Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maryja - bezgrzeszna
Autor Wiadomość
Jonasz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ciekawe te linki. Z pierwszego można się dowiedzieć, ze praktycznie wszystkie osoby pozytywne płci żeńskiej w Starym Testamencie były uosobieniem Maryi. Super, bardzo przekonywujące Uśmiech. Dalej te artykuły nie wyjaśniają skąd Maryja ma te Boskie atrybuty, podane cytaty są absolutnie nie przekonywujące. Wiedza o Maryi była powszechna? Paweł głosił im Jezusa (w swoich misjach- pierwszy raz ludzie np w Efezie słyszeli o Zbawicielu), a oni na pewno już słyszeli o Maryi wcześniej to sugerujesz? Paweł mówił im o Jezusie i zbawieniu, a o Maryi nie musiał bo już od dawna wiedzieli, że jest świętą, bezgrzeszną - brawo za wniosek!

Matrix cię więzi!
Rzeczywistością jest Chrystus!!!
19-01-2009 19:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #17
 
ET zadaj sobie pytanie po co spisywany był Nowy Testament, a być może odkryjesz tajemnicę tej zagadki Oczko

A z Objawienia św. Jana pozwolę sobie zacytować:
Cytat:Potem wielki znak się ukazał na niebie:
Niewiasta obleczona w słońce
i księżyc pod jej stopami,
a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.
A jest brzemienna.
I woła cierpiąc bóle i męki rodzenia.
(...)
I porodziła Syna - Mężczyznę,
który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną.
I zostało porwane jej Dziecię do Boga
i do Jego tronu
(...)
A kiedy ujrzał Smok, że został strącony na ziemię,
począł ścigać Niewiastę, która porodziła Mężczyznę
(...)
I rozgniewał się Smok na Niewiastę,
i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa,
z tymi, co strzegą przykazań Boga
i mają świadectwo Jezusa.
Cóż to za Niewiasta? Cóż to za Pasterz, ten Mężczyzna, Którego nosiła w łonie, a Który ma paść narody rózgą żelazną?
Cóż to za potomstwo Niewiasty, cóż to za reszta, która strzeże Bożych Przykazań?

Spójrzmy do Psalmu 2,7-9
Cytat:Ogłoszę postanowienie Pana:
Powiedział do mnie:
«Tyś Synem moim,
Ja Ciebie dziś zrodziłem.
Żądaj ode Mnie, a dam Ci narody w dziedzictwo
i w posiadanie Twoje krańce ziemi.
Żelazną rózgą będziesz nimi rządzić
i jak naczynie garncarza ich pokruszysz»

i porównajmy jeszcze dla pewności z:

Hbr 1,4 napisał(a):Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek:
Ty jesteś moim Synem,
Jam Cię dziś zrodził?

i

2 Sm 7,14a napisał(a):Ja będę mu ojcem, a on będzie Mi synem

Jeśli zechcesz naprawdę uczciwie i w otwartości połączyć logicznie te fakty, to wszystko staje się jasne.
W dodatku treść Objawienia św. Jana potwierdza się nawet dziś: rzeczywiście, smok walczy z resztą potomstwa Niewiasty. Ale, jak napisane: "nie przemógł" i nie przemoże, bo "bramy piekielne go nie przemogą".

Natomiast Jonaszu wniosek, który przytaczasz jest li i jedynie twoim własnym wnioskiem. Nie wkładaj mi "w palce" słów, których nie napisałam.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
19-01-2009 19:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jonasz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #18
 
ale co tu udowodniasz tymi fragmentami? dowodzą, że Maryja była niezwykle ważna, pełna laski, prawie jak Bóg?
Ja będę mu ojcem, a on będzie Mi synem - czego to dowodzi, jest tu coś o Maryi? a w pozostałych?
a co do wniosku - to waśnij proszę o czym pisałaś jaśniej dlaczego nie pisali apostołowie o Maryi?

Matrix cię więzi!
Rzeczywistością jest Chrystus!!!
19-01-2009 19:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
E.T. Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #19
 
omyk napisał(a):ET zadaj sobie pytanie po co spisywany był Nowy Testament, a być może odkryjesz tajemnicę tej zagadki Oczko
przepraszam a jak sie ma to co wlasnie napisalas do mojej wypowiedzi, bo tak troche nie rozumem?
tlumacze ci prostą polską mową, że argument jakoby nie pisano o Marii w Pismie bo wszyscy i tak o niej słyszeli jest durny. a to dlatego, że o innych rzeczach też słyszeli a i tak biblijni autorzy je spisali. wiec wyjasnij prosze jak sie ma do tego co napisalam, twa wypowiedz, bo jak bym to nie czytala (a wspak tez próbowałam) to sensu nie widze Duży uśmiech

Któ? jest cz?owiek? Jakie jest jego miejsce w?ród suszy i wody, w?ród zwierz?t, motylów i kwiatów? Jaki? by? powinien czyn jego?
19-01-2009 19:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Jonasz napisał(a):to waśnij proszę o czym pisałaś jaśniej dlaczego nie pisali apostołowie o Maryi?
a co mieli pisać o jeszcze żyjącej by się do niej zwracać?? :hm:
Jonasz napisał(a):dowodzą, że Maryja była niezwykle ważna, pełna laski, prawie jak Bóg?
była pełna łaski - nawet Anioł przy zwiastowaniu tak powiedział Uśmiech

I tak poza tym: czy nie wydaje ci sie logiczne, że skoro Maryja miała być Matką Syna Bożego to Bóg zachował ją od grzechu pierworodnego??

Jonasz napisał(a):czytaj po kolei.
tak właśnie czytam, zawsze i nieodmiennie.

omyk napisał(a):Kościół jest i powinien być CHRYSTOCENTRYCZNY, a nie "Maryjocentryczny".
JP II w "Liście o różańcu" ładnie napisał, że poprzez Maryję poznajemy Jezusa, towarzysząc Jej poprzez odmawianie różańca towarzyszymy w Jej życiu i dzieki temu poznajemy Jezusa.
19-01-2009 19:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
E.T. Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #21
 
omyk napisał(a):A z Objawienia św. Jana pozwolę sobie zacytować:

Spójrzmy do Psalmu 2,7-9
Cytat:Ogłoszę postanowienie Pana:
Powiedział do mnie:
«Tyś Synem moim,
Ja Ciebie dziś zrodziłem.

i porównajmy jeszcze dla pewności z:

[quote="Hbr 1,4"]Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek:
Ty jesteś moim Synem,
Jam Cię dziś zrodził?

i

2 Sm 7,14a napisał(a):Ja będę mu ojcem, a on będzie Mi synem

Jeśli zechcesz naprawdę uczciwie i w otwartości połączyć logicznie te fakty, to wszystko staje się jasne.

Omyk droga czy tobie się pomylił rodzaj męski z żeńskim?

Dla przypomnienie Mama to ONA a Tata to ON

fragmenty z psalmów, hebrajczyków i Samuela używają rodzaju męskiego i na pierwszy rzut oka odnoszą sie do Boga Ojca. co do fragmentu z apokalipsy to moja droga, ta księga jest symboliczna, wizyjna, zagadkowa i raczej w historii chrześcijaństwa nikt jeszcze na niej żadnego dogmatu nie zbudowałUśmiech
Natomiast o pewnych rzeczach takich jak to , że tylko Jemu należny oddawać cześć, Bóg wypowiedział sie bardzo jasno na kartach PismaUśmiech

Któ? jest cz?owiek? Jakie jest jego miejsce w?ród suszy i wody, w?ród zwierz?t, motylów i kwiatów? Jaki? by? powinien czyn jego?
19-01-2009 19:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #22
 
ET kochana.
Jak pisałam, Kościół powinien być i jest Chrystocentryczny. To nauka o Bogu, Który stał się człowiekiem i posłuszny aż do śmierci przybił nasze grzechy do krzyża, abyśmy mieli życie wieczne, oraz zmartwychwstał jako pierwszy, wstąpił do nieba i rozlewa obficie Ducha Świętego, czyniąc z Uczniów Kościół, jest najważniejsza. To jest sedno sprawy.
Dzisiaj, w 2009 roku, żyjemy daleko od czasu, kiedy Maryja stąpała po ziemi Nazaretu. Jeśli przyjmuje się wiarę sercem czystym i otwartym, wolnym od "naleciałości wieków", pewne rzeczy rozumie się same przez się.
Grzech pierworodny jest następstwem grzechu pierwszych rodziców i chociaż my nie jesteśmy go winni, obciąża również nas. Z jednej strony sprawia, że podlegamy grzechowi i jesteśmy w stanie mu ulec, z drugiej strony jednak przecież nikt z nas nie byłby sam z siebie bez grzechu. Maryja przez swoje posłuszeństwo aż do końca, przez życie w pełni na chwałę Boga, przez to, że była wybrana na Matkę Wcielonego Boga, została od tej zmazy grzechu pierworodnego zachowana. Pan znał Jej serce. Kochające, pokorne i służebne.
Została napełniona do końca łaską. Jest łaski pełna. Nie ma w Niej miejsca na zło.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
19-01-2009 19:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jonasz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #23
 
"to ja" - ja Ciebie proszę, naprawdę przejdź jakiś kurs czytania ze zrozumieniem podstawowym. Widziałaś o jakich fragmentach pisaliśmy. Czy było tam coś o zwiastowaniu i aniele?

Matrix cię więzi!
Rzeczywistością jest Chrystus!!!
19-01-2009 19:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
E.T. Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #24
 
to Ja :) napisał(a):I tak poza tym: czy nie wydaje ci sie logiczne, że skoro Maryja miała być Matką Syna Bożego to Bóg zachował ją od grzechu pierworodnego??


Bezgrzeszny miał być Jezus a dlaczego? ponieważ miał zapłacić kare za grzechy ludzkości. I dlatego musiał być stuprocentowym człowiekiem. I był we wszystkim oprócz grzechu. TO JEST LOGICZNE
Maryja niewątpliwie była spoko babką ale jak byś Biblię nie czytała to słowa o jej bezgrzeszności tam nie znajdziesz.

[/quote] JP II w "Liście o różańcu" ładnie napisał, że poprzez Maryję poznajemy Jezusa, towarzysząc Jej poprzez odmawianie różańca towarzyszymy w Jej życiu i dzieki temu poznajemy Jezusa.[/quote]

słodziutka rozmawiamy o argumentach za bezgrzesznością Marii w Piśmie wiec nie cytuj mi co kto gdzie o niej napisał, bo kim by nie był to Boga nie przebijeUśmiech ( a z tego co wiem to Bóg sie wypowiada tylko na lamach Pisma św.).

Któ? jest cz?owiek? Jakie jest jego miejsce w?ród suszy i wody, w?ród zwierz?t, motylów i kwiatów? Jaki? by? powinien czyn jego?
19-01-2009 19:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #25
 
Cytat:Omyk droga czy tobie się pomylił rodzaj męski z żeńskim?

Dla przypomnienie Mama to ONA a Tata to ON

fragmenty z psalmów, hebrajczyków i Samuela używają rodzaju męskiego i na pierwszy rzut oka odnoszą sie do Boga Ojca. co do fragmentu z apokalipsy to moja droga, ta księga jest symboliczna, wizyjna, zagadkowa i raczej w historii chrześcijaństwa nikt jeszcze na niej żadnego dogmatu nie zbudowałUśmiech

Nie chcę być niemiła, a dziś mi do tego niedaleko... Postaram się więc wytężyć cierpliwość.
Jeśli przesadzę, to przepraszam.

Mama to ONA, Tata to ON. Zgadza się. Bogu dzięki nie wprowadzono jeszcze u nas szwedzkich przepisów i możemy sobie pozwolić na tę odrobinę konserwatyzmu.

Sam BÓG właśnie w Piśmie Świętym wypowiada się o Niewieście, Która "porodziła Syna - Mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną".
Niewiasta = ONA.
Mężczyzna = ON.

Mężczyzna (ON), "Który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną" został określony w Psalmie 2-gim jako Syn Boży (ON). Widzimy więc, że NIEWIASTA (ONA), Która porodziła Syna, pasącego narody rózgą żelazną, porodziła SYNA BOŻEGO (JEGO).
Na potwierdzenie, że w Psalmie 2-gim mowa o Synu Bożym (o NIM) a nie o kimś innym, przytoczyłam Hbr i 2 Sm (również o NIM).

Czy teraz jaśniej?

[ Dodano: Pon 19 Sty, 2009 18:56 ]
Cytat:( a z tego co wiem to Bóg sie wypowiada tylko na lamach Pisma św.).
I tu leży pies pogrzebany (przy okazji tego stwierdzenia natychmiastowo przypomina mi się kabaret "Dudek" Oczko ).

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
19-01-2009 19:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
E.T. Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #26
 
omyk napisał(a):ET kochana.
Jeśli przyjmuje się wiarę sercem czystym i otwartym, wolnym od "naleciałości wieków", pewne rzeczy rozumie się same przez się.

wyjasnij prosze co masz na mysli gdy uzywasz tego mglistgo stwierdzenia" nalecialosci wiekow"?

omyk napisał(a):Grzech pierworodny jest następstwem grzechu pierwszych rodziców i chociaż my nie jesteśmy go winni, obciąża również nas. Z jednej strony sprawia, że podlegamy grzechowi i jesteśmy w stanie mu ulec, z drugiej strony jednak przecież nikt z nas nie byłby sam z siebie bez grzechu. Maryja przez swoje posłuszeństwo aż do końca, przez życie w pełni na chwałę Boga, przez to, że była wybrana na Matkę Wcielonego Boga, została od tej zmazy grzechu pierworodnego zachowana. Pan znał Jej serce. Kochające, pokorne i służebne.
Została napełniona do końca łaską. Jest łaski pełna. Nie ma w Niej miejsca na zło.

no cudowna argumentacja tylko tak trochę niczym nie podpartaDuży uśmiech a gdzie jakieś fakty, ja sobie tez mogę pisać jaki to Bog miał świetny plan i co wymyślił ale bez poparcia faktami to będzie tylko pusta gadanina złotkoUśmiech

Mt 1:18
18. Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego.
(BT)
Łk 1:35
35. Anioł Jej odpowiedział: Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.
(BT)

I gdzie jest cos o jej bezgrzeszności? jest napisane, że Duch św ją osłoni i dlatego DZIECKO bedzie bez grzechu!

Któ? jest cz?owiek? Jakie jest jego miejsce w?ród suszy i wody, w?ród zwierz?t, motylów i kwiatów? Jaki? by? powinien czyn jego?
19-01-2009 20:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jonasz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #27
 
Ps 2:1-12
1. Dlaczego narody się buntują, czemu ludy knują daremne zamysły?
2. Królowie ziemi powstają i władcy spiskują wraz z nimi przeciw Panu i przeciw Jego Pamazańcowi:
3. Stargajmy Ich więzy i odrzućmy od siebie Ich pęta!
4. Śmieje się Ten, który mieszka w niebie, Pan się z nich naigrawa,
5. a wtedy mówi do nich w swoim gniewie i w swej zapalczywości ich trwoży:
6. Przecież Ja ustanowiłem sobie króla na Syjonie, świętej górze mojej.
7. Ogłoszę postanowienie Pana: Powiedział do mnie: Tyś Synem moim, Ja Ciebie dziś zrodziłem.
8. Żądaj ode Mnie, a dam Ci narody w dziedzictwo i w posiadanie Twoje krańce ziemi.
9. Żelazną rózgą będziesz nimi rządzić i jak naczynie garncarza ich pokruszysz.
10. A teraz, królowie, zrozumcie, nauczcie się, sędziowie ziemi!
11. Służcie Panu z bojaźnią
12. i Jego nogi ze drżeniem całujcie, bo zapłonie gniewem i poginiecie w drodze, gdyż gniew Jego prędko wybucha. Szczęśliwi wszyscy, co w Nim szukają ucieczki.
(BT)

czy ten psalm mówi coś o niewieście. omyk pokarz mi bo nie widzę, na czym się tu opierasz?

Matrix cię więzi!
Rzeczywistością jest Chrystus!!!
19-01-2009 20:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #28
 
Pisząc o naleciałościach wieków miałam na myśli notorycznie podważany autorytet Kościoła, milion wysnuwanych najróżniejszych hipotez (czasem bardziej tez, a często tylko samych hipo Szczęśliwy ), odejście od pierwotnej wiary. Chodzi o te "naleciałości" (może to rzeczywiście złe słowo), które powodują, że zamiast 1 Kościoła mamy miliony Kościołów, "kościołów", wyznań i sekt.

Cytat: cudowna argumentacja tylko tak trochę niczym nie podpartaDuży uśmiech
Cieszę się, że doceniasz Szczęśliwy
Podparta autorytetem Kościoła Chrystusowego, choćby na mocy związywania w niebie tego, co Kościół zwiąże na ziemi.

Cytat:I gdzie jest cos o jej bezgrzeszności?
Tu:
Cytat: ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia, na podstawie szczególnej łaski i przywileju wszechmogącego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego — została zachowana nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną, i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć
...cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie... xD

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
19-01-2009 20:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
E.T. Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #29
 
omyk napisał(a):Sam BÓG właśnie w Piśmie Świętym wypowiada się o Niewieście, Która "porodziła Syna - Mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną".
Niewiasta = ONA.
Mężczyzna = ON.

Mężczyzna (ON), "Który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną" został określony w Psalmie 2-gim jako Syn Boży (ON). Widzimy więc, że NIEWIASTA (ONA), Która porodziła Syna, pasącego narody rózgą żelazną, porodziła SYNA BOŻEGO (JEGO).
Na potwierdzenie, że w Psalmie 2-gim mowa o Synu Bożym (o NIM) a nie o kimś innym, przytoczyłam Hbr i 2 Sm (również o NIM).

Czy teraz jaśniej?

no właśnie nieJęzyk bo co to ma wspólnego z bezgrzesznością Marii?
Jezus był Synem Bożym i będzie sądził ludzkość. Amen stara prawda, Ameryki nie odkryłaś tutaj, tylko co to ma do rzeczy?

[ Dodano: Pon 19 Sty, 2009 18:56 ]
Cytat:( a z tego co wiem to Bóg sie wypowiada tylko na lamach Pisma św.).
I tu leży pies pogrzebany (przy okazji tego stwierdzenia natychmiastowo przypomina mi się kabaret "Dudek" Oczko ).[/quote]

wybacz ale chyba skończyli działalność przed moim urodzeniemDuży uśmiech

Któ? jest cz?owiek? Jakie jest jego miejsce w?ród suszy i wody, w?ród zwierz?t, motylów i kwiatów? Jaki? by? powinien czyn jego?
19-01-2009 20:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #30
 
Nie tyle z bezgrzesznością Maryi, ale z faktem, że jednak w NT "coś tam" o Niej znajdziemy. To odpowiedź m.in. na "prośbę" Jonasza:
Cytat:Może przytoczysz mi co Bóg mówi na temat Maryi - gdzie jest coś na jej temat napisane?

Widzimy więc, że Maryja jest nazwana Niewiastą obleczoną w słońce, pod Której stopami jest księżyc. Na Jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu. Coś to oznacza. Jak myślisz? Uśmiech
Św. Jan pisze, że Maryja ukazująca się na niebie, była wielkim znakiem.
O co chodzi? Oczko

Cytat:wybacz ale chyba skończyli działalność przed moim urodzeniemDuży uśmiech
Tak, też tak myślę.
I zdradzę ci, że przed moim również. Nic to jednak nie ma do rzeczy. Klasykę się zna, albo się jej nie zna :mrgreen:

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
19-01-2009 20:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów