Ankieta: Czy takie zachowanie Powinno być karane ??
tak
nie
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
seks ? co o tym myślisz ??
Autor Wiadomość
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #31
 
Rachel masz rację to nie wyznanie ,ale wychowanie ,wartości wyniesione z domu rodzinnego decydują o życiu i o jego przeżywaniu. Uśmiech

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
17-11-2007 23:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #32
 
nie szufladkujmy ludzi na katolików, nie katolików,, itp.
zauważmy że wiele ludzi jest "wierzących" tylko i wyłącznie na papierku

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
18-11-2007 23:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #33
 
No dokładnie motylku,o to mi chodziło cały czas

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
19-11-2007 00:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Temat brzmi: Seks? Co o tym myślisz.? Mimo, iż postawiono problem konkretnego zdarzenia, ja spróbuję udzielić odpowiedzi na pytanie w tytule tematu, pomijając łukiem to zdarzenie warszawskie.

Uważam, że Jezus ustanawiając małżeństwo, mógł dodać aneks to tegoż sakramentu, który w katalogu wyglądałby tak:
1. Chrzest
2. Bierzmowanie
3. Eucharystia
4. Pokuta
5 Namaszczenie chorych
6. Kapłaństwo
7. Małżeństwo
7a. Współżycie małżeńskie

Mówi się bowiem o dwóch ołtarzach małżeństwa:
- pierwszy, przed którym składają sobie przysięgę małżeńską i na którym dokonuje się Ofiara Paschalna dająca im pełnię łask na drodze ich wspólnego uświęcania się.
- drugi to ich sypialnia, gdzie ma miejsce ich najintymniejsze zjednoczenie się, gdzie tworzą jedność, uczestnicząc tym samym w akcie stworzenia. A zatem doświadczają najgłębszej tajemnicy Boga - Stwórcy, który oddaje się im w nich samych. Kto sięga po seks poza małżeński, ten dokonuje profanacji sakramentu. Tym samym zaś popada w kary kościelne...nie wspomnę już w związku z powyższym o tym, co dzieje się dziś w świecie...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-11-2007 00:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
Co do sexu, gdyby nasi rodzice nie współżyli ze sobą, to by nas nie było, a więc z tej strony jestem za... ale jeśli chodzi o seks pozamałżeński, gwałty, to jestem przeciw. A co do sexu ankiety ... tak!!!

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
19-11-2007 18:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
No to norma, że jakby nie kwestia zbliżenia między rodziacami nas by nie było. Tylko kiedyś to moim zdaniem było inaczej, co chodzi o przekaz. Chyba nadal jest to praktykowane u ortodoksyjnych Zydów, ze o kwestiach damsko - męskich jest dziewczyna wprowadzana przed ślubem , tak samo męzczyzna. Nie chodzi o kwestie tworzenia tabu, tylko aby to zbliżeni dwóch ludzi było jak święta chwila, zjednoczenia się dwóch ludzi, wspaniała uczta miłości.. a nie sprowadzanie wszystkiego do kwesti czysto fizjologicznych.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
19-11-2007 19:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ksiaze-z-bajki Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 208
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
taaa a oglądacie tv ? już w co drugiej reklamie jest półnaga kobieta .... niedługo będzie tak ze do zakupu maszynki do golenia będą dodawać jeden numerek gratis w najbliższym domu publicznym ......

tu nie chodzi o wartości czy wyznanie tylko o kasę ....
obejrzyjcie teledyski przecie tam już prawie to samo co w tym filmiku co wam zamieściłem ...
A co do xMarka Ładnie napisał o tym wszystkim :roll: =D>

szatan atakuje [Obrazek: matrixwo6.gif] Nie dajmy mu si? ....Uśmiech
22-11-2007 11:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
To co serwuje nam TV - to właśnie to zezwierzęcenie Smutny

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
22-11-2007 11:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek_G Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
Rachel napisał(a):To co serwuje nam TV - to właśnie to zezwierzęcenie Smutny

Niestety! Ludzie wolą za wzór stawiać sobie zwierzęta niż Chrystusa :cry:

Pozdrawiam,
Marek
23-11-2007 18:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #40
 
Marek_G napisał(a):Ludzie wolą za wzór stawiać sobie zwierzęta niż Chrystusa
Bo do zwierząt mamy bliżej... Język
26-11-2007 10:08
Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
RBuzz napisał(a):Bo do zwierząt mamy bliżej...
A do którego najbliżej??

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-11-2007 12:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #42
 
Ja to chyba do żyrafy albo strusia, do innych muszę się schylać...
26-11-2007 13:24
Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
To ja do krasnoludka :hahaha: :hahaha:

A tak poważnie, to jesteśmy wezwani do wznioślejszych czynów, przez fakt posiadania rozumu. [ no jedynie, że ktos sobie go wyłączył i zachowuje sie jak niewyżyte zwierze :-s ]

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-11-2007 13:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #44
 
ksiaze-z-bajki napisał(a):tu nie chodzi o wartości czy wyznanie tylko o kasę ....
Zgadzam się, ale nie tylko w reklamach o to chodzi. Wszędzie. Przejdź się chociażby do najbliższego "Veritasu" zobacz jakie "potworki" sprzedają żerując na religijności ludzi (ostatnio z nudów zaszedłem tam i resztki włosów mi się na głowie zjeżyły), podczas każdej większej tragedii z ekranów słychac "wyślij sms-a", podobno mszę zaczęli już przez komórki transmitować, spójrz co wyrabiaja niektórzy księża - wino "jankowski", woda "jankowski", kawiarenki "jankowski" - kasa jest wszędzie...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
26-11-2007 15:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #45
 
Rachel napisał(a):jesteśmy wezwani do wznioślejszych czynów, przez fakt posiadania rozumu.
Co nie zmienia faktu, że 90% populacji żyje po to żeby się rozmnażać, jeść i walczyć o przetrwanie (przy założeniu że 10% to duchowni, szaleńcy i filozofowie Duży uśmiech ). Czynności te nie wymagają jako warunku koniecznego posiadania rozumu, chociaż to znacznie ułatwia sprawę. Sam fakt posiadania nic nie daje...
26-11-2007 15:19
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów