Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki jest Twój Bóg?
Autor Wiadomość
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #256
 
sant napisał(a):aga napisał/a:
w wieku lat kilkudziesięciu spowiadają się jak dzieci z podstawówki

Nie chodzi tylko o spowiedź, ale generalnie o całość katolicyzmu. Masz rację jest na ogół infantylny.

Sant, zgadzasz się z Agą, a ja z tobą nie, i tym samym z Agą nie.
Wiadomo, że do dzieci powiemy: "nasza kochana Bozia", "zmów paciorek" itd. Ale przecież nie o to chodzi. J. polski jest tak bogaty, że możemy wymyślać przeróżne synonimy, a i tak mówimy o tym samym. Rzecz - wydaje mi się - jest tego typu, że ludzie starsi, którzy nabyli takie, a nie inne przyzwyczajenia, są i będą im wierni, bo chcą pozostać wierni wierze - tej wierze - naszej wierze w Boga Ojca. Uważam, że nie należy im tego mieć za złe. Cóż mnie/tobie/im przeszkadza taka leciwa babcia, która modli się swoim językiem?! P. Bóg nie wybiera tych, co MU schlebiają, tylko słucha tych, co Go miłują szczerze i którzy szczerze GO szanują.Pozwólmy ludziom starszym na okazywanie miłości do Boga tak, jak oni umieją, tak, jak potrafią. Nie każmy im od nowa uczyć się spowiedzi, modlenia, bo czasem i my nie nadążamy za tymi "neologizmami" propagowanymi przez Kościół ad. spowiedzi, mszy i innych spraw.
aleksab:
Powiedz to tysiącom , a nawet podejrzewam że milionom ludzi uzdrowionych przez Boga którzy zaczęli chodzi, zniknął im nowotwór i wiele wiele innych których życie się zmieniło bo tu zaczęli widzieć , tu przewlekły ból ustał.
Uwierz , dane mi było widzieć to na własne oczy.

Zgadzam się z Olą, też w Lourdes widziałam takich ludzi, wspominam to z rozrzewnieniem.
A te cuda,które się zdarzały? Te które udowodnił Kościół? Dla mnie to jest jednoznaczne. Czy ktoś by się aż tak fatygował, żeby zmyślać takie historie? Aga- zwracam się do ciebie. Proszę uwierz, że na świecie oprócz przypadków i typowych zdarzeń losowych są też takie, które my chrześcijanie nazywamy działaniem Bożym. Aczkolwiek przypadek – to Bóg przechadzający się incognito.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
01-04-2011 19:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #257
 
Zgadzam się z niektórymi kwestiami, natomiast w znacznej większości na tym forum wypisuje się takie bzdury, że nigdy się z nimi nie zgodzę, zatem moją obecność tutaj uważam za całkowicie bezzasadną. A najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że Wy i ja mówimy o tym samym i ja mam takie same poglądy jak Wy. :hahaha:
01-04-2011 20:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #258
 
Nicol@ napisał(a):Zgadzam się z Olą, też w Lourdes widziałam takich ludzi, wspominam to z rozrzewnieniem.
A te cuda,które się zdarzały? Te które udowodnił Kościół? Dla mnie to jest jednoznaczne. Czy ktoś by się aż tak fatygował, żeby zmyślać takie historie? Aga- zwracam się do ciebie. Proszę uwierz, że na świecie oprócz przypadków i typowych zdarzeń losowych są też takie, które my chrześcijanie nazywamy działaniem Bożym. Aczkolwiek przypadek – to Bóg przechadzający się incognito.

Nicol , ale ja mówię nawet już nie o Lourdes ale chociażby o Tyskich wieczorze uwielbianie który jest co roku albo o modlitwach o uzdrowienie które w niektórych parafiach są w raz w miesiącu , a gdzie indziej co tydzień

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
01-04-2011 21:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #259
 
To aleksab , witaj w klubie ślązaków. Ja kiedyś też tam do Tychów jeździłam, teraz już rzadziej, bo bliżej mam do Oświęcimia. Tu trochę prywaty, ale sorry.
Aga:
zatem moją obecność tutaj uważam za całkowicie bezzasadną.

Dlaczego?! Chyba się mylisz, Aga, przecież się nie gniewasz???

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
01-04-2011 23:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #260
 
Nie gniewam, po prostu nie mam tutaj czego szukać. Jestem inna, nie ma tutaj dla mnie miejsca. Ale się nie obraziłam.
02-04-2011 00:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #261
 
aga napisał(a):nie mam tutaj czego szukać
a szukasz tu czegoś?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
02-04-2011 11:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #262
 
M. Ink. * napisał(a):a szukasz tu czegoś?
A Ty?
02-04-2011 13:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #263
 
M. Ink. * napisał(a):a szukasz tu czegoś?
aga napisał(a):A Ty?
Dobre pytania. Inky, ty zapytałeś złośliwie trochę-tak to odebrałam, z kolei Aga zapytała cię prawidłowo, czyli o to samo, co ty.
I wyszło "pięknym za nadobne", aczkolwiek ,można przecież porozmawiać na ten temat, czyli czego lub kogo szukamy na forum Sancti?
Wystarczy odpowiedzieć, że Boga? Nie wiem... Czy tylko lub aż Boga?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
02-04-2011 18:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #264
 
Ja spotkałem tu ludzi, nie odczuwam, że są lepsi od ludzi innej kultury lub religii, czasem przeciwnie. Ale ciekawy pomysł na nowy temat, czego się człowiek spodziewał i jak to wygląda w rzeczywistości.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
02-04-2011 19:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #265
 
pafni napisał(a):Ja spotkałem tu ludzi, nie odczuwam, że są lepsi od ludzi innej kultury lub religii, czasem przeciwnie
pafni drogi, przecież religia nie różni ludzi, religia to tylko inny światopogląd, a Bóg jest jeden i ciągle ten sam. Jeżeli coś nas tu może różnić to tylko języki ojczyste, karnacja i właśnie owo spojrzenie na świat.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
02-04-2011 19:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #266
 
Tak Nicola masz rację, nie powinno to być powodem niesnasek, jak zazwyczaj zgadzam sie z Tobą i w tej kwestii też, o Tobie mogę same pozytywy wyrazić. Uśmiech Zawsze pierw widzę człowieka, potem narodowość, religie itp. I myślę, że to jedyna słuszna droga. No ale to moje rozeznanie.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
02-04-2011 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #267
 
Dobrze . wracamy do tematu Oczko

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
02-04-2011 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #268
 
Nicol napisał(a):... przecież religia nie różni ludzi, religia to tylko inny światopogląd, a Bóg jest jeden i ciągle ten sam.
Mogłabyś rozwinąć? Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Czy mam rozumiec, że wg Ciebie to wszystko jedno, czy wielbię Boga w Trójcy jedynego, Jehowę, Allacha, Krysznę czy Swantewida - bo to przecież w sumie ten sam Bóg?

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
03-04-2011 11:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #269
 
Nicol@ napisał(a):Inky, ty zapytałeś złośliwie trochę
Analizowałem to pytanie zanim je zadałem. Nie jest to pytanie złośliwe, a potępiające głupie marudzenie, czyli de facto potępiające ludzką głupotę.

aga napisał(a):A Ty?
Ja nie marudzę. Jak nie mam gdzieś czego szukać, to nie siedzę tam bez sensu i nie truję d...py, tak, jak ty to tutaj robisz.

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
03-04-2011 12:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #270
 
Wyszło szydło z worka.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
03-04-2011 18:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów