Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komputery kwantowe.
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Komputery kwantowe.
Polecam poniższy artykuł o komputerach kwantowych z kanadyjskiej strony.Na razie po angielsku.Oto link:

http://www.innovationcanada.ca/29/en/art...antum.html
17-09-2007 16:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Mój kolega z roku pisał magisterkę o komputerach kwantowych. Podobno szalenie ciekawe zagadnienie, jak go gdzieś złapię to poprosze o kopię tej pracy.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
19-09-2007 09:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Artykuł mówi o projektach komputerów kwantowych opracowywanych na Uniwersytecie Waterloo.Wynika z tego,że będą to najbezpieczniejsze z komputerów,gdzie nie uda się żadnego kodu złamać hackerom. Duży uśmiech

Cytat:University of Waterloo researchers take computing to the molecular level, leading to tiny, power-packed computers and security systems.
Cytat:Now they’re developing a quantum security code. It’s based on the property that if someone observes a quantum system, say by intercepting a secret message,

Wszystko będzie się odbywało na poziomie molekularnym.Tak wysoki poziom bezpieczeństwa umożliwi bezpieczne przechowywanie tajnych i poufnych informacji np.w bankach,elektrowniach atomowych,w armi,w wywiadzie itd. I obliczenia mają być o wiele szybsze,czyli transfer danych też znacznie wzrośnie.Nie to co na klasycznych Pecetach.

P.S.Helmutt,jeśli miałbyś coś jeszcze to możesz przytoczyć.
19-09-2007 10:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
http://uk.arxiv.org/PS_cache/cs/pdf/0103/0103009v3.pdf
19-09-2007 19:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów