Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pochylmy się nieco bardziej nad tekstem ...
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #166
 
Jak dla mnie nic szczególnego, nie on pierwszy nie on ostatni... No i ... :?: czego miał ten artykuł dowodzić :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-09-2005 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
YAB Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #167
 
ZielonaMagda napisał(a):Witam po raz kolejny.Mam do zaproponowanie moim zdaniem warościowa lekture.Znajduje sie ona na stronie http://www.matthew.terramail.pl i nosi tytuł "Od tradycji do Prawdy".Jestem ciekawa Waszych opinii. Uśmiech

No cóż, Zielona Magdo, mam w sprawie w/w strony 2 uwagi - jedna dotyczy formy, druga - treści:

1. (co do formy)
Nie rozumiem, co powoduje ludźmi wstawiającymi do sieci TAKIE strony - wykonane niechlujnie i bez śladu pomyślunku (pycha? fałszywe poczucie misji? arogancka chęć nauczania innych?) . Mój 7-letni syn potrafi lepiej posługiwać sie HTML-em niż autor w/w "strony internetowej".

2. (co do treści)
Autor polemizuje z własnymi wyobrażeniami katolicyzmu. Współczuję mu bardzo i czuję sie współwinnym tego, że nie dane mu było spotkać ewangelicznego, dynamicznego i ekspansywnego katolicyzmu. I szczerze życzę, żeby zweryfikował swoje poglądy. Misjonarz który wyjeżdża do Afryki mając wyobrażenie o podłych ludożercach nie różni się - w swoim oderwaniu od rzeczywistości - od neoprotestanta mającego równie fałszywą wizję polskiego katolika. Tymczasem chrześcijanin powinien oceniać rzeczywistość taka jaka jest, a nie taką, jaka jest w jego imaginacjach. Po to mu Bóg dał piękny dar rozumu.


Kłaniam sie uprzejmie

J 14:12
28-09-2005 00:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #168
 
Znalazłem tak takie zdanie:
Cytat:Odłożyłem brewiarz, oficjalne modlitwy dla księży, i różaniec, zacząłem za to korzystać w modlitwie z ustępów Pisma świętego.
I ja nic z tego nie kumam - przecież brewiarz to są "ustępy Pisma Św." W ogóle z tych tekstów wynika to, o co na tym forum w wielu topicach się spieraliśmy: wszysy ci byli księża zwracają uwagę, że oni żyli formą katolicyzmu, a nie jego treścią, czyli odprawiali rytuały.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
28-09-2005 00:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZielonaMagda Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #169
 
Annnika napisał(a):Jak dla mnie nic szczególnego, nie on pierwszy nie on ostatni... No i ... czego miał ten artykuł dowodzić
W sumie to każdy może jakieś wnioski wyciągnąć.I po to był,nie jako dowód w sprawie.

YAB napisał(a):Nie rozumiem, co powoduje ludźmi wstawiającymi do sieci TAKIE strony - wykonane niechlujnie i bez śladu pomyślunku (pycha? fałszywe poczucie misji? arogancka chęć nauczania innych?)
Wydaje mi sie,,,ze po to,aby inni mogli zobaczyć,że poznanie Boga nie kończy sie na KK.Twój osąd jest bardzo brutalny i jestem pewna,że nie ma nic wspólnego z prawdą.

YAB napisał(a):Misjonarz który wyjeżdża do Afryki mając wyobrażenie o podłych ludożercach nie różni się - w swoim oderwaniu od rzeczywistości - od neoprotestanta mającego równie fałszywą wizję polskiego katolika.

Idąc Twoim tropem,jestem oderwaną od rzeczywistości noeprotestantką,która ma falszywą wizję katolików.Muszę Cię zmartwić,gdyż Twoje sądy po raz kolejny okazaly się nietrafione.Zastanawiające dla mnie jest też to,że tak często osądzasz.A z pewnością wiesz,co mówi Biblia na ten temat.Pozdrawiam<><
28-09-2005 11:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #170
 
ZielonaMagda napisał(a):Zastanawiające dla mnie jest też to,że tak często osądzasz


Droga Magdo, tak się składa, że to dotyczy nie tylko katolików :krzywy: Więcej krytyki i osądów słuszałam niestety od niekatolików do katolików, niż odwrotnie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
28-09-2005 14:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #171
 
YAB napisał(a):1. (co do formy)
Nie rozumiem, co powoduje ludźmi wstawiającymi do sieci TAKIE strony - wykonane niechlujnie i bez śladu pomyślunku (pycha? fałszywe poczucie misji? arogancka chęć nauczania innych?) . Mój 7-letni syn potrafi lepiej posługiwać sie HTML-em niż autor w/w "strony internetowej".

Co jak co ale po tobie YAB'ie spodziewałem się trochę ciekawszych argumentów . (pycha? fałszywe poczucie misji? arogancka chęć nauczania innych?)- a co to ma wspólnego z obsługą HTML'u.Ale jak widać oceniłeś skrupulatnie książkę po okładce no cóż dla
nie których ważniejszy jest przerost formy nad treścią - ale dlaczego mnie to wciąż dziwi ????. :coo:

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
28-09-2005 16:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #172
 
Po prostu ten tekst na kolana nie rzuca, ot, świadectwo kogoś, kto porzucił Kościół Rzymskokatolicki; nie urzekł mnie, nie zgorszył, nie śmieszył, nic... neutralnie jakoś... za to tendencyjnie :twisted:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-09-2005 20:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów