Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 2.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hare Kryszna
Autor Wiadomość
Rubinka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 106
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Hare Kryszna
Jak myślicie czy Hare Kryszna można zaliczyć do religii czy raczej do sekt?

Można zauważyć iż kto jest przeciwko nim to niestety nie można od nich oczekiwać miłości jaką głosi ich religia. Oskarżają o wszystko kościół katolicki i już bardziej wiedzą, że oni znają tylko Boga a chrześcijanie nic więc nie dosięgają im do pięt.

Co o nich sądzicie czy są niebezpieczni dla społeczeństwa?

"Wybrałem cię, gdy planowałem stworzenie świata."
Ef 1,11-12 Serce
10-09-2007 22:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tatt Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 227
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ja nie wiem, do czego ich zaliczyć, ale oni przeczą sobie ;] W tym roku na Przystanku Woodstock byłam w Pokojowej Wiosce Kryszny.... śpiewali sobie jak zwykle piosenki z głębokim przesłaniem "Hare, Hare, Kryszna, Hare" itp. A w pewnym momencie między tymi słowami zaczęli śpiewać "Alleluja" (Chwała Jahwe).... I gdzie tu sens i spójność?? :-k

"Niech MIŁOŚĆ i WIERNOŚĆ cię strzeże,
Przymocuj je sobie u szyi,
Na tablicy serca je zapisz,
A znajdziesz życzliwość i łaskę
W oczach Boga i ludzi."

Prz 3, 3-4


Crux sacra sit mihi lux! Non draco sit mihi dux!
10-09-2007 22:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dunia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 184
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Mi się wydaje, że chyba można zaliczyć ich do religii. W tym roku też byma na Woodstocku i trochę się o nich nasłuchałam i o tej ich religii i niestety nie mam dobrego zdania o nich...

Musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież gdzieś tam jest ktoś kto też w to wierzy... On Cię wybrał dawno temu, wymyślił Cię sobie... gdy spotkasz Go- powie Ci, że to TY...
10-09-2007 22:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
scholastyka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
A mnie zapraszali,bym "pogadankę"wygłosiła...Oczywiście odmówiłam,choć z ciekawości "badawczej"bym poszła :-k
Niektórzy badacze mówią,że to sekta np.psycholodzy a religioznawcy-religia... #-o

"Potrzeba heroicznej pokory,a?eby by? naprawd? sob?: cz?owiekiem,którym Ci Bóg by? przeznaczy?!"
10-09-2007 22:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #5
 
Trochę materiałów dla wątpiących w sekciarstwo ruchu Hare:

tutaj

i tutaj

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
10-09-2007 23:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Poszukajcie gdzieś tu już był obszerny temat o Hare Kryszna coś znalazłem tutaj http://www.sekty.iq.pl/katalog/ruchhare.htm sama strona wskazuje że to sekta Język
10-09-2007 23:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dunia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 184
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
Hmm dobrze się czegoś nowego dowiedzieć... bo w sumie dużo nasłuchałam sie o Hare Kryszna na Woodstocku i już sama nie wiedziałam co mam na ten temat myśleć...

Musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież gdzieś tam jest ktoś kto też w to wierzy... On Cię wybrał dawno temu, wymyślił Cię sobie... gdy spotkasz Go- powie Ci, że to TY...
10-09-2007 23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #8
 
Daidoss, mam wrażenie ze to jeden z moich linków Język - ale może to podobieństwo tylko Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
10-09-2007 23:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rubinka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 106
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
Jak rozumiem uważacie, że HK to sekta (większość). Choć też można się zastanowić dlaczego tak bardzo chcą udawać hindusów a nimi nie są?
Mają śluby wedyjskie, swoich guru, którym oddają cześć na swoich ołtarzykach to też dziwne?
Ja niestety nie spotkałam się z miłymi ludźmi, choć można klika wyodrębnić, ale to kilka.
Jak wiem, niektóre świadectwa dotyczące odejścia z HK są fałszywe, tak oni twierdzą.
No i w reinkarnacje wierzą, która nie istnieje, by było za dużo ludzi na świecie.

"Wybrałem cię, gdy planowałem stworzenie świata."
Ef 1,11-12 Serce
11-09-2007 11:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
scholastyka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
Dominikanie mają dobry ośrodek zajmujący się sektami i pomocą osobom,którzy tam byli...Wedlug mnie HK to sekta Uśmiech Metody oddziaływania na "kandytatów" i członków wskazują na sektę..Nie wpomnę o różnych psychomanipulacjach,którym poddawane są osoby należace do tej "grupy"i przede wszystkim potencjalni "kandydaci"...

"Potrzeba heroicznej pokory,a?eby by? naprawd? sob?: cz?owiekiem,którym Ci Bóg by? przeznaczy?!"
11-09-2007 13:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bozy_Wariat Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 131
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
Ja mogę się podzielić doświadczeniem z mojego życia. Kupiłam kiedyś korale u Krisznowców bo były kolorowe i tanie i dopiero kiedy zaczeły mieć na mnie negatywne oddziaływanie, okazało się, że prawdopodobnie były omantrowane. Dlatego wiem ile oni robia złego, korzystając z nieświadomosci ludzkiej. Żadna religia nie szkodzi drugiemu człowiekowi, dlatego jasno z tego wynika, że Hare Kriszna to sekta. Takie jest moje zdanie.

[Obrazek: qw000003.gif]

"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
11-09-2007 14:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dunia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 184
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
W sumie to ostrzegali mnie ludzie przed ich rzeczami tzn abym nie kupowała u nich ani jedzenia ani różnych innych rzeczy bo wszystko jest "omantrowane"!!! I jeszcze słyszałam, że osoby które tam długo przebywały i słuchały ich muzyki później miały problem z modlitwą (z modleniem się) ale to już chyba troszkę przesadzone…??? :/

Musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież gdzieś tam jest ktoś kto też w to wierzy... On Cię wybrał dawno temu, wymyślił Cię sobie... gdy spotkasz Go- powie Ci, że to TY...
11-09-2007 15:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #13
 
Dunia napisał(a):W sumie to ostrzegali mnie ludzie przed ich rzeczami tzn abym nie kupowała u nich ani jedzenia ani różnych innych rzeczy bo wszystko jest "omantrowane"!!! I jeszcze słyszałam, że osoby które tam długo przebywały i słuchały ich muzyki później miały problem z modlitwą (z modleniem się) ale to już chyba troszkę przesadzone…??? :/

Niestety nie przesadzone. "Omantrowanie" jest bardzo szkodliwe i może naprawdę mieć ogromnie negatywne skutki. Z "mojego podwórka" - próba samobójcza chłopaka ok 19 lat który regularnie kupował "omantrowane" kadzidełka. Innej przyczyny nie było. Pomogło poświęcenie mieszkania i modlitwa wstawiennicza o uwolnienie nad chłopakiem.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-09-2007 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dunia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 184
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
Oooo to nie spodziewałam sie, że to ma aż takie skutki!!! To dobrze, że temu chłopakowi się nic nie stało...

Musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież gdzieś tam jest ktoś kto też w to wierzy... On Cię wybrał dawno temu, wymyślił Cię sobie... gdy spotkasz Go- powie Ci, że to TY...
11-09-2007 21:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #15
 
Skoczył z okna z 3 czy 4 piętra, ale skończyło się zdaje się na złamaniu nogi i poobijaniu. Miał szczęście i dobrego Anioła Stróża...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-09-2007 21:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów