Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pisma Vassuli Ryden
Autor Wiadomość
scholastyka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Pisma Vassuli Ryden
Interesuje mnie stanowisko Kościoła wobec pism V.Ryden.Znalazłam sprzeczne #-o informacje na ten temat,szczególnie z Vox-Domini...Więc nie wiem w końcu,czy Kościół zaakceptował te pisma czy nadal podtrzymuje negatywną opinię... [-X

[ Dodano: Pon 17 Wrz, 2007 15:02 ]
Czekam na opinię ks.Marka w tej sprawie #-o ...I na Waszą też Duży uśmiech

"Potrzeba heroicznej pokory,a?eby by? naprawd? sob?: cz?owiekiem,którym Ci Bóg by? przeznaczy?!"
17-09-2007 12:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Zerknij tu http://apologetyka.katolik.net.pl/content/view/675/60/
Poza tym znajdziesz co nieco w rozdziale "Vassula Ryden" artykułu zamieszczonego tu
http://apologetyka.katolik.net.pl/content/view/677/60/

pozdrawiam
Marek
17-09-2007 16:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
scholastyka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Byłam na tej stronie Duży uśmiech Sprawdźcie na stronie wydawnictwa Vox-Domini..Informacje podawane na tej stronie odnośnie tych pism są nieco inne :mrgreen: Orzeczenie Kongregacji Nauki i Wiary z 1995 r. jest inaczej interpretowane [-X Mam zastrzeżenia do Voxa! [-X

"Potrzeba heroicznej pokory,a?eby by? naprawd? sob?: cz?owiekiem,którym Ci Bóg by? przeznaczy?!"
17-09-2007 16:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Cytat:Mam zastrzeżenia do Voxa!
Delikatnie powiedziane Uśmiech

pozdrawiam
Marek
17-09-2007 16:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
scholastyka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
Dzięki Marek za pomoc!!! Przytulanie Ostatnio "temperuję"mój "jęzor"...Stąd ta "delikatność" Duży uśmiech

[ Komentarz dodany przez: Daidoss: Pon 17 Wrz, 2007 20:20 ]
Jeśli Marek Tobie pomógł może wart w jego poście wcisnąć opcję POMÓGŁ :?: Uśmiech

"Potrzeba heroicznej pokory,a?eby by? naprawd? sob?: cz?owiekiem,którym Ci Bóg by? przeznaczy?!"
17-09-2007 19:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ostatnie oświadczenie w sprawie Vassuli Ryden
http://www.radiovaticana.org/pol/Articolo.asp?c=149703
A artykule ks. R. Pindel nie uwzględnił oststniego orzeczenie w sprawie objawień w Amsterdamie i rozszerzącego się po całym swiecie nabożeństwa o które prosiła MB - chodzi o tzw. "Jerycha Różańcowe"( w Polsce w bardzo wielu parafiach prowadzone są te mabożeństwa).
http://members.chello.nl/~l.de.bondt/Dec...Polski.htm
19-09-2007 12:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Nie znam pism Vassuli. Może kiedyś po nie sięgnę. Dziś powiem tyle: mam zastrzeżenia do tego, że Matka Boża daje erratę codziennie do pierwszego objawienia. Ale nie potępiam tych, co zdążają do Medjugorie, jeśli to służy ich nawróceniom. Zastanawiam się tylko nad ich trwałością. Czy aby przypadkiem Medjugorie nie uzależnia?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-09-2007 22:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
A Fatima, Luordes, Licheń, Gierzwałd, Guadelupe, La Salete...to uzależnienie - czy umiłowanie Chrystusa i Jego Matki?....a jeśli uzależnienie to chwalebne uzależnienie i jakże szczęśliwszy byłby świat gdyby wiekszość ludzi podobnie się uzależniła :aniol:
Nie mnie dociekać o autentyczności pism Vassuli Ryden, nie mam do tego nawet minimalnych uprawnień...niemniej jej pisma to przewspaniały obraz, eksplozja Bożej miłości, miłosierdziam
W żadnym znanym mi objawieniu (a czytałam nieomal o wszystkich) Matka Boża nigdzie nie daje erraty - Ona stale, niezmiennie wskazuje na Syna i niezmiennie, wręcz namolnie prosi, błaga, o nawrócenie i modlitwę.
20-09-2007 10:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Uzależnienie to brak wolności, Miłość to wybór.

pozdrawiam
Marek
20-09-2007 11:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Zgoda - tyle, że ja sadzę iż ludzie pielgrzymują do sanktuariów z potrzeby serca, z miłości do Boga (znam to z autopsjii)...to ks. Marek zadaje pytanie czy to uzależnienie Duży uśmiech
20-09-2007 13:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów