caritas" bez rozgłosu.... Jednocześnie skoro potrzeba nam tak wielkich imprez to chyba świadczy, że nasza służba zdrowia rzeczywiście jest w wielkim kryzysie! Chyba odpowiedni ministrowie łatają swoje budżety przy pomocy właśnie tych pieniędzy. Jednocześnie nie wszystkie pieniądze "idą" na pomoc dla np. dzieci, ponieważ 5% zawsze jest przeznaczone na Przystanek Woodstok. No i chyba jeszcze obsługa funkcjonowania samej fundacji też coś kosztuje. Jednocześnie uważam, że sam Jurek to nie jest dobry przykład dla młodych ludzi a jest na takiego kreowany. Jego postępowanie prezentuje jego dawne hasło: "róbta co chceta" /vide: zniszczenie straganów w Żarach - taki może przykład skrajny ale zawsze i prawda/. Zresztą jak byliśmy na Woodstoku to wiemyco Jurek wygaduje - jak ordynarnie się wypowiada! To nie jest dobry przykład, ponieważ pokazyanie wolności bez zasad to pomyłka :?

Podsumuję: Nie można widzieć tylko dobrej strony, a zatem krytyka jest nie uprawniona. Ona jest potrzebna, a w tym wypadku wręcz konieczna. Większość się dziwi, że można krytykować Jurka. Powiem, że można, a nawet trzeba! :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
12-01-2005 00:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Moim zdaniem idea WOŚP nie jest zła, aczkolwiek posiada swoje złe strony. A co do Jurka Owsiaka, to on mnie tyle obchodzi, co zeszłoroczne błoto w kwietniu (bo zeszłoroczny śnieg mnie bardziej interesuje). Mam własne zdanie co do tego kolesia, ale nie wiem, czy na tym forum można takie głupoty wypisywać :wink:

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
12-01-2005 18:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Moim zdaniem on jest nawiedzony :? Szumu tyle wokół siebie narobi, że potem ludzie faktycznie go za jakiegoś herosa uważają, co pomaga dzieciom. Wiecie chyba sami ile dobra reklama potrafi zdziałać, zwłaszcza, że teraz porobiło się tak, że nic społeczeństwo nie robi tylko wlepia się w TV i wierzy we wszystko co jest tam powiedziane :roll:
Moja liderka opowiadała ostatnio jak u nas w Olsztynie była akcja na starówce z WOŚP i jak organizatorzy "ładnie" się wyrażali przez mikrofon. Używanie wulgarnych słów w miejscu publicznym podlega karze, ale jak można się domyślić - organizatorów imprezy nie upomniono...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-01-2005 23:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Karusia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 177
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
przezmek napisał(a):Z okazji dzisiejszego finału WOSP moja kolezanka wolontariuszka chciała zebrac pieniadze koło Koscioła po Mszy ale ksiadz powiedzał ze absolutnie niemoże tego robić bo obok kościoła pieniadze moze zbierac tylko Caritas. Czy rzeczywiscie tak jest czy chodzi o WOSP ???
Byłam na tegorocznym Finale jako wolontariuszka. Że ksiądz proboszcz baaardzo mnie lubi Duży uśmiech to nic nie mówił.
Prawda jest taka, że na WOŚP najwięcej zbiera się pod kościołem. Szczególnie przed i po Mszy Św. dla dziecków ;P każdy maluch chce nawet za te pare groszy mieć serduszko. To wielka frajda jest Duży uśmiech
Z koleżanką zbierałyśmy od 9 do 17. Byłyśmy makabrycznie zmęczone, ale opłacało się Uśmiech 465,22 zł + 4 Eur :jupi: z czego [na moje oko] 350 zł było spod kościoła...
13-04-2007 14:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów