Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki jest Twój Bóg?
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #286
 
ej! co jest?! czemu nikt już nie karmi trolla?! :twisted:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-04-2011 15:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #287
 
może pasza się skończyła?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
06-04-2011 18:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #288
 
I w dodatku jest nam megatrollistycznie, podobnie, jak tobie. Takich neologizmów nie warto tu używać, bo trolle mogą się obrazić, tym bardziej głodne. Wróćmy do tematu. Mój Bóg jest...
czy ON ma jakieś zalety, a może ma wady ? Czy dla ciebie jest obojętne, jaki jest ten Bóg, byleby załatwiał to, o co proszę w modlitwach? A może, jak mnie nie słucha, to przestać wierzyć w NIEGO A może MU darować chwilowe nieposłuchanie i nie zwątpić w NIEGO, ale MU zaufać i dać ponownie szansę?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
06-04-2011 19:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #289
 
"Nic tak nie niszczy ludzkich relacji jak ideologia"
O Bogu można powiedzieć tyle, ile uzbiera nam się w mózgu. Archetypy, stereotypy a podświadomość jest królem.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
06-04-2011 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #290
 
Czy ja się już tutaj wypowiadałem? Nie wiem, chyba nie Duży uśmiech Więc powiem krótko, prosto i nieco kontrowersyjnie: Mój Bóg jest maszynką do spełniania życzeń. No ale jako, że jest nieosobową neutralną siłą to raczej Mu to nie przeszkadza Uśmiech

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
06-04-2011 22:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #291
 
Hm, ja myślę, że sama byłabym dumna z siebie, gdybym tak mogła spełniać czyjeś życzenia. Nie wiem, czy duma by mnie nie przerosła? Dlatego chyba dobrze być w skórze takiego|Boga, o jakim piszesz, Razen. I nie dość, że Mu to na pewno nie przeszkadza, to jeszcze jest chyba z tego zadowolony. Że może komuś coś ofiarować. Ale, może On od ciebie też tego wymaga? Ofiary? Poświęcenia? A może wręcz całkiem czegoś innego? Zapytałeś Go? On jest milczący, ale, kto wie?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
06-04-2011 23:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #292
 
Nicol@ napisał(a):Ale, może On od ciebie też tego wymaga? Ofiary? Poświęcenia? A może wręcz całkiem czegoś innego? Zapytałeś Go? On jest milczący, ale, kto wie?
To, że jest nieosobowy raczej wyklucza zadowolenie/niezadowolenie - chociaż tak jak mówisz, coś od siebie muszę dać - chociażby czas, energie i wiarę Uśmiech

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
06-04-2011 23:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #293
 
Mój Bóg jest dobry.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
07-04-2011 01:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #294
 
Nicol@ napisał(a):Wróćmy do tematu. Mój Bóg jest...
... pomarańczowy.

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
07-04-2011 16:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #295
 
Mój Bóg jest Bogiem wszystkich bogów. I jest we wszystkim, nawet w próżni. Nie ma koloru... to znaczy ma ale tego koloru nie zna ludzkie oko.Tak sobie dziś wyobraziłem.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
07-04-2011 18:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #296
 
M. Ink. * napisał(a):... pomarańczowy.
czyżby twoje określenie miało sugerować jakiś incydent polityczny??? :shock:
pafni napisał(a):Mój Bóg jest Bogiem wszystkich bogów
Jak to? jakichś tam bożków też? (bo piszesz z małej litery) A powiedz pafni, co prawdziwy Bóg ma wspólnego z bożkami? Chyba raczej nic.
pafni napisał(a):I jest we wszystkim, nawet w próżni.
hm? Próżnia to próżnia, nie odnajdziesz tam nic. Chociaż takie wyobrażenie możesz mieć, oczywiście. Tu powstaje pytanie, czy Bóg jest też w próżni? I odpowiedź, że jest, jest Bóg w Swojej Trzeciej Osobie.
Omyk, twoje stwierdzenie jest syntezą tego wszystkiego, co boskie. Tez tak uważam, że dobro to Bóg, cierpienie to Bóg, szczęście to Bóg, każdy człowiek to Bóg, Tylko my sami sobie stwarzamy obraz Boga wg swoich własnysnych kategorii myślenia.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
08-04-2011 14:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #297
 
Nicol@ napisał(a):czyżby twoje określenie miało sugerować jakiś incydent polityczny?

to raczej żartobliwy odsyłacz do teologii apofatycznej Oczko

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
08-04-2011 15:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #298
 
Nicol@ napisał(a):pafni napisał/a:
Mój Bóg jest Bogiem wszystkich bogów


Jak to? jakichś tam bożków też? (bo piszesz z małej litery) A powiedz pafni, co prawdziwy Bóg ma wspólnego z bożkami? Chyba raczej nic.
No jak to co, jest ich Bogiem, wszystko stworzył, wszystko co istnieje. Nie napisałem bożków tylko bogów z małej litery aby zaznaczyć dużą literą tego jedynego. Zresztą jak wiesz jest Bogiem zazdrosnym, także jest ważniejszy nawet od matki Jezusa w co ciężko niektórym uwierzyć.
To trochę paradoks, więc podchodzę na luzie nie co.
Nicol@ napisał(a):pafni napisał/a:
I jest we wszystkim, nawet w próżni.


hm? Próżnia to próżnia, nie odnajdziesz tam nic. Chociaż takie wyobrażenie możesz mieć, oczywiście. Tu powstaje pytanie, czy Bóg jest też w próżni? I odpowiedź, że jest, jest Bóg w Swojej Trzeciej Osobie.
Skoro moja świadomość może ogarnąć próżnie to Boska tym bardziej, dlatego tam też jest.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
08-04-2011 15:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #299
 
M. Ink. * napisał(a):to raczej żartobliwy odsyłacz do teologii apofatycznej Oczko
Czy to oznacza, że rozumowo nie można wytłumaczyć, że Bóg istnieje? Nie bardzo kumam , dlaczego akurat pomarańczowym określiłeś Boga?
Proszę się ze mnie nie śmiać, tylko proszę o przybliżenie tego tematu? #-o
pafni zrozumiałam twoją myśl.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
08-04-2011 21:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #300
 
Nicol@ napisał(a):Czy to oznacza, że rozumowo nie można wytłumaczyć, że Bóg istnieje? Nie bardzo kumam , dlaczego akurat pomarańczowym określiłeś Boga?
- pomarańczowy to przypadek, nie ma w tym żadnego podtekstu

- określenie Boga pomarańczowym to zamierzony absurd - Bóg jest duchem, a barwa to przypadłość materii, nie ducha

- o Bogu nie można powiedzieć, że jest pomarańczowy, żółty, blado-niebieski w roztańczone granatowe paski, czy jakiś podobny

- teologia apofatyczna mówi właśnie, że o Bogu to w ogóle niewiele można powiedzieć

- i kto wie... może wszelkie wysiłki by Go określić są równie absurdalne, co ów "pomarańczowy"

- w sumie na tym polegał żart; w rzeczywistości nie dotyczył Boga, a znikomości ludzkich wysiłków

Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
08-04-2011 23:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów